Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Haha, program na uczelniach wyższych! Dostępność programu i treści wykładów! :lol: Dobrze, że ktoś poruszył ten temat, bo zawsze to dobrze przeczytać coś takiego przed snem ;) . Przecież każdy wie, że "program" to takie słowo-klucz, pretekst pozwalający wykładowcom wymusić na studentach zakup ich publikacji :lol: . W ogóle polskie szkolnictwo wyższe to niezły żart;] (co w połączeniu z obowiązkiem służby wojskowej daje tragikomedię :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy są już jakieś nowe przepisy odnośnie służby wojskowej, coś podobno miało w 2008 'wejść w życie' ...bo już szlak mnie trafia przez upierdliwość WKU

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, program na uczelniach wyższych! Dostępność programu i treści wykładów! :lol: Dobrze, że ktoś poruszył ten temat, bo zawsze to dobrze przeczytać coś takiego przed snem ;) . Przecież każdy wie, że "program" to takie słowo-klucz, pretekst pozwalający wykładowcom wymusić na studentach zakup ich publikacji :lol: . W ogóle polskie szkolnictwo wyższe to niezły żart;] (co w połączeniu z obowiązkiem służby wojskowej daje tragikomedię :lol: ).

W USA jeśli student dostrzeże rozbieżność pomiędzy programem a treścią wykładu to idzie na skargę do rektora

bo za co innego zapłacił a wykładowca dostaje ochrzan (z perspektywą utraty pracy przy powtórce).

 

Program to w sumie zestaw treści wykładów i ćwiczeń na danym kierunku-roku.

 

Autor wykładu na tym nie straci finansowo bo student zazwyczaj kupi wydrukowaną treść wykładu.

Problem leży nie u wykładowców tylko w sposobie działania uczelni i obowiązującym prawie.

 

Jest czego się domagać i uczniowie-studenci powinni nakłonić polityków do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że raczej chory demokratyczny kraj byłby wtedy, kiedy obywatel Polski nie mógłby założyć własnej partii. przecież "wszyscy" chcą demokracji, więc o co chodzi? ^_^

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony racja ale z drugiej myślałem że kościół katolicki powinien być apolityczny... Najgorsze jest to że taka partia będzie miała duże poparcie np wśród ludzi starszych. Jakoś nie wyobrażam sobie że za parę lat takim premierem może zostać Rydzyk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo powinien być. tyle, że Rydzyk jest bardziej "biznesmenem" niż kapłanem kościoła katolickiego. takie jest bynajmniej moje odczucie. co do poparcia... masz racje - duże poparcie wśród ludzi starszych. czyli ile? jakieś części elektoratu PiS i LPR. to jest dużo? wątpię by uzbierało się te 5%. no i jeszcze jedno - elektorat owej partii (jeśli powstanie) będzie z roku na rok coraz mniejszy (umrze śmiercią naturalną [dosłownie]). moim zdaniem nie ma się czego obawiać.

 

p.s. kolega w przyszłości zamierza założyć partię PU (Polska Uśmiechnięta) wraz z własną rozgłośnią radiową - Radio Jezus Chrystus ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam życzę wszelkiej lewicy, centrolewicy i partiom stricte katolickim, których nie lubię by mieli jak najwięcej swoich partyj (nawet i 90), a każda z nich po 1% głosów ;)

 

Wbrew pozorom działanie szkół zależy od polityków bo prawo zależy od polityków.

 

Temat związany z odrabianiem prac domowych jest w pobliżu absurdu bo przeczytanie

obowiązkowej lektury lub rozwiązanie zadania w szkole zamiast w domu niewiele wnosi poza

kosztami związanymi z dłuższym pobytem w szkole.

 

Jest jednak coś z dziedziny edukacji co powinno zainteresować polityków.

Praktyka działania wyższych uczelni w zakresie dostępności wydrukowanego programu oraz treści

wykładów jest z trzeciego świata.

W praktyce studenci tracą czas na przepisywanie treści wykładów zamiast wykładu słuchać.

(Niby można zrobić ksero ale ktoś jednak musi to wcześniej zapisać)

Ponadto brak jest dyscypliny w zakresie trzymania się programu przez wykładowców bo brak

wydrukowanego programu oznacza praktycznie niemal brak programu.

Warto się przyjrzeć jak to wygląda przykładowo w USA.

 

Prawo powinno narzucić obowiązek na uczelnie udostępnienia studentom wydrukowanego

programu i treści wykładów.

Nie, nie, nie i po 100-kroć nie!

Najpierw narzucimy obowiązek publikacji programu, a potem cały program.

Przecież to debilizm. Wyobraź sobie studia politologii, na których wykłada się zgodnie z programem ustalonym przez obecnie rządząca frakcję polityczną. Pranie mózgów.

