Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

@venator - sonda nie uwzględnia kwestii społecznych bo została wykonana przez dział finansowy:

 

(wynik)

 

Neoliberalizm:

 

(twoje poglądy są bardziej wolnościowe niż 80% innych użytkowników ankiety)

 

NPJKM: 36%

PO: 32%

PSL: 32%

PJN:28%

SLD: 24%

PIS: 16%

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że to wszytko puste postulaty, zazwyczaj bez pokrycia...

 

Tak wygląda polska polityka nie od dziś, więc raczej dla nikogo obytego w temacie nie jest to zaskoczeniem :wink: Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że to wszytko puste postulaty, zazwyczaj bez pokrycia...

 

Które puste te puste ;)

Jeżeli ktoś obiecuje, że Ci odbierze zasiłki, aby znieść podatek dochodowy, to jest spójna propozycja, gdzie jest i finansowanie obietnicy i jej skutek ogólnogospodarczy, wpływ na rozwój Polski. Wszystko masz w kompleksowej propozycji. Takich obietnic nie nazywał bym czczymi.

 

Dla osób które chcą głosować na Ruch Palikota a nie mają swojego kandydata:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=dTkB5VffJ0Q&feature=share

W tym wywiad z Andrzejem Dołeckim, kandydatem z listy Palikota (4) w Warszawie poz. 7.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też Ordoliberalizm

 

PJN 48 %

PO 40 %

PSL 32 %

SLD 28 %

PiS 28 %

NPJKM 16 %

 

Co ciekawe ta sonda nie uwzględnia poglądów ...społecznych bo wyniki mogłyby być całkiem inne.

 

Tez mam Ordoliberalizm i trzy najwyzsze PJN,PO, PIS.

 

W sumie to by sie zgadzalo bo w dotyczasowych wyborach glosowalem na UW, PO, Pis, a w momencie powstania PJNu chcialem na nich szczerze glosowac i upatrywalem zbawienia w postaci nowoczesnej prawicy pozbawionej oszolomstwa spod znaku Macierewicza i majacej szanse na wejscie do parlamentu w odroznieniu od Korwinowcow.

 

No ale coz zycie chloszcze zostaje tylko PIS bo poglady i program PO to cos co istnieje tylko na papierze i poki nie zobacze podatku liniowego i zlikwidowanego Krusu to wiecej tego bledu nigdy nie popelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż okazuje się, że KNP ma większe szanse niż PJN :) pomimo braku rejestracji w całym kraju. I to jest budujące. Ludzie nie dają się tak do końca wodzić za nos mediom i sondażom.

 

@Michaelius

Czy wiesz, ze w TVN od założenia KNp był respektowany zakaz wymieniania na antenie nazwy KNP? Dopiero wysoka pozycja KNP zmusiła wszystkie stacje do choćby krytycznego prezentowania tej partii. Dodatkowo możliwość unieważnienia wyborów otworzyła drzwi do mediów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz jest to ryzyko, ze glos na KNP mimo wszystko bedzie glosem zmarnowanym, a wiec defacto glosem na wielka koalicje PO-Palikot-SLD-PSL.

 

Swoja droga osoby ,ktore twierdza ze teorie spiskowe o Palikocie bedacym fasada dla PO sa bledne powinny porownac sposob traktowania Nowej Prawicy i Ruchu Palikota w mediach.

 

Jak Palikot zaczal pokazywac 3-4% to zwolywali ekspertow i dyskutowali czy ma szanse wejsc. Jak teraz Nowa Prawica ma te 3-4% to mila Pani w TVN24 usluznie kwituje to zdaniem "pozostale ugrupowania nie przekroczylyby progu wyborczego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wysoka, czy 4% poparcia średnio w Polsce można uznać za szczególnie dobry wynik? W sytuacji gdzie reszta partii ma dotacje z budżetu (Palikot nie ma), gdzie media z przyczyn nieuzasadnionych oglądalnością i dobrem stacji TV czy radia ale z powodów nacisków właścicielskich bojkotują tą partię przez kilka miesięcy od jej założenia. Kiedy ośrodki badania opinii publicznej nie podają wyników mimo, że są one wyższe od na przykład PJN, której wyniki systematycznie podawano, której w TV było pełno. W tej sytuacji trzeba uznać 4% za bardzo dobry wynik.

