Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

o wg mnie dobrze, resztę firm też należy zwolnić i będzie bardzo dobrze. Niskie podatki w konsekwencji wywołają wysoką konkurencję, a to wymusi przeniesienie zysków na klienta końcowego i da dużą ilość  miejsc pracy. Im więcej stanowisk tym większa konkurencja o pracownika i w konsekwencji stopniowy wzrost płac. 

 

Czy to takie złe?

ale zartami tu sypiesz  :ploom: 

że o poboznych życzeniach nie wspomnę  :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem jest podatek przychodowy zamiast dochodowego. Jak wczoraj gdzieś w TV jakiś Kukizowiec o tym wspomniał, to byłem pod wrażeniem.

 

Jedynym rozwiązaniem na zagraniczne cwaniackie koncerny jest podatek obrotowy. Inaczej dalej Bolanda będzie dla nich Afrykańską kolonią, którą można ssać do suchego. W przypadku obrotowego stracą mnóstwo opcji na wyprowadzanie kasy, bo wszystko co nie zrobią, będzie i tak w obrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe jest to, że Pani Jadzia prowadząc dzisiaj swój mały sklepik musi płacić podatki, a wielkie sieci marketów typu LIDL są z podatku zwolnione. Kolejna sprawa, Pani Jadzia, Polka, mieszkająca w Polsce, wyda przykłądowo 100% swoich dochodów w Polsce, natomiast taki LIDL po prostu na czysto eksportuje zysk do Niemiec i napędza ich gospodarkę (Niemcy czerpią zysk kosztem Polaków) - rozumiesz już złożoność problemu i sens wprowadzenia podatku dla zagranicznych sieci handlowych?

Wydawało mi się, że napisałem to samo ;) Pani Jadzia płaci podatek CIT i to jest niedobre, trzeba ją zwolnić likwidując CIT i PIT..

 

Co do transferu zysków. No jak zarobili to co proponujesz, aby rozdali biednym? Zacne to by było, ale to ich kasa, ich decyzja. Natomiast niskie podatki wywołują wysoką konkurencyjność i zmuszają do zmniejszenia zysków jednostkowych.

Oto przykład:

 

d237fd22658246e9abe541306feea615.jpg

Na górze Polska, wysokie podatki, na dole Irlandia, podatki niskie, ale też bardzo bogaty, więc konkurencyjny rynek.

 

Kolejne porównanie Lidl w UK, też niższe podatki i bardziej konkurencyjny rynek:

1454944_540252086052831_2123184524_n.jpg

No więc w efekcie jak pisałem wyżej tanieją produkty rosną płace rosną też wpływy z podatków pośrednich jak VAT. Rośnie konsumpcja więc społeczeństwo realnie się bogaci. To nie jest myślenie życzeniowe bo Chiny dokładnie tą drogą podążają. W 1980 roku pracowało u nich mało osób i jeżeli już to za miskę ryżu, w 2014 roku średnia płaca w Chinach przewyższyła średnią pensję w Polsce, brakowało rąk do pracy. w przeciętnym mieście za roznoszenie ulotek płacono na nasze 15 zł/h. A każdy cokolwiek zaradny na prowincji (nie na wsi) zakładając mały przydrożny bar z przysłowiowego łóżka czy stojaka zarabiał 5000zł. Bez żadnych inwestycji, tyleż samo taksówkarz pracujący w normalnym wymiarze godzin w dzień. Mowa o miastach w interiorze w bo w Szanghaju pensje zbliżają się do tych z USA.

 

Wszystko dokładnie tą metodą, niskie podatki mało administracji w szczególności wobec własnych małych przedsiębiorstw rodzinnych. Wielkie firmy podlegały kontrolom sanepidu małe nie. Ale nikt nie zabraniał pracować tam inwestować czy wywozić zysków. Tylko po co wywozić zysk, jeżeli lepiej reinwestować i znów zarabiać?

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica w cenie którą pokazałeś mażdży ... nie wiem jak to inaczej nazwać, bo brak mi słów. Tylko tak się zastanawiam ... skąd tak wysoka cena w LIDL Polska (obecnie, przed opodatkowaniem 2%) skoro sieciówki nie płacą praktycznie podatków? A może takie ceny w PL dyktują, bo małe sklepiki już ostro wykoszone? Generalnie zgadzam się, że podatki w PL zdecydowanie za wysokie dla małych, rodzimych działalności (nawet jak nie masz dochodów na początku działalności, to trzeba zapłacić podatki - to jest totalny Polski bezsens)

 

ps. kontrola sanepidu powinna być wszędzie jak chcesz zabezpieczyć społeczeństwo przed np. zatruciem, więc kontrola np. zagranicznych dużych restauracji i brak kontroli np. małych rodzimych "budek", to dla mnie byłby bezsens

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska konkurencyjność rynku. Wynika to z małego popytu. To wynika także z wysokich innych podatków. 

