Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Poka poka. Mam -0,75 w prawym oku, pewne rzeczy mogą mi umykać.

 

Znowu mniejsze zło, odkąd mam możliwość głosowania (czyli od jakichś 10 lat) ciągle tylko mniejsze zło i mniejsze zło. Wybierzmy choć raz zło tak wielkie, że się wszyscy posrają. Będzie to rodzaj fekalnego katharsis, może potem coś się naprawdę zmieni? :>

 

To trzeba będzie znaleźć takie wspólne wielkie zło, pytanie tylko czy działa jeszcze KPP? Czy będziemy musieli się zadowolić samym PiS-em? ;-)

Czy ktoś mógłby wymienić nazwę partii lub ugrupowania które zostało tu podobno wymienione milion razy, a które rzekomo spełnia moje podstawowe wymogi?

Dla przypomnienia: "partii która skupiłaby się na gospodarce, likwidacji zbędnych przywilejów (np. emerytalnych) a jednocześnie podjęłaby jakieś kroki w celu zapewnienia wolności światopoglądowej."

Dodam jeszcze radykalne uproszczenie prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jonas chcesz zło największe to zagłosuj na JKM. Może w końcu czas przestać jęczeć jak to jest źle i uważać, że i tak nic nie można zrobić. Korwin ma kilka nierealnych pomysłów, ale część jest sensowna i może chociaż część udało by się zrealizować. Imo jak już zagłosować przeciw obecnemu stanowi rzeczy top na JKM, a nie jak teraz, raz na LSD raz na PiS raz na PO potem PSL i jedziemy od początku :wink: pzdr

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ panowie wszystko fajnie ale Polacy są bardzo niecierpliwi. Czy jakikolwiek rząd otrzymał szansę rządzenia przez wiecej niż jedną kadencję?? Nie na razie po roku 89 nie było takiego rządu. Dopiero po kilklu latach można stwierdzić że ten rząd zrobił coś dobrze a inny spierniczył. Niestety ale w 4 lata się wszystkiego nie zrobi. Nie mówiąc o tym że w naszym kraju jeszcze dlugo nie będzie dobrze skoro wszyscy chcą się dorobić od razu chochlą a nie łyżeczką.... To nas zgubi... Jak nie ma miliona/miliarda procent zysku to się nie oplaca. Kolejną sprawą jest korupcja....

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mniejsze zło, odkąd mam możliwość głosowania (czyli od jakichś 10 lat) ciągle tylko mniejsze zło i mniejsze zło. Wybierzmy choć raz zło tak wielkie, że się wszyscy posrają. Będzie to rodzaj fekalnego katharsis, może potem coś się naprawdę zmieni? :>

 

Wtedy nie będzie już żadnego potem ;)

 

Ależ panowie wszystko fajnie ale Polacy są bardzo niecierpliwi. Czy jakikolwiek rząd otrzymał szansę rządzenia przez wiecej niż jedną kadencję?? Nie na razie po roku 89 nie było takiego rządu. Dopiero po kilklu latach można stwierdzić że ten rząd zrobił coś dobrze a inny spierniczył. Niestety ale w 4 lata się wszystkiego nie zrobi. Nie mówiąc o tym że w naszym kraju jeszcze dlugo nie będzie dobrze skoro wszyscy chcą się dorobić od razu chochlą a nie łyżeczką.... To nas zgubi... Jak nie ma miliona/miliarda procent zysku to się nie oplaca. Kolejną sprawą jest korupcja....

Ale żeby coś się mogło zmienić, to trzeba coś robić, zmiany same nie spadną z nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata to aż za długo. Przez ten czas można zrobić wszystko co trzeba i jeszcze ze 3 lata i 11 miesięcy leniuchować. Tylko trzeba mieć jakiś pomysł i chcieć to zrobić.

I nie, to wcale nie miało być ironiczne.

 

Przykład - świetna ustawa o działalności gospodarczej (ustawa Wilczka) jest gotowa od ponad 20 lat. Ile czasu zajęłoby jej wprowadzenie? Chwilę. A ile pożytku by z niej było, to nawet ciężko sobie wyobrazić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ustawy, które wprowadzić łatwo i są takie, które wymagają uważnego działania i długofalowej konsekwencji (np. poważne zmiany systemu emerytalnego - tego się nie da z dnia na dzień wywrócić do góry nogami). A co będzie, jak owej konsekwencji brakuje, to mamy najlepszy przykład ze służbą zdrowia, gdzie w miarę sensownie działający system kas chorych został rozmontowany, zanim zdążył okrzepnąć i zanim wyprostowano babole i od tego czasu jest skomplikowana rzeźba w ciach!ie.

