Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, ze nie bylo okazji:

-smierc Papieza

-66 osob w Katowicach pod dachem

Juz nie przesadzajmy i nie rozpaczajmy z powodu wprowadzenia zaloby. Az tak Wam to przeszkadza? Ile zreszta Pis zyska na tym poparcia? Jest wiele innych ciekawszych tematow do dyskusji :wink:

PS a studiowki pewnie przeloza szkoly na 19 i bedzie gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzajmy i nie rozpaczajmy z powodu wprowadzenia zaloby.

No LOL po prostu. IMO tekst stycznia.

 

Az tak Wam to przeszkadza? Ile zreszta Pis zyska na tym poparcia? Jest wiele innych ciekawszych tematow do dyskusji :wink:

PS a studiowki pewnie przeloza szkoly na 19 i bedzie gites

Acha czyli luuz - Polak potrafi to i żałobę jakoś obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze nie bylo okazji:

-smierc Papieza

-66 osob w Katowicach pod dachem

Juz nie przesadzajmy i nie rozpaczajmy z powodu wprowadzenia zaloby. Az tak Wam to przeszkadza?

Poniżej wszystkie żałoby narodowe w III RP.

18 lipca 1997 - dla uczczenia pamięci ofiar powodzi tysiąclecia (55 ofiar śmiertelnych).

12-14 września 2001 - w związku z zamachami na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku i Waszyngtonie (2752 ofiary śmiertelne, w tym pięciu Polaków).

12-13 marca 2004 - dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Madrycie (191 ofiar śmiertelnych, w tym czworo Polaków).

5 stycznia 2005 - dla uczczenia pamięci ofiar tsunami w Azji Południowo-Wschodniej (294 tys. ofiar śmiertelnych).

3-8 kwietnia 2005 - po śmierci papieża Jana Pawła II.

14 lipca 2005 - opuszczenie flagi państwowej dla upamiętnienia ofiar zamachu w Londynie 7 lipca 2005 (52 ofiary śmiertelne, w tym trzy Polki)

29 stycznia-1 lutego 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy budowlanej na Śląsku (65 ofiar śmiertelnych - większość ofiar to Polacy).

23-25 listopada 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba (23 ofiary śmiertelne - wszystkie ofiary to Polacy).

23-25 lipca 2007 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy autokarowej we francuskim Vizille koło Grenoble (26 ofiar śmiertelnych - wszystkie ofiary to Polacy).

24-26 stycznia 2008 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Mirosławcem (20 ofiar śmiertelnych - wszyscy Polacy).

Czy wszystkie były konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.onet.pl/0,1679798,wiadomosci.html Temat "Polityka i politycy" więc kowboj Bush i sytuacja gospodarcza w USiA sie do niego załapie.

 

IMO przez ten cały pomysł na ożywienia gospodarki, strzelą sobie w stopę i dolar poleci jeszcze bardziej. Nie było mnie wtedy na świecie, ale w PRLu też byli tacy mędrcy, co dodrukowywali i rozdawali pieniądze, ba nawet największy wódz tamtego okresu Józek S. zarządził, że coś takiego jak inflacja w ogólnie nie istnieje.

 

Jeszcze co do tego kowboja z Texasu, jak ulał pasują tutaj słowa E. Giereka: “Pamiętajcie, że zawsze chciałem dobrze.” Georg też pewnie tak podsumuje swoja prezydenture. Istny American Dream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pakiet od Busha to jakis zart, prawda? Jeżeli nie, to ja dziś na forexie sprzedaje dolara i już zaczynam liczyc zyski :lol2:

To nie żart, to jego "złoty pomysł" na odejście z twarzą - rozdać ludziom pieniądze. Przecież ten facet bardziej sie już skompromitować nie może (no w sumie mógł by jeszcze przed samym odejściem zaatakować Iran, ale wtedy to pałka się na prawdę przegnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasa -> popyt -> podaz -> wieksza sprzedaż -> wiecej kasy z podatkow ukrytych w cenach.

 

Chyba tak to ma dzialac ale moge sie mylic

Dla Ciebie też inflacja nie istnieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały "komentarz" polityczny, niestety życiowy i po pierwszej salwie śmiechu przestaje bawić:

 

 

Do księdza zgłosiła się kobieta, która chciała wyjść za mąż, ale miała już trzech mężów...

- No cóż, proszę pani, w tej sytuacji, w świetle prawa kanonicznego,sama pani rozumie, nie mogę udzielić pani ślubu...

