Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nikomu nie broni. tylko co ze składkami na emeryturę, które odbierano Ci przez całe życie? Za co będziesz żył w wieko 65,60 czy 50 lat, nie pracując?

 

Na pewno nie ze składek, bo z nich nie dostaniesz ani grosza. To okrutne, ale powyżej mają rację, o swoją starość trzeba zadbać samemu.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ze składek, bo z nich nie dostaniesz ani grosza. To okrutne, ale powyżej mają rację, o swoją starość trzeba zadbać samemu.

 

Bo obecnie pracując na umowie zapewniamy "starość" naszym rodzicom i dziadkom, a nie SWOJĄ z tych potężnych składek jakie co miesiąć z ciężko wypracowanych pieniędzy odprowadzamy - to jest właśnie ta patologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze piszesz o sobie.

 

@kałdroid

 

Po części - a i owszem. Ponieważ mimo, że nie przyczyniłem się do uzyskania przez nich mandatu to muszę stosować się do ich reguł. Rozumiem, że Ty nie?

 

Na pewno nie ze składek, bo z nich nie dostaniesz ani grosza. To okrutne, ale powyżej mają rację, o swoją starość trzeba zadbać samemu.

 

Nom... szkoda, że to państwo robi co może, aby Twoja przyszłość nie była w Twoich rękach.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę ;) W sejmie jednak jest przedstawicielstwo większości społeczeństwa (no dobra, może nie większości bo frekwencja wynosiła 48.92%). Mojego przedstawiciela tam nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo obecnie pracując na umowie zapewniamy "starość" naszym rodzicom i dziadkom, a nie SWOJĄ z tych potężnych składek jakie co miesiąć z ciężko wypracowanych pieniędzy odprowadzamy - to jest właśnie ta patologia.

 

To nie patologia, tylko wada systemu, znanego też jako piramida finansowa. Jak to już padnie na dobre, ludzie nauczą się, żeby na własną przyszłość odkładać samemu. Niejako przy okazji niestety wymrze jedno czy drugie niedostosowane pokolenie, może państwo bolandzkie też wreszcie zniknie. Ba, może nawet socjalizm zbankrutuje na dobre i nikt już mu nie zaufa - ot, kudłata fantazja.

Swój mały wózeczek trzeba zatem ciągnąć tak, by w miarę skromnych możliwości omijać te wielkie zmiany i pilnować, by samego wózeczka po drodze nie wcięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ze składek, bo z nich nie dostaniesz ani grosza. To okrutne, ale powyżej mają rację, o swoją starość trzeba zadbać samemu.

 

chodzi mi o to, że koncząc pracę zawodową w wieku wczesniejszym niż 67 lat, przepada kasa którą zabrał nam zus. Gwarancji że dożyjesz 67 przecież nie ma, a na luksus odkładania na wczesniejsza "emeryturę" stać niewielu. No, chyba że w wieku 50 czy 55 lat masz dorosłe dzieci, które Cię utrzymają ;]

 

O tym że system emerytalny jest zły, wie niewielka część społeczeństwa. Reszta przejrzy na oczy dopiero jak nie będzie już co do garnka włożyć. "Mądry polak po szkodzie", a może dalej głupi...

 

 

Natomiast mnie nurtuje jedna myśl, jakim bezmyślnym i ograniczonym człowiekiem trzeba być, żeby widząc te same gęby od ponad 20 lat w rządzie dalej na nich na zmianę głosować, mimo że w kraju jest coraz gorzej? czym tacy się kierują idąc na wybory?

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie patologia, tylko wada systemu, znanego też jako piramida finansowa. Jak to już padnie na dobre, ludzie nauczą się, żeby na własną przyszłość odkładać samemu. Niejako przy okazji niestety wymrze jedno czy drugie niedostosowane pokolenie, może państwo bolandzkie też wreszcie zniknie. Ba, może nawet socjalizm zbankrutuje na dobre i nikt już mu nie zaufa - ot, kudłata fantazja.

 

Nie wydaje mi się. Dla większości społeczeństwa dziś mamy drapieżny kapitalizm, a za komuny to się żyło...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up wychodzi z tego, że pozostaje już tylko teraz stosować znaną filozofię Cosa nostra :wink: Zresztą przykład zawsze idzie z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest właśnie sedno problemu, ja się mogę z tym zgodzić, oczywiście, tylko niech Państwo da możliwość rządzenia się po swojemu swoimi zarobionymi pieniędzmi = brak obligatoryności odprowadzania składek na ZUS, niestety każdy wie, że to nieraelane, bo w kasie co roku brakuje kilkudziesięciu milairdów na wypłatę BIEŻĄCYCH świadczeń, więć z czegoś trzeba brać. Jeśli nie będzie jakiegoś przełomu i nie uwolnimy się od obowiązkowego garba w postaci ZUSu to wiek emerytany stale, co kilka lat będzie podnoszony, koszty pracy będą rosnąć i bezrobocie będzie wzrastać. Tyle.