Problem jest obecnie taki, że głównych problemów Polski nie da się załatać szybkimi ustawami (ustawkami? ;) ), tylko potrzeba właśnie takich dużych, długofalowych zmian. Na szybko można to i owo poprawić, na pewno nie zaszkodzi, ale to i tak tylko odwlekanie nieuniknionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby rządząca ekipa robiła ruchy w dobrą stronę, jest kilka rzeczy które można zrobić szybko. Pamiętacie jak rząd PiS wypowiedział absurdalną wojnę kilku grupom zawodowym (lekarze, adwokaci)? A tymczasem wystarczyłoby wprowadzić kasy fiskalne do prywatnych gabinetów lekarskich i kancelarii adwokackich. Kolejną dość prostą sprawą do załatwienia byłaby zmiana sposobu poboru opłat za autostrady na system winietowy. Takich spraw z pewnością jest więcej. Ważna sprawą za którą każda kolejna ekipa boi się zabrać za przywileje emerytalne: górników, kleru, mundurowych i rolników - a w końcu trzeba będzie to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład drugi: Afera hazardowa

 

Sytuacja co najmniej podobna. Likwidacja niby kogoś tam ale w gruncie rzeczy nikomu nic nie udowodniono.

 

Ale przy okazji co się stało?? Nastąpił rozkwit szarej nieopodatkowanej strefy i co za tym idzie pieniążki nie idą do budżetu tylko do prywatnej kasy paru gości. Piękny legalny system......

 

Jakoś dziwnym trafem nikt o tym nie mówi. Ciekawe czemu.

 

Odnosnie tej kwestii, zapewne niewielu z was wie jakie pomysly maja rzadzacy - Bubel prawny zabija polski sport - Sport w Onet.pl

 

Normalnie republika bananowa.

Edytowane przez agr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko miałem nadzieję, że gdy Komorowski zostanie prezydentem, nadejdą te wielkie reformy zapowiadane przez Platformę.

Naprawdę, w sensie, że Ty?

Tak sobie czytam 5-ty tom Miecza Prawdy (fakt - tytuł pretensjonalny) autorstwa Terrego Goodkinda i stwierdzam, że gdybym był ministrem oświaty w tym zamordystycznym, totalitarnym ustroju obecnym, uczyniłbym to obowiązkową lekturą i poświęciłbym na wałkowanie tego cały semestr języka polskiego. Jak to się wiąże z polityką - facet czerpie pełnymi garściami z tego pola. Akurat w 5 tomie zajął się d*m*kracją - całkiem dobrze mu to wyszło. Może nawet dwa semestry. A co, w końcu reprezentuję wolę LUDu! xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jonas chcesz zło największe to zagłosuj na JKM. Może w końcu czas przestać jęczeć jak to jest źle i uważać, że i tak nic nie można zrobić. Korwin ma kilka nierealnych pomysłów, ale część jest sensowna i może chociaż część udało by się zrealizować.

Jak tylko można było, Korwin dostawał ode mnie plusika. Cóż jednak z tego, skoro byłem częścią tego promilu czy tam błędu statystycznego, w którym tenże Korwin się mieści.

 

Ale próbować warto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, w sensie, że Ty?

Tak sobie czytam 5-ty tom Miecza Prawdy (fakt - tytuł pretensjonalny) autorstwa Terrego Goodkinda i stwierdzam, że gdybym był ministrem oświaty w tym zamordystycznym, totalitarnym ustroju obecnym, uczyniłbym to obowiązkową lekturą i poświęciłbym na wałkowanie tego cały semestr języka polskiego. Jak to się wiąże z polityką - facet czerpie pełnymi garściami z tego pola. Akurat w 5 tomie zajął się d*m*kracją - całkiem dobrze mu to wyszło. Może nawet dwa semestry. A co, w końcu reprezentuję wolę LUDu! xD

 

Ja bym jeszcze dodał Żołnierzy Kosmosu Heinleina (tak, tak, Starship Troopers), bo on ma tam fajne pomysły na demokrację tudzież opinie o obecnym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko można było, Korwin dostawał ode mnie plusika. Cóż jednak z tego, skoro byłem częścią tego promilu czy tam błędu statystycznego, w którym tenże Korwin się mieści.

