Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Bo korwiniści (może lepiej libertarianie? leseferyści? wolnorynkowcy? - jest wiele lepszych określeń) swoje rozumy mają i nie będą robić z siebie debili pod Sejmem ;)

To tylko 7 pajaców, a zobacz ilu PiSowców (kaczystów?) broniło krzyża :lol:

 

Brakuje jeszcze tuskistów (brzmi jak trockistów), pawlakistów i napierniczakistów...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie to ja wtrące swoje 3 grosze. 

 

Tak się zastanawiałem dlaczego rząd został w pewnym stopniu zmuszony do podnisienia podatków nasuwa mi się kilka manewrów poprzedniej ekipy. Nie chce wypaść jak jakiś fanatyk PO i antyfan PiSu, po prostu są to luźne przemyślenia. 

 

1. Rozpętanie afery gruntowej i ogólnie stosowanie "starych dobrych" metod prowokacji. Efektem tego bylo zwinięcie interesów przez paru biznesmenów czyli krótko mówiąc ograniczenie miejsc pracy i mniejsze wpływy do budżetu z tylułu podatków itp. . 

 

2.  Afera hazardowa i patrz punkt pierwszy czyli mniejsza kasa do budżetu oraz niestety powstanie szarej strefy w jeszcze większym stopniu.

 

To są tylko luźne przemyślenia nie wiem na ile mogą być "trafne", wydają się być logiczne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie to ja wtrące swoje 3 grosze. 

 

Tak się zastanawiałem dlaczego rząd został w pewnym stopniu zmuszony do podnisienia podatków nasuwa mi się kilka manewrów poprzedniej ekipy. Nie chce wypaść jak jakiś fanatyk PO i antyfan PiSu, po prostu są to luźne przemyślenia. 

 

1. Rozpętanie afery gruntowej i ogólnie stosowanie "starych dobrych" metod prowokacji. Efektem tego bylo zwinięcie interesów przez paru biznesmenów czyli krótko mówiąc ograniczenie miejsc pracy i mniejsze wpływy do budżetu z tylułu podatków itp. . 

 

2.  Afera hazardowa i patrz punkt pierwszy czyli mniejsza kasa do budżetu oraz niestety powstanie szarej strefy w jeszcze większym stopniu.

 

To są tylko luźne przemyślenia nie wiem na ile mogą być "trafne", wydają się być logiczne.  

 

bingo. nie ma tu wielkiej filozofii. Mam nadzieję, że to wypadek przy pracy i w końcu rząd zacznie robić chociaż 10% z tego o czym PO opowiadało przez ostatnie 5 lat. Choć coś mi podpowiada, że jak zawsze nadzieja matką głupich. ;-)

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem całość na TVN24 przez internet - na 42" TV w ~1366x768 na fullscrenie wygląda to tragicznie, aczkolwiek relacja i tak była lepsza niż ta z TVP. 'Publiczna' telewizja pokazywała stronę obrońców krucyfiksu i chciała stworzyć wrażenie, jakoby mało ludzi (zwłaszcza przeciwników) tam się znajdowało. Nie było słychać krzyków kontrdemonstracji (którą ma moją pełną aprobatę), a komentatorzy, zaproszeni do studia TVP Info reprezentowali opcje skrajne i jak dla mnie nieatrakcyjne (chociażby Fronda, Fakt). Ogólnie relacja w wykonaniu TVN znacznie lepiej wypadła i bardziej pozwalała dostrzec, co naprawdę działo się na Krakowskim Przedmieściu, a także podchodziła od moje preferencje polityczne.

Zmieniając temat, ale nadal pozostając przy wydarzeniach dnia wczorajszo-dziesiejszego: jak to jest, że nielegalna demonstracja/koczownicy (ludzie pod krzyżem) chronieni są przez policję? Chyba tylko dlatego, aby nie doszło do masakry. Wydaje mi się, że wielu z tych policjantów z chęcią przyłączyłoby się do większej części demonstrujących i po prostu usunęło stamtąd dziaduszków spod †.

Jestem za usunięciem krzyża spod pałacu, a także za całkowitym rozdziałem państwa od kościoła.

Uff, chyba dałem się porwać emocjom, peace :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo kur@#$ obchodzi jakis zje$#ny krzyz??

