Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Płonne nadzieje. Ludzie nie widzą problemu. Dla 80% ludu europy panuje obecnie morderczy kapitalizm. Ludzie wychodzący na ulicę nie domagają się wolności, mniejszej biurokracji, ale coraz to nowych zabezpieczeń socjalnych. Ludzie nie chcą brać losu w swoje ręce, chcą mieć spokój - zgarnąć pensyjkę i pić piwko przed TV. Przykład - bunt młodych starej UE z zeszłego roku, baby w Hiszpanii wysyłają listy gratulacyjne do rządu, że ten wreszcie zajmie się urzędowo problemem ich tłustych dzieci (sic!), we Francji wygrywa rasowy socjalista, w Czechach II miejsce w wyborach samorządowych zdobywają komuniści z Leninem w klapie, w Grecji bunt z powodu obcinania socjalu.

Ludzie nie widzą związku przyczynowo skutkowego. Będzie jeszcze większy socjalizm niż jest obecnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie takie jak teraz nie jest przypadkowe. Wg mnie jest to sprytna gra o jakiś cel. Cele te mogą być różne i jest kilka teorii na ten temat. Najbardziej optymistyczna wersja to ta, że mafia przejęła władzę nad politykami i wysysa biliony za ich pomocą. Gorsze to takie jak plan ekspansji terytorialnej Niemiec za pomocą likwidacji poczucia narodowego w krajach ościennych w szczególności w Polsce. W Polsce mamy dodatkowo skomplikowaną sytuację, praktycznie jest powszechnie widome, że za PO stoją dawne Wojskowe Służby Informacyjne. Tylko skoro wydano już polecenie przełączenia władzy na PiS to kto stoi za PiSem?

 

Sorry ale co może ów tłum kiedy da się nim sterować za pomocą TV. Są bezradni dopóki sterujący TV nie zechce zmiany.

Opinia S. Michalkiewicza na temat zmiany orientacji służb:

http://www.youtube.com/watch?v=maGkApIYgBA&feature=youtu.be

 

A teraz z zupełnie innej beczki, pomysł a inną wersję demokracji, coś podobnego obmyśliłem jeszcze w szkole średniej:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EQVmKW1TiZs

Dodał bym od siebie teraz jeszcze, że poza wpływem większości lub z wymogiem 96% zgodności wyborców były by zabezpieczone kluczowe zasady cywilizacji tj:

ochrona życia

ochrona mienia

prawo nie działa wstecz

chcącemu nie dziej się krzywda itp oczywistości naszej cywilizacji, które już od początku 20 wieku demokratyczne elity zaczęły podważać.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://news.money.pl/artykul/kwoty;dla;kobiet;w;radach;nadzorczych;wielkie;kontrowersje,9,0,1183753.html

 

(...)Aż 75 proc. obywateli państw UE popiera wprowadzenie prawa, które zapewniłoby równowagę płci w zarządach firm. 49 proc. ankietowanych stwierdziło, że kary finansowe byłyby najlepszym sposobem, by wymusić odpowiednie mechanizmy - wynika z sondażu Eurobarometru.

Dołączona grafika

 

 

Wygląda na to, że dla cywilizacji europejskiej już nie ma ratunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że dla cywilizacji europejskiej już nie ma ratunku.

Jest, muszą tylko sięgnąć dna a to dość długo potrwa no i ktoś musi im dać szansę się odbić a takiej pewności nie ma. Patrząc na Chiny to do współczujących nie należą, jak zdobędą przewagę to ją wykorzystają do kolonizacji.

 

Same odpowiedzi na ciekawe pytania:

http-~~-//www.youtube.com/watch?NR=1&v=5uIfN3E4xlg&feature=endscreen

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest poważne? No sami powiedzcie o_O

Weź tu człowieku zaufaj polskiem wymiarowi sprawiedliwości

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Adresy-i-telefony-swiadkow-ws-Smolenska-wyciekly-z-prokuratury-do-internetu,wid,15052213,wiadomosc.html

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa około 200 mężczyzn w kominiarkach wdziera się na czoło marszu niepodległości, atakują policję. Wcześniej stali razem z policją i rozmawiali.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=XhRoB0pFuvE&feature=share

Na jednym ze zdjęć poniżej widać napis na koszulce jednego z nich pod kurtką, "POLICJA":

Dołączona grafika

 

Następnie policja strzela w tłum, pacyfikuje, w tym także dzieci, pałkami:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=UUXAVMlKkFI

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa około 200 mężczyzn w kominiarkach wdziera się na czoło marszu niepodległości, atakują policję. Wcześniej stali razem z policją i rozmawiali.

