Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

No i żaden Polak nie zagłosuje na Korwina. Przecież on każe ludziom uczciwie zapracować sobie na swoje dobro. W tym kraju mentalność jest taka, że każdy by chciał dostawać 3 tys. zł za siedzenie na d upie i nic nie robienie.

 

Słynne hasło za komuny:

"czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy"

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kwota-wolna-od-podatku-ogorek-postuluje,111,0,1736047.html

70k zl w Hiszpaniii hahahah. Tak to jest jak sie walnie text w oparciu o tekst z gazety ktory mija sie z prawda, dobry kandytat z niej hiehie :D

W hiszpanii to ~9.400 euro bez podatku, 70k PLN to jest kiedy wchodzi sie w drugi prog podatkowy
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kwota-wolna-od-podatku-ogorek-postuluje,111,0,1736047.html

 

70k zl w Hiszpaniii hahahah. Tak to jest jak sie walnie text w oparciu o tekst z gazety ktory mija sie z prawda, dobry kandytat z niej hiehie :D

 

W hiszpanii to ~9.400 euro bez podatku, 70k PLN to jest kiedy wchodzi sie w drugi prog podatkowy

 

 

Przecież ta Pani to marionetka. Ma tylko przyciągnąć głosy kobiet i ludzi głosujących na kogoś z ładną buzią.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i żaden Polak nie zagłosuje na Korwina. Przecież on każe ludziom uczciwie zapracować sobie na swoje dobro. W tym kraju mentalność jest taka, że każdy by chciał dostawać 3 tys. zł za siedzenie na d upie i nic nie robienie.

 

Słynne hasło za komuny:

"czy się stoi czy się leży 2 tysiące się należy"

Chyba jednak nie.

Polacy mają, przynajmniej spora część, mentalność typową dla USA. Skłonność do ryzyka, spryt, zaradność, dużą łatwość w nawiązywaniu znajomości. Słowem, gdyby nie k**wy u władzy bylibyśmy krajem mlekiem i miodem płynącym, co zresztą już było za Mieszka I, Kazimierza Wielkiego, czy przez 200 lat po zwycięstwie nad krzyżakami.

Od kiedy prezydent ma taką władzę aby zmienić próg podatkowy??

Ależ ma bardzo dużo do powiedzenia. Ma inicjatywę ustawodawczą, a przede wszystkim, może nie wetować dobrych ustaw a wetować złe.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxymili napisal tak jak jest, wystarczy popatrzec jak cenieni jestesmy za granica.

Ja mam ot krotka historie stad z hotelu ~1.6k gosci. Nagle fontanna z nieba, czytaj z sufitu duzej recepcji na wejsciu. Cos walnelo i w sumie przez 10 min wylalo jakies 500-1000l wody. Dobre 2 minuty 4 osobowa zaloga recepcji nie wiedziala co ma robic, nie mowiac o maintanance czy same sprzataczki zanim ktos cos zrobil... Zaczeli klasc brudne reczniki po zwrotach z recepcji. Tja...

Co zrobil Polak? Wzialem smietniki i podlozylem pod. Problem solved... Mina dyrektora bezcenna. W hiszpanii jak Ci walnie rura w lazience to pierwsze co zrobia to zadzwonia po hydraulika [;  Niech leci...

 

Dziewczynie pekl zawias w okularach. Poniewaz ma specyficzna wade same soczewki to 450zl+. W hiszpanii nikt nie mogl (Nie chcial, nie potrafil) zlutowac zawiasu. W PL naprawila za 30zl i 10min roboty. Tutaj musialaby zrobic nowe.
Tutaj nawet zegarmistrz nie wiedzial jak ma sprawdzic czy zegarek jest z platyny czy srebra, wiec odmowil zabrania sie do naprawy sprzaczki i paska Tak moglbym bez konca podobne historie.