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo juz troche czasu od wyborow i co zrobil Tusk i jego wojownicy?

 

-KRRiT istnieje

-Podatku liniowego nie ma

-Firme dalej zaklada sie tak samo

-Nie ma obiecanych podwyzek

-PO nie ma pomyslu na sluzbe zdrowia

-Pewnie starcimy tarcze bo PolTUSK woli sobie jechac do Moskwy, czesi beda miec tarcze i jakas nie czuja zagrozenia.

-Gdzie skutecznosc w wykrywaniu korupcji.

 

Gdzie jest ten cud? Gdzie ta Irlandia?

 

Ale tak to jest jak ktos sobie woli posiedziec w redakcji faktu i robic z siebie elo ziomka zamiast myslec nad ustawami ktorych brak.

Nie wymagam wszystkie od razu ale nie jest zrobione NIC WAZNEGO!

 

Najezdzaliscie na Kurskiego ze powiedzial prawde ze dziadek tuska byl zolnierzem wermachtu a co za tym idzie folcdojczem. A jak Palikot mowi ze prezydent jest alkocholikiem co jest nie prawda to na forum cisza.

 

Watpie zeby Tusk byl premierem do konca kadencji, pewnie zrezygnuje w polowie zeby nie psuc sobie wizerunku i spelnic swoje marzenie i byc prezydentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najezdzaliscie na Kurskiego ze powiedzial prawde ze dziadek tuska byl zolnierzem wermachtu a co za tym idzie folcdojczem. A jak Palikot mowi ze prezydent jest alkocholikiem co jest nie prawda to na forum cisza.

 

Chłopie co ty bredzisz!? Pomorze to region, w którym była najwieksza obok Śląska mniejszoć Niemiecka. Na porządku dziennym zdażały sie przypadki zaciągu do armii niemieckiej kiedy już była w odwrocie na froncie wschodnim. Co mieli Kaszubi do gadania? Kula w łeb i inne szykany dla rodziny albo stary na front idzie. Volksdeutscher wg naziolów to osoba pochodzenie niemieckiego z wiekszymi prawami niż polacy potem mieli to gdzieś czyś polak czy niemiec z pochodzenia, ładuj dupsko do wagonu i na front. A przyjaciele pana Kurskiego np. Karski taaaak to bardzo zasłużony działacz opozycji hahahhaa.

 

Co do tzw. afery Palikota to mam pełną polewe z Prezydenta. Mięczak otoczony ludźmi na których zasługuje. Jako głowa państwa wypowiada się ustami swoich paziów. Dopiero jak media cisną dany temat nasz sfochowany el presidente daje głos. Palikot zadał tylko pytanie na blogu. Widać ludzie PiS maja sztab do przeszukiwania netu w zwąku z antypisowskimi lub innymi podejżanymi wypowiedziami. Jako prezydent powinien olać takie coś i robić swoje czyli nic nie robić.

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Fajnie sie ocenia ludzi ktorych sie nie zna ;) szczegolnie smieszne jest slowo MIECZAK :D

 

 

Bardzo madrze prawisz. Rzeczywiscie grozily im bardzo duze represje jak wojska sie wycofywaly. A pozatym milo mi ze zacytowales tylko kawalek wiadomosci tej wygodniejszej tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cytowałem dlatego, że nie lubie czegoś takiego jak żalu wszem i wobec że już 2 miesiące rządzą i nic nie ma, bo to bo tamto itp. PiS mógł więcej zrobić niż przez ostatnie dwa lata non-stop prowadzić kampanie wyborczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najezdzaliscie na Kurskiego ze powiedzial prawde ze dziadek tuska byl zolnierzem wermachtu a co za tym idzie folcdojczem. A jak Palikot mowi ze prezydent jest alkocholikiem co jest nie prawda to na forum cisza.

Skocz misiu po slownik, a jak bedziesz wracal to poszukaj po drodze kilku szarych komorek, taka dobra rada :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tzw. afery Palikota to mam pełną polewe z Prezydenta. Mięczak otoczony ludźmi na których zasługuje. Jako głowa państwa wypowiada się ustami swoich paziów. Dopiero jak media cisną dany temat nasz sfochowany el presidente daje głos. Palikot zadał tylko pytanie na blogu. Widać ludzie PiS maja sztab do przeszukiwania netu w zwąku z antypisowskimi lub innymi podejżanymi wypowiedziami. Jako prezydent powinien olać takie coś i robić swoje czyli nic nie robić.

