Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

AWS i UW - ale te partie - zdecydowanie byly sobie blizsze programowo i ideowo niz PO i SLD ;)

Programowo były tak podobne jak PIS i PO, przecież można uznać iż sa to ich spadkobiercy, o ideowości SLD to ciężko cokolwiek napisać, bo w sumie jaka ta partia jest socjaldemokratyczna??, razcej nie, liberalna też nie do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programowo były tak podobne jak PIS i PO, przecież można uznać iż sa to ich spadkobiercy, o ideowości SLD to ciężko cokolwiek napisać, bo w sumie jaka ta partia jest socjaldemokratyczna??, razcej nie, liberalna też nie do końca

Moze latwiej bedzie jak napiszemy: lewicowa ;) I wszystko jasne ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO i PiS mysle ze mogloby sie udac... gdyby to PO dyktowala warunki. Takie bylo zalozenie wczesniejszych wyborow. Poprostu PO wprowadziloby swoja wizje panstwa, lecz zrezygnowalo by z najbardziej hardcorowocyh (tzn najbardziej nie odpowiadajacych potencjalnemu partnerowi) projektow. I takim czyms jest imho podatek liniowy - nikt -procz PO nie popiera tej ideii. A szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze kaczorek chce wyborow tylko po to, zeby PO wygrala, po czym storpedowac powstanie koalicji, zmusic ich do ulozenia sie z silniejszym sld (bo nikogo innego nie bedzie) i krzyczec na cala pale "patrzcie oni z sld sie ukladaja" czekac az spadnie poparcie PO podgrzac atmosfere pod ich koalicja, nowe wybory, zgarnac 60%w sejmie i rozpigac polske do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, niestety na to sie zanosi. Osobiscie nic bym nie mial przeciwko koalicji PO-SLD, bo programowo sa te partie zblizone do siebie. Wogole wszedzie w swiecie zachodnim lewica jest kojarzona z liberałami a prawica z konserwatystami, wiec byloby to naturalne. Niestety u nas nadal wiekszosc mysli

zresztą PO idzie w tej chwili w ramie w ramie z sld a tych sq.....nów nienawidze

Chociaz sam nie wiem dlaczego? Miller juz jest skonczony, jeszcze tylko pozbyc sie Kalisza i jak dla mnie ujdzie. Ale moze nie bede kontynuowal tego watku, bo sie burza rozpeta. Glosowalem i bede glosowal na PO.

 

ps. Tukamon -> To co piszesz nie byloby takie zle. Bo nawet jezeli PO by sie ulozylo z SLD i Jarosław by krzyczał na całe gardło, to pewnie i tak rządzili by lepiej Polską i nie groziłyby przedterminowe wybory. Więc przez 4 lata byśmy mieli względny spokój.

 

ps2. KaxxL -> Juz przed samymi wyborami bylo widac ze z koalicji nic nie bedzie. Jak sie moga konserwatysci z liberalami dogadac? Teraz dokladnie widac gdzie przebiega linia w sejmie. Dla mnie PiS, SO, LPR to jedna czesc, a PO, PSL, SLD i SDPL to druga. Podzial dobry, tylko wewnatrz obozow za duzo spiec. To zawsze nam rozpieprza polityke od wewnatrz...

Edytowane przez q-b-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z SLD polega na tym, że oni nie mają programu. Im zależy na dwóch rzeczach: władzy i kasie. Pamiętacie, jak parę lat temu Miller proponował podatek liniowy, a teraz Olejniczak stroi się w piórka socjalisty? Gdzie tu konsekwencja?

 

Ja bym traktował koalicję rządową PO-SLD jako przykrą konieczność. Zaakceptowałbym, ale nie byłbym szczęśliwy z tego układu. Koalicja (z innym kierownictwem w PiS-ie) PO-PiS mogłaby być o wiele lepsza. I miałaby przyjaznego prezydenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u znajomego, graliśmy w CS'a

Nagle słychać Kaczora

Niezłego lola załapaliśmy gdy gadał na tej konferencji

W tej sali dosłownie jak Gomułka

 

IMO Chcą zrobić nowe wybory aby sie pozbyć LPR i Samoobrony, oraz spróbować zgarnąć większe poparcia, ale wniosek w sejmie raczej nie przejdzie (bo LPR'u i Samoobrony chyba by już w sejmie nie było, a PO nie da sie zrobić w wała)

Ale i tak Lechu Kaczor coś wymodzi w pałacu :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z SLD polega na tym, że oni nie mają programu. Im zależy na dwóch rzeczach: władzy i kasie. Pamiętacie, jak parę lat temu Miller proponował podatek liniowy, a teraz Olejniczak stroi się w piórka socjalisty? Gdzie tu konsekwencja?

