Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

@NostradamuSek

 

Prawo czasami jest tak absurdalne, że stosowanie się do jego zaleceń to fikcja.

 

Przykład z życia, idziesz wieczorem, chcesz przejść przez pustą, boczną drogę, pasy są 50 metrów dalej ale dochodząc do nich nadrabiasz drogi, przechodzisz więc w miejscu gdzie nie ma pasów. Oczywiście za rogiem stoją panowie policjanci, którzy tłumaczą "przestępcy", który popełnił wykroczenie jakie to wielkie zło uczynił łamiąc prawo. Przy okazji dokonują rewizji osobistej bez większego powodu. W nagrodę dają mandat. 

 

Inny przykład, pijesz sobie browara z kumplem gdzieś w parku, na uboczu z dala od innych ludzi. Nikogo tym nie deprawujesz, dbasz o porządek po sobie, ale wyskakuje zza krzaka pan policjant i wlepia mandat.

 

Dalej, jedziesz sobie na działkę, droga nieuczęszczana przez nikogo poza działkowiczami, okazuje się, że w okresie letnim zmienia się w drogę jednokierunkową. Jadąc normalnie tą drogą (dość szeroką) nikomu nie wadzisz, ale ktoś sobie pomyślał, że w okresie letnim musisz zapierdzielać 2km dalej objazdem bo tak i już. Oczywiście na drodze stoją panowie policjanci i łapią zapominalskich, którzy przyzwyczaili się, że w okresie jesień-wiosna droga jest dwukierunkowa!

 

Wiele przepisów potrafi zakrawać o absurd, jeśli będziemy stosować się do wszystkiego co nam rozkażą to staniemy się takimi nowoczesnymi niewolnikami...

 

Władza PZPR też była legalna wg prawa PRL, to co PZPR rozkazało było legitymowane prawem. I co, Twój ojciec jak zaprosił znajomych do siebie też zgłaszał do MO, że w jego mieszkaniu odbywa się zgromadzenie o liczbie osób większej niż 3? Takie było prawo i tak musiał zrobić! 

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nawet nie napisze ze przydalby sie trybunal stanu. Jesli dobrze rozumiem PO zalozylo wzrost wplywow do budzetu z tytulu samego VAT o 16.4% Ciekawe ile wiecej podobnych kwiatkow jest w budzecie i na jaka skale bedzie na minusie.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/MF-Dochody-z-VAT-w-I-IX-15-nizsze-o-4-2-proc-rdr-3432680.html
 

Rok 2015                                  Ustawa budżetowa  134 630 000 tys.Rok 2014Ustawa budżetowa 115 700 000 tys.Roznica 16.4% RDR. 
Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chuja tam, jestem Polakiem.

 

Podobno jesteś.

 

 

@NostradamuSek

 

Prawo czasami jest tak absurdalne, że stosowanie się do jego zaleceń to fikcja.

 

 

Są wywrotowcy, są policjanci uje (stawiam raczej na komendantów uji). Na to nie poradzisz. Selekcja i życie jest, jakie jest.

Natomiast dziwi mnie, że łamiąc prawo jesteś oburzony, że cię karzą.

To czy ono jest ok - skargi do trybunału, sądów, innych instytucji, założenie własnej partii i forsowanie własnych przepisów...

Mamy co mamy. Trzeba je tylko legalnie ulepszać.. rewolucja w ostateczności.

Ja zdaję sobie sprawę ,że u nas z prawem, ustanawianiem go, egzekwowaniem go, z odpowiedzialnością  za tworzenie go jest licho. Cóż, musi wiele wody upłynąć.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, masz mnie - jeden z moich prapradziadków był Czechem. To czyni mnie w 1/16 Czechem, nie dostanę się do Ruchania Narodowego. Tym bardziej, że niewiele wiem o pozostałych 15/16.

 

Jakbyś pośledził drzewko genealogiczne to pewnie jeszcze bardziej byś zdziwił się.

To z resztą nieistotne, acz być może na pewne cechy charakteru itd ma wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu przestrzegania złego prawa, tylko dlatego, że jest to prawo.

Rocznie w Polsce uchwalanych jest 28500 aktów prawnych. To daje około 700000 przepisów przez tzw "25 lat Wolności".

Tak więc 

 

A kształtuj sobie co chcesz, byleś przy tym nie łamał prawa już ustanowionego, do którego niezależnie co tam sobie wyobrażasz, MASZ OBOWIĄZEK stosować się.