Media tez pieja o tym jak glupie, jakby to byla najwazniejsza sprawa w RP :|

I idzie kasa w ochrone krzyza, w pyte jednostek zajetych ta "najwazniejsza" sprawa...

Kuzwa wziac przeniesc, tlum rozgonic gazem i po sprawie, policja i wojsko niech spindala pomagac po ostatnich ulewach ;/

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku nie rozumiałem, w czym jest problem. Krzyż przyniesiony przez harcerzy stał się nagle własnością moherów? Z jakiej to kuchnia okazji?

Do tego wszyscy pie*****ą się z moherami jak matka z łobuzem.

 

Rozwiązanie jest proste i powinno zostać wykonane zgodnie z planem przeniesienia:

Przychodzi 50-100 panów w kaskach z pałkami i tarczami, okrążają krzyż, paru wewnątrz bierze krzyż i takie kółeczko idzie z krzyżem tam gdzie trzeba. Wszelkich agresywnych przeciwników aresztować za napad na policjanta i finisz. Na kij ten kilkudniowy cyrk i zabawa w kotka i myszkę...? Na kij z nimi dyskutują i na nich uważają? To nie jest ich krzyż, to nie jest ich plac, (wbrew pozorom!) to nie jest demokracja do kuchni nędzy...

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moherzaści w zeszłym tygodniu nie zostali potraktowani jak kibole? Jak dla mnie zachowywali się podobnie, jak nie gorzej, zgromadzenie było nielegalne, a oni jeszcze obrażali słownie funkcjonariuszy straży miejskiej, a także atakowali ich fizycznie (chociażby ten rzut zniczem, podczas którego jeden ze strażników najprawdopodobniej dostał w głowę). Rozwiązanie proponowane przez jonathana wydaje mi się jak najbardziej słuszne, sam bym takie sugerował. Spałować, zgazować, zamknąć i wywieźć, a tzw. krzyż usunąć z tamtej lokacji (byleby tylko znowu nie znalazł się w jakimś ważnym miejscu miasta na wolnym powietrzu, bo będzie powtórka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego moherzaści w zeszłym tygodniu nie zostali potraktowani jak kibole?

 

Bo zakłamane media typu TVP i gazeta polska od razu przedstawiłaby sprawę na swój sposób. Moher z agresora automatycznie zostałby osobą wielce pokrzywdzoną przez system i oczywiście PO (:lol:).

Za takim kibolem kto się wstawi? Nikt. A za takim dziadkiem/babcią? Znając ten zyeb$#ny kraj powstałyby pewnie z 4 komisje śledcze, wyjaśniających kto śmiał wydać polecenie pacyfikacji tego motłochu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie komisje? :blink:

 

Za to co wyprawiali podczas niedoszłego przeniesienia to powinni za pysk na 24 brać, za naruszanie porządku i napaść na funkcjonariusza, nagrań z kamer nie mają?

Sam jestem antyklerykał, ale bez przesady, żeby tak jeszcze głaskać ludzi uważających się za chrześcijan, a plujących na księży i resztę na około.

Oni już sami siebie nie szanują, to ktoś ma ich szanować? Wpaść, spałować, zamknąć na dołku i wsio. Zaraz by sie odechciało przepychanek <_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko...

 

Grupa zwolennikow odprawia droge krzyzowa przed palacem. Nie moge przetrzec oczu ze zdumenia.

Wczoraj powinni chyba dac ludziom wolna reke przed palacem, jak chca krzyza to musza go wywalczyc. Czyja strona przezyje ta wygrywa :lol:

 

Moj dziadek i babcia przewracaja sie z tego co robi KK i Ci ludzie przed palacem, mimo iz sa bardzo wierzacy i praktykujacy. W calej krasie anty-krzyzowcy maja u nich poparcie, i nie sa chyba jedynymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

{wyrzucę mojego kompa bo mi się zawiesił i skasował się post pisany dłuugo :mur: }

 

W skrócie jestem przerażony tym co się dzieje w kraju, jacy ludzie bronią krzyża. I co to jest za ustrój, gdzie grupka kilkunastu/dziesięciu osób blokuje i paraliżuje przeniesienie krzyża, które uzgodnili prawowici właściciele (harcerze) z klerem i z KPRP na terenie to której postawiono tą samowolkę. A Ci stoją, obrażają księdza, odmawiają egzorcyzmy, w dodatku stoi tłum bijący się z policją i strażą a jakoś o zatrzymaniach nie słyszałem. Ta słynna obrończyni krzyża została wyprowadzona przez BOR po tym jak się próbowała przywiązać a potem po 30 min była gdzie indziej i udzielała wywiadów. A chyba jest coś takiego jak zatrzymanie na 48 do wyjaśnienia. Wziąć ich wszystkich, odgrodzić krzyż i po sprawie. No ale nie, dziś podczas procesji otworzono dojście i paręset osób było pod krzyżem. Ludzie gdzie konsekwencja w działaniu.