Jakby tylko zamienic populacje tych 2 krajow to Hiszpania z polakami na pokladzie miala by 2 cyfrowy wzrost. Mimo wszedobylskiego socjalizmu. Odwracajac sytuacje bylaby to druga ukraina z Hiszpanami w kraju.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, mam historie na podobnej zasadzie z UK. U mnie na dużej budowie, w biurowym kiblu powiesili nad zlewami kilka kartek z napisem "Caution. VERY HOT WATER !". Co oznacza "Uwaga. Bardzo gorąca woda!". Z kranu faktycznie leciał wrzątek i nie dało sie tego dotknąć. Co ja zrobiłem ? Bojler obok kranów był odkręcony na full, po prostu przykreciłem go na 1/3 i problem rozwiązany :)

 

Ale jakos mnie tego typu historie nie krzepią, bo niby co, mam sie cieszyć, śmiać czy co ? Jakos to ich kraje są bogate i beda jeszcze bogatsze, a moj kraj jest biedny i będzie biedniejszy. Wiec kto ma racje i czyje podejscie sie sprawdza ? Nasze, czy ich ? Moze to prawda co mowia, ze kraj piekny tylko ludzie kur... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, historyjki o głupich "nich" i mądrych "nas" zawsze na propsie. Tylko że póki co to my jeździmy do nich do roboty a nie odwrotnie. Wiadomo, zabory, wojna, Jałta, komunizm, dwadzieścia filmów o tym zrobiłem, bla bla bla. Długo tak jeszcze można kisić jednego hita? Może pora na wydech, co?

 

Jeden anglosaski dzikus spytał mnie kiedyś całkiem poważnie, jak sądzę dlaczego matka-ojczyzna-korpo zatrudnia Boratów, płacąc im za przeloty, hotele i takie różne, zamiast anglosaskich dzikusów dostępnych bliżej. Nie o wypłaty idzie, wszak zarabiamy tyle samo. To, co myślę nie ma żadnego znaczenia, poza tym byłem wtedy zaledwie pokracznym asystentem, więc nijak mi było pyskować, ale myślę, że jak można mieć Borata z doświadczeniem, dyplomem wyższej uczelni i chęcią do pracy, który to Borat nie porzuci zajęcia po pół roku bo mu się znudziło, to się takiego Borata weźmie, przy okazji załatwiając modny ostatnio wymóg "diversity in the company". Quod erat demonstrandum.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak lewicowcy robią rozpier** i podpalają radiowozy to media mówią, że są to "protesty". Jak dziesiątki tysięcy ludzi w Warszawie idzie na marsz upamiętnić Dzień Niepodległości ale grupka 200 osób robi syf to media relacjonują to jakby to była II Wojna Światowa...

 

Pomijam już to, że Ci lewicowcy żyją w jakimś innym świecie. Może za mało w życiu popracowali albo naoglądali się za dużo filmów. Śmieszy mnie szukanie spisków i zrzucanie winy na "Banksterów" za swoją życiową niedolę. Po co skończyć jakieś porządne studia i zdobyć jakieś dobre doświadczenie zawodowe. Lepiej narzekać, uważać, że wszystko się należy "za nic" i szukać jakichś powodów dlaczego żyje się tak a nie inaczej.

 

 

No i dalej nie wiem skąd to poparcie dla Szoguna. Gdzie nie pojedzie jest wygwizdywany. 