- Ależ, proszę księdza - kobieta na to - mimo to cały czas jestem... hm...niewinna.

- Jak to?

- To długa historia. Opowiem księdzu. Mój pierwszy mąż... No cóż, wyszłam za niego na prośbę mego ojca. Antoni był uroczym człowiekiem, bardzo Dobrymi poczciwym. Tylko, cóż, miał już 82 lata, już nie był w stanie uszczęśliwić mnie inaczej jak tylko swą dobrocią.

Dałam biedakowi tylko pięć miesięcy szczęścia...

- Hm, tak, rozumiem. Niezbadane są wyroki Boskie...

- Drugi mąż z kolei był młodym, zabójczo przystojnym oficerem policji. Wykształcony, wysportowany, znał języki, świetnie się zapowiadał,

awans miał w kieszeni. Ale miał pecha. Jako prezent ślubny dostał do kolegów motor. Chciał się przejechać. Mokre liście na drodze, drzewo, złamana podstawa Czaszki, rozległe obrażenia wewnętrzne. Mój kochany Artur, przynajmniej Nie cierpiał.

- Tak, rozumiem. Serdecznie pani współczuję. A trzeci mąż? Jak długo trwało pożycie?

- Och, dziesięć lat.

- Dziesięć lat?! I mówi pani, że przez cały ten czas...?

- Ani razu.

Wie ksiądz, on był z PiS. Co wtorek wieczorem przychodził do mego łóżka, siadał na brzegu I przez długie godziny opowiadał, jak będzie

fantastycznie, kiedy się weźmie do rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej módlmy się, żeby po obecnej kadencji nie trzeba było go powtarzać z jedną małą zmianą.

 

Nie grozi nam to. Idzie tak jak trzeba i szybciej się nie da. Jakoś tak lepiej się czuję za tej kadencji. I w telewizji mniej "mord zakazanych". Znaczy cisną sie ile mogą ale na szczęście już nie mogą. Sami się kompromitują co wypowiedź. Miło. Powiedzmy papa pisuarom, szans na powrót nie mają i to nawet jak PO się nie uda.

 

- Ulubione pozdrowienie członków PiSu?

- PiSs off DZIADU!

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudniej ale spokojniej i gdyby nie pokurcz, który psuje co może, było by jeszcze spokojniej. I o to chodzi. Pozbywamy się agresji i debilizmów. Po ostatnich wyborach lepiej sypiam, spokojniejszy ogólnie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie tak spokojnie że się wszyscy pośpią czekając na cud gospodarczy :lol:

A ten dowcip o księdzu i kobiecie to nie wiem czy zauważyłeś ale póki co idealnie pasuje do Twojego idola - Tuska.

Najwięcej się nagadał przed wyborami, co już mu Olejniczak nie raz wypomniała "trzeba było tyle gadać o tym cudzie i Irlandii?" [;

 

:salwa śmiechu:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe a wiosna za pasem. Cieplo sie zrobi, deszcze przestana padac - Budzetowka sie szybko upomni o Donalda obietnice. Na miejsce jednego miasteczka stanie 5 innych. Zobaczcie co teraz robi Tusk. Jezdzi gdzie sie da i gada o kasie dla ludzi. W sumie to dobrze obiecal w swoich spotach? Obiecal. Nauczyciele, lekarze, pielegniarki, celnicy. Polak bardzo szybko bez zadnego sentymentu wykopie go. U nas nie ma takie tradycji kurczowego sie trzymania jednej opcji. U nas nie glosuje sie za czyms tylko przeciwko czemus/komus. Ci sami ludzie co go poparli w nastepych wyborach go zatopia. 100 dni juz pokazaly taki sam brak meryterocznego przygotowania jak w Pisie przez to raptownie poparcie spadlo. A to dopiero poczatek.

 

Dla mnie jaka obserwatora to w sumie to bez roznicy. Jestem tylko ciekawy cze po dwoch latach jak z PSL'em stanie sie to samo co z samoobrona - zostanie zjedzone na przystawke tez beda takie cyrki z poparciem rzadu. PSL juz kiedys pokazal ze moze byc w rzadzie i w opozycji jednoczesnie :) Jarek mimo zarzucanego mu trzymanai sie wladzy potrafil zaglosowac za wczesniejszymi wyborami. Ciekawe czy Donek bedzie mial cojones.