 

Tylko wiesz jest to ryzyko, ze glos na KNP mimo wszystko bedzie glosem zmarnowanym, a wiec defacto glosem na wielka koalicje PO-Palikot-SLD-PSL.

 

Swoja droga osoby ,ktore twierdza ze teorie spiskowe o Palikocie bedacym fasada dla PO sa bledne powinny porownac sposob traktowania Nowej Prawicy i Ruchu Palikota w mediach.

 

Jak Palikot zaczal pokazywac 3-4% to zwolywali ekspertow i dyskutowali czy ma szanse wejsc. Jak teraz Nowa Prawica ma te 3-4% to mila Pani w TVN24 usluznie kwituje to zdaniem "pozostale ugrupowania nie przekroczylyby progu wyborczego"

Palikota nie dało się nie puszczać w mediach. Stąd też jego obecność. Miał za dużą popularność osobistą. Korwin Mikke jednak tak popularny nie był i można było go przemilczeć.

 

Ale kiedy od maja poparcia faktyczne dla Ruchu Palikota było już 7% sondażownie należące do bandy czworga, bo inaczej wytłumaczyć tego nie umiem, podawały stale że Ruch Palikota 1%, a na temat KNP 0% albo wcale mimo, że Nowa Prawica miała 3%, potem nawet 4%. Teraz sondażownie podają prawdziwe wyniki KNp ale wiesz jak je liczą? Otóż uwzględniają wyniki tylko w okręgach gdzie KNP jest zarejestrowana a dla innych partii w całym kraju. Zdziwić się znów mogą bo powstał silny ruch brania kart do głosowania i wyjazdu na wybory do okręgu gdzie KNP jest.

http://www.wybieramknp.pl/

 

Sam też wziąłem kartę, to banalnie proste, idziesz do urzędu gminy i bierzesz kartę i głosujesz w dowolnym okręgu w Polsce.

 

Korwin Mikke ma rację, że PO i PiS jak i PJN to jest jedna i ta sama partia. Na ile jest to twór agentów generała K a na ile już po prostu samodzielna siła? Trudno powiedzieć ale robią dokładnie to czego generał K chciał w 1989 oddając władzę swoim agentom.

 

Robią "socjalizm z ludzką twarzą". Pamiętacie tamto hasło z rządów PZPR? To właśnie udało się generałom Jaruzelskiemu i Kiszczakowi zrealizować rękami Panów Kaczyńskiego, Tuska, Millera...

 

Przy okazji:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=M7F-_EnGeGk

Edytowane przez Sławomir Guzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga osoby ,ktore twierdza ze teorie spiskowe o Palikocie bedacym fasada dla PO sa bledne powinny porownac sposob traktowania Nowej Prawicy i Ruchu Palikota w mediach.

 

Jak Palikot zaczal pokazywac 3-4% to zwolywali ekspertow i dyskutowali czy ma szanse wejsc. Jak teraz Nowa Prawica ma te 3-4% to mila Pani w TVN24 usluznie kwituje to zdaniem "pozostale ugrupowania nie przekroczylyby progu wyborczego"

 

Szczerze to już w tym temacie nie raz tłumaczono ten 'fenomen' .

Po pierwsze jak sam Sławomir Guzik pisał - Palikot cieszył się ogromnym zainteresowaniem mediów za czasów kiedy był w PO. Po drugie swój Ruch założył już rok temu, jego postulaty były znane od dłuższego czasu. Musiał kombinować z zakładaniem stowarzyszenia zamiast partii, aby móc wypromować swoją inicjatywę z własnej ręki. BTW wybory w Polsce nie są pod tym względem demokratyczne, nowe partie nie mają kompletnie szans. To tłumaczy też brak popularności KNP - nie mają żadnych funduszy na wypromowanie swojej partii. Wszystkim oczywiście zajęli się za późno - po części sami są sobie winni jeśli chodzi o rejestracje w okręgach (klasycznie minute przed północą), ale całe szczęście wyjdzie im to na dobre.