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up 
życiową niedolę najczęściej da się pokonać ciężką pracą i wytrwałością w dążeniu do celu. Nie zaszkodzi trochę szczęścia. Ale jednak nie unikajmy podsumowania, że to system w szczególności system podatkowy i system urzędniczy wpływają na to ile osób i o jakich specyficznych zdolnościach osiąga ten pożądany status.
W systemie libertariańskim sukces może osiągnąć każdy, kto ciężko pracuje. Kto ciężko pracuje i ma pomysły i umie je wdrożyć zostanie bogaczem.
W stalinizmie wykwalifikowany robotnik pracujący na 12 godzinnej zmianie miał prawo do 800 gram chleba (na całą rodzinę). W 1932 roku racje dla tych robotników zmniejszono do 600 ram (na całą rodzinę). Taki plan eksportu zboża zatwierdziło prezydium partii na wniosek Stalina. O jakim więc zapracowaniu na sukces można było tam mówić? Owszem wybitne jednostki trafiały do wojska, które miało większe przydziały a najzdolniejszy do NKWD, gdzie przydziały były najlepsze. W tych szczeblach kariery wybitnie przeszkadzał jednak kręgosłup moralny.
W obecnej socjaldemokracji przy średnim opodatkowaniu na poziomie 84% dochodów i stale rośnie (Polska) wpływ ciężkiej pracy na sukces i dobrobyt znacznie zmalał. Pomysły natomiast są blokowane przez skuteczny kondom administracyjny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=ZKoLfyCf3zY

Ja chyba znalazlem dobry sposob.
Mlodzi chyba musza powiedziec starszym ze albo zaglosuja tak jak oni chca, albo beda zryc trawe, szczaw i mirabelki jak przyjdzie co do czego na starosc.

Osobiscie mam dziadkow na wysokim poziomie, zdecydowanie in plus jesli chodzi o swiadomosc polityczna chociaz sie z moja nie zgadzaja, chyba namowie mlodych do zmian ich pogladow sila j/w T_T

Chociaz jak widac mlodych glupich tez nie braknie T_T

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, politycy to takie scierwa ze az strach mowic.

Swego czasu prezydent odznaczyl kogos za dzialalnosc w sprawie X, zeby zaraz naslac prokuratora w zwiazku dzialalnoscia za ktora dostal odznaczenie. Przyczyna, powod? Chcieli posadzic swoich na stolkach. Fakt ze to za czasow tego co ukradl ksiezyc, ale nadal jest to samo.

Nie myslcie ze podam wiecej szczegolow bo bylbym glupcem. MON, MSWiA nie istnieje tak samo jak panstwo polskie.
Za wlasne stolki Ci ludzie sa gotowi poswiecic obronnosc narodowa, tylko glupiec moglby probowac tego bronic.

"Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

Edytowane przez Aurora001
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, dalej mi nie wierzycie, że Bolandą rządzą banksterzy, a politycy to tylko ich marionetki, wiec nie ma sensu na nich głosować? Pan Bronisław K. to lewak nad lewakami, przecież to co zeznawał niedawno w sądzie to były jakieś jaja. Nie było w tego telewizorze, więc pewnie mało kto o tym słyszał:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo nie twierdzę że rząd jest perfekcyjny, aleee najwięcej przykrości, zawiści, zakłamania ja i moi bliscy czy znajomi doświadczają od innych polaków

taki nasz naród, zamiast sobie pomagać to lepiej utopić w łyżce wody lub ze schodów zepchnąć

sąsiad podpierdzieli, auto z zawiści porysuje, pracodawca może więcej zapłacić, nie zapłaci i jeszcze oszuka

pół biedy oszuka państwo, ok, ale takiego szaraczka co zarabia 1750 brutto ?

czasami bardzo się wstydzę za "moich ziomali"

może przyszłe pokolenia z cebuli wyrosną ...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, dalej mi nie wierzycie, że Bolandą rządzą banksterzy, a politycy to tylko ich marionetki, wiec nie ma sensu na nich głosować? Pan Bronisław K. to lewak nad lewakami, przecież to co zeznawał niedawno w sądzie to były jakieś jaja. Nie było w tego telewizorze, więc pewnie mało kto o tym słyszał:

Raczej wojskowe służby, bezpośredni spadkobiercy KBW narzuconej przez Sowietów. Podobno w 1989 roku zmienili front i zwierzchników, ale nie zmienili jednego. Dalej służą. A banki, mają pieniądze ale nie podskoczą służbom. Patrz jak koledzy Bredzisława obrobili SKOK w Wołominie na 400.000.000zł/ Jak by bankierzy rządzili to transfer by był z drugą stronę. Jak niżej:

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...