Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Niech tylko Władek zakręci kurek z gazem, to się dowiesz jak mało mogą i co się będzie działo w tej "zjednoczonej" Europie.

Większe bezpieczeństwo energetyczne pogrzebało SLD za swoich rządów. Zrezygnowali z budowy gazociągu norweskiego, którego budowe za czasów Buzka juz prawie ustalono. Teraz Niemcy i Rosja chcą nam nad głowami wybudować :mur: . A tak moglibyśmy mieć dwa źródła gazu. Ruski wywiad zadziałał idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze po przegranych wyborach prezydeckich apetyt Tuska na jakis stolek wzrosl kilkakrotnie. Wedlug mnie ten jegomosc ma rownie chore ambicje jak i jego rywale. Wetujac prawie wszystko...

Wiesz w jakim kraju żyjesz? Jaki mamy ustrój polityczny i KTO ma prawo weta?

nie patrzyl na dobro kraju ale na to jak ludzie beda odbierali jego przeciwnuikow politycznych ktorzy przez 2 lata "nic" nie zrobili. bo niby jak partia rzadzaca moze cos zrobic w miejszosci??

Ale przecież mieli koalicjantów i to nawet zwasalizowanych. Moim zdaniem PO ma dużo trudniejszego w dogadaniu koalicjanta niż miało PIS rok temu.

Teraz role ciut sie odwrocilty. Tusk ma w koncu swoje stanowisko, ale jak narazie odbiera go spoleczenstwo?? Mielismy miec raj na ziemi, lecz narazie mamy podwyzki cen i strajki.

Pozytywnie go odbiera patrząc na sondaże.

Polskie realia [;

Przed wyborami My Wam damy wszystko, bedzie zylo sie jak w raju. Oni nic nie robia my to zmienimy!!

Po wyborach Oni tak nachrzanili ze my nie jestesmy w stanie tego naprawic. Nic nie robimy bo to wina poprzedniej wladzy, nie ma sensu sie wysilac. Mozecie wybrac nas za kilka lat.

I tak w kolo Macieju. Kto by nie byl u wladzy ta sama spiewka. Slodkie sranie przed wyborami, a o po wygranych wyborach to samo co bylo tylko pod inna nazwa i sztandarami.

To śą ogólnoświatowe realia - i też tak nie do końca nawet w Polsce...

Ale właśnie dlatego trzeba czasami włączyć szare komórki - odfiltrować populizm, zastanowić sie czy to co obiecują partie ma szanse być zrealizowane i w jaki sposób a dopiero później zagłosować, a nie wierzyć misiowi w lodówce, 3M mieszkań, czy podatkowi liniowemu.

 

Niech sobie gadaja ile chca, ale prawda jest taka ze gdybyśmy w 1939r mieli taka tarcze to wszystko potoczylo by sie inaczej

Rosja nie miała rakiet balistycznych w 39 :)

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w jakim kraju żyjesz? Jaki mamy ustrój polityczny i KTO ma prawo weta?

Wiem w jakim kraju zyje

A czy Ty wiesz co znaczy veto??

Moze mylisz to z Liberum Veto ;>

 

Pozytywnie go odbiera patrząc na sondaże.

Chyba jestes wystarczajaco stary by wiedziec co warte sa sondaze polityczne

 

To śą ogólnoświatowe realia - i też tak nie do końca nawet w Polsce...

Ale właśnie dlatego trzeba czasami włączyć szare komórki - odfiltrować populizm, zastanowić sie czy to co obiecują partie ma szanse być zrealizowane i w jaki sposób a dopiero później zagłosować, a nie wierzyć misiowi w lodówce, 3M mieszkań, czy podatkowi liniowemu.

Rosja nie miała rakiet balistycznych w 39 :)

Tylko ze w niektorych krajach za niespelnienie takich obietnic mozesz beknac...

Nie wierze misiowi z lodowki

Nie wierze w swietego mikolaja

I za pyte nie uwierze zadnej zaklamanej politycznej swini. No chyba ze bedzie siedzial z akumulatorem na jajach.

W Polsce najgorsze jest to ze politycy sa bezkarni. Jedynymi ktorzy moga im zagrozic to inni politycy, ale CI u wladzy.... szkoda gadac. Kazdemu z panujacych u Nas ustrojow towazyszylo klamstwo, zlodziejstwo i obluda.