Dodajmy, ze Palikot zachowal sie kulturalnie - dostal oficjalne dementi, to przeprosil prezydenta i skonczyl temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam , swoja droga fajnie byc nie omylnym?

nieomylnym

ta i jak te 90 partii stworzy coś na wzór LiDu, to już w ogóle ciekawie będzie ^_^ lewica to lewica, byle do koryta.

nie no, ale powstanie partii vel moherowej, to potężny cios w plecy dla PiS'u. Ja widzę takie tego następstwa:

 

Na PiS zagłosują ci tam ich zwolennicy.

Moherowy elektorat PiS'u przejdzie na PTR (Partię Tadeusza Rydzyka)

W związku z powyższym ludzie nie będą szli za wszelką cenę odsunąć PiS od władzy i zagłosują zgodnie z własnymi przekonaniami, np na UPR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowem, pis mógłby liczyć na ca. 10-15% w kolejnych wyborach (o te 10-15% jak na mój gust dalej za dużo, ale wystarczająco, by ci dwaj, co ukradli księżyc na dobre popadli w zapomnienie).

 

@KaxxL, piłeś, nie postuj. Lub też inaczej- myśl zanim napiszesz. Fajnie, że jesteś młodym gniewnym bojownikiem pisowców, ale może przekonuj do tej partii kolegów z piaskownicy, a nie nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiecie, ale będąc obiektywnym, PO miała przecież tzw. gabinet cieni. po wygranych wyborach i zawiązaniu koalicji z PSL oczekiwałem, że jakieś gotowe ustawy są - wprowadzenie ich to kwestia większości. ba, nawet alternatywna wersja budżetu nie została przygotowana. partia która pobiera subwencję z budżetu, chyba ma kasę, żeby zatrudnić specjalistów do pomocy?

Tusk: "Nie zbawię kraju w 40 dni".

jakby PO się przed wyborami nie opieprzała, to i pół programu dało by się już realizować.

 

p.s. nie, nie jestem zwolennikiem PiSu.

 

edit.

 

Powraca pomysł zakazu kandydowania do parlamentu skazanym prawomocnym wyrokiem za przestępstwa umyślne. Takim przestępstwem jest na przykład oszustwo, kradzież czy pobicie.

http://wiadomosci.onet.pl/1677532,11,item.html

za przeproszeniem, ale jeśli będę chciał to zagłosuję i na pedofila kandydującego do sejmu. to jest już jawne ograniczanie wolności wyboru. Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowem, pis mógłby liczyć na ca. 10-15% w kolejnych wyborach (o te 10-15% jak na mój gust dalej za dużo, ale wystarczająco, by ci dwaj, co ukradli księżyc na dobre popadli w zapomnienie).

 

@KaxxL, piłeś, nie postuj. Lub też inaczej- myśl zanim napiszesz. Fajnie, że jesteś młodym gniewnym bojownikiem pisowców, ale może przekonuj do tej partii kolegów z piaskownicy, a nie nas.

 

Koledzy z piaskownicy juz w PO :D

 

Dobra wszyscy wyznali wielka i zgodna krytyke mojej osoby a na pytania z pierwszego postu co zrobilo PO nie ma odpowiedz. :D

 

@draak

Moze ty odpowiesz jak sie otrzepiesz z piasku? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszyscy wyznali wielka i zgodna krytyke mojej osoby a na pytania z pierwszego postu co zrobilo PO nie ma odpowiedz. :D

i raczej się nie doczekasz, bo PO potrafi jedynie gadać i... gada że należy zrobić to, tamto, sramto i owamto ale nic nie robi!

dobrze, że przynajmniej można się pośmiać z co poniektórych pomysłów. np: państwowy żłobek przy każdym zakładzie pracy :D

kurcze - a może to i lepiej, że nic nie robią? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadać i narzekać to potrafimy my obywatele... Czy można naprawić ten zasyfiony kraj w 40 dni bycia premierem? Bo ja nie sądzę.

nie 40, bo już ponad dwa miesiące łaskawie nam premieruje

powinny być już widoczne jakieś pierwsze zwiastuny przemian... a tu nic - jeno gadanina panie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez 2 lata rządów PiSu, PO mogła przygotować projekty ustaw, następnie po objęciu władzy i zyskaniu większości, zacząć je wprowadzać. pod względem opieprzania się w opozycji nie różni się niczym od innych partii.

 

-------------------------

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1201028869.502

jeśli tolerancja ma polegać na zezwoleniu na wychowywanie całych pokoleń z zaburzeniami orientacji seksualnej, to stanowczo jestem przeciw tolerancji. chcą legalizacji małżeństw homoseksualnych? okej, ale od adopcji zdrowych dzieci niech się trzymają z daleka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1201028869.502

jeśli tolerancja ma polegać na zezwoleniu na wychowywanie całych pokoleń z zaburzeniami orientacji seksualnej, to stanowczo jestem przeciw tolerancji. chcą legalizacji małżeństw homoseksualnych? okej, ale od adopcji zdrowych dzieci niech się trzymają z daleka!