 

Ja bym traktował koalicję rządową PO-SLD jako przykrą konieczność. Zaakceptowałbym, ale nie byłbym szczęśliwy z tego układu. Koalicja (z innym kierownictwem w PiS-ie) PO-PiS mogłaby być o wiele lepsza. I miałaby przyjaznego prezydenta.

Nie oszukujmy sie, kazdej partii na tym zalezy. Co do podatku liniowego to nawet PO sie czesciowo z tego wycofalo. Nie zamierzam bronic SLD, bo tez mnie wqrwili (zwlaszcza Miller i Kalisz), ale ich poglady na przyszlosc Polski zaraz po PO najbardziej mi odpowiadają. Jestem liberałem i tyle.

Jezeli nie utozsamiasz partii z jej zarzadem, to czy SLD bez "gory" nie bylaby ciekawsza opcja? Porownujac PiS do SLD to wybacz, ale nawet bez Kaczynskiego nie widze w tej partii nikogo, komu bym zaufal. A i tak sprowadza sie to wszystko do tego, ze program "prawicy" mi nie odpowiada. ;)

Edytowane przez q-b-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro jest dobrym stragiem wiec nic nie przesadzone :) aa i maja jeszcze Kurskiego on sie zjamie kampania :D

 

 

QBA a Ziobro ? wdlg mnie good

Edytowane przez KaxxL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie utozsamiasz partii z jej zarzadem, to czy SLD bez "gory" nie bylaby ciekawsza opcja? Porownujac PiS do SLD to wybacz, ale nawet bez Kaczynskiego nie widze w tej partii nikogo, komu bym zaufal. A i tak sprowadza sie to wszystko do tego, ze program "prawicy" mi nie odpowiada. ;)

Znam również trochę doły SLD. Nic ciekawego. Bardzo dużo hardcorowego betonu z PZPR weszło do SLD. "Odnowa" po Millerze była tylko na górze, natomiast doły są takie same od 1989 roku i zawierają wszystko co było najgorsze w PZPR. No bo *gdzie indziej* ci ludzie mieli pójść?

 

QBA a Ziobro ? wdlg mnie good

Nie do mnie pytanie, ale: Ziobro to mieszanka paru dobrych pomysłów (24-godzinne sądy, rozszerzenie repertuaru kar na takie rzeczy jak obroże elektroniczne, czasowe ograniczenie wolności itp.) ze złymi (zagęszczanie więzień, bezsensowne zaostrzanie Kodeksu Karnego) i tragicznymi zdolnościami politycznymi -- wojna z sędziami, z profesorami prawa, działalność pod publiczkę... Facet nie dorósł do swojego stanowiska, wciąż chodzi w krótkich spodenkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo to bardzo dobrze ze sld zalezy na wladzy i ze maja tam betonu pzpr tyle. w razie ewentualnej koalicji z PO [nie oszukujmy sie, sa 2 drogi - albo rozlam w pisie wokol marcinkiewicza (male szanse - marionetka do konca) albo koalicja z sld] mozna ich przekupic i tyle. skoro tak bardzo pragna kasy, po prostu kupmy od nich glosy na wazne ustawy [chyba sld tak wlasnie z psl zrobilo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esiu argumenty byly a co do tego przykladu mam lepszy

Czy nie chcac byc harcerzem wstapil bys do harecerstwa?

a i Costi nie chodzi o sprawy militarne bo to zupelnie co innego

Masz niebywale mala zdolnosc dostrzegania analogii i czytania ze zrozumieniem.

 

Jak chcesz tak traktowac wszystko doslownie, to podstaw sobie zamiast Wehrmachtu NSDAP, Hitlerjugend (notabene, pytanie do Ciebie: obecny papiez, Benedykt XVI, byl w Hitlerjugend, bo musial. Czy czyni go to nazista?), Volkssturm czy cokolwiek innego.

 

Tak samo, czy ktos kto wstapil do PZPR, bo np. wymagala tego wykonywana przez niego praca/uzalezniony od tego byl jego awans/dzieki temu mogl dostac mieszkanie lub wiekszy przydzial kartek zywnosciowych, to tez jest komunista?

 

Nieslusznie postrzegasz wszystko czarno-bialo i zakladasz, ze do partii przystepowalo sie wylacznie z pobudek ideologicznych.