 

To jest realne. Otóż efektywność ZUS jest bardzo niska, z ZUS utrzymywane są między innymi świadczenia socjalne. Ta instytucja ma 52000 pracowników i budynek wielkości dobrego hotelu **** w każdej powiatowej miejscowości.

 

A mogło by być jak w banku internetowym. Kilkuset pracowników, jeden biurowiec w W-wa lub innym mieście, gdzie koszty pracy są niższe. W efekcie składka na ZUS spadnie z dajmy na to 950zł do 400. Co więcej, należy sprywatyzować ZUS, znieść obowiązkowość ubezpieczenia, dotychczasowe należności wypłacać z podatków. Nowe, tylko z prywatnych funduszy. Co to da? Radykalny spadek kosztów dodatkowych. Zmniejszenie z roku na rok sumy do spłaty z przyczyn naturalnych.

 

W sumie przeciętny obywatel oszczędzi co miesiąc 450zł, a otrzyma coś znacznie lepszego, bo konkurującego na wolnym rynku. I to jest program Kongresu Nowej Prawicy na reformę ZUS. Rozmawiałem o tym z wiceprezesem a później Korwin Mikke sam proponował takie rozwiązanie problemu. To jest uczciwe, policzalne i wypłacalne. Ale zakłada likwidację świadczeń socjalnych i radykalne ograniczenie kosztów operacyjnych.

Edytowane przez Sławomir Guzik
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir my to wiemy, wielu ludzi w kraju również, ale co z tego. Wybory i tak wygrywa ten co najwięcej obieca w telewizorze.

 

Europa przeżywa obecnie potężny kryzys spowodowany m.in. poprzez wymknięcie się spod kontroli systemu świadczeń socjalnych i co? Kto wygrał wybory we Francji i jakimi postulatami to wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamiast narzekać na mordy w sejmie (bo i tak sa wybierani przez naród których ich chce (ci co nie głosują to też jakby oddają głos)) lepiej walczyć i edukować ludzi.Chociaż w swoim otoczeniu. Jak najwięcej się da.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi z tą minimalną frekwencją - jak będzie mniej to powtarzamy i ile razy ?? I jak z tymi głosami ujemnymi - masze jeden dodatni, jeden ujemny, czy jak ? I na kogo wtedy go dajesz, na całą listę, czy też na dane nazwisko (co jeśli dana osoba ma max punktów dodatnich, bez punktów ujemnych, ale ugrupowanie z którego startuję ma masę minusów ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tutaj kolejny wał w wykonaniu naszego rządu. A jako ciekawostkę dodam że współwłąścicielem firmy DSS, która wykręciła wał, była/jest Pani Natalia Schetyna. Córeczka zgadnijcie kogo ;]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest właśnie sedno problemu, ja się mogę z tym zgodzić, oczywiście, tylko niech Państwo da możliwość rządzenia się po swojemu, swoimi zarobionymi pieniędzmi = brak obligatoryjności odprowadzania składek na ZUS.

Moja rada: przestań sobie wmawiać, że istnienie składki ZUS stanowi o możności bądź niemożności oszczędzania na emeryturę samodzielnie. Załóżmy, że składka emerytalna znika od jutra, czyli zarabiasz blisko 20% więcej - czym to się różni od sytuacji, w której zaczynasz zarabiać 20% więcej z dowolnego innego powodu, np. poprzez zmianę pracy na lepiej płatną? Czy gdybyś dostał jutro ofertę pracy z pensją wyższą o 20% to zacząłbyś całe te 20% odkładać? I zanim odpowiesz przekornie ( :P ), że tak, zastanów się, czy przypadkiem nie miałeś takiego okresu w życiu, w którym zarabiałeś 20% mniej niż teraz.

 

Nikt nikomu nie broni. tylko co ze składkami na emeryturę, które odbierano Ci przez całe życie? Za co będziesz żył w wieko 65,60 czy 50 lat, nie pracując?

 

Za to, co odłożyłem przez pozostałe 30 lat pracy? Te składki, które mi odbierano, nie mają i nigdy nie miały wiele wspólnego z wysokością mojej emerytury, natomiast Twoja babcia może sobie dzięki nim kupić leki. Ludzie muszą zrozumieć, że składki emerytalne przeznaczane są na bieżące wypłaty świadczeń i obecnie starczają na niecałą połowę tych wypłat, reszta jest na różne sposoby kredytowana. A ponieważ kiedyś te kredyty trzeba będzie spłacić, a stosunek liczby pracujących do pobierających świadczenia jest z każdym rokiem gorszy, nie liczyłbym, na Twoim miejscu, na jakieś państwowe emerytury.

