Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

świadek powinien ogłosić publicznie że nie zamierza popełnić samobójstwa ani zginąć


Chociaż z drugiej strony to może być jakaś gra operacyjna służb. Największa mafia w POlsce to ludzie tajnych służb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petelicki też mówił, że nie ma zamiaru się zabić, a jednak przydażyło mu się samobójstwo. Winiarski nie jest w ciemię bity i na pewno zabezpieczył sobie tyły. Z drugiej strony w skruchę trudno wierzyć i jakiś interes za tymi zeznaniami - podobnie jak u Budzyńskiego pewnie stoi. No może Budzyńskiemu trochę bardziej ufam.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SEKS_INSTRUKTOR dlaczego cytujesz całe poprzednie posty, po co?!

Talk to hand. 

 

zawsze się trochę manipuluje ;)

+1 

 

Petelicki też mówił, że nie ma zamiaru się zabić, a jednak przydażyło mu się samobójstwo. Winiarski nie jest w ciemię bity i na pewno zabezpieczył sobie tyły. Z drugiej strony w skruchę trudno wierzyć i jakiś interes za tymi zeznaniami - podobnie jak u Budzyńskiego pewnie stoi. No może Budzyńskiemu trochę bardziej ufam.

Przecież mówił, że zdeponował kwity za granicą i w przypadku jego śmierci wypłyną na powierzchnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja nie mam TV i jak zresztą ok 12% Polaków i ponad połowa tych, których znam, to chyba nie powinienem płacić tego kurewskiego podatku?

S.K.U.R.W.

 

Ja nie mam TV, radio w samochodzie nawet nie słucham. Niech sobie media będą prywatne. Teraz i tak media publiczne nie są obiektywne, to jak już mają robić komuś reklamę to niech ta partia za to płaci z własnej kieszeni a nie z podatnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz też przecież płacić muszą wszyscy ... więc gorzej nie będzie (dla tych, którzy obecnie płacą, to będzie nawet lepiej skoro abonament niższy). Inna sprawa, że lepiej byłoby znieść abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na radio to i tak idą z abonamentu grosze. Główna hałda kasy leci na dom publiczny Woronicza 17.

chemiagif_srxqxaw.gif

Teraz też przecież płacić muszą wszyscy ... więc gorzej nie będzie (dla tych, którzy obecnie płacą, to będzie nawet lepiej skoro abonament niższy). Inna sprawa, że lepiej byłoby znieść abonament.

Nie posiadający odbiorników nie muszą.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły polityczny deal, to jest i tak nic w porównaniu do ZUSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płacić za to z czego nie korzystam.

Jeszcze nie rządzą a już zapowiedź nowych podatków. Muszą chyba nazbierać na 500 zł na każde dziecko. Chciałbym zobaczyć co na to "antysystemowcy" Kukiza i kto będzie przeciw. :)

W każdym razie już zaprosiliście Karakana na dymanko, teraz tylko musicie się wypiąć i poczekać aż mu stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polar, 
też się na początek zagotowałem, ale popatrz, podajesz linki do mediów,które są jakieś lewe. Znam wszystkie niezależne portale a tych na oczy nie widziałem.
Poza tym w upływającej nam spokojnie kadencji to PO proponowało takie samo Ostateczne Rozwiązanie kwestii nie płacących abonamentu.
Poczekajmy na oficjalny projekt ustawy i wtedy hejtujmy jeżeli te niegodziwe rozwiązania się potwierdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polar, 

też się na początek zagotowałem, ale popatrz, podajesz linki do mediów,które są jakieś lewe. Znam wszystkie niezależne portale a tych na oczy nie widziałem.

Poza tym w upływającej nam spokojnie kadencji to PO proponowało takie samo Ostateczne Rozwiązanie kwestii nie płacących abonamentu.

Poczekajmy na oficjalny projekt ustawy i wtedy hejtujmy jeżeli te niegodziwe rozwiązania się potwierdzą.

 

Też mi coś nie pasuję. Z resztą newsy dokładnie o tym samym były też co chwilę za PO. Może to kolejny news do robienia oburzenia w sieci i zarabiania za klikanie?

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polar, 

też się na początek zagotowałem, ale popatrz, podajesz linki do mediów,które są jakieś lewe. Znam wszystkie niezależne portale a tych na oczy nie widziałem.

Poza tym w upływającej nam spokojnie kadencji to PO proponowało takie samo Ostateczne Rozwiązanie kwestii nie płacących abonamentu.