Pozwolę sobie na odważną tezę:
Polska jest przeznaczona do wygaszenia, naród Polski do wysiedlenia a ziemia do zasiedlenia przez lepsze i mądrzejsze narody. Np. taki, który został wybrany.


ps. kontrola sanepidu powinna być wszędzie jak chcesz zabezpieczyć społeczeństwo przed np. zatruciem, więc kontrola np. zagranicznych dużych restauracji i brak kontroli np. małych rodzimych "budek", to dla mnie byłby bezsens

Od zabezpieczenia społeczeństwa przed budką z sajgonkami jest konkurencja i sąd. Konkurencja, aby klienci mogli wybrać a sąd w przypadku niedopuszczalnych i nie wykrytych przez konsumentów zaniedbań. W praktyce to wystarczające i działa w mikroskali małych barów, których w Chinach powstały dziesiątki milionów.


W ZSRS była bardzo skuteczna kontrola sanitarna barów, ale żarcie było bardziej konkurencyjne w USA. Fakt, że nie było zdrowe i wolny rynek niesie pewne zagrożenia, głównie takie, że się przejemy i będziemy grubi lub w inny sposób nie będziemy się kontrolować i sobie zaszkodzimy. Ale Efektywnie jest to lepsza filozofia dla jednostki niż traktowanie ludzi jak obiekty w Zoo. Zabezpieczyć przed nimi samymi, przed innymi i widzów przed nimi wszystkimi.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica w cenie którą pokazałeś mażdży ... nie wiem jak to inaczej nazwać, bo brak mi słów. Tylko tak się zastanawiam ... skąd tak wysoka cena w LIDL Polska (obecnie, przed opodatkowaniem 2%) skoro sieciówki nie płacą praktycznie podatków? A może takie ceny w PL dyktują, bo małe sklepiki już ostro wykoszone? Generalnie zgadzam się, że podatki w PL zdecydowanie za wysokie dla małych, rodzimych działalności (nawet jak nie masz dochodów na początku działalności, to trzeba zapłacić podatki - to jest totalny Polski bezsens)

> korzystając z preferencyjnych warunków rozwiń sieć sprzedaży

> przyzwyczaj motłoch że u ciebie jest TANIO TANIO TANIEJ, wbijając latami propagandę i wieszając napisy głoszące "promocja"

> wykoś tym konkurencję

> nikt nie używa kalkulatora ani nie sprawdza cen, propaganda robi swoje

> podnieś ceny

> nadal nikt nie używa kalkulatora

> motłoch ciągle przychodzi bo a) nie ma już gdzie pójść b) przywykł, że u ciebie jest "tanio"

> nadal masz preferencyjne warunki bo rząd kraju siedzi u ciebie w kieszeni

> PROFIT

 

ps. kontrola sanepidu powinna być wszędzie jak chcesz zabezpieczyć społeczeństwo przed np. zatruciem, więc kontrola np. zagranicznych dużych restauracji i brak kontroli np. małych rodzimych "budek", to dla mnie byłby bezsens

Zawsze można spalić budę wraz z salmonellą i trucicielem, dając tym samym przykład grozy dla innych potencjalnych trucicieli. Sami się będą pilnować, żeby nikt krwawej sraczki po kebsie nie dostał.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że może zamiast walczyć z systemem to może warto byłoby zacząć grać do tej samej bramki i zacząć z tego tytułu czerpać korzyści?

Pisałem o tym na xupie jakiś czas temu. Problem jest, że aby dostać się do nomenklatury trzeba poślubić kogo trzeba, bo obcych raczej nie biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można spalić budę wraz z salmonellą i trucicielem, dając tym samym przykład grozy dla innych potencjalnych trucicieli. Sami się będą pilnować, żeby nikt krwawej sraczki po kebsie nie dostał.

to fajny pomysł powinien być gwarantowany przez prawo - oczywiście grilujemy właścicela także = po co ma sie ponownie dorabiać na cudzej krzywdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie prawo może nie dopuszcza grilowania właściciela budki z żarciem, dopuszcza jednak legalne pozbawienie życia poprzez zaaplikowanie ołowiu w czaszkę. Myślę, że to skutecznie potrafi powstrzymać urzędników przed pisaniem prawa pod dyktando korporacji. U nas "kara śmierci" będzie co najwyżej dla tego, kto będzie miał odwagę zbyt bacznie przyglądać się takim relacjom. 

 

Swoboda działalności gospodarczej wydaje mi się obecnie fikcją. Zarejestrować działalność może co prawda każdy, rozbudowane regulacje prawne i ilość przepisów z którymi musi żyć przedsiębiorca sprawia, że funkcjonować mogą tylko korporacje i giganci. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Jakaż to zadziwiająca zmiana zaszła na forum ppc.