 

A mogło by być jak w banku internetowym. Kilkuset pracowników, jeden biurowiec w W-wa lub innym mieście, gdzie koszty pracy są niższe.

Nie, nie mogłoby. Chętnie przeczytam, w jaki sposób Korwin zamierza nauczyć moich dziadków korzystania z komputera, a następnie internetu oraz obsługi zusowskich kont. Nie wiem, jak często zdarza Ci się załatwiać coś w ZUSie, ale widocznie niezbyt często, gdyż w przeciwnym wypadku rozumiałbyś, że te tysiące pracowników wcale się w tych urzędach nie nudzi. Osobiście umawiam się telefonicznie na konkretną godzinę, ze sporym wyprzedzeniem, ale sądząc po ilości osób oczekujących, kolejki są średnio na ładnych kilkadziesiąt minut i to praktycznie o każdej porze pracy urzędu. I wcale nie dlatego, że jedno stanowisko działa, a przy pozostałcyh panie sobie kawę piją na "przerwie" - dzieje się tak dlatego, że do ZUS przychodzi w różnych sprawach naprawdę sporo osób, głównie starszych, i to dla nich są ci urzędnicy

 

Co więcej, należy sprywatyzować ZUS, znieść obowiązkowość ubezpieczenia, dotychczasowe należności wypłacać z podatków.

Prywatyzacja takiego molocha jak ZUS w polskich realiach musiałaby się skończyć katastrofą, zresztą nie widzę nawet sensu takiego działania. Obligatoryjność ubezpieczenia jest niestety konieczna, ponieważ gdyby ją znieść, 95% osób nie ubezpieczyłaby się dobrowolnie, co też, prędzej czy później, skończyłoby się fatalnie. Co do "dotychczasowe należności wypłacać z podatków" - zdajesz sobie sprawę, że mówimy tutaj o kwocie trzynastocyfrowej? Skąd Korwin zamierza to wziąć, ze swojego kapelusza? Poważnie pytam - wielokrotnie słyszałem, jak mówił o tym genialnym planie, ale nigdy jakoś nie wyłapałem w jaki sposób tak gigantyczna kwota zostałaby zebrana z podatków.

 

Ale zakłada likwidację świadczeń socjalnych i radykalne ograniczenie kosztów operacyjnych.

 

W istocie, koszta operacyjne to drobne w kontekście realnych potrzeb.

 

lepiej walczyć i edukować ludzi.Chociaż w swoim otoczeniu. Jak najwięcej się da.

 

Robię to zawodowo :)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłużenie wieku emerytalnego jest niezbędne jeśli nie chcemy skończyć jak Grecja, tyle że ta "reforma" jest po partacku napisana na kolanie.

Najpierw należałoby w ramach uszczelniania systemu zlikwidować przywileje emerytalne: górnicze, mundurowe, rolnicze, kleru itp.

Potem można przekalkulować jak bardzo wydłużyć wiek emerytalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem można przekalkulować jak bardzo wydłużyć wiek emerytalny.

 

Jeśli trzymać się założeń twórcy systemu, Ottona von Bismarcka, byłoby to między 80 a 90 lat. I to nie jest żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zamiast narzekać na mordy w sejmie (bo i tak sa wybierani przez naród których ich chce (ci co nie głosują to też jakby oddają głos)) lepiej walczyć i edukować ludzi.Chociaż w swoim otoczeniu. Jak najwięcej się da.

 

A na kogo mają głosować,skoro te same mordy oglądają od 20-paru lat??Jaką szanse w wyborach ma nowopowstała(od zera)partia z molochami które są dotowane z kasy państwa od wielu lat?Jedyną po za układową partią była ekipa Leppera,z którego propartyjne media zrobiły wieśniaka,gwałciciela,złodzieja i bandytę a w końcu jak okazało się że miał jeszcze dalej poparcie to go "sprzątneli". To co obserwujemy to nie jest demokracja,to podział społeczeństwa aby nie było zjednoczone przeciw władzy.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że te media wespół z grupą trzymającą władzę działają również na własną niekorzyść, patrząc najwyżej na jutro. To, co będzie pojutrze ich nie obchodzi. A w końcu kiedyś ten system i tak pierdyknie. Na kogo zwalą wtedy winę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należałoby w ramach uszczelniania systemu zlikwidować przywileje emerytalne: górnicze, mundurowe, rolnicze, kleru itp.

 

Dodam jeszcze jedno... zlikwidować umowy śmieciowe i inne sposoby, dzięki którym krętacze mogą nie płacić obowiązkowych składek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedno... zlikwidować umowy śmieciowe i inne sposoby, dzięki którym krętacze mogą nie płacić obowiązkowych składek.