Nie wiem jaka sila moze to zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Politycy zrobią w Polsce coś więcej jak który kolwiek rząd póki co przetrwa więcej niz jedną kadencję (a niektórzy pół) - a nie kurna co 4 lata to inni. Niech że się już za robotę wezmą a nie za komisje sejmowe T_T - blidy to juz nie uratuje....rozumiem ze rodzince zalezy na gigantycznym odszkodowaniu? A ja po raz kolejny powtarzam - jak ktoś jest czysty to nie popełnia samobójstwa...<_<

 

 

Cieszycie się że już mamy MAKIETE stadionu narodowego ? o_O

Swoją drogą - miał wyglądać jak NIEWIADOMO CO a wygląda jak gród z komiksu kajko i kokosz...boisko z ławkami, obity dookoła czymś w rodzaju PALI - no tak mi się kojarzy ten wygląd :lol: Zapowiedzieli, że do 2011 zostanie zbudowany a jeszcze nie wiedzą, kto się za to weźmie [;

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po raz kolejny powtarzam - jak ktoś jest czysty to nie popełnia samobójstwa...dry.gif

smutne ale prawdziwe

 

do tego http://www.nie.com.pl/art9865.htm wspaniale podsumowanie

W tym roku PiS nie znalazło szmalu nawet na waloryzację pensji celników. Wygospodarowało go za to na zatrudnienie kapelanów.

 

Do tej pory księża rozgrzeszali celników za „co łaska”, choć za troskę o dusze pozostałych mundurowych płaciło państwo. PiS naprawia to niedopatrzenie. Niektórzy widzą dobre strony. Finansowe związanie duszpasterzy z resortem ma ustrzec celników przed grzechem czerpania korzyści z przemytu...

 

Choć projekt o zatrudnieniu kapelanów jest w fazie uzgodnień międzyresortowych, to już wiadomo, że klechy dostaną stopnie podkomisarzy celnych, a ksiądz dziekan – komisarza. Przekładając tytuły na złotówki kapelan zarobi tyle, ile szef służby celnej, a dziekan tyle, ile naczelnik wydziału w Ministerstwie Finansów. Z dodatkami służbowymi jakieś 5–6 tys. zł.

Tytul Autor Numer / Rok Kolumna

Dobro i cło Bożena Dunat 37/2007 12

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sąd: żołnierze oskarżeni ws. ostrzału wioski zostają w areszcie

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1202843522.224

 

naprawdę rząd nie może nic w tej sprawie zrobić? jak długo jeszcze tych 3 żołnierzy ma być męczennikami?

co jest dla mnie najdziwniejsze w tej całej sprawie? pociąga się do odpowiedzialności żołnierzy, którzy wykonywali rozkaz! i jaka płynie z tego nauka dla innych? - teraz każdy wojak może kwestionować rozkazy i odmówić ich wykonania przy jakichkolwiek wątpliwościach! a taką armię, to można - za przeproszeniem - o kant du** potłuc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkaz to rozkaz - wojak musi go wykonac !!

 

Powini ich wypuscic, a a za dupe <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dowódce wydajacego rozkaz.

 

Sorry, ale czasy kiedy żołnierz miał być bezmyślną i tumanowatą maszyną do strzelania już dawno minęły. Zgodnie z zapisami prawa międzynarodowego i kilkoma konwencjami które Polska podpisała żołnierz ma pełne prawo odmówić wykonania rozkazu mordu na cywilach. Ci tego nie zrobili więc wzieli odpowiedzialność na siebie. Inna sprawa jak się podczas strzelaniny pod lufę nawinie niewinna osoba, inna jak się robi ostrzał wioski z moździerzy.

 

Mam nadzieję że ci "dzielni wojacy" przygarną po 15 lat w jakimś miłym wiezieniu za to co zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale czasy kiedy żołnierz miał być bezmyślną i tumanowatą maszyną do strzelania już dawno minęły. Zgodnie z zapisami prawa międzynarodowego i kilkoma konwencjami które Polska podpisała żołnierz ma pełne prawo odmówić wykonania rozkazu mordu na cywilach. Ci tego nie zrobili więc wzieli odpowiedzialność na siebie. Inna sprawa jak się podczas strzelaniny pod lufę nawinie niewinna osoba, inna jak się robi ostrzał wioski z moździerzy

 

Mam nadzieję że ci "dzielni wojacy" przygarną po 15 lat w jakimś miłym wiezieniu za to co zrobili..

sory, jaka pożyteczność w armii z żołnierza, który może w każdej chwili odmówić wykonania rozkazu? żadna! rozkaz to rozkaz. skąd Ci żołnierze mieli wiedzieć czy mieszkańcy tej wioski nie mają choćby ukrytej wyrzutni rakiet gotowej do użycia? dostali rozkaz ostrzelania wioski to go wykonali, w żaden sposób nie można ich za to winić. przełożonych, którzy wydali taki rozkaz owszem, ale nie samych żołnierzy, bo to nie oni są na wojnie od myślenia!