Swiat nie jest taki prosty i nie mozna ludzi tak latwo szufladkowac, bo mozna sie bardzo pomylic. I nei ma sie co obruszac na argumenty innych i wychodzic z zalozenia "ja i tak mam racje", bo mozna sie pomylic jeszcze bardziej. Jak to mawiaja "tylko krowa nie zmienia pogladow" i nie ma nic zlego, ponizajacego czy niehonorowego w przyznaniu sie do bledu czy uznaniu czyjejs argumentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jesteście zaje :mur: sld mozna qpić i wy to popieracie pewnie przyjdą moskale , sprzedajcie nam swoje rafinerie nie ma sprawy czytając wasze wypociny odnosze wrażenie że zło jest dobre :lol:

Lepsi sprzedawcy od patriotów ale jazda

Edytowane przez Labe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jesteście zaje :mur: sld mozna qpić i wy to popieracie pewnie przyjdą moskale , sprzedajcie nam swoje rafinerie nie ma sprawy czytając wasze wypociny odnosze wrażenie że zło jest dobre :lol:

Lepsi sprzedawcy od patriotów ale jazda

Olejniczakowi to by się przydał kubeł zimnej wody :mur: , wydawało że SLD jakos się zmieni pod jego przewodnictwem, lecz marne szanse :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jesteście zaje :mur: sld mozna qpić i wy to popieracie

SLD jest po prostu stabilniejszym partnerem w interesach niż PiS. Jak ci się wydaje, że twoi "patrioci" nie robią takich interesów... to:

1. na jakiej zasadzie ZChN wszedł do PiS? (odp: interes)

2. na jakiej zasadzie LPR i Samoobrona podpisały "pakt stabilizacyjny"? (odp: interes)

3. dlaczego Jarosław Kaczyński nie został premierem, mimo że to logiczne? (odp: interes)

Itd., itd. Żadna partia nie jest "ponad to". Ważne jest co się robi i w jakim celu. Działania i cele PiS są IMHO skrajnie szkodliwe dla Polski, i żaden koalicjant nie ma szansy nad nimi zapanować, przynajmniej dopóki tą partią rządzi facet o wypaczonej psychice. Natomias działania i cele SLD są owszem, też czasami szkodliwe (korupcja!) ale silny koalicjant może nad nimi zapanować.

 

Uściślijmy może. Gdyby SLD miało 250 posłów a PO 100, byłbym zdecydowanie przeciwko koalicji PO-SLD. Gdyby było na odwrót, mogę taką koalicję zaakceptować jako mniejsze zło.

pewnie przyjdą moskale , sprzedajcie nam swoje rafinerie nie ma sprawy czytając wasze wypociny odnosze wrażenie że zło jest dobre :lol:

W polskiej polityce nie ma absolutnego zła ani absolutnego dobra, wszystko jest szare -- dlatego taka wypowiedź jak twoja nie ma sensu.

Lepsi sprzedawcy od patriotów ale jazda

Wielu dyktatorów też było patriotami... nie wystarczy być patriotą, żeby być dobrym przywódcą.

 

Olejniczakowi to by się przydał kubeł zimnej wody :mur: , wydawało że SLD jakos się zmieni pod jego przewodnictwem, lecz marne szanse :angry:

Przecież on o tym doskonale wie... ta "nowa lewica" to pic na wodę i fotomontaż. Edytowane przez rwerp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLD jest po prostu stabilniejszym partnerem w interesach niż PiS.

u. Działania i cele PiS są IMHO skrajnie szkodliwe dla Polski,

 

 

W polskiej polityce nie ma absolutnego zła ani absolutnego dobra, wszystko jest szare -- dlatego taka wypowiedź jak twoja nie ma sensu.

 

Wielu dyktatorów też było patriotami... nie wystarczy być patriotą, żeby być dobrym przywódcą.

Noo taaa Sld faktycznie jest bardziej przewidywalne im wystarczy mercedes full wypas :lol:

a jakie to działania i cele są skrajnie szkodliwe dla Rzeczypospolitej ??

No jeśli masz na myśli nie klękanie przed Rasputninem i nie czekanie na niego po killka godzin w korytażu to fakt

a co zawdzięczamy SLD ??

no i jeśli w XVIII wieku wszycy przekładali interes państwa nad swój nie byłoby rozbiorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dojdzie do kolacji PO- SLD, to będzie to ostateczność, gdyż po pierwsze te partie jakoś nie pałają do siebie uczuciem, pozatym ich pewien profil ideologiczny (nie znajdującywymiaru w programie SLD, ale kto dzisiaj programy czyta) jest niejako sprzeczny, PO to partia Liberalno-konserwatywna, SLD natomiast chce uchodzić za nowoczesną socjaldemokracje (czyli społeczna gospodarka rynkowa), ale róznice w gospodarce są akurta tu najmniej ważne, dużo większe są róznice dot kwestii społecznych, takich jak np związki homoseksualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo taaa Sld faktycznie jest bardziej przewidywalne im wystarczy mercedes full wypas :lol:

a jakie to działania i cele są skrajnie szkodliwe dla Rzeczypospolitej ??