 

Zlikwidować i to w trybie natychmiastowym trzeba wszelkie przywileje urzędasom i mundurowym,ostatnio to już nawet celnikom we łbach się poprzewracało.Ale do tego to trzeba rewolucji bo nikt z tych bandytów tego nie zrobi,ranił by przecież swoich.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz- wszelakie wydarzenia w UE wskazują na to, że euro jest dosyć przewartościowaną walutą. W Grecji kolejne grube wstęgi idą jak ciach!o w sracz, we Francji wybory wygrał ktoś, kto wypieprzy jeszcze więcej kasy w socjal. A Euro u nas- tadam- euro w górę.

Przecież na chłopski rozum- takie rzeczy powinny osłabiać sztuczną walutę... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mogłoby. Chętnie przeczytam, w jaki sposób Korwin zamierza nauczyć moich dziadków korzystania z komputera, a następnie internetu oraz obsługi zusowskich kont. Nie wiem, jak często zdarza Ci się załatwiać coś w ZUSie, ale widocznie niezbyt często, gdyż w przeciwnym wypadku rozumiałbyś, że te tysiące pracowników wcale się w tych urzędach nie nudzi. Osobiście umawiam się telefonicznie na konkretną godzinę, ze sporym wyprzedzeniem, ale sądząc po ilości osób oczekujących, kolejki są średnio na ładnych kilkadziesiąt minut i to praktycznie o każdej porze pracy urzędu. I wcale nie dlatego, że jedno stanowisko działa, a przy pozostałcyh panie sobie kawę piją na "przerwie" - dzieje się tak dlatego, że do ZUS przychodzi w różnych sprawach naprawdę sporo osób, głównie starszych, i to dla nich są ci urzędnicy

Przychodzą, bo muszą się tłumaczyć z każdego grosza, który zarobili i z każdego grosza, który wpłacili. Miałem jakiś czas temu do czynienia z ZUSem i jakieś 95% osób, które tam spotykałem miały poniżej 50 lat (większość ok. 30). Emeryci tam nie chodzą, bo nie mają po co. A pracę w ZUSie można porównać do kopania dołów i zasypywania ich. Wiem, bo moja mama pracuje tam od 30 lat i wie jak to działa od środka.

 

Prywatyzacja takiego molocha jak ZUS w polskich realiach musiałaby się skończyć katastrofą, zresztą nie widzę nawet sensu takiego działania. Obligatoryjność ubezpieczenia jest niestety konieczna, ponieważ gdyby ją znieść, 95% osób nie ubezpieczyłaby się dobrowolnie, co też, prędzej czy później, skończyłoby się fatalnie. Co do "dotychczasowe należności wypłacać z podatków" - zdajesz sobie sprawę, że mówimy tutaj o kwocie trzynastocyfrowej? Skąd Korwin zamierza to wziąć, ze swojego kapelusza? Poważnie pytam - wielokrotnie słyszałem, jak mówił o tym genialnym planie, ale nigdy jakoś nie wyłapałem w jaki sposób tak gigantyczna kwota zostałaby zebrana z podatków.

 

Ty za to prezentujesz piękną polską arogancję - wszyscy to idioci, tylko ty jesteś jedyny mądry.

Zauważ, że z budżetu RP można lekką ręką obciąć jakieś 100 mld złotych nie ruszając nawet socjalu. Z łatwością można byłoby zastąpić składki ZUS jakimś płaskim podatkiem od każdego pracującego, znacznie niższym od obecnych składek. A jeszcze lepiej po prostu zawrzeć to w podatku VAT.

 

Zastanawia mnie jedna rzecz- wszelakie wydarzenia w UE wskazują na to, że euro jest dosyć przewartościowaną walutą. W Grecji kolejne grube wstęgi idą jak <span style='color: red;'>[ciach!]</span>o w sracz, we Francji wybory wygrał ktoś, kto wypieprzy jeszcze więcej kasy w socjal. A Euro u nas- tadam- euro w górę.

Przecież na chłopski rozum- takie rzeczy powinny osłabiać sztuczną walutę... :-|

 

Nie martw się, jeszcze przyjdzie czas na Korektę przez duże K.
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii podwyższenia wieku emerytalnego.

Chętnie bym poczytał wyliczenia ekspertów jakimi sie kierowali POwcy.

Mają szacunkowe dane. Ile pieniędzy więcej ci ludzie oddadzą państwu przez te lata. Ilu ludzi umrze w ciągu tych lat które podwyższyli i nie dostanie emerytury.

Musi to być niezła kwota.

 

Mam tylko nadzieje że PO nie będzie próbowało wprowadzić u nas Euro.

 

Mam pytanie czy ktoś jest zoriętowany czy podnieśli także wiek emerytalny dla służb typu: policja, straż miejska, wojsko i inne urzędy "ochrony państwa" ?

Edytowane przez successfully

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...