Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Te wszystkie bilety za 200k są już od dawna wyprzedane :P Ja sobie poczekam na spokojnie ze 3-4 lata, aż będą w cenie samochodu, wtedy wpłacę :P

 

Ps.

Czyżby sir Branson zapowiedział, że bierze się za polską politykę, że dajesz tutaj tego newsa? :P

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w końcu udało nam się dość do porozumienia w sprawie dopalaczy?

 

 

Normalnie nie zwrócił bym na to uwagi, ale że załapałem się na fragment wiadomości w TVN, to podrzucam:

Manipulacja GW i TVN. Wiec 10.10.10 - Osoby i wartości - Salon24 | Niezależne Forum Publicystów

Wiec pod pałacem 10.10.10 - czego nie piszą TVN i GW | Niepoprawni.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie bilety za 200k są już od dawna wyprzedane :P Ja sobie poczekam na spokojnie ze 3-4 lata, aż będą w cenie samochodu, wtedy wpłacę :P

 

myślisz, że za ~100k zł będzie można sobie śmignąć, wiesz teraz też można stwierdzić, że bilet jest w cenie samochodu ;)

 

Ps.

Czyżby sir Branson zapowiedział, że bierze się za polską politykę, że dajesz tutaj tego newsa? :P

 

Pewnie, stwierdził, że wywiezie wszystkich w kosmos za friko z tym, że bilet w jedną stronę hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny tekst - rzeczowo i w samo centrum problemu. Bez jadu, propagandy i plecenia głupot.

Aż prosi się rozmowa w TV autora tego artykułu z panek K. Zapewne była by długa i argumenty pana Hartman'a spłynęły by po nim jak po kaczce (sic!), ale przynajmniej było by ciekawie ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wpis Rybińskiego:

Minister finansów nie zna podstaw arytmetyki

 

Tym razem o porównaniu Tuska do Gierka, ale z odpowiednimi obliczeniami (relacja długu do PKB - coś dla narcyza).

 

To jest prosta arytmetyka, dodawanie, mnożenie, dzielenie, dzieci mają to w podstawówce w klasach 1-3, żeby to policzyć nie jest potrzebne wykształcenie ekonomiczne. Licząc sam przyrost długu w relacji do PKB, Tusk zadłuża Polskę tak samo szybko jak Gierek (Tusk 21% – zaniżone, Gierek 24%), a licząc w warunkach porównywalnych (środki unijne i prywatyzacja) Tusk zadłuża Polskę prawie dwa razy szybciej niż Gierek w relacji do PKB (Tusk 40% – zaniżone, Gierek 24%).

Normalnie kocham tego gościa :rolleyes:

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wpis Rybińskiego:

Minister finansów nie zna podstaw arytmetyki

 

Tym razem o porównaniu Tuska do Gierka, ale z odpowiednimi obliczeniami (relacja długu do PKB - coś dla narcyza).

 

Normalnie kocham tego gościa :rolleyes:

 

 

Ale tym ciemny lud sie nie przejmuje... ;] jest tyle innych ciekawych rzeczy w RP

Mamy ju prawie Irlandie, krzyz i dopalacze nam zajebali...

Kurcze o czym beda kolejne tematy dla tluszczy?

 

Byle do wyborow... i znow ciemniaki pojda glosowac na swoich idoli wykreowanych przez media.

 

A slonce Peru jest mistrzem ;] Coraz bardziej go lubie. Jest prawie jak Szef mega gej - wszystkich nas wyje@@$ w dupe

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że właściciel będzie się starał o gigantyczne odszkodowanie i zadośćuczynienie...

Wiem, że za kolejną głupotę naszego pseudo rządu zapłacimy my, ale może będzie to dla nich chociaż niewielka nauczka przeciwko tak idiotycznym decyzjom - zwłaszcza że wybory na widoku, więc może wreszcie ciemnogród się przebudzi i podziękuję za współpracę komu trzeba...

Edytowane przez Wreq
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że właściciel będzie się starał o gigantyczne odszkodowanie i zadośćuczynienie...

Wiem, że za kolejną głupotę naszego pseudo rządu zapłacimy my, ale może będzie to dla nich chociaż niewielka nauczka przeciwko tak idiotycznym decyzjom - zwłaszcza że wybory na widoku, więc może wreszcie ciemnogród się przebudzi i podziękuję za współpracę komu trzeba...

