Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście zgodzę się, że te tematy, nazwijmy je "obyczajowymi" (aborcja, eutanacja, legalizacja miękkich narkotyków, prawa homoseksualistów, status kościoła, parytety, cenzura internetu) mają za zadanie odwrócić tylko uwagę elektoratu od prawdziwych "ekonomicznych" i "politycznych" zagadnień na które ani koalicja, ani opozycja nie mają pomysłu.

Kwestia uregulowania relacji z kościołem jest wbrew pozorom sprawą bardzo ekonomiczną, dla przykładu: komuna zabrała kościołowi majątki ziemskie w zamian ustanawiając fundusz kościelny, dziś kościół odzyskał majątki z sowitą nawiązką a fundusz w najlepsze istnieje dalej.

Dużo się mówi o przywilejach emerytalnych: górniczych, mundurowych i innych a nie mówi o tych kościelnych, kopalnie oddają pełne składki ZUS-owskie za górników, za kler 80% składki płaci państwo czyli my.

Państwo dopłaca do uczelni katolickich i wydziałów teologicznych - jaki pożytek ma nasza gospodarka z teologów? Czy ci teologowie też są w liczbie tych którzy pyskują że nie ma pracy dla absolwentów?

Kościół a wojsko - zlikwidowano etaty oficerów politycznych zamiast nich wprowadzając kapelanów, dziś mamy armie zawodową - wierzący żołnierze korzystają z posługi swoich parafii, kapelan jest im zbędny. Często się zdarza że jakaś jednostka jest już dawno rozwiązana i zlikwidowana ale nadal utrzymywany jest kapelan. itd. itp. etc.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mi skacze od takich tekstów :-(

 

Wybacz, ale widocznie się nie zrozumieliśmy. Głosuję regularnie w każdych wyborach od momentu osiągnięcia pełnoletności. W tych jednak mam problem, bo z tego co widzę Palikot zwyczajnie zapadł się pod ziemię. :unsure:

 

Edyta@Modd: O widzisz, miałem Cię za kolejnego fanatyka, a tymczasem o to między innymi chodzi.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Works

Masz rację i trzeba z tym wszystkim zrobić porządek, ale nie ma co robić z tego sprawy kluczowej. To wszystko trzeba zrobić przy okazji, np. zmiany w ZUS obejmą także księży, zmiany w systemie edukacji także uczelnie katolickie, zmiany w wojsku także kapelanów, cięcie wydatków także fundusz kościelny itd.

 

Oddzielenie kościoła od państwa jako jedna z wielu zmian - TAK. Jako sprawa priorytetowa - NIE.

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowanie to nie obywatelski obowiązek. Jeśli ktoś nie ma na kogo głosować, po prostu nie idzie, proste. Zresztą w tej ordynacji wyborczej głosuje się tak naprawdę na partie, nie ludzi...

 

A to, że:

Palikot zwyczajnie zapadł się pod ziemię.

Człowiek, którego poglądy są jak sinusoida. Od prawicy do lewicy. Raz wspieramy kościół, raz wmawiamy ludziom, jaki do kler jest zły i niedobry. Za 5 lat będzie próbował jako skrajny narodowiec. Osobiście mam nadzieję, że już tego oszołoma (jako polityka) nie zobaczę :wink: Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S_Works

Masz rację i trzeba z tym wszystkim zrobić porządek, ale nie ma co robić z tego sprawy kluczowej. To wszystko trzeba zrobić przy okazji, np. zmiany w ZUS obejmą także księży, zmiany w systemie edukacji także uczelnie katolickie, zmiany w wojsku także kapelanów, cięcie wydatków także fundusz kościelny itd.

 

Oddzielenie kościoła od państwa jako jedna z wielu zmian - TAK. Jako sprawa priorytetowa - NIE.

