Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

To są wyliczenia mieszkańca Norwegii na temat tego ile będzie musiał zapłacić za Mustanga 2015 w Norwegii. Nie jesteście w temacie więc napiszę, że EB to 2.3L silnik benzynowy z turbo, GT to V8 z 5L pojemnością. Samochód w USA ma cenę 24.000 $ za wersję EB i 32.000 $ za wersję GT, w Europie szacuje się, że ma kosztować. EB 36.000 $ a GT 42.000 $.

 

 

 

So I was looking at the taxes I'd have to pay, and I'm guessing my dream of a GT is gone gone gone already...

Apart from VAT (25% on top of whatever Ford wants) taxes here are divided into 4 main areas; weight, power, CO2 emissions and NOx emissions.

Looking at rough estimates I'm getting with this years tax levels (which are sure to change by next year frown.gif)

Weight (approximately $1470 for every 100 lbs)
3300 lbs ~ $13628
3400 lbs ~ $15114
3500 lbs ~ $16586
3600 lbs ~ $18057

Power (between $2000-$2300 per 10 HP)
EB 305hp ~ $30215
EB 315hp ~ $32242
EB 325hp ~ $34559
GT 420hp ~ $54539
GT 430hp ~ $56855
GT 440hp ~ $58882

CO2 (a much steeper curve)
130 g/km ~ $3289 (The ECOBoost 1.0 in Fiesta)
180 g/km ~ $13415 (The ECOBoost 2.0 in Fusion)
220 g/km ~ $25738 (Estimated for the 2.3 EB Mustang)
330 g/km ~ $78280 (Current GT 5.0)

NOx (not so bad)
24 mg/km ~ $186 (Focus EB)
100 mg/km ~ $777
200 mg/km ~ $1554

So for me an EB at 3400lbs and 305hp would come in at around $71.000 in taxes alone, going for a 325hp version would raise that to $76.000.

The GT would at 3600lbs and 420hp come in at around $150.000 in taxes, while going for the 440hp sell would turn it in at $156.000.

These numbers are just basic taxes, no car or options or VAT yet!

If I add a $36.000 EB Vert or a $42.000 GT Vert...

cheapest EB $116.000 (including $9.000 VAT)
cheapest GT $202.500 (including $10.500 VAT)


Heck, I could buy several US Mustangs for the taxes alone... In comparison a BMV 435i goes for around $135.000. That's a V6 (?) but slightly less HP.

I REALLY wish Ford would have prices ready before I try to get one of the 3 cars alloted to Norway on Saturday - because I have to choose engine and style and can't change my mind later (or opt out and wait for general availability).

I may be a moot point as I'm not sure I can afford (our would want to afford) a car costing over $200.000. That's like Jaguar, Aston, Porsche country...

TL;DR: complaining about stupid road taxes, settling for an EB, wishing Ford would have specs and PRICES out before "ordering" on Saturday...

 

 

W skrócie. Samochód ma kosztować 42.000 $, a podatki w Norwegii za chęć posiadania takiego samochodu wyniosą 150.000 $!!!! 450.000 zł za same podatki za chęć posiadania szybkiego samochodu. W Norwegii rząd mówi Ci jakim samochodem masz jeździć :)

 

Chodzi o ekologię? Co wyemituję więcej CO2? Mustang używany na weekendy robiący 5 000 km rocznie wydzielający 330g/km CO2 czy przeciętne Volvo S60 D5 wydzielające 120g/km robiące 20-30 tys. km rocznie?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumie wogle pszeciesz oni hcom zabrać kobietą prawa głosu!!!11111

 

Uciekało i ucieka jakieś 30% jak nie więcej, bo łgarstwa z telewizora swoje, ale z drugiej strony jeśli do homo podobno sapiens nie dociera hasło "nic wam nie damy, ale za to nie będziemy wam zabierać", to nie wiem jakim językiem trzeba by mówić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ale to jego jedno zdanie o gwałcie to było przegięcie pały. Nawet ja (gdybym mógł głosować) to zastanawiałbym się, czy oddać głos na kogoś tak niepoważnego. Choć i tak chyba nie musiałbym mieć tego problemu bo głosowałbym na ruch narodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% ale to jego jedno zdanie o gwałcie to było przegięcie pały. 