Tych kilka poronionych pomysłów które ma JKM sprawiają że on zawsze będzie politycznym planktonem i nigdy nie będzie się liczyć jako realna siła. Albo facet zmądrzeje albo musimy czekać na jakieś inne ugrupowanie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Żądamy prawdy o Smoleńsku", "Musimy krzyczeć prawdę, kiedy inni milczą", "Targowica", "PO-garda zabija", "Poland, PO-land, Putin-land", "Od powietrza, głodu, ognia i wojny, TVN-u i Platformy wybaw nas Panie!!!", a nawet "Rządzący nami to tchórze i sprzedawczyki", "Zbrodnia doskonała 2010"

"Nie wiem, dlaczego władze Warszawy boją się ludzi - powiedział Wirtualnej Polsce poseł PiS Adam Hofman."

 

Byłem pewien że dziś będzie żałośnie...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście:

 

Democracy never lasts long. It soon wastes, exhausts, and murders itself. There never was a democracy yet that did not commit suicide.

Zawsze jak widzę coś o demokracji, to mi się przypominają lekcje historii - "demokracja to nie jest idealny ustrój, ale lepszego nie wymyślono" :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Żądamy prawdy o Smoleńsku", "Musimy krzyczeć prawdę, kiedy inni milczą", "Targowica", "PO-garda zabija", "Poland, PO-land, Putin-land", "Od powietrza, głodu, ognia i wojny, TVN-u i Platformy wybaw nas Panie!!!", a nawet "Rządzący nami to tchórze i sprzedawczyki", "Zbrodnia doskonała 2010"

"Nie wiem, dlaczego władze Warszawy boją się ludzi - powiedział Wirtualnej Polsce poseł PiS Adam Hofman."

 

Byłem pewien że dziś będzie żałośnie...

 

Wybaw nas od "powietrza"? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, kiedy w końcu Rosja na nas ruszy (bo wszystko na to się zapowiada: planowana sprzedaż Lotosu, Gazociąg Północny mijający Polskę, teraz podmianka tablic - duperelka, ale jednak). Z drugiej strony, Amerykanie są łasi na nasze (ponoć znaczne) pokłady gazu łupkowego... Dodajmy jeszcze dość nieudolną politykę - czy tylko ja widzę tu możliwość wybuchu kolejnego konfliktu?

 

(nie wojny! Polityczna poprawność zabrania używania tego sformułowania)

 

@rafa: Nie wiem, czy to tylko moje odczucie, ale według mnie już od jakiegoś czasu relacje Polska-Rosja stają się coraz bardziej napięte, a katastrofa pod Smoleńskiem jeszcze bardziej wszystko skomplikowała. Polska coraz bardziej uzależnia się od naszego wschodniego sąsiada - widać przecież, w jakim tempie rozwijają się badania przyczyn katastrofy - do dziś nie otrzymaliśmy oryginalnych skrzynek (aż tak trudno o nie kategorycznie zażądać, a nie jedynie grzecznie prosić?!), a materiały, które mamy, są niekompletne. Zamiast powierzać śledztwo Rosji (wiadome chyba było, że w ich ustaleniach wina zostanie zrzucona na pilotów, a nie obsługę lotniska), Polska, nawet pomimo jej sprzeciwu (Rosja powinna w tym momencie zamilczeć, bo śmierć urzędującego prezydenta i innych, wysokich rangą dowódców i parlamentarzystów to wystarczający powód, by kraj poszkodowany sam zajął się badaniem przyczyn wypadku przy jednoczesnej obecności arbitrów z krajów UE i Rosji), powinna zlecić śledztwo niezależnej komisji NATO, w którym to nie bez powodu jesteśmy już 12 lat i sprawa wyjaśniłaby się znacznie szybciej. Niestety, wg. Petelickiego (dowódcy GROM-u):

 

gdyby śledztwo toczyło się pod auspicjami NATO raport końcowy byłby miażdżący dla rządu i MON [...] NATO powiedziałoby nam o wiele więcej na temat przyczyn katastrofy niż możemy się dowiedzieć od Rosjan. Rosjanie nie są zainteresowani, by pokazać całą sytuację – np. to, co działo się w baraku na lotnisku smoleńskim, którego nie można nazwać wieżą kontroli lotów.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tablicę zamienili IMHO słusznie, bo poprzednia to był jawny manifest polityczny. A Rosjanie zrobili z tego zwykłą tablicę pamiątkową upamiętniającą tragedię, w dodatku dwujęzyczną.

Inna rzecz, że jakby ktoś pomyślał, to zrobiłby oryginalną tablicę w dwóch językach i już nie byłoby wygodnego pretekstu.