Poczekajmy na oficjalny projekt ustawy i wtedy hejtujmy jeżeli te niegodziwe rozwiązania się potwierdzą.

Stary temat.Było by to o ile pamiętam niezgodne z konstytucja.Nie można zmuszać do płacenia za coś czego sie nie posiada.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żałosny jest podatek od sklepów wielkopowierzchniowych. Obejmuje każdą biedrę i lidla czyli sklepy gdzie zaopatruje się przeciętny pracownik z wynagrodzeniem 1750 brutto, emeryt lub bezrobotny. W kogo chce uderzyć PiS tym podatkiem? Ale to było już oficjalnie przed wyborami więc mi piana zeszła. Poza tym większy bonus dla sprzedaży internetowej.
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żałosny jest podatek od sklepów wielkopowierzchniowych. Obejmuje każdą biedrę i lidla czyli sklepy gdzie zaopatruje się przeciętny pracownik z wynagrodzeniem 1750 brutto, emeryt lub bezrobotny. W kogo chce uderzyć PiS tym podatkiem? Ale to było już oficjalnie przed wyborami więc mi piana zeszła. Poza tym większy bonus dla sprzedaży internetowej.

 

 

Wybacz ale Biedronka za 2011 zapłaciła 241 mln zł podatku dochodowego. Lidl zapłacił 0 zł! A Carrefour dostał 14 mln zwrotu! Od dawna powinno się wprowadzić podatek obrotowy. Nie wiem ile PITów i Bilansów w życiu widziałeś ale ja bardzo dużo. Ile firm ma obrotowy powyżej 10 mln a zyski bliskie zero to jest nie do opisania.

 

Tutaj masz obroty wyżej podanych firm.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-od-sieci-handlowych-sama-biedronka,196,0,1816260.html

 

Wierzysz w to, że Lidl przy obrotach blisko 20 mld zł nie zarabia nic?

 

źródło:

http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/zagraniczne-sieci-handlowe-nie-placa-u-nas-podatku-dochodowego-wyjatek-biedronka

Edytowane przez Kilokush
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy podatek i tak ostatecznie uderzy w zwykłych ludzi czyli klientów przez wyższe ceny i pracowników przez brak/niższe podwyżki.

 

Tylko, że w tym momencie mamy patologię w tym kraju. Raz, że nigdzie nie widziałem tylu marketów co w Polsce. Dwa, że np. w Anglii co rogu masz mały sklep, do marketu masz daleko i to w bardzo dużych miastach. Dzięki temu zarabiają lokalni przedsiębiorcy, a nie zagraniczne koncerny. Poza tym taka Biedronka konkuruje cenowo z Lidlem pomimo tego, że ten drugi nie płaci podatków. Carrefour płaci ludziom śmieszne pieniądze więc jak upadną takie miejsca pracy to na ich miejsce wejdzie chociażby Biedronka płacąca podatki i lepsze pieniądze pracownikom. Więc ja bym nad tym tak nie płakał. 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy podatek i tak ostatecznie uderzy w zwykłych ludzi czyli klientów przez wyższe ceny i pracowników przez brak/niższe podwyżki.

Dla gospodarki lepiej mieć w mieście jeden duży market nie płacący podatków, czy kilkadziesiąt mniejszych sklepów?

 

Co wygeneruje więcej miejsc pracy i da większy zysk z podatków?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

ups, widzę że komuniści szybciutko zmieniają front ;[ (oczywiście "na niby" ; pod publiczkę coby ludzie widzieli)

czy aby nie za szybko (?)

jak to się mówi "nakładają nową pelerynkę".

 

zanim nadejdzie straszny kaczyzm

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale Biedronka za 2011 zapłaciła 241 mln zł podatku dochodowego. Lidl zapłacił 0 zł! A Carrefour dostał 14 mln zwrotu! Od dawna powinno się wprowadzić podatek obrotowy. Nie wiem ile PITów i Bilansów w życiu widziałeś ale ja bardzo dużo. Ile firm ma obrotowy powyżej 10 mln a zyski bliskie zero to jest nie do opisania.

 

Tutaj masz obroty wyżej podanych firm.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatek-od-sieci-handlowych-sama-biedronka,196,0,1816260.html

 

Wierzysz w to, że Lidl przy obrotach blisko 20 mld zł nie zarabia nic?