 

1. Bluza "Policja" na allegro: 50 zł.

2. Zagadanie do człowieka ochraniającego miasto przed bydłem: 0 zł

3. Radość gimbusków na wykopie z "policyjnej prowokacji": bezcenne.

 

Nie wierzę, że ktokolwiek normalny na umyśle uwierzyłby w tę bajkę o policjantach w tajniaku paradującymi w koszulkach "policja" pod bluzami. O karwa! ...aż takimi debilami w odróżnieniu od tego faszyzującego prawackiego ścierwa nie są. :lol:

 

I.M.A.O. zamiast gumiakami, powinni do tych poj**ów strzelać z ostrej - paru snajperów na dachach i wyrywać co aktywniejsze chwasty, może by się wtedy te zwierzęta nauczyły że opcja "rozpierdalamy wszystko" nie będzie tolerowana.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie było faszyzujące lewackie ścierwo? Pytam przez ciekawość, społeczeństwo i tak jest skutecznie podzielone i nie ma szans, by zorganizowało się i powywieszało postkomuchów na drzewach i latarniach. Mission accomplished.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że ktokolwiek normalny na umyśle uwierzyłby w tę bajkę o policjantach w tajniaku paradującymi w koszulkach "policja" pod bluzami. O karwa! ...aż takimi debilami w odróżnieniu od tego faszyzującego prawackiego ścierwa nie są. Dołączona grafika

 

To zobacz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcie tego kolesia w kominiarce i policyjnej koszulce, i się śmieję. Bo jednego jestem pewien - on patrząc na to zdjęcie też się śmieje:

- Albo z chcących przekonać za wszelką cenę innych, że jest policjantem.

- Albo z chcących przekonać za wszelką cenę innych, że jest przebierańcem.

Ostatnim materiałem telewizyjnym, jaki wczoraj obejrzałem, była odprawa wart. Do dzisiejszego ranka nie miałem pojęcia o jakichkolwiek burdach, zadymach, czy prowokacjach. Ba, żyłem do tej pory w błogiej nieświadomości istnienia planu przepędzenia bydła przez zgnitą do cna stolicę tego popieprzonego kraju. I byłem dużo bardziej szczęśliwy, niż dzisiaj po siódmej, kiedy o zadymach się dowiedziałem.

 

[ciach!]a mać. Przez całą niedzielę byłem dumny z tego, że jestem Polakiem. Przyszedł poniedziałek, wysłuchałem wiadomości... I jest mi wstyd. Za tych wczorajszych durni. I za siebie - bo jestem bezradny. I cokolwiek bym jeszcze napisał, zmieni to najwyżej ciśnienie krwi czytających te słowa. Poza tym - zupełnie nic.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś dumny to wyglądałoby na to że akceptujesz to wszystko a skoro tak nie jest to zbyt wcześnie na dume. Może następne pokolenie będzie mądrzejsze.

Ja puki co ciesze się że jestem od tego daleko. Ale rozczarowanie po obejrzeniu tych samych porannych wiadomości było dla mnie równie wielkie. Z drugiej strony jak się to przemyśli to nie mógłbym się spodziewać że będzie inaczej. Ze spokojem i szacunkiem. Jeszcze nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś dumny to wyglądałoby na to że akceptujesz to wszystko a skoro tak nie jest to zbyt wcześnie na dume.

 

Tak, akceptuję ponad tysiąc lat polskiej historii. Akceptuję naszą tradycję, zwycięstwa i porażki. Akceptuję to, że mój dziadek i jemu podobni przelewali krew za to, żebym żył w wolnym kraju.