 

...i wybierze kogo? Tych samych, najwyzej pod innym sztandarem. I to jest k***a najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i wybierze kogo? Tych samych, najwyzej pod innym sztandarem. I to jest k***a najgorsze.

 

Niestety... Ciągle brak alternatywy...

 

Jest jeszcze Palikot, który obecnie wsparcie ma małe, ale przynajmniej fajne plany.

 

JKM też ma fajne pomysły (niektóre), ale ciężko przekonać ciemnogród do niego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palikot część postulatów może i ma ciekawych, ale coś takiego jak legalizacja związków partnerskich, bezpłatny internet, antykoncepcja, 1% na kulture... To może części elektoratu lewicowego się podobać, ale nic po za tym (z czego się bardzo cieszę zresztą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że właściciel będzie się starał o gigantyczne odszkodowanie i zadośćuczynienie...

Wiem, że za kolejną głupotę naszego pseudo rządu zapłacimy my, ale może będzie to dla nich chociaż niewielka nauczka przeciwko tak idiotycznym decyzjom - zwłaszcza że wybory na widoku, więc może wreszcie ciemnogród się przebudzi i podziękuję za współpracę komu trzeba...

 

Ja też mam taką nadzieję, ale to nie wzruszy Tuska choćby musiał oddać 10 miliardów z naszych podatków. On i tak zyska poparcie ciotek o znacznie ograniczonym promieniu zasięgu wzroku, a straci na rzecz Palikota trochę młodego elektoratu.

...i wybierze kogo? Tych samych, najwyzej pod innym sztandarem. I to jest k***a najgorsze.

 

To jest najgorsze. Już nawet Korwin mniej mnie wkurza i chyba na niego zagłosuję.

Jest jeszcze Palikot, który obecnie wsparcie ma małe, ale przynajmniej fajne plany.

 

Edit:

Odnośnie dopalaczy... jak by to ując... a już wiem: "A nie mówiłem?" :P

 

Palikot to wg mnie ustawka w porozumieniu z Tuskiem. Palikot zajmie się walką z czerwonymi podkupując im elektorat i zbierając rozgoryczonych nową bardziej prawicową PO, a Tusk zaatakuje Kaczyńskiego jego własną bronią.

To jest plan w którym Tusk i Palikot zdobywają 100% władzy w Polsce, zresztą Palikot wcale tego nie krył, że zaatakuje SLD. Jego program doskonale oddaje ten cel, kopia flagowych argumentów SLD + lepsi ludzie.

Ale ja nie lubię tej całej lewicowej papki, więc go nie poprę.

 

Palikot część postulatów może i ma ciekawych, ale coś takiego jak legalizacja związków partnerskich, bezpłatny internet, antykoncepcja, 1% na kulture... To może części elektoratu lewicowego się podobać, ale nic po za tym (z czego się bardzo cieszę zresztą).

 

Zapomniałeś dodać parytety, czyli likwidacja demokracji. Nie napisałeś też o aborcji na życzenie, co akurat może się podobać sporej części lewicy ale już mi nie. No i wyrównanie płac kobiet i mężczyzn? Chyba w dół, bo niby mają mi podwyżkę dać jak moja żona ma dwa razy tyle wypłaty? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając nierealne postulaty jak darmowy Net czy gumki, to samo skasowanie bezużytecznej funkcji senatu i zmniejszenie darmozjadów przy korycie do 300 sztuk, powinno przynieść zauważalną poprawę. Problem w tym, że o ile pomysł jest godny podziwu i ma on poparcie w społeczeństwie, to do jego przepchania trzeba wielu wciśniętych przycisków na wiejskiej. Tutaj natomiast pojawia się problem: Kto podetnie sobie gałąź, na której siedzi?