 

źródło:

http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/zagraniczne-sieci-handlowe-nie-placa-u-nas-podatku-dochodowego-wyjatek-biedronka

Jak nie zapłacili dochodowego to wg mnie dobrze, resztę firm też należy zwolnić i będzie bardzo dobrze. Niskie podatki w konsekwencji wywołają wysoką konkurencję, a to wymusi przeniesienie zysków na klienta końcowego i da dużą ilość  miejsc pracy. Im więcej stanowisk tym większa konkurencja o pracownika i w konsekwencji stopniowy wzrost płac. 

 

Czy to takie złe?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapłacili dochodowego to wg mnie dobrze, resztę firm też należy zwolnić i będzie bardzo dobrze. Niskie podatki w konsekwencji wywołają wysoką konkurencję, a to wymusi przeniesienie zysków na klienta końcowego i da dużą ilość  miejsc pracy. Im więcej stanowisk tym większa konkurencja o pracownika i w konsekwencji stopniowy wzrost płac. 

 

Czy to takie złe?

 

Złe jest to, że Pani Jadzia prowadząc dzisiaj swój mały sklepik musi płacić podatki, a wielkie sieci marketów typu LIDL są z podatku zwolnione. Kolejna sprawa, Pani Jadzia, Polka, mieszkająca w Polsce, wyda przykłądowo 100% swoich dochodów w Polsce, natomiast taki LIDL po prostu na czysto eksportuje zysk do Niemiec i napędza ich gospodarkę (Niemcy czerpią zysk kosztem Polaków) - rozumiesz już złożoność problemu i sens wprowadzenia podatku dla zagranicznych sieci handlowych?

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapłacili dochodowego to wg mnie dobrze, resztę firm też należy zwolnić i będzie bardzo dobrze. Niskie podatki w konsekwencji wywołają wysoką konkurencję, a to wymusi przeniesienie zysków na klienta końcowego i da dużą ilość  miejsc pracy. Im więcej stanowisk tym większa konkurencja o pracownika i w konsekwencji stopniowy wzrost płac. 

 

Czy to takie złe?

 

Jasne, że podatki powinny być jak najniższe. Koszty pracy też. ALE. Teraz mamy taki system:

 

Pani Bożena z warzywniaka i Pan Stasiu ze sklepiku na osiedlu mają dzienny utarg 1000 zł. Z czego płacą 1200 zł ZUSu miesięcznie i podatek dochodowy. Jak Pani Bożena zarobi na czysto w miesiącu 4000 zł to jest bardzo Szczęśliwa. Pan Stasiu prowadzi sklep z żoną, jak zarobią razem 10 000 zł na czysto to mówią o dobrym miesiącu i robią sobie razem fajne zakupy u innych lokalnych Polskich przedsiębiorców.

 

Pan Arkadiusz oszczędził dużo pieniędzy i chciałby zostać właścicielem/franczyzobiorcą jednego Lidla w Polsce. Ale nim nie zostanie bo Lidl nie działa na franczyzach i kij wam w oczy Polaczki. W Lidlu Pan Arkadiusz co najwyżej może zostać kierownikiem, zarabiając 3500 zł miesięcznie. Reszta Polaczków tyra tam za 1500-2000 zł. Utarg dzienny jednego Lidla na osiedlu to 100 000 zł. Jako, że firma jest Niemieckim Korpo to zysk leci i tak za granicę a Polaczki chu*a widzą z tej kasy.

 

Jakby były takie podatki o jakich mówisz to Lidl dostał by z pocałowaniem ręki kredyt na otwarcie kolejnych 10 Lidlów w Twoim mieście. Na każdym osiedlu. I Pani Bożena z Panem Stasiem mogą co najwyżej iść pracować na kasie w Lidlu.

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapłacili dochodowego to wg mnie dobrze, resztę firm też należy zwolnić i będzie bardzo dobrze. Niskie podatki w konsekwencji wywołają wysoką konkurencję, a to wymusi przeniesienie zysków na klienta końcowego i da dużą ilość  miejsc pracy. Im więcej stanowisk tym większa konkurencja o pracownika i w konsekwencji stopniowy wzrost płac. 

 

Czy to takie złe?

 

Na dzikim zachodzie zwanym Bolandą ????? BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA Jak takiego koncernu dobrze nie przyciśniesz, albo nie zaczniesz chociaż częściowo kontrolować, to nawet funta kłaków nie zapłaci w tym kraju. Co ty w takie cuda stary wierzysz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...