 

Zgadzam się, ale zauważ że jak dotąd kościół występował na pozycji świętej krowy i takie zmiany (które przecież dzieją się cały czas) nigdy go nie objęły. Jeśli już coś się zmieniało to zawsze z korzyścią dla nich a na szkodę państwa.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle słabo się orientuję w polityce, proszę o pr0-tip wyborczy: która partia nie jest socjalistyczna, która nie będzie uprawiać rozdawnictwa, zmniejszy podatki i zakończy hodowanie kolejnych pokoleń homo sovieticusów, biegłych jedynie w sztuce wyłudzania kolejnych zasiłków? Przydałoby się też coś, co pogoni czarnych pedofilów od koryta, ale to tylko takie nieśmiałe mrzonki.

Czyżby cisza? No nie róbcie jaj, znowu nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle słabo się orientuję w polityce, proszę o pr0-tip wyborczy: która partia nie jest socjalistyczna, która nie będzie uprawiać rozdawnictwa, zmniejszy podatki i zakończy hodowanie kolejnych pokoleń homo sovieticusów, biegłych jedynie w sztuce wyłudzania kolejnych zasiłków? Przydałoby się też coś, co pogoni czarnych pedofilów od koryta, ale to tylko takie nieśmiałe mrzonki.

Czyżby cisza? No nie róbcie jaj, znowu nic?

 

Haha, nie ma i nie będzie takiej. Nie róbmy sobie złudnej nadziei.

 

Ten kraj zdechnie niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt z nas nie chce poprzeć PO, PiS i innych wielkich partii. To zróbmy cholera taki ruch i naprawdę idźmy zakreślać UPR/WiP. Z chęcią wysłucham argumentów na NIE. Ale jeżeli macie nie iść w ogóle to chociaż spróbujmy dać szansę tym którzy jeszcze nie pokazali na co ich stać. Bierność ułatwi wygraną po-pisowcom. A tak a nóż będzie nam dane spróbować czegoś innego. W końcu, gorszego rządu już się wybrać nie da.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Należy dać szansę komuś nowemu, komuś, kto NAPRAWDĘ wie, co zrobić i nie bawi się w granie pod publiczkę i robienie dobrej miny do złej gry. Jest źle? Zmieńmy coś, sprawmy, żeby żyło się nam, nie tylko i wyłącznie parlamentarzystom, lepiej!

 

5% dla UPR/WiP to dla nich ogromna szansa, by w końcu ktoś ich, i ich świeże pomysły, zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo z rodziną, znajomymi - internauci mają to do siebie, że przyrzekają na prochy prababki, że zagłosują na Korwina albo iną partię spoza parlamentu, a w praktyce to tatuś zaznacza pole z Tuskiem albo Kaczyńskim.

 

Albo mają 16 lat.

 

Warto rozpropagować: http://www.niedlapsakielbasa.pl/

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety UPR/WiP mimo wielu dobrych postulatów mają również cały szereg samobójczych pomysłów takich jak występowanie z UE.

Dla mnie takie coś odpada w przedbiegach, pomijając inne dużo poważniejsze reperkusje takiej decyzji dla kraju teraz przynajmniej mogę w każdej chwili wyjechać za granicę i tam podjąć pracę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podziwiam wiarę niektórych w WIP/UPR.

 

Podam przykład Krzysztofa Bukiela, który kandydował w wyborach do Senatu z listy UPR w okręgu szczecińskim (na pierwszym miejscu dodajmy).

A jak przychodzi co do czego to walczy o pensje minimalne dla swojego środowiska, liberał jak się patrzy :lol:

Rynek zdrowia - OZZL nie wyklucza, że zwróci się do prezydenta w sprawie minimalnej płacy lekarskiej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to ile dobrego uczyniłoby wyjście Polski z UE, uczepiłeś się najmniej istotnej rzeczy, w dodatku niemożliwej do zrealizowania.

 

Ale ma racje w tym, że takie ekstremalne pomysły psują wizerunek tej partii i odpychają potencjalnych wyborców. Takie wyskoki powinni zachować dla rozważań we własnym gronie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma racje w tym, że takie ekstremalne pomysły psują wizerunek tej partii i odpychają potencjalnych wyborców. Takie wyskoki powinni zachować dla rozważań we własnym gronie.