 

ps. prosze mnie tu od pisowcow nie wyzywac glosowalem na "Muszke" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ma być spokojnie czy efektywnie? jak dla mnie to w sejmie mogą się mordować, gwałcić, niech trąbią o tym wszystkie media na świecie, ale niech rząd COŚ konkretnego dla Polski robi.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko spokojniej. Efektywnie nie było i pewnie nadal bardzo efektywnie nie będzie. Myślą przynajmniej w dobrym kierunku, zobaczymy co z realizacją. Bo ja już głęboko miałem podejrzenia, rozliczenia, kłamstwa i opluwanie wszystkich na około. O obrażaniu społeczeństwa nie wspomnę.

 

***

Na ziemię zszedł anioł. Akurat tak się przytrafiło, że zszedł na lekcję religii do szkoły podstawowej. Skoro już się tam pojawił postanowił, że pomoże siostrze w prowadzeniu lekcji. Opowiedział dzieciom o prawdomówności.

 

"anioł" - dzieci musicie wiedzieć, że nie wolno kłamać bo każdy człowiek ma w niebie swój zegar i po każdym kłamstwie zegar przesuwa sie o sekundę. Zobaczcie sami. Oto zegar Jana Pawła 2 ustawiony równiutnko na 12, a to zegar matki teresy też ustawiony równiótko na 12.

Nagle wstaje Jasiu

"Jasiu" - Aniele a czy bracia Kaczyńscy też mają swoje zegary

 

"Anioł" - tak oczywiście. Robią na dachu za wentylatory

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eclipse bardzo rzeczowa wypowiedz. Zgadzam się z Tobą w 100% Szkoda tylko, że po takich wypowiedziach (realna ocena rządu, brak jazdy po pis), musimy wstawiać zdanie typu:

ps. prosze mnie tu od pisowcow nie wyzywac (...)

Jest spokojniej, co nie znaczy lepiej. Spokojnie czekam na rozwój wydarzeń. Zobaczymy co PO osiągnie po dwóch latach rządów. Dziś czytałem w Metrze (gazetka darmowa) "rozliczenie" po jakimś okresie rządów PO i fanfarów nie było. Wiadomo, kuleje brak WIDOCZNYCH reform w służbie zdrowia (aż strach być chorym :-| ), brak reform ułatwiających życie firmom itd. Tak więc, czekamy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudniej ale spokojniej i gdyby nie pokurcz, który psuje co może, było by jeszcze spokojniej. I o to chodzi. Pozbywamy się agresji i debilizmów. Po ostatnich wyborach lepiej sypiam, spokojniejszy ogólnie jestem.

skończyłes juz 14 lat?

 

...Jest spokojniej, co nie znaczy lepiej. Spokojnie czekam na rozwój wydarzeń. Zobaczymy co PO osiągnie po dwóch latach rządów. Dziś czytałem w Metrze (gazetka darmowa) "rozliczenie" po jakimś okresie rządów PO i fanfarów nie było. Wiadomo, kuleje brak WIDOCZNYCH reform w służbie zdrowia (aż strach być chorym ), brak reform ułatwiających życie firmom itd. Tak więc, czekamy

 

Jak im sie uda wprowadzić reformy(przepisane na papier PO) PIS-u to może cos z tego będzie :D

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały "komentarz" polityczny, niestety życiowy i po pierwszej salwie śmiechu przestaje bawić:Mały "komentarz" polityczny, niestety życiowy i po pierwszej salwie śmiechu przestaje bawić:

Jak dla mnie zart nie smieszny wrecz zanujacy.

 

PO obiecalo wiecej a po 100 dniach nic nie zrobilo ale jak zwykle to PIS obiecuje :D

2 lata temu po 100 dniach rzadu PiS wszyscy wiedzieli jak podsumowac a teraz? Media cichutko na forum cichutko :D

Tylko ci ktorym Donald naobiecywal sie upominaja:

-celnicy

-nauczyciele

-pielegniarki

-budzetowka

 

By zylo sie lepiej !

 

Tak patrzac z boku to jak kierowcy zablokuja warszawe i inne miasta to grozi nam paraliz ale co tam za cene wladzy mozna bylo obiecac podwyzki warte 20 mld zlotych, a nie nie przeciez to PIS zrobi wszystko dla wladzy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skończyłes juz 14 lat?