Tak więc czy jesteś pewny, że TY przestrzegasz prawa? Bo żaden prawnik w Polsce nie zgodzi się wziąć odpowiedzialności za to jakie prawo obowiązuje w każdej z dziedzin obecnie. Ani jeden.

A do tego mamy jeszcze prawo unijne, którego jest wielokrotnie więcej i część z tego prawa także obowiązuje.

 

"niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".

*Immanuel Kant

 

Nikt nie może mnie zmusić prawem, policją czy wojskiem do bezprawia.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się, nie potrzebuję znać całości, bo nie korzystam.

 

A czemu jest takie zawiłe to zupełnie inna historia, tak jak i obecne postrzeganie ekonomii.




Nikt nie może mnie zmusić prawem, policją czy wojskiem do bezprawia.

 

 

Trochę to wyklucza się.

Możesz mieć wewnętrzne inne przekonanie, co nie znaczy, że robisz słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przestrzegam prawa o ile je znam, ale z całą pewnością nie przestrzegam każdego bo nie da się. Celowo nie łamię prawa. Mimo wszystko jeżeli mam wybór postąpić niegodziwie ale zgodnie z prawem, lub zgodnie z sumieniem ale wbrew prawu to wybór jest dla mnie oczywisty.

 

Stad cała niezgoda na prawo wtryniające się w zakres gdzie rządzi o sobie sam człowiek.

a przy okazji film o przyczynach tego co mamy w całym tzw zachodzie i tym dobrym i złym też:

http://youtu.be/KpbClShoLsY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jeżeli mam wybór postąpić niegodziwie ale zgodnie z prawem, lub zgodnie z sumieniem ale wbrew prawu to wybór jest dla mnie oczywisty.

 

 

Kolejna zagwozdka, czy prawo pozwala na czyny niegodziwe? Czy sumienie psychopaty, seryjnego mordercy itd.. usprawiedliwia czyny wbrew prawu? Oni często są przekonani, że jak najbardziej są ok.

 

Czy prawa Hammurabiego, 10 przykazań Bożych itd.. byłyby wystarczające ?

Problem w tym, że to co dla Ciebie, niekoniecznie dla innych jest tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NostradamuSek

Tak dla Twojej informacji, nigdy w życiu nie dostałem mandatu. To są przykłady, które znam, sytuacje, w których bezpośrednio uczestniczyłem, ale to nie ja byłem "kryminalistą", który otrzymał mandat!

 

Zresztą, jestem żołnierzem, trochę głupio by było jakbym łapał mandaty jako funkcjonariusz państwowy (właściwie publiczny), a na terenie garnizonów ŻW jest zdecydowanie gorsza od Policji.

 

Co nie znaczy, że zgadzam się z absurdalnym prawem! 

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś pośledził drzewko genealogiczne to pewnie jeszcze bardziej byś zdziwił się.

Nie pośledzę, małorolnym chłopom z okolic Góry Świętego Krzyża drzewka kojarzyły się dość użytkowo - jabłonka, grusza, sosna jak trzeba było trumnę sklecić, a imiona i daty w księgach zapisywał ksiądz. Z tego powodu oraz rozmaitych armii, które przewalając się przez wspomniane okolice paliły (również księgi i księży), rabowały i gwałciły co popadnie, zadanie skutecznego babrania się we własnej genealogii jest niemal niemożliwe. Co to zresztą teraz za różnica.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy znała jakieś niewygodne fakty w związku z aferą Michnika ?

tak, i jeszcze pewnie agent tomek ja upil i wsadzil do dupowozu aby mandat zarobila, a w najlepszym wypadku sama sie zabila... sezon na teorie spiskowe uwazam za otwarty - Macierewiczu! Chodz do nas, bo nie mamy az tak bujbych fantazji jak twoja...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie ze te samobójstwa to wszystkie w piąteczek były tak jakby ofiary specjalnie chciały ze spokojem odczekać weekend. Złodziej jak kradnie samochód to zazwyczaj czwartek, piątek wieczorem. Ma dwa dni spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty nieudolnie próbujesz być zabawny, ignorując oczywiste ubeckie metody usuwania niewygodnych ludzi jak powyżej. Co za naiwność.

Nie probuje byc smieszny, ale widze, ze w polszy jak zwykle ludzie maja problem z ironia, sarkazmem i szyderstwem... nikt nigdy tego nie lapie i traktuje jako najswietsza prawde.

 

A takie pytanie za 2 pkt, co to tak wszedzie ustroili kapliczki tymi wzzystkimi wstazeczkami itd. Na wsiach to juz w ogole przeginanie paly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie probuje byc smieszny, ale widze, ze w polszy jak zwykle ludzie maja problem z ironia, sarkazmem i szyderstwem... nikt nigdy tego nie lapie i traktuje jako najswietsza prawde.