 

Dodatkowo słucha się relacji w stylu terlikowskiego (wczoraj tvpinfo i potem telefonicznie w tvn24) że grupa 20 osób-obrońców otoczona jest przez morze nienawiści i on boi się o ich życie i zdrowie. Ale chyba redaktor był gdzie indziej, bo ja jedyne akty agresji to widziałem jak facet zrzucił butem z 2 metrów chłopaka co powiesił transparent (Krzyż do Kościoła), więc to raczej druga strona była agresywna (vide. zachowanie podczas przenosin, a wczorajsze).

 

W dodatku jak widzę kto broni krzyża, tych fanatyków, religijnych radykałów, niepełnosprawnych takich jak dziewczyna mówiąca czemu tu stoi, albo Dariusz Matyjasek

(wmanewrowany przez faceta co chciał wykopać z grobu Geremka)

albo kolejny chory typek "Sałaciak" Uwaga +18

 

 

To aż mi ich żal, oni potrzebują pomocy psychiatry, wykorzystywanie do takich celów ludzi którym jesteś w stanie wmówić, że jabłko to nowy zesłany przez Boga prorok i że musza go chronić jest po prostu niemoralne. A tych co przyprowadzają takie osoby powinno się ucinać jaja. (sorry za porównanie, ale po Senatorze Matyjasku mam zniszczoną psychikę)

 

Czy my naprawdę żyjemy w takim skansenie, że grupka ludzi terroryzuje aparat państwowy? Bez gadania wchodzą służby, mówią że trzeba chodnik naprawić, jak ktoś nie chce odejść to po policję i po sprawie. Albo taki BOR, on chroni i Prezydenta i Pałac, przecież dla przyszłych zamachowców/świrów pozwalanie na taką szopkę to otwarta droga do zrobienia czegoś głupiego. Jak auto trzeba odholować to zawsze się da. Ale przestawić grupkę osób i przenieść krzyż to już nie, bo to obraza kościoła. Mnie jako ateistę sprawa krzyża mniej dotyczy, ale katolicy z którymi rozmawiam czują się zażenowani że ich symbolem wiary odstawia się takie cyrki.

 

Kolejną sprawą jaką dziś usłyszałem jest pomysł PiS aby Jadwiga K. została honorowym patronem komitetu budowy pomnika. Ja się pytam, czy kobieta stara, schorowana, która kilka miesięcy leży w szpitalu (ciekawe jaki jest jej stan, ale raczej ciężki jak tyle jej nie mówiono o śmierci syna) jest na tyle sprawna i władna sił umysłowych by się angażować w coś takiego. Nie to wyrachowanie jej syna, który w tej sprawie jest gotów użyć wszystkiego, byle tylko osiągnąć cel. Jak oglądam w mediach, czy na necie takie pomysły, to się zastanawiam, czy mi znajomi nieświadomki nie podali i nie jestem wkręcany w takie rzeczy. Niestety zawsze okazuje się że jestem w błędzie i to jest rzeczywistość, choć czasem wolałbym aby to był tylko wytwór mojej wyobraźni.

 

Albo młody <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iarz który jest aktorem i spontanicznie występował w "Solidarni 2010" ŻĄDA I DOMAGA się od Prezydenta RP i władz, aby GODNIE, powtarzam GODNIE uczcili pamięć po ofiarach. Domagać to się taki knypek może zupy w domu. Ludziom się naprawdę pop****ło w głowach. Proponuję żeby jeszcze w ramach godności mauzoleum zrobić tam (akurat Kraków by się ucieszył jakby kogoś zabrali ze wzgórza)

 

 

Idę spać, bo mi znowu ciśnienie skoczy i będę musiał na prochach spać. Na poprawę humoru:

http://statichg.demotywatory.pl/uploads/201008/1280840355_by_estrella_500.jpg

Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa tak to jest jak sie ludzie wyszumiec nie moga...