 

 

Jak im sie uda wprowadzić reformy(przepisane na papier PO) PIS-u to może cos z tego będzie :D

 

Skończyłem, że tak powiem to już mi trzecia 14. leci. A oszusta i kłamcy jakim jest pokurcz nie trawie ( i nie mówcie, mi że nie jest. Przykładów jest dużo i to już od czasów kiedy kandydował na prezydenta ). Cham z niego i tyle. Uważam, że powinien zostać postawiony przed trybunał stanu a potem przed egzekucyjny ( razem z resztą "bliźniaków" ). Za co ? Za ewidentne działania na korzyść partii i swoją zamiast na rzecz narodu. To właśnie jest idealny przykład współczesnego zdrajcy.

 

 

Mówisz po przepisane. Hmmm to dość ciekawe. Tych cudownych reform nawet zapisanych nikt za czasów pisuarów nie widział. Przebąkiwali coś od czasu do czasu, ale dokumentów brak. Pisuary miały 2 lata i nic nie udało się im zrobić, oprócz obrażania społeczeństwa i to w wyjątkowo chamski sposób. Dodaj do tego szastanie publicznymi pieniędzmi. Zanim powiesz przepisane pokaż dowody !

 

Co zrobiło PO ? Zmniejszyło liczbę ministerstw a tym samym urzędasów. Zmniejszono wydatki na kancelarie pokurcza i Premiera. Ok, nie twierdzę, że wszystko im wychodzi, ale pamiętajmy, że duża część zastałości i problemów pisuary chamsko po sobie zostawili ( oczywiście twierdzą, że to wina obecnego rządu i oni wspaniale wszystko rozwiązywali ( np. świetnie sobie poradzili z białym miasteczkiem ). Na razie PO zrobiło już duuuużo więcej niż pisuary. Przynajmniej w kategorii dla społeczeństwa a nie dla partii. Pisuary nie zrobiły nic dla społeczeństwa w 2 lata. NIC.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największym debilizmem jest, uważać, że skoro PiS przez 2 lata nie zrobił NIC, to PO może też [ciach!]o zrobić!

 

sory, ale jak czytam takie komentarze jak powyżej to mnie krew zalewa. anty-pis i nic więcej. a Ty co kolego zrobiłeś dla społeczeństwa, dla Polski? wybrałeś PO, która nie ma kompletnie pomysłu na rządzenie? brawo, krytykujesz PiS za to, że troszczył się o partie, a sam wybrałeś PO nie dla dobra Polski, a tylko i wyłącznie ze względu na wielką nienawiść do PiSu (można to wywnioskować z Twoich postów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie PO zrobiło już duuuużo więcej niż pisuary. Przynajmniej w kategorii dla społeczeństwa a nie dla partii. Pisuary nie zrobiły nic dla społeczeństwa w 2 lata. NIC.

historia ukazuje, że największe nieszczęścia spadają właśnie na te kraje, których władzuchna przesadza z "robieniem" dla społeczeństwa :)

 

póki co, to Donuś ma zamiar jedynie rozdawać - co obiecał w swojej kampanii - a jak wiadomo, żeby jednemu dać, to trzeba drugiemu wpierw zabrać

nie ma więc co się łudzić i liczyć na obniżenie podatków - drugiej Irlandii nie będzie!!!

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie PO zrobiło już duuuużo więcej niż pisuary. Przynajmniej w kategorii dla społeczeństwa a nie dla partii. Pisuary nie zrobiły nic dla społeczeństwa w 2 lata. NIC.

Ale co dokladnie?! Jakos ja, ani moi rodzice zadnej poprawy nie widzimy (lub nie slyszymy w mediach). Obciecie budzetu kancelariom? Fajnie, ale to tylko "kropelunieczka" w morzu wydatkow w panstwie. Kasa wyplywa juz na szczeblach najnizszych.

PO naobiecywalo gruszek na wierzbie i obawiam sie, ze nie naleje z pustego jak Salomon. Ale slowo sie rzeklo i latwo bylo naobiecywac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co dokladnie?! Jakos ja, ani moi rodzice zadnej poprawy nie widzimy (lub nie slyszymy w mediach). Obciecie budzetu kancelariom? Fajnie, ale to tylko "kropelunieczka" w morzu wydatkow w panstwie. Kasa wyplywa juz na szczeblach najnizszych.

PO naobiecywalo gruszek na wierzbie i obawiam sie, ze nie naleje z pustego jak Salomon. Ale slowo sie rzeklo i latwo bylo naobiecywac...

 

Widzisz od czegoś trzeba zacząć. Znasz powiedzenie zairnko do ziarnka .... ?

Następny przykład prawidłowego działania: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1201855794.404

I kolejne ziarnko...