 

Co nie zmienia faktu że inne ich pomysły są "dobre" dla wielu wypowiadających się tutaj (zgodne z ich światopoglądem)

 

Wszyscy są źli na PO za nowe podatki, każdy chciałby płacić mniej, na stacji PB się łapiemy za głowe, wyśmiewamy Kaczyńskich, Tusków, Napieralskich, złorzeczymy na NFZ i edukacje oraz ZUS - i co z tego? Jak przychodzi co do czego i tak głosuje się na PiS, SLD, PO (kolejność przypadkowa) bo inni nie mają szans... A to są Ci sami ludzie od 20 lat! Jak bardzo ślepym trzeba być żeby tego nie widzieć/wiedzieć? Więc o co chodzi? Dlaczego ciągle jest tak samo?

 

Ja głosuję na UPR odkąd skończyłem 18 lat, chociaż jak ostatnio wygrywała PO, to miałem cień nadziei, że może w końcu zobacze ten osławiony i upragniony "liberalizm" w POLSCE. I co? I nic, jak zwykle.

 

Przeciwnicy UPR/WiP - każdy z Was chciałby mieć więcej pieniędzy z pensji, tańsze paliwo, alko itd. itp., a mimo to i tak zawsze znajdą się u Was jakieś "argumenty" że Korwin zły, i tak nie wygra, a Mietek spod budki z piwem nie dostanie zasiłku, i za co będzie żył? I koniec końców głosujecie na ludzi którzy robią inaczej niżbyście chcieli.

 

Więc do chol**y zróbcie raz inaczej i zagłosujcie na tych "oszołomów", którzy de facto chcą by samemu decydować o swoim życiu w Polsce!

 

Co do Unii, co ona nam daje? Pieniądze? - To już nieaktualne, więcej wpłacamy niż wykorzystujemy ;]

 

Może mało w mojej wypowiedzi rzeczowych argumentów, ale przekonałem się w moim życiu nie raz i nie dwa - że argumenty na przeciwników UPR i Korwina nie działają (m.in. wśród mojej rodziny), i dlatego jestem już zmęczony i wnerwiony - stąd ta emocjonalność ;]

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin dobrze wie że z Uni nie byłoby łatwo wyjść. To co najbardziej podkreśla to zdecydowane NIE na przyjęcie euro. Do tego nie ma zamiaru dopuścić i słusznie, bo chyba nikt nie pozostał we złudnej nadziei że coś dobrego mogłoby ze zmiany monety mogłoby wyniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma racje w tym, że takie ekstremalne pomysły psują wizerunek tej partii i odpychają potencjalnych wyborców. Takie wyskoki powinni zachować dla rozważań we własnym gronie.

 

No niestety, nie warto być uczciwym. Platforma zbudowała cały swój wizerunek na kłamstwie i zobacz jak dobrze na tym wyszła. Pewnie wygra drugie wybory. A jak UPR/WiP nie chcą kłamać, to muszą przegrać.

 

Zresztą, po wyborach zostanie status quo. Szczerze mówiąc bardziej mnie interesują wybory prezydenckie 2012 w USA. Ron Paul 2012~! :)

 

Korwin dobrze wie że z Uni nie byłoby łatwo wyjść. To co najbardziej podkreśla to zdecydowane NIE na przyjęcie euro. Do tego nie ma zamiaru dopuścić i słusznie, bo chyba nikt nie pozostał we złudnej nadziei że coś dobrego mogłoby ze zmiany monety mogłoby wyniknąć.

 

Platforma pozostaje w tej złudnej nadziei niestety.