600 lecie Grunwaldu juz bylo, mogli jechac ;]

A jak nie to na ustawki, tam szybko sie wyzyja...

 

Cala sytuacja jest chora, ale cholernie komus na reke...

Tylko pytanie komu:

PiS bo robia zamieszanie i ukazuja "ludowi" jakie PO jest zle, bez sumienia i w ogole.

czy

PO bo jest komedia z krzyzakami, a nikt nie jeczy o podniesieniu VAT, bo media napierdzielaja tylko o tej parodii.

 

 

Ogolnie sprawa Vatu mnie rozwala, a raczej podejscie wiekszosci ludzi "O co to zamieszanie, przeciez to tylko 1%"

Trudno coniektorym zrozumiec ze ten 1% nie jest w produkcie koncowym 1%, przeciez to konsument za wszystko placi.

A 1% za benzyne, 1 za prad, 1 za kazdy z produktow i uzbiera sie piekna sumka...

 

 

Nasz narod to w wiekszosci debile ;/

Taka smutna prawda. Gdzies zaginelo cos takiego jak wlasna mysl. Gapia sie tluki w szklane ekrany i ksztaltuja swoje poglady wedlug tego co inny debil u wladzy im powie. A tak naprawde kto jest u wladzy dyma ich w [gluteus maximus]la na prawo i lewo ;/

 

PEACE!

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala sytuacja jest chora, ale cholernie komus na reke...

Tylko pytanie komu:

PiS bo robia zamieszanie i ukazuja "ludowi" jakie PO jest zle, bez sumienia i w ogole.

czy

PO bo jest komedia z krzyzakami, a nikt nie jeczy o podniesieniu VAT, bo media napierdzielaja tylko o tej parodii.

- "obrońcom", bo wreszcie jest co robić, siedząc bezczynnie na wyłudzonej rencie, poza tym można sobie kogoś bezkarnie (!) zbluzgać, czasem nawet pokażą mnie w telewizji

- telewizji, bo jest co pokazywać w martwym wakacyjnym sezonie - powódź jest fajna, jak płaczą i pomstują, a tu zonk, bo dzielni obywatele Bogatyni nie psioczą na rząd, zagryzają zęby i zapieprzają w tym mule, a o Polsce B tradycyjnie wszyscy zapomnieli

- Policji i Straży Miejskiej, bo w sumie wystarczy, żeby personel tam tylko stał i nie dał się przewrócić - nie trzeba ich dobrze wyposażać ani szkolić, więc sprawę opędzają ludzie z łapanki

- ludziom, którzy nie wyjeżdżają nigdzie na wakacje i nudzą się srodze - co można robić w Warszawie w lecie, kiedy nie ma za dużo kasy?

 

Coś dawno żadnej "epidemii grypy" nie było. W sumie zostały ryby i ośmiornice (jakoś rok temu był nawet falstart z "kozią grypą" w Holandii po tym, jak zaczęto głośno wyszydzać świńską), może więc grypa "frutti-di-mare", na którą zmarło JUŻ 5 osób, z czego 4 były uczulone na krewetki, a piąta zakrztusiła się ością?

 

Papa Adolf i Soso Dżugaszwili zarykują się w piekle ze śmiechu - ich diabelny plan wytrzebienia mózgów z naszego narodu powiódł się nad wyraz dobrze i działa nawet 70 lat po wojnie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zamieszania jest jeden prosty wniosek:

Można sobie przynieść 100kg TNT ułożonych w krzyż, postawić, pokrzyczeć trochę i masz gotową bombę, której nikt nie ruszy!

Potem tylko poczekać, aż jakiś ważniak się do niego zbliży (zależy na kogo polujemy) i zdalnie odpalić. Nie trzeba się przebierać, nie trzeba się ukrywać, nie trzeba ryzykować życia ani zdrowia. Zanim BOR się połapie, kto przyniósł krzyż, to my zdążymy dotrzeć za granice kraju.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas

Ja bym jeszcze dodał mieszkańców Warszawy, bo np. 3 sierpnia spokojnie mogli stawać na zakazach, nie płacić za parkowanie, bo i tak nie było wolnych jednostek do zakładania paści na koła.