 

Oczywiście, że kasa wypływa. I do sprzątania tego tez dojdą.

 

A nawet te kilka przykładów to i tak więcej niż pisuary przez 2 lata zrobili.

 

Potrzeba czasu i mądra część społeczeństwa ten czas im da. A pisuary ? Przecież wiadomo gdzie ich miejsce ( zgodnie z nazwą ).

 

A co do obiecywania PO to ja bym bardzo chciał usłyszeć co konkretnie obiecali, komu i w jakim czasie obiecali zrealizować. Bo jak dokładnie się wczytałem w program ( którego podobno nie ma. Przynajmniej dla pisuarów jest niewidoczny. LOL ) to nie chodzi o danie pieniędzy z budżetu tylko o rozruszanie gospodarki, tak by wzrost płac stał się faktem.

 

Dlaczego w Polsce mamy ceny unijne a płace najniższe w unii ? (Nie)rząd pisuarów raczył to zauważyć tylko w 1 przypadku. W przypadku euro(p)osłów, którym oczywiście podniesiono wynagrodzenie. I tyle, resztę olali, oczywiście po za poprzyznawaniem sobie nagród, podwyżek, odpraw, rozbudowania ochrony i opluwaniem wszystkich nie swoich ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skibi to wprost IDEALNY przykład tzw. fanboystwa. Oczywiście fanboystwa platformy obywatelskiej. Nie dociera do niego że Donald wygrał kampanię obietnicami z których teraz się wycofuje. Mówi, iż nie ma pieniędzy w budżecie na podwyżki dla nauczycieli. Ja gratuluję Waldemarowi Pawlakowi, za to jak zachował się pare dni temu odnośnie górników. Ale górnikom nikt nic nie obiecywał. Natomiast nauczycielom jak najbardziej. Donald Tusk całą swoją kampanię wyborczą oparł na obietnicach podwyżek dla budżetówki, a w szczególności dla lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli i policjantów. Przypomnijmy sobie reklamówkę PO z czerwca 2007r. mówiącą w jak tragicznej sytuacji są nauczyciele, jak mało zarabiają. Przypomnijmy sobie debatę gdy Tusk obiecywał znaczne podwyżki dla budżetówki. Przypomnijmy sobie wreszcie przedwyborczą reklamę PO, w której obiecywano: "Będą nas leczyć zadowoleni, dobrze opłacani lekarze, nasze dzieci będą uczyć zadowoleni, dobrze opłacani nauczyciele ...” Skoro Donald Tusk tak dużo nauczycielom obiecał, tak litował się nad ich losem przez całą kampanię wyborczą, nic dziwnego, że teraz nauczyciele oczekują spełnienia wyborczych obietnic. Chcą przecież tylko tego co Tusk im obiecał.Jeszcze po wyborach Chlebowski mówił, że podwyżki dla budżetówki będą priorytetem w budżecie 2008r. I co zaproponowano nauczycielom? Ochłapy, które być może nie zrównoważą nawet wzrostu cen w 2008r. A więc realna pensja/siła nabywcza nauczyciela być może nawet spadnie w 2008r. Teraz, w reakcji na zapowiadany protest nauczycieli, Donald Tusk mówi: „- Rząd dał nauczycielom maksimum tego, co mógł… Nie będziemy uginali się pod wpływem manifestacji czy strajków - nie dlatego, że chcemy zademonstrować twardość czy bezwzględność, ale dlatego, że w przypadku nauczycieli (...) daliśmy - odbierając innym działom - maksimum tego, co w tym roku można było dać. To jest podwyżka na granicy możliwości państwa” (http://wiadomosci.onet.pl/1675272,11,item.html ) Szkoda, że Premier Tusk nie pamiętał o tych możliwościach państwa gdy rozmawiał z Kaczyńskim w debacie. Teraz sobie „przypomniał” i próbuje robić z nauczycieli „oszołomów” Ciekawe. Podobno gdy PO było w opozycji istniał Gabinet Cieni. Miał dokładnie analizować sytuację i przygotowywać propozycję. I co teraz się okazuje? Że Donald Tusk obiecał podwyżki dla nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, obiecał obniżkę podatków, lecz „nie przewidział”, że na to wszystko nie starczy pieniędzy w budżecie. Ja jednak nie podejrzewam aby Donald Tusk był aż tak głupi i aż tak nie umiał liczyć. Wytłumaczenie jest więc proste. Donald Tusk kłamał aby wygrać wybory. A teraz o nauczycielach. Czy możemy się dziwić że protestują? Nie. Coś im obiecano. Premier RP coś im obiecał. I póki co ich oszukuje. Co więcej wielka partia polityczna – Platforma Obywatelska wykorzystała wizerunek nauczycieli w swojej kampanii reklamowej. W normalnym świecie biznesu za użyczenie swojego wizerunku w reklamie telewizyjnej nawet nieznany aktor dostaje ok. 10 tys. zł (czasem więcej). Donald Tusk użył w swojej kampanii wizerunku wszystkich polskich nauczycieli. A więc patrząc z punktu widzenia biznesowego Platforma Obywatelska jest teraz winna każdemu nauczycielowi 10 tys. zł za użycie jego wizerunku w swoich reklamach. Teraz wyobraźmy sobie hipotetyczny przykład dotyczący większości z nas. Przypuśćmy Skibi, iż miałeś wypadek samochodowy i zostałeś inwalidą, teraz jeździsz na wózku. Donald Tusk spotkał Cię na swoim wiecu wyborczym i wzruszony Twoim nieszczęściem deklaruje, że każdy inwalida dostanie 2 tys. zł miesięcznie dodatkowych środków z budżetu państwa a także, że w Twoim mieście zostaną poczynione wielkie inwestycje dostosowujące budynki do użytku dla inwalidów. Platforma Obywatelska emituje reklamówkę z Tobą w roli głównej (występujesz bezpłatnie bo wierzysz Tuskowi), w której obiecuje, że załatwi Tobie i innym inwalidom pieniądze z budżetu (dodatkowe 2000 zł miesięcznie dla każdego) jak tylko wygra wybory. Wyborcy wzruszeni tą obietnicą i Twoim wizerunkiem w reklamie PO głosują na Platformę i dzięki temu Tusk wygrywa wybory. Po wyborach nowy Premier RP Donald Tusk mówi jednak „Sorry, nie przewidziałem, że budżet nie jest z gumy, nie mam dla Ciebie i innych inwalidów pieniędzy. Możemy dać ci 100 zł dodatkowej zapomogi. I powinieneś się cieszyć, że jesteśmy tak szczodrzy”. Patrzyłbyś na to spokojnie ? Ktoś wykorzystał Twój wizerunek i dzięki temu dorwał się do władzy, ktoś coś obiecał publicznie i dzięki temu ten ktoś zyskał bardzo dużo. Zyskał wykorzystując Twój wizerunek i Twoją sytuację. A teraz gdy przestałeś być potrzebny ignoruje Cię.Tak samo sprawa wygląda z nauczycielami. Tusk litował się nad ich losem, obiecywał gruszki na wierzbie, wykorzystywał ich wizerunek w kampanii. A teraz oferuje im ochłapy. Nie dziwię się nauczycielom, że są wściekli…a "ziarnko do ziarnka" to Tusk od 20 lat już próbuje zebrać - ale naród ma krótką pamięć - el0