 

Kurde, tak analizując to, co powiedział w kropce nad i, to albo się tłumaczy i chce "zatuszować" wypowiedź, albo mówi szczerze, w takim kontekście nie jest to zdanie złe. Przesłuchaj jeszcze raz, jak on się o tym wypowiada w Kropce nad i. Nie wiem, czy użył aż takiego skrótu myślowego, ale diagnoza, że jak kobieta robi awanturę o chleb a faktycznie nie chodzi jej o chleb, jest w 99% trafna. Jednym z powodów może być zaniedbanie seksualne, kolejnym z wariantów jest to, że duża część kobiet lubi być "wzięta po męsku" ... Czy to fortunny zbieg wariantów ? No myślę, że nie, ale też nie ma co tego odbierać tak, jakby to małe biedne kobietki za nieposłuszeństwo były gwałcone - mi się wydaje, że wiem o co mu chodziło i to nie jest nic, co by się kobiecie nie spodobało. : > Jego błąd, że ten szczególny przypadek uogólnił (bardzo możliwe, że mówił o sobie) i już powstała afera. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin czasem palnie coś głupiego. Bosak, Gowin i Wipler rzadziej a pomimo tego ich też media starają się za wszelką cenę zniszczyć. Przecież u nas większość programów i spotkań z dziennikarzami tylko temu służy. Postawiona jest z góry teza, za wszelką cenę chce się ich zmieszać z błotem. Obejrzyjcie sobie Olejnik z Szczuką i Wiplerem. W mediach bardzo łatwo Ruch Narodowy porównać do nazistów, faszystów chociaż nikt tam takich poglądów nie popiera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niepodległym kraju nie trzeba by było wcale Korwina żeby rozruszać gospodarkę. Wystarczy znieść PIT i podatek dochodowy i ustawić stały niski VAT równy na wszystko bez żadnych zwrotów, ulg, itp. i wprowadzić 1% podatek przychodowy. Niestety banda z UE nie pozwoli na to Tuskopodobnym bo stalibyśmy się od razu potężną konkurencją dla zachodu. Dlatego właśnie niezbędny jest Korwin żeby złamać tą okupację.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak analizując to, co powiedział w kropce nad i, to albo się tłumaczy i chce "zatuszować" wypowiedź, albo mówi szczerze, w takim kontekście nie jest to zdanie złe. Przesłuchaj jeszcze raz, jak on się o tym wypowiada w Kropce nad i. Nie wiem, czy użył aż takiego skrótu myślowego, ale diagnoza, że jak kobieta robi awanturę o chleb a faktycznie nie chodzi jej o chleb, jest w 99% trafna. Jednym z powodów może być zaniedbanie seksualne, kolejnym z wariantów jest to, że duża część kobiet lubi być "wzięta po męsku" ... Czy to fortunny zbieg wariantów ? No myślę, że nie, ale też nie ma co tego odbierać tak, jakby to małe biedne kobietki za nieposłuszeństwo były gwałcone - mi się wydaje, że wiem o co mu chodziło i to nie jest nic, co by się kobiecie nie spodobało. : > Jego błąd, że ten szczególny przypadek uogólnił (bardzo możliwe, że mówił o sobie) i już powstała afera. 