 

A termin podmiany był wybrany specjalnie, pewnie można to było zrobić dawno temu (albo parę dni po obchodach, kiedy pies z kulawą nogą by się nie zainteresował), ale moim zdaniem to było takie postawienie krzykaczy do pionu, żeby sobie za dużo nie pozwalali na nie swojej ziemi. Przy okazji była to małą prowokacja, którą oczywiście oszołomy od krzyża łyknęły z haczykiem, spławikiem i całą wędką.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mamy takich madrych w sejmie i co?

Teraz musimy poczekać aż JKM zmądrzeje na tyle by stworzyć sensowny i akceptowalny program bez kontrowersyjnych daleko idących pomysłów. Ale nie liczyłbym na to, skoro do tej pory niczego nie zrobił tym kierunku to najwyraźniej wygodnie jest mu w polskiej polityce wypełniać niszę enfant terrible i wioskowego idioty.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JKM już jest moim zdaniem spalony - za długo się wygłupiał, żeby teraz pozbyć się łątki nieszkodliwego wariata.

 

Co powinien zrobić, to wystawić jakiegoś młodego zdolnego, który będzie nową twarzą WiP i będzie prezentował program odarty z JKMowych wygłupów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest normalne, że tych bardziej kontrowersyjnych pomysłów nie udało by się mu przeforsować (toć nie będzie królem, nie ten ustrój panowie), chodzi o te bardziej przyziemne. Ale i tak lepiej pisać "nieszkodliwy wariat","wioskowy idiota", a potem oddać głos jak w ostatnich wyborach :lol: . Jakbym słyszał swoich rodziców, normalnie jak rozmowa ze ścianą :mur: pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie WiP jest spalony zanim jeszcze zaistniał, widziałem ich program na poprzedniej wersji strony internetowej: oszołomstwo i populizm, w dodatku deklarują wiernopoddańcze relacje z Watykanem - w życiu nie zagłosuję na coś takiego.

Jakim durniem musiałbym być żeby głosować na kogoś z nadzieją że nie będzie próbował zrealizować swoich najbardziej poronionych koncepcji? Prawo Murphy'ego jest jednoznacznie przeciw takim pomysłom.

Dopóki nie będę w stanie wycofać się z najdurniejszych pomysłów tak długo ich poparcie będzie oscylować w granicy błędu statystycznego.

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pomysł zadłużania Polski na koszt następnych pokoleń nie jest 10 razy bardziej poroniony niż najgłupsza z kontrowersji Korwina, których sam początkowo nie rozumiałem, a po przeanalizowaniu jednak uznałem za częściowo akceptowalne?

To jednak nie przeszkadza Ci głosować na PPPS (PiS, PO, PSL, SLD). Z całym szacunkiem, bo sam tak myślałem i zdaję sobie sprawę z niskiego poparcia WiP ale to, że nie ma nawet 5% jest już w dużej części zasługą mediów, bo taki program nawet w tak radykalnej formie popiera w Polsce kilkanaście procent.

 

Co byś powiedział, jak by Ci ojciec zaciągnął długi na powiedzmy 10 krotność twoich rocznych dochodów i zostawił by tobie gdyby tak wyglądało prawo, ze było by to możliwe (a jeżeli był byś z nim zameldowany to było by).

 

Myślę, że wtedy o wiele bardziej byś wolał, aby twój ojciec miał inne wady, byle tylko Ci takiego numeru nie wywijał.

 

Co byś powiedział, jak by Ci synka lat 16 policja zwinęła za posiadanie zioła. dostał by wyrok bo nie poszedł by na współprace z policją. Mimo, że sam byś mu radził by nie stawał okoniem. On jednak wychowany na filmach amerykańskich, które mu puszczałeś poczuł by się bohaterem i nie sypał. Korwin likwiduje te absurdy PPPS jednak je zaostrza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet najlepsze pomysły nie są w stanie osłodzić widoku tych obłąkanych, rozumiem że głosowałbyś na Hitlera nawet gdybyś wiedział co władza nazistów będzie robić? Jeśli JKM uparł się być daleko za marginesem polityki to nic mi do tego. Ja żałuję że nie ma partii na które naprawdę mógłbym głosować z przekonaniem, bo to co proponujesz to najgłupsza i najbardziej frajerska wersja głosowania na tzw. mniejsze zło.