 

@zzizzy

Jeszcze wysłać tam ZUS czy aby ktoś ze stojących nie jest teraz na zwolnieniu lekarskim, albo nie pobiera renty z powodu przewlekłej choroby :)

 

A co do VAT'u, że ludzie mówią że to tylko 1%. A co mają mówić jak większość obywateli nie wie czym się różni brutto od netto [tak a propos to jak na studiach były u nas kiedyś wybory do prezydium Parlamentu Studenckiego to kandydatka na wiceprzewodniczącą ds. finansów, dziewczyna studiująca na Uniwerku Ekonomicznym też nie wiedziała, ani tego po której stronie jest winien, a po której ma, a na pytanie jaka jest stawka i co to jest VAT powiedziała że to taki podatek co jest różny, a wiecie co najśmieszniejsze/najtragiczniejsze, że została wybrana :mur: ], nie potrafi obliczyć prostych operacji typu "jak coś kosztuje 200zł i cena spadła o 10%, to jaka jest nowa cena", to nie oczekujmy że będą rozumieć mechanizmy łatania dziury i podnoszenia VAT'u, oraz jaki to będzie miało wpływ na ceny dla finalnego odbiorcy.

 

Za to ja dziś sobie zrobiłem dzień wolny od tego wszystkiego. Wyłączyłem telefon, nie miałem laptopa, bez telewizji, do auta wrzuciłem kilka płyt, żeby radia nie słychać i pojechałem poza miasto, pospacerowałem, pogmerałem przy aucie, i "czuje się dobrze człowiek" :D szukam teraz kraju gdzie tak jest codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest żałosne. Banda bezmózgich emerytów broniąca krzyż, której od kilku dni nie może powstrzymać żadna wspaniała służba porządkowa :mur: . Na prawde ciężko zamknąć kilka babć na 48, a porywczym dziadkom zafundować kilka uderzeń pałą po plecach? Ja rozumiem, że media, że okazja do pokazania się dla polityków, ale to co sie dzieje, po prostu nie miesci mi sie w głowie. Jak można tak nisko upaść :mur: . Na prawde przestaje sie dziwić ludziom, którzy uważają, że niektóre działania w stylu "Papy Adolfa" byłyby najlepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ironia ON]

Ty nie rozumiesz!! Mamy demokracje!! Kazdy moze bronic swoich pogladow, kazdy moze protestowac!!

[ironia OFF]

 

Taki tekst uslyszalem od 22 letniego kolesia. Poprostu 10000% demokrata.

Adopcja dzieci perzez pedalskie rodziny - za!

Legalizacja wszystkich narkotykow -za!

Zniesienie podatkow -za!

Bronienie krzyza -za!

Poprostu koles uwaza ze kazdy czlowiek jest wolny, nic go nie obowiazuje. Ma tylko swoje prawa lecz brak obowiazkow...

Tiaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ironia ON]

Ty nie rozumiesz!! Mamy demokracje!! Kazdy moze bronic swoich pogladow, kazdy moze protestowac!!

[ironia OFF]

 

Taki tekst uslyszalem od 22 letniego kolesia. Poprostu 10000% demokrata.

Adopcja dzieci perzez pedalskie rodziny - za!

Legalizacja wszystkich narkotykow -za!

Zniesienie podatkow -za!

Bronienie krzyza -za!

Poprostu koles uwaza ze kazdy czlowiek jest wolny, nic go nie obowiazuje. Ma tylko swoje prawa lecz brak obowiazkow...

Tiaaaaa

 

Nie porównałbym bronienia krzyża do adopcji przez pedałów. Dopóki dziadzie nikogo nie obrażają, mogą sobie uważać i krzyczeć co chcą. Nie to co oni usiłują reprezentują budzi niesmak, tylko jak to robią. Gdybym to ja podejmował decyzję w sprawie krzyża, to nie przyszłoby mi do głowy, żeby zarządzić oficjalne wywalenie go stamtąd, ale to, że dziadki zachowują się jak fanatyczne zwierzęta, które plują na wszystkich to już inna sprawa, której sam Jezus by nie poparł. ;-) W państwie prawa, za takie coś powinni być odpowiednio ostro potraktowani.

