Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale jak ktoś jest na działalności gospodarczej to sam się prosi o ruchanie. O sp z.o.o czy fundacjach to nie słyszeli? A jak źle że za księgowego trzeba płacić (bo przecież krąży mit że sp. z.o.o taka droga) to zawsze można kombinować w rajach podatkowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy śmieciowe to wcale nie jest nic zlego, tak dlugo jak rynek i ludzie sa na tyle dojrzali, żeby z tego odpowiedzialnie korzystać.

 

Ja jestem w UK 2,5 roku i od poczatku pracuje jako LTD Company, czyli jednoosobowa firma jako inżynier na budowach. Tylko, że w UK jest to w budownictwie bardzo popularne, bo po prostu zarabia sie prawie 100% wiecej w porownaniu do pracy na umowę, to po pierwsze. A po drugie, rynek jest na tyle dojrzały, że teoretycznie mogą mnie wykopać dzisiaj bez żadnego wypowiedzenia, ale w praktyce nikt sie tak nie traktuje. Jak sie umówisz na 6 miesiecy, to szansa, że będziesz pracował mniej, jest raczej zerowa (chyba, że sam zaczniesz w ch... grać), a raczej bedziesz pracowal wiecej.

 

A problemem w PL jest to jak sie ludzie traktują i to, że Polska jest ciągle dzikim zachodem jeśli o rynek pracy chodzi. Polska po prostu nie jest gotowa na umowy śmieciowe, bo pracodawcy za bardzo tu dymają ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego ty oczekujesz po ponad 100 latach rozbiorow, przejscia przez nasze ziemie francuzikow i rozbudzenia nadzieji, toczenia walk 1 i 2 WS na naszym terytorium, kolejnych zaborach i jeszcze czerwonej zarazie? Polskosc byla i jest nadal zwalczana od blisko 250 lat (1 rozbior). Nie mowiac juz o wczesniejszym przekupywaniu przez obce mocarstwa poslow itd. Najwieksza nasza bolaczka jest przekupnosc i kombinowanie (nie widzimy nic zlego w kradziezy, braniu lapowek itp). Dodatkowo sami wmawiamy sobie, ze jestesmy gorsi od innych, a wcale tak nie jest.

 

Co do debaty o Polsce... poczytalem wpisy na gezeta.pl i to co niektorzy tam pisza w komentarzach to powinni ich od razu do lasu i zywcem zakopywac, s<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>y**now antypolakow... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umowy śmieciowe to wcale nie jest nic zlego, tak dlugo jak rynek i ludzie sa na tyle dojrzali, żeby z tego odpowiedzialnie korzystać.

 

Ja jestem w UK 2,5 roku i od poczatku pracuje jako LTD Company, czyli jednoosobowa firma jako inżynier na budowach. Tylko, że w UK jest to w budownictwie bardzo popularne, bo po prostu zarabia sie prawie 100% wiecej w porownaniu do pracy na umowę, to po pierwsze. A po drugie, rynek jest na tyle dojrzały, że teoretycznie mogą mnie wykopać dzisiaj bez żadnego wypowiedzenia, ale w praktyce nikt sie tak nie traktuje. Jak sie umówisz na 6 miesiecy, to szansa, że będziesz pracował mniej, jest raczej zerowa (chyba, że sam zaczniesz w ch... grać), a raczej bedziesz pracowal wiecej.

 

A problemem w PL jest to jak sie ludzie traktują i to, że Polska jest ciągle dzikim zachodem jeśli o rynek pracy chodzi. Polska po prostu nie jest gotowa na umowy śmieciowe, bo pracodawcy za bardzo tu dymają ludzi.

 

No tak ale to w Anglii.

 

U nas czy to na śmieciówce czy na umowie o pracę mogą Cię wywalić z dnia na dzień. Tak jak mówisz. W Anglii jest jakaś kultura i zasady. U nas jest Meksyk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin

http://youtu.be/xfgLbJ6IaSg

Iwaszkiewicz

http://youtu.be/ih1niRcTpYk

w UE podczas obgadywania Polski przez federastów.

Co ciekawe, frakcja Nigela Faragea, do której został przez Korwina wysłany Iwaszkiewicz udzieliła w tej sposobności głosu polskiemu posłowi, który się wypowiadał w jej imieniu.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sp z.o.o czy fundacjach to nie słyszeli? A jak źle że za księgowego trzeba płacić (bo przecież krąży mit że sp. z.o.o taka droga) to zawsze można kombinować w rajach podatkowych :)

 

1. A ile Twoim zdaniem płaci się za księgowość w spółce z o.o.? Tak, jest droga i to nie mit.

2. W sp. z o.o. przy dużych dochodach wpadasz na drugi próg podatkowy

3. Dywidenty są podwójnie opodatkowane, a zawsze jakieś wypłacać trzeba żeby skarbówka się nie czepiała.

 

Same wady jak widać. Lepsza już jest sp z o.o. sp. k. bo możesz się opodatkować liniowo i jest trochę bezpieczniejsza w przypadku fuck up'u. Ale za to rosną znowu koszty księgowości.

 

O fundacjach chętnie posłucham, ale interesuje mnie tylko praktyka która nie zakończyła się wyciąganiem o 6.00 rano z domu lub postępowaniami skarbowymi, a nie sucha teoria która nie działa w naszych warunkach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 

 

Jak ktoś nie miał nigdy telefonów punkt 8 od ZUSu czy skarbówki, uruchomionego komornika bo walnąłeś się na parę złotych w ZUSie lub mandatu od skarbówki za spóźnienie się 1 dzień z deklaracją VAT to takich rzeczy nie zrozumie ;)

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://fakty.interia.pl/polska/news-byly-polityk-po-zlapany-przez-cba-na-goracym-uczynku-moze-za,nId,2022542

"Polityk Po złapany przez CBA na goracym uczynku".