 

P.S - te żałosne dowcipy to do topicu śmiechu a nie tutaj - albo wogóle ich nie pisz bo są tak samo nie smieszne jak kawały o Chuck'u Norrisie...litości

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku bredzisz. Gdzie Tusk obiecał, że zrobi to w 100 pierwszych dni ? On to osiągnie ale małymi kroczkami. Gadasz jak typowy pisuar - obiecał i nie dotrzymał. Idź poszukać tych 3 mln mieszkań, które obiecał Twój kartofel ( przypominam pisuary miały 2 lata a na Tuska plujecie już po 100 dniach ).

 

Owszem Tusk dostał spory kredyt zaufania, ale nikt od niego cudów tak naprawdę nie oczekiwał po za pisuarami, które nie zrozumiały wypowiedzi cyt: " ... Polskę stać na cud gospodarczy... ". Stać to prawda, ale czy społeczeństwo do tego dorosło, a może Tusk ma zrobić to sam ?

 

Czy popieram PO? Tak całkowicie, ruchy jakie robią są racjonalne i sensowne. I z czasem będzie lepiej. Ale kluczem przy takich działaniach jest CZAS.

 

Hipokryzja pisuarów osiąga szczyty. Ktoś tak niekompetentny jak oni nie mają moralnego prawa do oceniania. Bo i jak jak się na niczym ( co przez 2 lata udowodnili ) nie znają ?

Kolejny przykład taniego państwa: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1201866739.662

Czego sie boją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...