Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Premier przedstawił na wtorkowej konferencji po posiedzeniu rządu wyliczenia, z których wynika, że podniesienie wieku emerytalnego jest konieczne, by państwo za kilkadziesiąt lat nadal mogło wypłacać świadczenia.

Na miejscu Tuska martwiłbym się raczej o sytuację za rok/dwa/trzy, a nie za 30 lat, ale jak widać socjalizm ewoluuje - kiedyś były plany pięcioletnie, a teraz są trzydziestoletnie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I spadek przychodów z tych podatków... w małym mieście (przeczytałem na fejsie w komentarzach) zbudowano nową siedzibę ZUS, wszystko pięknie. Do tej pory z ZUS pracowało tam ok. 15 osób, po oddaniu nowego przestronnego budynku zatrudniono dodatkowo 215 nowych pracowników. Tak, żeby im się nie nudziło chyba ;) jak więcej ludzi to sami już sobą się zajmą i petentów im nie potrzeba :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież dzięki temu są nowe miejsca pracy :lol:

Nie rozumiem, czego chcecie <_<

 

__

Nie no, śmiech śmiechem, ale ja nawet już nie mam odpowiedniego określenia na to, co się w tym kraju wyprawia.

 

.:.:Ed:.:.

Słyszeliście, jakie w Grecji mieli dodatki socjalne? :lol:

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:.:Ed:.:.

Słyszeliście, jakie w Grecji mieli dodatki socjalne? :lol:

 

Ten dodatek na rozgrzanie silnika powinien też w Polsce być, żeby pracownicy budżetówki mogli na czas do pracy przyjechać i przy okazji dostać następny za punktualność :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja jest prosta, urzędnik powinien być dobrze opłacany ale także mieć pełną odpowiedzialność za ewentualną korupcję lub działanie na szkodę. Jeżeli zamiast 500000 urzędników mieli byśmy 170000 a to w zupełności by wystarczyło, to mogli by też lepiej zarabiać a i tak oszczędności wystarczyło by aby zlikwidować podatek PIT w ogóle, no i zwolnić urzędników go pobierających :lol: sprzedać budynki US itd

Edytowane przez Sławomir Guzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie Pawlaka wygląda tak: Płaćcie na ZUS przez całe życie, a jak już nie dacie rady pracować to niech was dzieci utrzymują. No ... bez jaj.

Gdyby zlikwidować obowiązkowe składki to ja jestem za. Każdy zadecyduje za siebie jak chce się zabezpieczyć. Chcesz odkładać do banku? proszę bardzo; inwestować samemu czy może powierzyć to komuś innemu? proszę bardzo.

 

To co się dzieje z emeryturami to po prostu skandal. Rzesza urzędasów roztrwoniła pieniądze, a teraz nie ma z czego wypłacić.

Edytowane przez el caco
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawlak powiedział prawdę. Nie liczy na państwowe emerytury, ja równierz.

 

A Pan Tusk na dzisiejszej konferencji zapytany, czy nie obawia się załamania swojej kariery, odpowiedział na to pytanie przytaczając (jak określił) powiedzenie swojej babci, że "dalej jak na Sybir nie wywiozą". Także jak widać humor dopisuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumowanie Pawlaka wygląda tak: Płaćcie na ZUS przez całe życie, a jak już nie dacie rady pracować to niech was dzieci utrzymują. No ... bez jaj.

Gdyby zlikwidować obowiązkowe składki to ja jestem za. Każdy zadecyduje za siebie jak chce się zabezpieczyć. Chcesz odkładać do banku? proszę bardzo; inwestować samemu czy może powierzyć to komuś innemu? proszę bardzo.

 

To co się dzieje z emeryturami to po prostu skandal. Rzesza urzędasów roztrwoniła pieniądze, a teraz nie ma z czego wypłacić.