 

200tys kary za wziecie 150tys lapowki, to ma byc wyrok?
Moze dla kogos zarabiajacego minimalna krajowa, ale nie dla polityka.
A 20tys dla 'Izraelczyka' za przekupstwo na 150tys zl to jest juz smiech na caly swiat.

Burkina Faso nas nawet wysmieje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://fakty.interia.pl/polska/news-byly-polityk-po-zlapany-przez-cba-na-goracym-uczynku-moze-za,nId,2022542

"Polityk Po złapany przez CBA na goracym uczynku".

 

200tys kary za wziecie 150tys lapowki, to ma byc wyrok?

Moze dla kogos zarabiajacego minimalna krajowa, ale nie dla polityka.

A 20tys dla 'Izraelczyka' za przekupstwo na 150tys zl to jest juz smiech na caly swiat.

 

Burkina Faso nas nawet wysmieje.

Łapówki są oczywiście karygodne i sędziowie minęli się z powołaniem. Powinni pracować w sierocińcu jak ich tak litość męczy.

 

Natomiast prawdziwą przyczyną korupcji jest system, system, w którym o wszystkim decyduje urzędnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A ile Twoim zdaniem płaci się za księgowość w spółce z o.o.? Tak, jest droga i to nie mit.

2. W sp. z o.o. przy dużych dochodach wpadasz na drugi próg podatkowy

3. Dywidenty są podwójnie opodatkowane, a zawsze jakieś wypłacać trzeba żeby skarbówka się nie czepiała.

 

Same wady jak widać. Lepsza już jest sp z o.o. sp. k. bo możesz się opodatkować liniowo i jest trochę bezpieczniejsza w przypadku fuck up'u. Ale za to rosną znowu koszty księgowości.

 

O fundacjach chętnie posłucham, ale interesuje mnie tylko praktyka która nie zakończyła się wyciąganiem o 6.00 rano z domu lub postępowaniami skarbowymi, a nie sucha teoria która nie działa w naszych warunkach.

Nie zrozumcie mnie źle, rzucam tylko że da się, a to że trzeba to zrobić mądrze to już inna sprawa. A "optymalizatorem podatków" nie jestem, więc też się nie chcę nadmiernie mądrować. Ale powiedz, droga księgowość, hmm... dajmy na to 1000zł m-cznie za księgowość +korzyści płynące ze spółki vs. DG i ZUS. Sorry ale 1 wygrywa, no chyba że na słowo "dotacja" robi się komuś aż mokro.

Kto z dużymi dochodami płaci podatki w Polsce lub nie korzysta że spółki matki i córek?

Dobrze pewnie wiesz, że da się opodatkowania uniknąć, jeszcze raz, z głową. Idąc tropem takim, że to są wady, to powiedziałbym, że większe ma nawet samo życie w Polsce ;-)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle, rzucam tylko że da się, a to że trzeba to zrobić mądrze to już inna sprawa. A "optymalizatorem podatków" nie jestem, więc też się nie chcę nadmiernie mądrować. Ale powiedz, droga księgowość, hmm... dajmy na to 1000zł m-cznie za księgowość +korzyści płynące ze spółki vs. DG i ZUS. Sorry ale 1 wygrywa, no chyba że na słowo "dotacja" robi się komuś aż mokro.

Kto z dużymi dochodami płaci podatki w Polsce lub nie korzysta że spółki matki i córek?

Dobrze pewnie wiesz, że da się opodatkowania uniknąć, jeszcze raz, z głową. Idąc tropem takim, że to są wady, to powiedziałbym, że większe ma nawet samo życie w Polsce ;-)

 

W teorii wszystko się da, w praktyce na prawdę dla zwykłego człowieka z ulicy jakiekolwiek większe próby ominięcia opodatkowania źle się kończą.

 

W sp. z o.o. też wypada płacić zus, choćby przez zatrudnienie się na umowie na najniższą krajową, bo bez tego zaraz Cię urzędnik jeden z drugim do pionu szybko postawi jak będzie miał gorszy dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii wszystko się da, w praktyce na prawdę dla zwykłego człowieka z ulicy jakiekolwiek większe próby ominięcia opodatkowania źle się kończą.

 

W sp. z o.o. też wypada płacić zus, choćby przez zatrudnienie się na umowie na najniższą krajową, bo bez tego zaraz Cię urzędnik jeden z drugim do pionu szybko postawi jak będzie miał gorszy dzień.

 

A tu wcale nieprawda. Jesteś udziałowcem spółki, ale nikt nie każe Ci być ani jej właścicielem (w sensie porównania do własności w działalności gospodarczej) ani pracownikiem. Choć oczywiście, że zatrudniając siebie samego wychodzisz najkorzystniej, bo wypłacasz honorarium zamiast dywidendy (tej złej podwójnie opodatkowanej). Zresztą, optymalizacja podatkowa to dziś temat rzeka a firm (w tym wielu idiotów i oszustów) jeszcze więcej. Ja tam nie praktykuję i tak, wolałem wyjechać. Gdyby nie ostatnie zmiany to może bym dalej rozpatrywał powrót do PL z kapitałem, ale kwestie podatku bankowego, gruntów, umów śmieciowych, itd., skutecznie popsuły mi moje długoterminowe plany inwestycyjne. Więc żegnaj Polsko ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak na starość człowiek wcale nie staje się mądrzejszy. tragedia. 

swego czasu na takie babcie mówiło się pisiory. a tu proszę. zonk! starcie takich bojówek było by ciekawe :D

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...