Jump to content
Sign in to follow this  
lspider

Polityka i politycy

Recommended Posts

hehehe. na trzezwo nie ogladac :)

nie dziwie sie brakiem odp na pewne pytania. rzad ma jawnie powiedziec ze ma w pupie spoleczenstwo?

ubaw po pachy. gratki dla redaktora, ze dal rade :lol2:

Szacunek dla prowadzącego za stalowe nerwy - chyba było mu szkoda rzeczniczki. Kobitka też twarda - co za problem przeprosić i powiedzieć "nie wiem" - a tak wygląda to jak wyciąganie studentki na 3= na egzaminie ustnym :D Pies drapał takie ministerstwo sportu i łapówkarstwa, ale od min. zdrowia zależy życie i zdrowie obywateli!

@Up

no i to jest błąd, to znaczy masz rację, że zdrowie i życie teraz zależy od ministerstwa a nie od samych obywateli czy lekarzy, ale powinno być zupełnie inaczej.

Zamiast ministerstwa, kilkaset pracowników, powinien być kilkuosobowy zespół oceniający wyłącznie, które schorzenia, choroby epidemie należy leczyć ze składki. Składka powinna być równa niska płatna niezależnie od stanu majątkowego. Nie opłacenie składki oznaczało by, że nie dostaniesz leczenia i koniec. Bez dyskusji. Na 50zł miesięcznie (zamiast obecnych 150-500zł) każdego uczciwego obywatela stać.

Komisja kwalifikowała by do leczenia ze składki wyłącznie epidemie, choroby, których rynkowe ubezpieczalnie nie podejmują się objąć.

Przykładowo, na rynku możesz się dobrowolnie ubezpieczyć na stomatologię, pierwszą opiekę, poród, grypę, i jasną cholerę.

Publiczne ubezpieczenie uzupełniało by twoje prywatne o dodatkową opiekę, to jest nowotwór piersi, prostaty, rak jąder, gruźlica, ebola, aids itp.

Oczywiście jakie dokładnie choroby wchodzą w zakres tego publicznego ubezpieczenia zdecydowała by kilkuosobowa komisja. Ministerstwo na bruk, budynek na miodowej na licytację.

Proste? Ale gdzie by wtedy premier umieszczał swych klakierów na stołki?

• Upvote 4

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/napieta-sytuacja-na-bialorusi/sikorski-to-pokazuje-pozycje-polski-w-ue-pol-swiat,1,5043550,wiadomosc.html

Jak widzę takich pajaców i słucham tych ich <span style='color: red;'>[ciach!]</span>łów, to sam nie wiem czy się śmiać z ich kretynizmu i majactw, czy płakać nad naszym losem.

"Po raz pierwszy mamy sytuację, w której Polska o coś zaapelowała do UE... i w ciągu dwóch godzin wszystkie państwa podjęły decyzję po myśli Polski - podkreślił polityk. - To pokazuje pozycję Polski w UE. ...Pół świata nam zazdrości." - Radzio Sikorski

Jeśli to po raz pierwszy i to na temat Białorusi (kogo to w ogóle obchodzi i po co my się tam mieszamy?) To faktycznie pokazuje to pozycję Polski w UE. :lol:

Edited by Sysak

Wg mnie temat Białorusi został sprowokowany przez nasze służby aby odwrócić uwagę od pogarszającej się sytuacji ekonomicznej, podwyższenia wieku emerytalnego itd. Nie wiem jak wy, ale ja mam standard życia po pięciu latach rządów PO niższy o około 30%.

• Upvote 3

Miłego dnia.

PE przyjął rezolucję ws. CO2. Wbrew Polsce - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 15.03.2012

"Uważam Rze": Donald Tusk kandydatem EPP na szefa KE w 2014 r. - Onet Wiadomości

Cóż za ponure żarty...

Tak zmywając gary naszła mnie radosna myśl- niech znajdzie się u nas w kraju duże złoże ropy, albo niech przynajmniej te łupki będą opłacalne- niech jankesi przyjdą i nas zaatakują- gorzej nie będzie, poddamy się bez masła i oswobodzimy się z eurokomunizmu na rzecz okupacji.

Tak, wiem- niedorzeczne, ale to co się wyprawia nie jest bardziej groteskowe...

Edited by KWS89
  • Upvote 3

Przecież od początku to było 100% pewne, a myslałeś , że obniży podatki :) ? Społeczeństwo wysłać na kurs myślenia tyle ode mnie w tej kwestii. Jak rozmawiałem wśród znajomych trochę czasu temu , że PO to zły pomysł to mnie chcieli "zabić" teraz nikt z nich nie przyznaje się , że taka rozmowa miała miejsce, a nawet , że oni na nich nie głosowali. Mniejsza część wyborcow PO twierdzi, że jest super jakby byli opłacani lub otumanieni TVN`em - więc o czym my mówimy.