 

Jak będę musiał siedzieć dzieciom lub wnukom na garnuszku, ciach!lnę sobie w czapkę, łykając dwa opakowania Relanium naraz. Taka egzystencja wydaje mi się bowiem zbyt poniżająca, by nie było jej wstyd prowadzić.

 

Urzędasom i politykom warto by zacząć konfiskować majątki, jeśli swoim łajdackim lub durnym postępowaniem narobią szkód. No i zabrać ostatecznie koryto, świnie znikną same.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kto by to miał konfiskować i pociągać do odpowiedzialności, bo sami sobie stanowiąc prawo krzywdy nie dają zrobić.

 

Jeśli chodzi o emerytury to dopóki będzie obowiązywać obligatoryjność odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne, dopóty będę to traktował jako kolejny obok PIT/CIT podatek, a dosadniej mówiąc haracz od pracy. Zresztą już o tym pisałem jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę musiał siedzieć dzieciom lub wnukom na garnuszku, <span style='color: red;'>[ciach!]</span>lnę sobie w czapkę, łykając dwa opakowania Relanium naraz. Taka egzystencja wydaje mi się bowiem zbyt poniżająca, by nie było jej wstyd prowadzić.

 

Urzędasom i politykom warto by zacząć konfiskować majątki, jeśli swoim łajdackim lub durnym postępowaniem narobią szkód. No i zabrać ostatecznie koryto, świnie znikną same.

 

Jedną z przyczyn starzenia się społeczeństwa jest właśnie system emerytalny. Nie ma emerytur = albo musisz odłożyć na starość albo mieć dzieci i je dobrze wychować, żeby miał się tobą kto zająć(co jest zresztą naturalne). Liczysz na emeryture = masz w d, bo przecież odłożyłeś :D A tu sie okazuje że nie odłożyłeś, tylko ktoś cie wyruchał i to w majestacie prawa.

 

Skoro wicepremier już wie i mowi to publicznie ze niema co liczyc na emeruturę z ZUSu, to tylko obrazuje w jak tragicznym stanie jest ta instytucja. Powinno to dac społeczenstwu do myslenia, albo wyjdziemy na ulice i rozwalimy ten grajdołek kolesi, albo zdechniemy z glodu na starosc.

 

Kazdy obecnie kombinuje jak moze, sam pracuję na 'oficjalnej' umowie za minimalną stawke + duza reszta 'w kopercie'. Tylko co mają zrobic ludzie, ktorzy dostają 1200brutto w makretach na kasie i to wszystko co zarobią?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę musiał siedzieć dzieciom lub wnukom na garnuszku, <span style='color: red;'>[ciach!]</span>lnę sobie w czapkę, łykając dwa opakowania Relanium naraz. Taka egzystencja wydaje mi się bowiem zbyt poniżająca, by nie było jej wstyd prowadzić.

 

"Pewien człowiek kupował codziennie 6 chlebów. Na co ci aż 6? - dziwili się znajomi. Człowiek odpowiedział: 2 zużywam, dwa pożyczam, dwa wyrzucam. Dokładniej liczę to tak:

2 zjadam ja z żoną, 2 daję moim dzieciom, aby karmiły nas na starość, a ostatnie 2 daję teściom".

 

Ten niedokładny cytat to fragment z książki Waldemara Łysiaka (wydana pod nazwiskiem Baldhead) "Konkwista" - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pewien człowiek kupował codziennie 6 chlebów. Na co ci aż 6? - dziwili się znajomi. Człowiek odpowiedział: 2 zużywam, dwa pożyczam, dwa wyrzucam. Dokładniej liczę to tak:

2 zjadam ja z żoną, 2 daję moim dzieciom, aby karmiły nas na starość, a ostatnie 2 daję teściom".

 

Ten niedokładny cytat to fragment z książki Waldemara Łysiaka (wydana pod nazwiskiem Baldhead) "Konkwista" - polecam.

 

To cytat z Koranu, który to cytat Łysiak umiejętnie wplótł w narrację. Lubię jego wcześniejsze książki, zanim zaczął wykorzystywać je do prowadzenia prywatnych porachunków.