Wracamy do punktu wyjścia: nie ma żadnej sensownej partii w Polsce która byłaby nastawiona pro-gospodarczo, pro-wolnościowo i pro-europejsko.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to takie znowu mniejsze zło. 72% odpowiedzi zgadzam się z Korwinem. To akurat mnie nie przekonało. Ale jak słucham Korwina i jego wykładów to też zauważam, że tak chcę to jest dobre.

 

Kiedy natomiast słuchałem co mówią o Korwinie Mikke lub co uważają na jego temat i nie słuchałem ani jego samego, ani nie porównywałem swoich poglądów do jego programu to tak jak ty uważałem, że jest za bardzo odchylony by można było go poprzeć mimo, że ma kilka dobrych postulatów.

 

pro-europejsko

To co Polska miała zyskać na Unii to już zyskała. Teraz ten interes już nam się nie opłaca. Oczywiście z wyjątkiem dość istotnym, strefą wolnego handlu. Jeżeli to uda się zachować a wyjść z Unii to był bym za wyjściem. Jednak Korwin sam stwierdza, że z Unii nie da się wyjść i pozostaje nam reforma wspólnoty od środka.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że JKM i WiP może ci odpowiadać, ja określiłem w miarę jasno główne założenia którym powinna się kierować partia która miałbym z przekonaniem poprzeć i ubolewam że takiego ugrupowania nie ma w Polsce.

P.S.

Pisałem celowo pro-europejsko zamiast pro-unijne, chociaż na dzień dzisiejszy to są bliskie sprawy.

Edytowane przez S_Works
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję że nie ma partii na które naprawdę mógłbym głosować z przekonaniem, bo to co proponujesz to najgłupsza i najbardziej frajerska wersja głosowania na tzw. mniejsze zło.

Wracamy do punktu wyjścia: nie ma żadnej sensownej partii w Polsce która byłaby nastawiona pro-gospodarczo, pro-wolnościowo i pro-europejsko.

 

Ty za to zagłosujesz najmądrzej i nie po frajersku na największe zło. Sprytne.

 

Poza tym słucham o tych oszołomskich, poronionych pomysłach, a jak patrzę w program, to nic takiego tam nie widzę.

 

1.WOLNOŚĆ GOSPODARCZA I OSOBISTA

- Wyższe pensje (likwidacja podatku dochodowego PIT i CIT) - taki byłby skutek likwidacji PIT i CIT; może nie nominalnie, ale na pewno pod względem siły nabywczej

- Wyższe emerytury (wolny wybór: obowiązkowa składka na ZUS lub samodzielne oszczędzanie) - oczywistość; z ZUSu nie będzie żadnych, więc jakiekolwiek inne będą większe

- Tania i ogólnodostępna służba zdrowia (wolny wybór: comiesięczna składka na NFZ lub samodzielne dysponowanie pieniędzmi) - to rzeczywiście głupie, bo niepotrzebny nam NFZ, chyba, że sprywatyzowany

- Upadek słabych szkół (rodzice otrzymują bon oświatowy i płacą nim w wybranej przez siebie szkole) - voucher system, czyli pomysł bodajże Miltona Friedmana

- Benzyna po 2zł (likwidacja akcyzy, która stanowi 50% ceny) - nic nadzwyczajnego

- Rodzina jako najwyższa wartość

(rodzice decydują o dziecku, a nie państwo) - czyli tak jak powinno być

- Wolność i odpowiedzialność za własne czyny

(legalizacja marihuany połączona z finansowaniem odwyków za własne pieniądze) - tak

2.SILNE PRAWO I POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA OBYWATELI

- Prawo w oparciu o zasady moralne wypływające z chrześcijaństwa - wiernopoddańcze relacje z Watykanem :D - wartości chrześcijańskie nie mają nic wspólnego z Kościołem

- Sprzeciw wobec aborcji, eutanazji i legalizacji „związków homoseksualnych” - szczegóły, ale zasadniczo zgoda

- Zmniejszenie się liczby zabójstw poprzez wprowadzenie kary śmierci oraz legalizacji broni - norma

- Armia zdolna do obrony terytorium państwa

(zwiększenie budżetu na rozwój nauki i technologii) - przydałaby się

3.POLITYKA ZAGRANICZNA

- Silna złotówka (NIE dla waluty euro) - TAK dla złotówki (najlepiej złotej)

- Nieingerowanie Polski w wewnętrzne sprawy innych państw i na odwrót - oczywiście

Po prostu program w formie takiej, którą każdy zrozumie (bo 90% ludzi i tak pewnie nie wie co to PIT i CIT i jakie szkody one wyrządzają).

Mylisz termin populizm z terminem kapitalizm.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...