 

Mam gdzieś całą sprawę krzyża, bo to strata czasu, ale wkurza mnie to, że w tej sytuacji Polska scena polityczna wygląda jak wielki, smutny żart. Kij ma dwa końce, bo każdy widzi, że PIS i duża część jego sympatyków to psychopaci, ale z drugiej strony przez całą sytuację PO zyskuje. Ludzie emocjonują się kawałkiem drewna, a poparcie PO rośnie razem z VAT-em, bo platfusy w końcu pokazują się jako normalni, zdroworozsądkowi, mądrzy ludzie, których w polityce potrzeba i tuszują prawdziwy obraz bandy nieudacznych kretynów- specjalistów od liberalnych obiecanek-cacanek. Oba kluby w tym momencie traktują to wszystko jako ważną grę o elektorat, ale tak naprawdę gdyby z równania odjąć emocje, to wychodzi na to że oprócz grupy fanatycznych dziadków, nikogo nie interesuje krzyż, a oba kluby ssą pałę po całości i są obrazą dla naszego zdrowego rozsądku. W końcu bycie zdziwaczałym dziadkiem to norma, ale używanie bandy uprzednio wkurzonych, zdziwaczałych dziadków do celów politycznych to mistrzostwo i ewenement na skalę światową... :lol:

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie jeszcze jedna rzecz, jak prosto jest stac sie "wybitnym" politykiem w Polsce.

Wystarczy zagrac kilka razy w swojej karierze pod publike i mamy poparcie. Krotkowzroczna tluszcza nawet nie pamieta kto, gdzie, kiedy i co reprezentowal.

Mamy sprawe gejowskich rodzin, Prosze bardzo pojawia sie kilku glosno krzyczacych i mamy juz pr0 el0 wyluzowanych na stolku...

Mamy problem z rzadem, znajdzie sie kolejnych kilku ktorzy beda wytykali podkniecia, obrzucali guanem i glosno krzyczeli - a poleczek sobie mysli "Dobrze sciach!ielom, kolo wie co mowi, ma moje poparcie" Mija roczek koles dochodzi do wladzy i mamy szopke od nowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tych darmozjadów w sejmie powinno być nie więcej niż 100-120, a senat? po jaką cholerę to jeszcze istnieje? Czas skończyć z tą chorą tradycją która jest na rękę jedynie cwaniakom, bo tylko łatwiej dostać się na stołek. Gdyby tych frajerów było 100 to każdemu można by patrzeć na łapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by spróbować, poza oczywiście likwidacją Senatu, zlikwidować też diety poselskie. Wprawdzie pojawia się tu zagrożenie korupcją, zatem dodajmy do tego wymóg posiadania majątku w określonej wysokości i udokumentowanym pochodzeniu. I już, do władzy będą pchali się tylko ci, których to naprawdę interesuje, a co więcej mają we łbie wystarczająco poukładane, skoro coś tam zarobili i nie są to drobne na waciki.

Kompletnie nie przekonują mnie hasełka typu "biedny, ale uczciwy" albo "ja jeszcze nie rządziłem". Jeśli biedny, to będzie kradł, żeby zrekompensować sobie niepowodzenia, poza tym nieudacznik życiowy to kiepski kandydat do sprawowania władzy (patrz Jarek Kotolubca). A ten, który jeszcze nie rządził czymkolwiek większym od obory, jest zwyczajnie niekompetentny i też odpada.

 

To takie proste, że aż mi wstyd :>

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie podoba amerykańskie podejście do tematu - ktoś kto nigdy nie był managerem, nigdy nie zarządzał firmą itp nie powinien być na wysokim stanowisku.

Co prawda Obama tego doświadczenia nie ma ale mu to zarzucano i wytykano jako wade. I myśle że to ma sens i jest na pewno jakimś ważnym czynnikiem na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tylko, że tam nie Obama steruje, tylko Obamą sterują. :P W USA akurat TEN GOŚĆ jest wzorem do naśladowania. Ale w 100% popieram o czym mówicie. Szwajcaria jest dobrym przykładem normalności: 46 posłów, 7-osobowy rząd. Żadnych diet, bo wychodzą z tego założenia co wy, że jak ktoś już się nie dorobił, to nie ma czego szukać w zgromadzeniu narodowym, a funkcja pełniona jest wyłącznie dla prestiżu i satysfakcji. I działa to wszystko wybitnie sprawnie.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...