1. ograniczanie wolności mediów

2. idea "silnego państwa" które chce panować nad każdą sferą życia społecznego

3. naruszanie zasady rozdziału religii od państwa

4. populistyczna polityka gospodarcza

5. atakowanie niezależności NBP

6. upolitycznianie edukacji

7. korzystanie ze służb specjalnych w walce politycznej (notatka ABW podesłana Balcerowiczowi, inwigilacja dziennikarzy w 2001)

7. atakowanie wszystkich grup społecznych, środowisk zawodowych i jednostke które nie zgadzają się z Wielkim Kaczorem w jakiejkolwiek kwestii

No jeśli masz na myśli nie klękanie przed Rasputninem i nie czekanie na niego po killka godzin w korytażu to fakt

Akurat w dziedzinie polityki zagranicznej PiS nie narobił jeszcze szkód, ale zobaczymy co będzie dalej.

a co zawdzięczamy SLD ??

Niewiele. Ale przynajmniej nie spaprali tyle ile PiS może spaprać. Mimo swojego rodowodu, nie osłabili demokracji w Polsce. A PiS może to zrobić. SLD kontrolowane przez silniejszego partnera nie jest groźne.

no i jeśli w XVIII wieku wszycy przekładali interes państwa nad swój nie byłoby rozbiorów

Akurat. Polska była za słaba. Czego nie oddalibyśmy sami, wzięliby siłą.

 

Jeżeli dojdzie do kolacji PO- SLD, to będzie to ostateczność, gdyż po pierwsze te partie jakoś nie pałają do siebie uczuciem, pozatym ich pewien profil ideologiczny (nie znajdującywymiaru w programie SLD, ale kto dzisiaj programy czyta) jest niejako sprzeczny, PO to partia Liberalno-konserwatywna, SLD natomiast chce uchodzić za nowoczesną socjaldemokracje (czyli społeczna gospodarka rynkowa), ale róznice w gospodarce są akurta tu najmniej ważne, dużo większe są róznice dot kwestii społecznych, takich jak np związki homoseksualne

... które akurat są najmniej istotne, poza bezpośrednio zainteresowanymi. Ja osobiście jestem za rejestracją związków partnerskich, mimo że sama "kultura gejowska" mnie szczerze mówiąc odrzuca, ale skoro oni będą od tego szczęśliwsi, to czemu mamy się zachowywać jak bigoci i im tego odmawiać? Edytowane przez rwerp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... które akurat są najmniej istotne, poza bezpośrednio zainteresowanymi. Ja osobiście jestem za rejestracją związków partnerskich, mimo że sama "kultura gejowska" mnie szczerze mówiąc odrzuca, ale skoro oni będą od tego szczęśliwsi, to czemu mamy się zachowywać jak bigoci i im tego odmawiać?

Czy najmniej istotne??, być może, napewno najbardziej kontrowersyjne i najbardziej nagłośnione, co do reszty się zgadzam

 

edit

 

Lech Kaczyński stał się europejską ikoną homofobii :)

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył generała Wojciecha Jaruzelskiego Krzyżem Zesłańców Sybiru.

:blink:

bez komentarza...

 

 

Edit

...a słyszeliście o wycinaniu z "Sukcesu" felietonu o Kaczyńskim?

Edytowane przez lspider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że medal mu się nie należy, ale mniejsza o to... Bardziej ciekawią mnie okoliczności wręczenia tego medalu i tłumaczenie kancelarii prezydenta, ze to było przez pomyłke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaruzelski zachowal sie naprawde honorowo, a Lech ze swoim "dworkiem" zachowali sie jak skonczeni idioci cieszac sie ze zwroconego orderu. Banda jełopów.

 

Tak btw. nowa Rzecznik Praw Dziecka ma ciekawe pomysly (cholernie podoba mi sie kontrast z reklama :D): klik. Z onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że medal mu się nie należy, ale mniejsza o to... Bardziej ciekawią mnie okoliczności wręczenia tego medalu i tłumaczenie kancelarii prezydenta, ze to było przez pomyłke...

A to niby czemu. Ciekawe jak bys ty się poczuł zsłany na Sibir na 3 lata. <_<

 

Co do tłumaczeń to szkoda gadać, :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...