 

mam nadzieję, że ci wzorowi żołnierze wrócą do Polski oczyszczeni z wszelkich zarzutów.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jon, nie siej propagandy... ;) kto o zdrowych zmysłach sądził, że Tusk i jego ekipa osiągnie cokolwiek w ciągu tych kilku miesięcy? Ogólnie w kraju, pomijając kwestie codziennej przepychanki politycznej, dzieje się dobrze (piszę o osobach zatrudnionych w przedsiębiorstwach rynkowych, nie o budżetówce, bo to mnie nie dotyczy), dajmy im trochę czasu, bo widać, że oprócz gadania od czasu do czasu już coś tam Tusk dobrego zrobi (jakiś stadion w farszafce, jakieś załagodznenie niepokoi społecznych etc.).

Niestety ale widać już "osiągnięcia".

 

1. Zapowiedz zaniechania nagrywania rozpraw sądowych.

Dla mnie oznacza to że dalej będzie łatwe fałszowanie protokołu rozprawy przez sędziego.

(niestety to dość częsta praktyka i żeby to sprawdzić wystarczy pogadać z jakimkolwiek protokolantem sądowym, sam byłem

świadkiem takiego zdarzenia i wiem o wielu innych z relacji)

Zapowiedz ograniczenia prawa do obrony wygląda jeszcze gorzej bo pozbawi prawa do obrony osoby nie znające kodeksów

i odbieram to jako rezultat konfliktu interesów adwokata i ministra sprawiedliwości w jednej osobie.

 

2. Rozpowszechnienie personalnej informacji o ograniczeniu ochrony BOR (ograniczenie jest OK ale rozpowszechnianie tego to

przestępstwo bo stwarza zagrożenie dla osoby chronionej dotychczas)

 

3. Rządzący najwyraźniej uważają że wyborcy to banda idiotów i do utrzymania się u władzy wystarczy oskarżać o cokolwiek

poprzedników abstraciach!ąc od tego czy oskarżenia są prawdziwe a samemu można popełniać przestępstwa bo władza ma być

u nich w rękach wiecznie i bezkarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Rządzący najwyraźniej uważają że wyborcy to banda idiotów i do utrzymania się u władzy wystarczy oskarżać o cokolwiek

poprzedników abstraciach!ąc od tego czy oskarżenia są prawdziwe a samemu można popełniać przestępstwa bo władza ma być

u nich w rękach wiecznie i bezkarna.

tak uważają i mają rację - bo gdyby nie byli, to by ich nie wybrali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak uważają i mają rację - bo gdyby nie byli, to by ich nie wybrali :)

To stwierdzenie naciągane zważywszy na fakt że uzyskali mniej niż 50% poparcia.

Konkurentów w wyborach mieli cienkich i to jest główna przyczyna takiego wyboru.

Bardziej uprawnionym stwierdzeniem jest że rządzący to banda idiotów i racja u nich to stan niezbyt częsty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie naciągane zważywszy na fakt że uzyskali mniej niż 50% poparcia.

Konkurentów w wyborach mieli cienkich i to jest główna przyczyna takiego wyboru.

Bardziej uprawnionym stwierdzeniem jest że rządzący to banda idiotów i racja u nich to stan niezbyt częsty..

moim zdaniem, nie idiotów, tylko cwaniaków - już oni dobrze wiedzą co robią i na czym polega golenie małp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

moim zdaniem, nie idiotów, tylko cwaniaków - już oni dobrze wiedzą co robią i na czym polega golenie małp

Ale "małpy" lubią być "golone" - i jeszcze się z tego cieszą ;)

(a co niektóre wpadają w nieuzasadniony samozachwyt - w końcu są "trendy", poza tym przecież "tak wypada" itp. itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partie bez pieniędzy z budżetu - nowy pomysł Platformy

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1203660928.671

 

ktoś wierzy, że to przejdzie? przecież PO doskonale zdaje sobie z tego sprawę, inaczej w życiu by nie wychodzili z taką propozycją. działania pod publikę ^_^

 

Rząd chce wprowadzić podatek liniowy

http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Rzad-c...=1203661693.264

 

najprawdopodobniej 19%. po****ło ich?

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1697320,12,item.html

 

 

Ciekawe jak to sie skonczy.

 

Ja osobiscie uwazam ze nie potrzebne to panstwo. Tym bardziej ze tam nic nie ma, nawet rolnictwa.

 

I jeszcze ta ekspansja muzulmanow do europy:/. No ale coz jak sie 20 lat tylko dzieci plodzilo to potem stanowi sie 70% ludnosci ale oprocz tego sie nic nie robi.

 

NIE DLA WOLNEGO KOSOWA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i to jest prawdzie podejście. Nie bo mi nie pasuje! Chcą być wolni to ich sprawa. Nie wiem czy słuchałeś radia, ale masa ludzi się z tego cieszyła! A to że ta decyzja nie podoba się innym, to już inna sprawa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...