Jeżeli jakikolwiek ekonomista mówi, że przyjęcie euro to dobre posunięcie, to albo ktoś mu za to zapłacił, albo jest głupi :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że zawsze łatwiej jest być w opozycji, można być radykalniejszym, krytykowac co tylko się da i rzucać mięsem. Na dobrą sprawę - widzimy to z każdymi wyborami, że "przegrany" może być wygrany na ten sposób. Bo kiedy przejmuje się władzę w kraju stajesz się bardziej nastawiony na kompromis i realizm! Okazuje się, ze wbrew temu co głosiłeś w kampanii stadiony nie wybudują się same, nie ma na nic pieniedzy a proponowane w kampanii projekty reform sa z księzyca.

Nie ma w tym nic ze złej woli, po prostu proponowane postulaty sa nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie warto być uczciwym. Platforma zbudowała cały swój wizerunek na kłamstwie i zobacz jak dobrze na tym wyszła. Pewnie wygra drugie wybory. A jak UPR/WiP nie chcą kłamać, to muszą przegrać.

 

Dlatego powinni troche zagrać w "ich" gre i deczko pod publike, bez ostrych ciężko akceptowalnych wypowiedzi a potem zrobić porządek. Jakby wyszło że i tak nakłamali mniej niz poprzednicy to by od razu zyskali.

Jaki naród takie widać trzeba przyjmować metody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

Ja powiem tak, nie wiem pewnie juz niejednokrotnie ktos o tym wspomnial.

DOPOKI nie zmieni sie polska mentalnosc to zawsze bedziemy czarnym ludem.

Poprostu pewne kregi musza przestac miec ppowazny wplyw na nasz kraj.

WIdze od wielu lat te same twarze w TV, tylko zmienia sie partia.

I co? I GOW^#. Wazne zeby dorwac sie do korytka a pozniej przez 4 latka sie nalapac.

Niektorzy juz lapia lat 20. Ahhh pamietam jak daaaawno temu widzialem mlode buziunki niektorych naszych polityxow.

W kraju niewiele sie zmieni. Nie ma sie co oszukiwac.

Szkoda tylu mlodych utalentowanych ludzi. Szkoda NAS.

POLAKOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wrzeszcz Graham, głowa boli.

 

Petycje do wróżki, internetowe listy poparcia, manifesty i blogaski. Łał.

 

Namówcie rodziców, którym Korwin i jego czarnuchy kojarzą się jednoznacznie - "oszołom", "czub w muszce", "to ten, co chciał pozbawić kobiety prawa głosu", "to ten, co chce wypowiedzieć ruskom wojnę", "to ten, co chce pożerać niemowlęta". Jakby zaczął z innej mańki, czyli "obniżyć podatki!", zagłosowałoby na to hasło znacznie więcej narodu niż obecny promil fanatyków. Mniejsza o pobudki, przeciętny człowiek nie jest w stanie pojąć, jak mniejsze podatki mogą zwiększyć wpływy do budżetu - chodzi o chwytliwość hasełka, odrobinę rozsądku przemyconą pod płaszczykiem krzykliwej demagogii. Na to jednak trzeba być nieco makiawelicznym i zuchwałym, czego, jak mi się wydaje, pan Korwin nie potrafi. I naiwnie zakłada, że ciemny lud wie, co dla niego jest dobre, że ludzie myślą, że są przewidujący i tak dalej.

 

I dlatego wygląda to jak wygląda - wygrywa tę szopkę ten, kto lepiej obsobaczy konkurenta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zaczął z innej mańki, czyli "obniżyć podatki!", zagłosowałoby na to hasło znacznie więcej narodu niż obecny promil fanatyków. Mniejsza o pobudki, przeciętny człowiek nie jest w stanie pojąć, jak mniejsze podatki mogą zwiększyć wpływy do budżetu - chodzi o chwytliwość hasełka, odrobinę rozsądku przemyconą pod płaszczykiem krzykliwej demagogii. Na to jednak trzeba być nieco makiawelicznym i zuchwałym, czego, jak mi się wydaje, pan Korwin nie potrafi. I naiwnie zakłada, że ciemny lud wie, co dla niego jest dobre, że ludzie myślą, że są przewidujący i tak dalej.