E nie, po prostu ironia, sarkazm i szyderstwo w twoim wykonaniu są zwyczajnie do rzyci.

 

A takie pytanie za 2 pkt, co to tak wszedzie ustroili kapliczki tymi wzzystkimi wstazeczkami itd. Na wsiach to juz w ogole przeginanie paly...

Gdzie byłeś przez ostatni tysiąc lat obecności chrześcijaństwa w Polsce?

Ale nie martw się, meczetów nie trzeba stroić wstążeczkami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up :D

 

@Quave meczety mają jeszcze kilka przewag nad oflagowanymi kapliczkami, możesz sobie 3 baby więcej wziąć, możesz gwałcić nieoburkowne no i w ogóle. Tylko zanim się przechrzcisz pamiętaj, że za opuszczenie islamu jest kara śmierci dla Ciebie i całej twojej rodziny i wszystkich twoich potomków po wsze czasy, a na próbę czy faktycznie wierzysz w proroka dostaniesz zadanie wyjątkowe, obłożyć się materiałami wybuchowymi i wybuchnąć w metrze tudzież w żłobku lub równie okropnym gnieździe szatana.

 

To jak, convertion approved?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Francja chce, by Polska płaciła 10 razy więcej za politykę klimatyczną"

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/francja-chce-by-polska-placila-10-razy-wiecej-za-polityke-klimatyczna/ggwh5w

 

 

Nie no Ci to są sprytni. Francja swoje złoża węgla ma tak głęboko, że nie opłaca im się tego wydobywać. Lepiej jest im budować elektrownie atomowe. O ekologie oczywiście tutaj w ogóle nie chodzi. Bo odpady radioaktywne z elektrowni atomowej są dalej nie rozwiązanym problemem i taka Francja nie płaci za to kar. Za to chce byśmy płacili 10 krotnie więcej za emisję CO2. Super pomysł. Dla nich byłoby idealnie żebyśmy kupowali prąd z Zachodu. Będą mieli wtedy hajs na socjal dla imigrantów. Cała ta UE i Ekologia to jest jakiś okrutny żart.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Francja chce, by Polska płaciła 10 razy więcej za politykę klimatyczną"

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/francja-chce-by-polska-placila-10-razy-wiecej-za-polityke-klimatyczna/ggwh5w

 

 

Nie no Ci to są sprytni. Francja swoje złoża węgla ma tak głęboko, że nie opłaca im się tego wydobywać. Lepiej jest im budować elektrownie atomowe. O ekologie oczywiście tutaj w ogóle nie chodzi. Bo odpady radioaktywne z elektrowni atomowej są dalej nie rozwiązanym problemem i taka Francja nie płaci za to kar. Za to chce byśmy płacili 10 krotnie więcej za emisję CO2. Super pomysł. Dla nich byłoby idealnie żebyśmy kupowali prąd z Zachodu. Będą mieli wtedy hajs na socjal dla imigrantów. Cała ta UE i Ekologia to jest jakiś okrutny żart.

Zdziwiony jakbyś się spodziewał, że nam będą klamki na złote we wszystkich urzędach wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie ze te samobójstwa to wszystkie w piąteczek były tak jakby ofiary specjalnie chciały ze spokojem odczekać weekend. Złodziej jak kradnie samochód to zazwyczaj czwartek, piątek wieczorem. Ma dwa dni spokoju.

Lepper tez w piątek...psipadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Quave meczety mają jeszcze kilka przewag nad oflagowanymi kapliczkami, możesz sobie 3 baby więcej wziąć, możesz gwałcić nieoburkowne no i w ogóle. Tylko zanim się przechrzcisz pamiętaj, że za opuszczenie islamu jest kara śmierci dla Ciebie i całej twojej rodziny i wszystkich twoich potomków po wsze czasy, a na próbę czy faktycznie wierzysz w proroka dostaniesz zadanie wyjątkowe, obłożyć się materiałami wybuchowymi i wybuchnąć w metrze tudzież w żłobku lub równie okropnym gnieździe szatana.

 

To jak, convertion approved?

Wszelkie religie mi zwisaja i powiewaja, dopoki nie wlaza z buciorami w moje zycie. A co do tych wszelkich kapliczek to jechalem n dzialke i mnie zastanawialo, czemu tak to poubierali jak na jakis festyn o,O Ale pewie cos zwiazanego ze swietem (jak to znajomy ujal) zwlok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...