Raz kiedy sie z Toba zgadzam - to, co wyprawiaja homoseksualisci, to po prostu pojecie przechodzi. Pieprza od rzeczy o tolerancji i rownouprawnieniu, a jednoczesnie szantazuja wszystkich swoja orientacja seksualna, wymuszajac ustepstwa tylko na podstawie tego, co wyprawiaja w sypialni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1201028869.502

jeśli tolerancja ma polegać na zezwoleniu na wychowywanie całych pokoleń z zaburzeniami orientacji seksualnej, to stanowczo jestem przeciw tolerancji. chcą legalizacji małżeństw homoseksualnych? okej, ale od adopcji zdrowych dzieci niech się trzymają z daleka!

A co, powinni adoptować tylko gejów i lesbijki? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

http://www.netopis.pl/wykiwani

 

ciekawe co na to "wracający masowo emigranci" z UK/Ireland do "drugiej Irlandii" ;)

 

ps1. już jeden nam kiedyś obiecywał "drugą Japonię" - jak to się skończyło wszyscy wiedzą - teraz będziemy mieć "drugą Irlandię".

swoją drogą ciekawi mnie co będzie za trzecim razem (i ostatnim) - "druga Kambodża" ? ;)

 

ps2. no ale z tymi powrotami Polaków z zagranicy coś jest chyba na rzeczy..... w końcu Kulczyk, Krauze chcą wrócić na łono "ojczyzny"

- Stokłosa już "powrócił" - niestety nie dobrowolnie ;)

 

Tak czy inaczej, będzie wesoło oj będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, powinni adoptować tylko gejów i lesbijki? xD

Maja nie adoptowac dzieci w ogole. Chca legalizacji zwiazkow - ok, mozna to jeszcze przelknac, sa dorosli i to jest ich swiadomy wybor.

Ale niech nie probuja (poprzez adopcje) sugerowac dziecku, ze dwoch ojcow albo dwie mamy to jest normalne, bo to wykrzywia dziecku psychike na cale zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja nie adoptowac dzieci w ogole. Chca legalizacji zwiazkow - ok, mozna to jeszcze przelknac, sa dorosli i to jest ich swiadomy wybor.

Ale niech nie probuja (poprzez adopcje) sugerowac dziecku, ze dwoch ojcow albo dwie mamy to jest normalne, bo to wykrzywia dziecku psychike na cale zycie.

Śluby i właśnie adopcja powinny być zakazane LITERĄ PRAWA jak wspomniałeś dla dobra i bezpieczeństwa dziecka. Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śluby i właśnie adopcja powinny być zakazane LITERĄ PRAWA jak wspomniałeś dla dobra i bezpieczeństwa dziecka.

No możesz sobie pomarzyć:

http://www.tvn24.pl/0,1536247,wiadomosc.html

We Francji się temu sprzeciwili a Europejski Trybunał Praw Człowieka miał inne zdanie na ten temat. Kwestą czasu jest kiedy analogiczna sytuacja może wydarzyć się w PL.

Osobiście jestem przeciw prawom do adopcji dla osób homoseksualnych lecz jest pewno ale:

zastanawiam się czy nie lepiej jest żeby dziecko, które się przecież bierze z domu dziecka, które nie ma biologicznych rodziców lub po prostu zostało przez nich porzucone, czyli które w zasadzie skazane jest na beznadziejne dorastanie i życie bez prawdziwego domu i rodziny, czy nie lepiej aby zostało adoptowane nawet przez parę homoseksualną, która zapewni mu dach nad głową, wychowanie i zapewne miłość rodzicielską?

Nie wiem co bym wolał, żyć w domu dziecka czy mieć za rodziców gejów. Prawda jest taka, że w domu dziecka jesteś tylko kolejnym dzieciakiem, które często stoi w życiu na przegranej pozycji; dla swoich homo "rodziców" byś się liczył. Wiem, że to lekki OT ale myślę, że warto przemyśleć trochę czy wychowanie przez homoseksualne osoby jest aż takim złem.

Wewnętrznie czuję co do adopcji sprzeciw ale rozum mi mówi, że każdy sam wybiera sobie drogę w życiu, to że ktoś został wychowany przez geja nie oznacza, że sam będzie gejem. Nawet jeśli, to co lepsze, gej w społeczeństwie czy kolejny nieudacznik/złodziej/narkoman czy inny margines (wiem, że to taki lekki stereotyp ale wychowankowie domów dziecka częściej zbaczają ze ścieżki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...