 

Nie chcę mieć jeszcze dzieci, to chyba nie zbrodnia. Wedle cytowanego wyżej Waldka "Pan Się Nie Boi" Pawlaka jestem zatem skazany na śmierć głodową? To miłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cytat z Koranu, który to cytat Łysiak umiejętnie wplótł w narrację. Lubię jego wcześniejsze książki, zanim zaczął wykorzystywać je do prowadzenia prywatnych porachunków.

 

Nie chcę mieć jeszcze dzieci, to chyba nie zbrodnia. Wedle cytowanego wyżej Waldka "Pan Się Nie Boi" Pawlaka jestem zatem skazany na śmierć głodową? To miłe.

 

Akurat najbardziej lubię właśnie tą trylogię łotrzykowsko-heroiczną, a tym cytatem chciałem przekazać coś innego - zapewne będziesz opiekował się swoimi rodzicami gdy będą tego potrzebować a w jakiejś hipotetycznej przyszłości twoje dzieci równie chętnie powinny zaopiekować się tobą (w każdym razie dobrze byłoby je tak wychować). Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie, że masz decydujący wpływ na wychowanie dzieci, kiedy szkoła pod przymusem uczy je zupełnie nie tego, czego byś sobie życzył jest wątpliwe. Masz wpływ, ale znacznie ograniczony. XIX wiek był wiekiem złotym i tylko żal, że w Polsce był to wiek walki o wolność. Lepiej już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla prowadzącego za stalowe nerwy - chyba było mu szkoda rzeczniczki. Kobitka też twarda - co za problem przeprosić i powiedzieć "nie wiem" - a tak wygląda to jak wyciąganie studentki na 3= na egzaminie ustnym :D Pies drapał takie ministerstwo sportu i łapówkarstwa, ale od min. zdrowia zależy życie i zdrowie obywateli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

no i to jest błąd, to znaczy masz rację, że zdrowie i życie teraz zależy od ministerstwa a nie od samych obywateli czy lekarzy, ale powinno być zupełnie inaczej.

 

Zamiast ministerstwa, kilkaset pracowników, powinien być kilkuosobowy zespół oceniający wyłącznie, które schorzenia, choroby epidemie należy leczyć ze składki. Składka powinna być równa niska płatna niezależnie od stanu majątkowego. Nie opłacenie składki oznaczało by, że nie dostaniesz leczenia i koniec. Bez dyskusji. Na 50zł miesięcznie (zamiast obecnych 150-500zł) każdego uczciwego obywatela stać.

 

Komisja kwalifikowała by do leczenia ze składki wyłącznie epidemie, choroby, których rynkowe ubezpieczalnie nie podejmują się objąć.

 

Przykładowo, na rynku możesz się dobrowolnie ubezpieczyć na stomatologię, pierwszą opiekę, poród, grypę, i jasną cholerę.

Publiczne ubezpieczenie uzupełniało by twoje prywatne o dodatkową opiekę, to jest nowotwór piersi, prostaty, rak jąder, gruźlica, ebola, aids itp.

 

Oczywiście jakie dokładnie choroby wchodzą w zakres tego publicznego ubezpieczenia zdecydowała by kilkuosobowa komisja. Ministerstwo na bruk, budynek na miodowej na licytację.

 

Proste? Ale gdzie by wtedy premier umieszczał swych klakierów na stołki?

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/napieta-sytuacja-na-bialorusi/sikorski-to-pokazuje-pozycje-polski-w-ue-pol-swiat,1,5043550,wiadomosc.html

 

Jak widzę takich pajaców i słucham tych ich <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łów, to sam nie wiem czy się śmiać z ich kretynizmu i majactw, czy płakać nad naszym losem.