 

Z drugiej jednak strony, jeśli można by już teraz ustalić, które 300 osob z tych 450 zostało by przy korycie, to znając "uwielbienie" z jakimi traktują się ludzie na wiejskiej, to te 300 osób bez wahania wciśnie przycisk, by wyrzucić pozostałe 150 ze swojej piaskownicy. ;]

 

Pytanie do bardziej zorientowanych:

Czy nie ma jakiegoś zapisu w prawie/konstytucji/gdziekolwiek, które pozwala zmieniać ustawy/przepisy z pominięciem rządu, tylko na podstawie zebranych np. 200 tys. podpisów wśród społeczeństwa? Myślę, że w tak szczytnym celu, z zebraniem podpisów nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości. Zauważ, że Kaczyński zebrał w dwa tygodnie 1,8 miliona podpisów. Gdyby była taka możliwość zmienił by całe prawo po swojemu mimo, że jest w opozycji. Tak więc pomysł raczej nie bardzo trafny.

 

Rozmowa z Kłopotkiem z PSL

PSL może poprzeć projekt odebrania ulgi na dzieci. Ja na tym stracę 1120zł rocznie a rodziny wielodzietne nawet po kilka tysięcy.

Te pieniądze nie wrócą do gospodarki siłą rzeczy. Ten rząd jest zły. Nie umie oszczędzać. Nie umie pozyskiwać źródeł dochodów. Umie za to podnosić podatki. Zupełnie czego innego spodziewałem się w 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic maly rachunek odnosnie tego ile kosztuje nas administracja.

 

Najprostszy przyklad warszawy, mimo iz to co robi gronkiewicz jest calkiem ok w porownaniu do poprzednikow to zauwazymy.

W samej warszawie za czasow gronkiewicz pojawilo sie ponad 900 nowych wakatow w administracji.

 

Teraz krotki rachunek.

1000 osob x 3000 brutto x 12 miesiecy = 36 MLN ZL. Co za te pieniadze mozna zrobic, chyba wiadomo.

 

To teraz policzmy ile jest administracji calej panstwowej i ile kasy idzie na bezprodyktywna administracje, ktorej jedynym celem jest udowadnianie innym ze sa potrzebni.

 

Samej administracji w PL jest okolo 200tys. osob.

 

200 000 osob x 4000 brutto x 12 miesiecy = 9 600 000 000 = 9,6 MLD ZL.

 

Odchudzenie moloha o tylko 50 tys = to jest kwota rzedu 2,5MLD ZL + dodatkowy dochod w przypadku pracy tych 50tys. nierobow.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby policzyć jeszcze dodatkowe koszty z tym związane - budynki, sprzęt biurowy, komputery itd. itd.. Pewnie wyszłaby kwota w okolicach dziury budżetowej. Może nie tegorocznej, ale którejś z ostatnich lat pewnie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKM też ma fajne pomysły (niektóre), ale ciężko przekonać ciemnogród do niego...

 

JKM po ostatnich wyborach kompletnie odleciał. Teraz ubiega się o prezydenturę Warszawy i idzie do boju z takimi hasłami jak likwidacja bus-pasów i torów tramwajowych. Nawet zagorzali zwolennicy aktualnie się do niego odwracają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jastrzębie Zdrój pozwala na handel dopalaczami. Przynajmniej na razie. Na specjalnej sesji radni odrzucili wniosek o zajęcie się projektem uchwały zakazującej wprowadzania do obrotu niektórych substancji.

[...]

Jeżeli w tym kraju do dziś te sklepy funkcjonowały legalnie, to są legalne. Są ludzie, którzy umarli z powodu butaprenu. A czy ktoś zabrania jego sprzedaży? [...] Nie ulegajmy fobii - mówił radny.

[...]

Następna planowa sesja Rady Miasta odbędzie się 28 października.

 

tvn24.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Szkoda tylko, że nie ma specjalnie wpływu na resztę kraju i cofnięcie błędów, które popełnił błąd w "wojnie" z dopalaczami (a także narkotykami).

 

Jak by było więcej takich ludzi, to problem dopalaczy by nie istniał. Były by tam jakieś zdrowe i legalne proszki, ale nikt by sobie nimi głowy nie zawracał, bo nie są naturalne - w przeciwieństwie do maryśki, która by sobie człowiek mógł spokojnie zapalić bez strachu, że z szafy wyskoczy na niego CBŚ i czy inne badziewie państwa policyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się ktoś młodszy w partii Korwina, kto by miał charyzmy pod dostatkiem a jeszcze talent polityczny na poziomie Tuska. Bo na prawdę idee Korwina były by dobre w skali kraju w większości ale tak jak on je prezentuje, to mam wrażenie, że celowo ośmiesza to co głosi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...