 

I dlatego wygląda to jak wygląda - wygrywa tę szopkę ten, kto lepiej obsobaczy konkurenta.

 

Widzę tu dwie zasadnicze przeszkody:

1. Społeczeństwo jest nastawione na szeroko pojęty socjal i opiekę państwa w niemal wszystkich aspektach życia, nie darmo większość elektoratu PiS to słabo wykształcone sieroty po PRL-u. PiS mówi to co chcą usłyszeć: państwowa służba zdrowia, państwowa energetyka, solidarne państwo (cokolwiek to ma oznaczać)

Niższe podatki i większy liberalizm to automatycznie pchanie ludzi do brania spraw we własne ręce - a spora część społeczeństwa tego nie chce, wygodnie im tak jak jest.

2. Partie typu UPR musiałyby zrezygnować z najbardziej oszołomskich postulatów (typu odbieranie praw wyborczych), oraz zdeklarować jasno swoje stanowisko w kwestiach światopoglądowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLD, PO, PiS...

jakby się nie nazywali to i tak są ekonomiczni socjaliści. Zadna z tych partii nie bierze pod uwagę obniżki podatków, obniżenia emerytur, likwidacji biurokracji, prywatyzacji służby zdrowia itd.

Rząd Leszka Millera, flagowego polskiego komunisty był bardziej liberalny pod względem fiskalnym niż obecni "liberałowie". Płacimy wyższe podatki niż kiedykolwiek w historii, stosunek cen do zarobków jest najniekorzystniejszy, a do tego okazuje się, że ubiegłoroczne klęski żywiołowe, tegoroczna rewolucja w arabowie i kolejne podwyżki podatków zaserwują nam najwyższe ceny od 20 lat. Jak tak mozna zyc?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak można żyć? Nijak- czas spierdzielać, umierać lub żyć w ascezie...

 

Ogólnie- co do płatnych studiów... Wkurza mnie to, że w zasranej Biedronce/Lidlu jest często więcej magistrów niż w niejednej wiejskiej szkole... Każdy po elitarnych kierunkach typu politologia i dziennikarstwo... Ale zgadzam się, że kierunki pokroju "rzucanie ryżem" lub jakiś inna x-logia kończąca się licencjatem, powinna być płatna. Ale na boga- nie kierunki przyrodnicze, ścisłe i medyczne.

 

Sytuacja przyszłościowa, bo na tamte studia wracam od przyszłego roku...

Nie wyobrażam sobie, jak mam wyłożyć z [gluteus maximus] wzięte x tyś zł na rok/semestr drugiego kierunku związanego z medycyną- gdzie do ukończenia pracy inżynierskiej na pierwszym kierunku pozostało mi kilka miesięcy- owszem, mam to co chciałem- ale na miłość boską- mam sprzedawać co semestr kolejny organ, albo zrobić z czoła banner reklamowy?

Bo szczerze- na obecnym etapie edukacji pracy dla mnie nie ma- dlaczego? Bioinż- co mogę robić? Leżeć i pachnieć. Nie weźmie mnie żadna mieszalnia pasz- bo to są często biznesy rodzinne. Nie weźmie mnie żadne gospodarstwo rolne, bo pan Heniu ze Ździchem sami lepiej wiedzą, co dać żreć zwierzakowi. I jestem zmuszony zostać na mgr, lub rzucić to w diabły i dokończyć lek. bezkonfliktowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to sa kredyty oraz stypendia. A pretensje ze pracy nie ma po xx kierunku, mozna miec tylko i wylacznie do ...

W sumie to ja nawet nie wiem jak nasz system edukacji funkjonuje, przyklad? Prawo stacjonarne, UMCS lublin. Pierwszy rok - 6 godzin zajec tygodniowo bez wykladow. Co to ma niby byc? Na wyklady i tak nikt nie chodzil, przynajmniej pierwszego roku bo nawet pokolenie ktore skonczylo ta uczelnie 30lat temu zastanawia sie nad tym samym co ja teraz.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...