Korwinowi brakuje sprytu, który posiada Palikot. Jakoś mnie to nie dziwi, bo Korwin jest wykształconym myślicielem a Palikot sprawnym przedsiębiorcą.

@ tapatalk

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko, że jak RPP przekroczy próg wyborczy i wejdzie w koalicję z PO (+ pewnie PSL), to owszem, swoje obietnice będą próbować zrealizować, ale nie te co trzeba. Palikot zebrał wokół siebie tyle środowisk lewicowych, że priorytetem staną się parytety, legalizacja związków partnerskich i rozdawanie prezerwatyw :wink:

 

Chciałbym się oczywiście mylić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG. Właśnie obejrzałem kawałek "programu publicystycznego" Z Lisem i Kaczyńskim. Nie wiem jakim cudem ten pseudodziennikarz dostaje kasę z naszego abonamentu. Zero konkretów o polityce i planach ew. rządu, tylko wyciąganie starych brudów z szafy. Żenada aż żal patrzeć. Nie dziwię się już że PiS nie chce brać udziału w tych ustawkach w TV.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej byłbym za legalizacją (wiadomo czego ;)), utemperowaniem kleru czy liberalizacją ustawy antyaborcyjnej, aczkolwiek w naszym kraju natenczas to nie przejdzie, szkoda :(.

Kaczyński u Lisa - pytania trudne, niekoniecznie rzeczowe*, jednak osoba odpytywana zawodzi po całej linii. Kacza maska pęka, czas skrajności powraca. Liczę na to, że ludzie przejrzą na oczy widząc przebłyski dawnego Jarka.

*tj. mające uwypuklić negatywne przywary :P

---

Wg. latarnika wyborczego wychodzi mi na pierwszym miejscu Ruch Palikota, na kompasie wyborczym WP też. Potem było PO i SLD (co najlepsze na tych stronach miałem je chyba na przemian). Do tego ordoliberalizm z sugestią na PO (bodajże - robiłem to w środku nocy na komórce :)).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim oczywiście zajęli się za późno - po części sami są sobie winni jeśli chodzi o rejestracje w okręgach (klasycznie minute przed północą), ale całe szczęście wyjdzie im to na dobre.

Korwinowi brakuje sprytu, który posiada Palikot. Jakoś mnie to nie dziwi, bo Korwin jest wykształconym myślicielem a Palikot sprawnym przedsiębiorcą.

 

Fakt, doświadczyłem tej nieudolności organizacyjnej KNP gdy polowałem na nich żeby się podpisać na liście poparcia, wysłałem w tej sprawie mail do koordynatora - żadnego odzewu. W ostatni dzień zbierani podpisów trafiłem w końcu kogoś z listą - organizacja gorsza niż w drużynie zuchów, kompletna amatorka.

Dlatego zagłosuje raczej na Palikota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko, że jak RPP przekroczy próg wyborczy i wejdzie w koalicję z PO (+ pewnie PSL), to owszem, swoje obietnice będą próbować zrealizować, ale nie te co trzeba. Palikot zebrał wokół siebie tyle środowisk lewicowych, że priorytetem staną się parytety, legalizacja związków partnerskich i rozdawanie prezerwatyw :wink:

 

Chciałbym się oczywiście mylić.

 

Wygląda na to, że nie masz się specjalnie czego bać. Środowiska lewicowe, które zgromadził Palikot są na dalszych miejscach, ale jedynki na listach oddał biznesowi. Pewnie tu i ówdzie wejdzie jakiś przedstawiciel innego ruchu, czy jakiś działacz lewicowy. Jednak nawet tak skrajni jak redaktor NIE Gadzinowski wyrażali, sam widziałem, pełna aprobatę liberalnego programu gospodarczego RPP.