Ale nie zaakceptuję tego, że wystarczyło raptem kilka lat (od 89, 45, wstawcie datę jaką chcecie), żeby oszołomy zapomniały kompletnie, ile wyrzeczeń, potu i krwi to wszystko kosztowało. I nie ma znaczenia, czy oszołom jest reliktem poprzedniego ustroju, opóźnioną w rozwoju łysą górą mięśni, czy gorliwym wyznawcą kaznodziei z Torunia. Wszyscy skaczą sobie do gardeł dokładnie tak samo.

 

-=-

ed: literówka

Edytowane przez m4r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie burzysz, ja sobie zdaje z tego sprawę. Także rozumiem dume z historycznych dokonań.

Jednak obecnie żyjący ludzie to nie jest coś co można pominąć. "Polaczków" jest cała masa, również żyjących za granicą. I oni mają wpływ na całokształt również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I.M.A.O. zamiast gumiakami, powinni do tych poj**ów strzelać z ostrej - paru snajperów na dachach i wyrywać co aktywniejsze chwasty, może by się wtedy te zwierzęta nauczyły że opcja "rozpierdalamy wszystko" nie będzie tolerowana.

 

Tam stały dzieci i kobiety. Kolego, weź se strzel mocnego kielonka i spójrz w lustro, albo coś, bo gdybyś taki rozkaz wydał w realu nie dał byś już rady tak zrobić. Strzelać do cywilów, kobiet i dzieci, se hobby znalazłeś chłopak, by cię ciach!.

 

Są nagrania jak się Policja przebiera, jest też film, stali prowokatorzy, jeden z policjantów później jako cywilny funkcjonariusz zatrzymuje cywila.

 

Jakie były powody, że policja nie zasłaniała emblematów? Mogły być różne, na przykład takie, że mieli dość takich rozkazów i chcieli wywołać ogólne poruszenie.

 

Nie wnikam, fakty są dość jasne w połączeniu wszystkich zdjęć i filmów które widziałem nie ulega wątpliwości, że początek zamieszek wywołała policja, później rzucali prawdopodobnie też przypadkowi chuligani.

 

Minuta 2 sekund 23:

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=P3L4XOfY4-M

 

Edit up^

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa myślisz że podczas 2WŚ albo naszych heroicznych zrywów "polaczków" było mniej ?

nie ma w tym nic niezwykłego, że część społeczeństwa nie identyfikuje się zbyt mocno z ogółem i myśli tylko o sobie

a nawet jeśli faktycznie jest gorzej niż było kiedyś to tylko za sprawą mediów które wyśmiewają wyższe wartości

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w jednego Tuska, Ojca Wszech-uwielbianego, Stworzyciela Stadionów i Autostrad, wszystkich dotacji z Unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który z Putina jest zrodzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, Europejskość z Europejskości, Fakty prawdziwe z TVNu prawdziwego. Przez Lisa stworzone, mówione. Współistotne Tuskowi, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i dla naszego ogłupienia zstąpił z Kremla. I za sprawą Putina Wielkiego przyjął miliardy z Unii i stał się komuchem. Pomógł Grecji również za nas, pod namową Angeli został poklepany i pochwalony. I ponownie wybrany dnia trzeciego, jak oznajmia OBOP. I wstąpił do Rządu; siedzi po prawicy Bronka. I powtórnie przyjdzie w chwale na następną kadencję, a K.urewstwu Jego nie będzie końca. Wierzę w pancerną brzozę, Sikorskiego, jej Ożywiciela, który od Tuska i Rostowskiego pochodzi. Który z Tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Olejnik i Durczoka. Wierzę w jeden, wielki, powszechny i europejski kryzys. Wyznaję brak emerytury na odpuszczenie grzechów. I oczekuję kromki chleba, szklanki wody i nowej edycji Tańca z Gwiazdami w TVN na czele z Morozowskim:)

Edytowane przez Polar
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba podchodzi pod politykę:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=7OnW-cv_Wa8

 

Wynika z tego filmu, że wydobycie gazu łupkowego na szeroką skalę doprowadzi do zanieczyszczenia ogromnych ilości wód gruntowych żrącymi substancjami. Nikt za to nie zostanie ukarany (poza społeczeństwem żyjącym w Polsce, bo będą częściej chorować, umierać na np. raka i płacić wielokrotnie więcej za zaszczyt używania wody pitnej - bo można się domyślić, że kiedy woda zdatna do użytku zacznie być trudna do zdobycia, to jej cena wzrośnie ... kilkadziesiąt razy? ).