 Wiem, słuchałem i analizowałem. To była arcygłupia wypowiedź, niegodna kogoś kto chce być poważnym politykiem. Nawet jeśli miał na myśli coś trochę innego niż wynika z jego słów, to i tak to jest coś z czym się nie zgadzam i było to zwyczajnie słabe. Dodatkowy minus za to, że jeśli ma 30-letnie doświadczenie w byciu tępionym przez mainstreamowe media, to tutaj dał się stokrotce złapać w dziecinnie prosty sposób i aż wstyd za to. Korwin mówi że kontrowersyjnymi poglądami przyciąga uwagę mediów, które inaczej by go ignorowały. Myślę, że to nie cała prawda i on zwyczajnie nie umie być inny i na zdrowie by mu wyszło to, że kiedy skupi na sobie uwagę, to potrafi się uspokoić i najpierw myśleć a potem mówić. Ewidentie widać, że w momentach kiedy chlapnie coś za co później media go potępiają to jest w środku rozgrzanej debaty, mówi dość szybko i nerwowo i właśnie takich sytuacji powinien unikać w kluczowych momentach. I tak niezmiernie cieszę się z jego sukcesu, ale myślę że bez takich kwiatków tuż przed wyborami to móglby dobić do 10% i nie zrazić do siebie części potencjalnych przyszłych wyborców. Trzeba pamiętać że w KNP jest kupa bardzo mądrych ludzi, ze świetnymi pomysłami i szczerymi intencjami uzdrownienia naszego kraju. Byłaby szkoda, jeśli dobre imię i autorytet tych ludzi, byłoby niepotrzebnie narażane przez prezesa który kłapie dziobem głupoty na lewo i prawo. Tak czy inaczej trzymam za KNP kciuki i liczę na ich sukcesy.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak - cały ten cytat był do jego książki... jkm ma ten problem, że gada w sposob niejednoznaczny, a zalozenia ktore stosuje poukrywane sa w jego poprzednich wypowiedziach i publikacjach... moim zdaniem to duza wada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz ma już 71 lat i się nie zmieni. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za jego dobre zdrowie, coby nadal dzierżył berło Naczelnego Masakratora III RP.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to u Nas standart ze polityk cos wywinie

Jeden wypowie sie o gwaltach

Inny lata z gumowym fiutem

Kolejny opowiada jak to jego dziadek spadl z wiezyczki w obozie koncentracyjnym

A jeszcze inny potrafi zlapac filipinska chorobe nawet w Polszczy... do tego niejednokrotnie... bo na Ukrainie tez...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10364165_636604819766204_1623318232954603927_n.jpg

 

Imo jeden z lepszych znakow czasu... W detroit za darmo mozna  wziac mieszkanie od miasta, tylko ze nikt juz nie chce tam mieszkac, a cale miasto to istne slamsy pokroju miasta umarlych w kairze...

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu sie nie spodziewalem, ze cos takiego powiem, ale po roku w UK widze to bardzo jasno. To wina 40 lat rządzenia czarnych w tym Detroit. Gdzie spotykam czarnych w UK ? Tylko i wylacznie w pracach, gdzie trzymasz ręce w kieszeni przez caly dzien. Na budowie ilu ludzi juz mi sie przewinelo to nie zliczę i JEDYNI czarni jakich spotkalem to COSS (Controler of site safety), gosc ktorego zadaniem jest po prostu być, trzymac rece w kieszeni i miec sluchawki na uszach. 90% COSSow na kolei w Londynie, to czarni.

 

Za to nie mialem ANI JEDNEGO czarnego, ktory robil by robote, w ktorej sie pracuje, czyli stolarz, zbrojarz, czy nawet operator maszyny, podkreslam, ANI JEDEN. Na poprzedniej budowie widzialem jednego co "pracowal" dla innej firmy, codziennie spozniony przynajmniej 30min, przerwy 30min wydluzaly mu sie do 50min, a najlepszy byl w kreceniu bajery. Drugi rodzaj prac, w ktorych ich czesto widze, to security, siedzisz przez 12h i to cala twoja praca.

 

Sorry, ale nie wierze, ze tam to wygladalo inaczej. Kiedys to miasto tętnilo zyciem, a wszystko zaczelo sie srać, jak zaczeli zjezdzac czarni, a juz poczatkiem konca bylo wybranie czarnego burmistrza (ktorzy to czarni byli przez nastepne 40 lat). Podkreslam, nigdy sie nie spodziewalem, ze cos takiego bede pisal, ale no kurde teraz to sam widze na wlasne oczy !

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...