Dodatkowo w kilku okręgach przy poparciu 12%+ a na takie się zanosi mają szanse wejść przedstawiciele Wolnych Konopi. Ruch jest na prawdę dobrze zorganizowany co pokazały sobotnie demonstracje w całej Polsce, przykład podawałem kilka postów wyżej. Łącznie w Polsce w tą sobotę na demonstracjach Wolnych Konopi zgromadziło się ok 20000 ludzi, a były jeszcze inne jak w poniedziałek w Gdyni. To jest jak fala, oni mówią znajomym znajomi swoim znajomym. Wychodzi kilkaset tysięcy. Przypomnę, że wg badań losowo wybranych próbek krwi palaczy trawki w Polsce jest 2560000. To już prawie 10% wyborców. Oczywiście nie wszyscy zagłosują na Palikota, ale są też sympatycy, którzy nie palą a popierają legalizację.

 

Fakt, doświadczyłem tej nieudolności organizacyjnej KNP gdy polowałem na nich żeby się podpisać na liście poparcia, wysłałem w tej sprawie mail do koordynatora - żadnego odzewu. W ostatni dzień zbierani podpisów trafiłem w końcu kogoś z listą - organizacja gorsza niż w drużynie zuchów, kompletna amatorka.

Dlatego zagłosuje raczej na Palikota.

A ja zadzwoniłem. Koordynator zaproponował, że przyjedzie po podpisy, ale że nie miałem za wiele, to stwierdziłem, żeby się nie kłopotał, sam przywiozę. Czekał, przywiozłem, okazało się, że młody chłopak, a jego mama ma takie same poglądy więc zaczęliśmy we trójkę gadać o polityce i bardzo miło było. Organizacja jak w strukturze nie posiadającej opłacanych urzędników zajmujących się papierami. Wszystko robią za darmo wolontariusze. Wiec jeżeli porównujesz RPP gdzie jest kasa biznesmena sponsora to faktycznie tam jest organizacja lepsza. Ja oczywiście to popieram, aby sponsor dawał swoje pieniądze i organizował partię. Wszystkie takie powinny być.

 

Ale w praktyce KNP musi stawiać czoła takim PO i PIS, które dostają rocznie po 40 milionów co daje po 160 mln dotacji lub RPP z własnymi środkami.

 

Jaki efekt? PO wywiesza setki banerów przy ulicach płacąc z naszych podatków po kilka tysięcy za każdy. KNP robi mniejsze banery kosztujące po 15zł szt. Robi je działacz KNP non profit. Daje je zwolennikom i oni wieszają je na swoich płotach, balkonach. Efekt jednego małego baneru jest nieco mniejszy, ale koszt nieporównywalnie tańszy.

 

Myślę, że ludzie nauczeni oszczędzać kasę partyjną będą mieli też umiejętność i wolę oszczędzania kasy państwowej. Ludzie nauczeni dostawać z budżetu i wydawać będą mieli wolę tak robić w przyszłym rządzie.

 

Zresztą organizacja kampanii KNP po zmianie szefa kampanii znacznie się poprawiła. Popatrz co teraz zorganizowali:

http://www.wybieramknp.pl/dojazd/kto_kiedy_skad_dokad.html

 

Możesz zaproponować sympatykowi KNP podwózkę do lokalu wyborczego, po drodze zapewne się zapoznacie więc partia zyska trzy razy. Wasze głosy, kumulację głosów w wybranych okręgach, i nawiązanie relacji między wami. To relacje są waszą siłą. Sami nic nie zdziałacie, ale mając relacje jesteście siłą.

Edytowane przez Sławomir Guzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia frekwencja z wyborów na wybory mnie coraz bardziej przeraża. Niby to oklepana ale - jak narzekać to wszyscy ale jak wybierać (mieć wpływ na sytuację w kraju) to połowa społeczeństwa znika.

To co? Koalicja PO i RPP? Starczy do większości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...