Nagle (ni z gruszki ni z pietruszki) większość się obraziła na PO (czy na PSL również?) - nagle - PO jest "be".

 

co poniektórzy to nawet o "żeniaczkach" wspominają :D 

hmmmm ..........

 

Curious.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Ja wohl Herr General !

 

wszyscy przecież są "tacy sami" ;)

 

znaczy się - chuje.

to jest myśl !

 

prawie stalinowska ;)

prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

2LtT

 

"[...]

3 1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 1 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. (!) 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, 7 takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. (!) 8 Jak Jannes i Jambres2 wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.

[...]"

 

itd. itp.

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wkoncu dokument / film "NOCNA ZMIANA"

Zuchwa w dół, az do tasmanii bo jest naprzeciwko globu skad mieszkam. Czlowiek czytal sporo, ale to co zobaczy sie, to sie nie odzobaczy...
W szczegolnosci rozmowa ugrupowan z walesa przed sama nocna zmiana. :O

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wkoncu dokument / film "NOCNA ZMIANA"

 

Zuchwa w dół, az do tasmanii bo jest naprzeciwko globu skad mieszkam. Czlowiek czytal sporo, ale to co zobaczy sie, to sie nie odzobaczy...

W szczegolnosci rozmowa ugrupowan z walesa przed sama nocna zmiana. :o

 

 

66-6-the-matrix.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili - byłeś wczoraj w Legionowie? Można gdzieś będzie pełną wersje nagrania dostać?

Tak, jestem organizatorem tej serii spotkań,

pełna wersja nagrania w dobrej jakości dziś będę miał w domu muszę dać naszemu grafikowi i zrobi na może na poniedziałek jak będzie miał czas.

Jest na razie dostępna taka ze skaszanionym dźwiękiem do Chaveza. Ale nie polecam, bo wykład 3h10m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2LtT

 

"[...]

3 1 A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. 2 1 Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, 3 bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, 4 zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga. 5 Będą okazywać pozór pobożności, ale wyrzekną się jej mocy. I od takich stroń. (!) 6 Z takich bowiem są ci, co wślizgują się do domów i przeciągają na swą stronę kobietki obciążone grzechami, powodowane pożądaniami różnego rodzaju, 7 takie, co to zawsze się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. (!) 8 Jak Jannes i Jambres2 wystąpili przeciw Mojżeszowi, tak też i ci przeciwstawiają się prawdzie, ludzie o spaczonym umyśle, którzy nie zdali egzaminu z wiary. Ale dalszego postępu nie osiągną: 9 bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich, jak i tamtych jawna się stała.

[...]"

 

itd. itp.

Nie wiem co tam w niedziele u czarnego mc palicie, ale lepiej to odstawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaż to zadziwiająca zmiana zaszła na forum ppc.

Nagle (ni z gruszki ni z pietruszki) większość się obraziła na PO (czy na PSL również?) - nagle - PO jest "be".

 

PO rządziło przez 2 kadencje dysponując Polskimi pieniędzmi. Byli bardzo zasmuceni tym, że z powodu opozycji w koalicji nie są w stanie nic zrobić tłumaczyli naprzemiennie, że albo ustawę blokuje PO albo PSL. Nagle na 3 miesiące przed kampanią wyborczą wyskakują z pomysłami zmian i wychodzi prawda - wystarczyło tylko chcieć. Retoryczne pytanie, które zadało sobie 10% głosujących : Co wyście k[ciach] przez ten czas robili.  

Nie nie wiem dlaczego zaszła taka zmiana nawet wśród ludzi, którzy całkowicie zlewają politykę, a co dopiero między tymi, którzy poświęcają swój czas, aby dowiedzieć się dlaczego po 25 latach od opuszczenia Układu Warszawskiego kraj nie może wyjść na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze byłeś kmiotkiem to tak juz pozostanie - inni nie pozwolą abyś się wybił [a swoi musą też dobrze żyć]

Doskonale zdiagnozowany polski feudalizm XXI wieku.

Natomiast liberalny kapitalizm oparty na XIX wiecznych zasadach sprawiał, że bogactwo mogło w ciągu pokolenia zagrażać najstarszym n świecie feudalnym dynastiom. Co mogło budzić ich uzasadniony lęk. Stąd zamiast wolnego rynku mamy takie pokraczne socjalistyczno-korporacyjne gówienko kontrolowane przez tajne służby i łupione do ostatka i bez litości. A kto ma żyć na arystokratycznym poziomie ten się nawet do kamer nie pokazuje. Znajduje się jakiś celebrytów by odciągnęli uwagę gawiedzi od prawdziwych magnatów. I wszystko się toczy jak w XII wieku od świtu do zmierzchu haruj na pana.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...