 

Polacy zostaną wykorzystani przez koncerny pokroju Shell, przy poklasku naszego obecnego rządu, a zapłacimy za to w przyszłości ogromną cenę (zdewastowane środowisko, zdewastowane zdrowie i ceny za wodę kosmiczne ... będzie się żyło po prostu gorzej).

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to drobna przesada, ale jestem przeciwny eksploatacji gazu łupkowego ponieważ wszelkie dochody jakie wpływają do budżetu obecnie szkodzą Polsce pozwalając dłużej żyć w stanie narkozy i uzależnienia od socjalu. Taki rodzaj narkomanii ze znieczuleniem.

 

Ja mam też ciekawą rzecz, gazeta wyborcza napisała coś takiego:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=KzAmDkpyZss

 

definicja faszyzmu wg PWN:

faszyzm «ideologia skrajnie nacjonalistyczna i rasistowska; też: totalitarna forma rządów oparta na tej ideologii»

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Marsz niepodległości, słyszałem o 100000 ludzi, nie wiem ile było bo nie ma na razie filmu z przemarszu, zakładam, że realnie ok 20000, zdjęcie 1 osoba z racą.

Marsz prezydenta, kilkaset osób + wojsko, szerokie zdjęcie, tłum aż się w nim nie mieści Dołączona grafika

 

Czy zobaczyłeś ten film i mimo to tak mówisz?

 

A skąd wiesz, że wilanów productions nie jest jakimś greenpreaco lubnym trolem próbującym wyłudzić łapówkę od firm produkujących gaz łupkowy?

 

Inna sprawa, że takie licencje na wydobycie powinny być sprzedawane z licytacji aby uniknąć posądzeń o korupcję, ba nie wątpię, ze obecnie korupcja jest kolosalna.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że wilanów productions nie jest jakimś greenpreaco lubnym trolem próbującym wyłudzić łapówkę od firm produkujących gaz łupkowy?

Jak na razie żadna firma nie wydobywa gazu z łupków. Wszystkie odwierty mają charakter poszukiwawczy, za wcześnie mówić o wydobyciu.

Greenpeace trolluje, ponieważ płacą mu Sowieci za wznoszenie okrzyków i wzniecanie paniki. Tacy pożyteczni idioci, obecni zawsze i wszędzie, bo dokładnie ta sama technologia odwiertów jest stosowana właśnie przez Sowietów do poszukiwania ropy łupkowej i to już szanownych panów ekologów nie niepokoi, to już nie stanowi zagrożenia dla wód gruntowych, ptasząt nieopierzonych i tak dalej. Między innymi dlatego gardzę zarówno Sowietami jak i przekupnymi krzykaczami z Greenpeace'u.

 

Inna sprawa, że takie licencje na wydobycie powinny być sprzedawane z licytacji aby uniknąć posądzeń o korupcję, ba nie wątpię, ze obecnie korupcja jest kolosalna.

 

Nie przyznano jeszcze ani jednej koncesji na wydobycie, na poszukiwania kilkaset, jeśli dobrze pamiętam, kilkudziesięciu firmom, głównie amerykańskim i kanadyjskim. Koszt wykonania jednego otworu (bez szczelinowania) to około 10-15 milionów USD, więc nie jest to tania impreza. Każdy odwiert kierunkowy, nawet z jednego otworu pionowego, podnosi te koszty oczywiście.

O tym, że dopracowanej technologii wydobywania gazu z łupków nie ma jak na razie nikt poza Jankesami, nie mówi się głośno, bo jaki kapitał polityczny na tym zbijesz? Lepiej straszyć złymi najeźdźcami w paski i gwiazdki, którzy zabiorą Bolandzie jej bogactwa naturalne! Aj waj, taki geszeft!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jestem przeciwny eksploatacji gazu łupkowego ponieważ wszelkie dochody jakie wpływają do budżetu obecnie szkodzą Polsce pozwalając dłużej żyć w stanie narkozy i uzależnienia od socjalu. Taki rodzaj narkomanii ze znieczuleniem.

Wystarczy dochody przesunąć z socjalu na inwestycje np drogowe, kolejowe - ogólnie infrastrukturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...