 

"Po raz pierwszy mamy sytuację, w której Polska o coś zaapelowała do UE... i w ciągu dwóch godzin wszystkie państwa podjęły decyzję po myśli Polski - podkreślił polityk. - To pokazuje pozycję Polski w UE. ...Pół świata nam zazdrości." - Radzio Sikorski

 

Jeśli to po raz pierwszy i to na temat Białorusi (kogo to w ogóle obchodzi i po co my się tam mieszamy?) To faktycznie pokazuje to pozycję Polski w UE. :lol:

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie temat Białorusi został sprowokowany przez nasze służby aby odwrócić uwagę od pogarszającej się sytuacji ekonomicznej, podwyższenia wieku emerytalnego itd. Nie wiem jak wy, ale ja mam standard życia po pięciu latach rządów PO niższy o około 30%.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego dnia.

 

PE przyjął rezolucję ws. CO2. Wbrew Polsce - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 15.03.2012

 

"Uważam Rze": Donald Tusk kandydatem EPP na szefa KE w 2014 r. - Onet Wiadomości

 

 

Cóż za ponure żarty...

 

Tak zmywając gary naszła mnie radosna myśl- niech znajdzie się u nas w kraju duże złoże ropy, albo niech przynajmniej te łupki będą opłacalne- niech jankesi przyjdą i nas zaatakują- gorzej nie będzie, poddamy się bez masła i oswobodzimy się z eurokomunizmu na rzecz okupacji.

Tak, wiem- niedorzeczne, ale to co się wyprawia nie jest bardziej groteskowe...

Edytowane przez KWS89
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od początku to było 100% pewne, a myslałeś , że obniży podatki :) ? Społeczeństwo wysłać na kurs myślenia tyle ode mnie w tej kwestii. Jak rozmawiałem wśród znajomych trochę czasu temu , że PO to zły pomysł to mnie chcieli "zabić" teraz nikt z nich nie przyznaje się , że taka rozmowa miała miejsce, a nawet , że oni na nich nie głosowali. Mniejsza część wyborcow PO twierdzi, że jest super jakby byli opłacani lub otumanieni TVN`em - więc o czym my mówimy.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

INFO: Jedna z kluczowych komisji działających przy Parlamencie Europejskim zablokowała ostatnio reformę dotyczącą praw autorskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że reforma została odrzucona przy składzie 113% jej członków!

Demokracja XXI wieku - udało się przekroczyć limit 100% frekwencji! Ale ta technologia idzie do przodu :lol2:

 

 

INFO: Jak podaje serwis tvp.info, p. Józef Oleksy, były premier z SLD, stanął na czele zespołu, przygotowującego raport na temat potrzeby zmian systemu kapitalistycznego.

 

Serwis podaje, że publikacja nosi roboczy tytuł „Raport w sprawie przemiany i kryzysu współczesnego kapitalizmu”. Poszczególne rozdziały i podrozdziały mają napisać m.in. prof. Jan Hartman, etyk, p. Jacek Żakowski, publicysta "Polityki", p. Dariusz Szwed, lider Zielonych 2004 i były minister polityki społecznej Krzysztof Pater.

- Dopiero składamy raport w całość, więc nie wiem jeszcze, jakie tezy postawią autorzy. Pewne jest jedno. Świat się zmienia i trzeba w poważny sposób wypowiedzieć się na temat jego przyszłości - mówi p. Oleksy.

 

Serwis zwraca uwagę, że raport ma być ogłoszony przed planowanym na 28 kwietnia kongresem SLD. To nie podoba się Ruchowi Palikota, który chce podobny swoją "korektę kapitalizmu" ogłosić w święto pracy.

Zmian systemu kapitalistycznego? To chyba ten raport będzie dotyczył Chin. Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apel komisarz UE do powieściopisarza

 

Napisałem do tego długiego posta, ale po chwili zastanowienia jednak nie ma sensu tu nic dodawać, jaki koń jest każdy widzi. Szkoda tylko, że takie informacje nie mają nawet wartości rozrywkowej i nadają się wyłącznie do działu "facepalm".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...