Edited by Gregor1230

INFO: Jedna z kluczowych komisji działających przy Parlamencie Europejskim zablokowała ostatnio reformę dotyczącą praw autorskich. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że reforma została odrzucona przy składzie 113% jej członków!

Demokracja XXI wieku - udało się przekroczyć limit 100% frekwencji! Ale ta technologia idzie do przodu :lol2:

INFO: Jak podaje serwis tvp.info, p. Józef Oleksy, były premier z SLD, stanął na czele zespołu, przygotowującego raport na temat potrzeby zmian systemu kapitalistycznego.

Serwis podaje, że publikacja nosi roboczy tytuł „Raport w sprawie przemiany i kryzysu współczesnego kapitalizmu”. Poszczególne rozdziały i podrozdziały mają napisać m.in. prof. Jan Hartman, etyk, p. Jacek Żakowski, publicysta "Polityki", p. Dariusz Szwed, lider Zielonych 2004 i były minister polityki społecznej Krzysztof Pater.

- Dopiero składamy raport w całość, więc nie wiem jeszcze, jakie tezy postawią autorzy. Pewne jest jedno. Świat się zmienia i trzeba w poważny sposób wypowiedzieć się na temat jego przyszłości - mówi p. Oleksy.

Serwis zwraca uwagę, że raport ma być ogłoszony przed planowanym na 28 kwietnia kongresem SLD. To nie podoba się Ruchowi Palikota, który chce podobny swoją "korektę kapitalizmu" ogłosić w święto pracy.

Zmian systemu kapitalistycznego? To chyba ten raport będzie dotyczył Chin. Edited by Modd

Apel komisarz UE do powieściopisarza

Napisałem do tego długiego posta, ale po chwili zastanowienia jednak nie ma sensu tu nic dodawać, jaki koń jest każdy widzi. Szkoda tylko, że takie informacje nie mają nawet wartości rozrywkowej i nadają się wyłącznie do działu "facepalm".

Edited by Yeamik

Były prezes/właściciel OPTIMUS SA opowiada jak go załatwili urzędnicy oraz dlaczego pozbył się swietnie prosperującej firmy, którą potem zniszczyła 'warszafka'.

Edited by pix3l
  • Upvote 2

Właśnie obejrzałem i szczerze mówiąc brak mi słow, bo takie to mocne. Wielki szacunek dla pana Kluski.

Edited by Sysak

Bez rewolucji nic się w tym kraju nie zmieni :/ Głosowałem przeciw wejściu do UE bo wiedziałem że będzie to oznaczało bezkarne łapówkarstwo i kolejne tony bzdurnych przepisów. Co z tego że kraj się rozwija na kredyt jak zjedzą nas długi i korupcja.

Ale korupcja zawsze była i byłaby bez UE. Długi w innych krajach zaciągano "od zawsze", zresztą wszystkie kraje mają jakieś długi. Nawet USA.

Także to nie trafione zarzuty. Ale biurokracja to się zgodzę, gryzipiórki z Brukseli kochają ją jeszcze bardziej niż nasi rodzimi urzędnicy...

Sorry, ale przez takie rozumowanie tkwimy w bagnie jakim tkwimy. Popatrz na nasze miejsce w przeróżnych rankingach nt. korupcji, opieszałości urzędników, wrogości państwa wobec obywatela, inwigilacji itp. I co z tego że USA, kraje Europy zachodniej mają takie same problemy? Mamy ich w tym naśladować i twierdzić że wszystko jest OK? To tylko świadczy o tym że ich model państwa, który tak wiernopoddańczo wdrażamy u nas jest zgniły u podstaw. Bogatsze kraje może stać na takie długi, nas nie bardzo. W końcu nie będziemy w stanie utrzymać tych nowych inwestycji, bo kasa będzie szła na spłacenie długów zaciagniętych na ich budowę.

• Upvote 1

A to już inna bajka.

Nawet Chiny przeinwestują kolej. Okazuje się że na tak rozbudowaną infrastrukturę (m.in. największa na świecie sieć kolei dużych prędkości) lokalne budżety miejskie nie mają kasy na utzrymanie.

Także to wiadomo od dawna że kopiować warto tylko dobre rozwiązania a inne trzeba wymyślić własne.

@Aquarium, fajne jest to twierdzenie, że nasza kultura góruje nad niemiecką a dowodem jest to, że niemieccy policjanci zaczęli brać łapówki a nasi nie przestali ;) śmieszne ale fakt, Europa dąży do naszego poziomu szybciej niż my do nich :D

W zarobkach dogonimy Unię za 65 lat - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 02.04.2012

Miłego poniedziałku. Cuda się dzieją- już tylko kilkadziesiąt lat i będziemy porównywalni z krajami "starej" unii. Pod warunkiem, że ich pensje nie będą rosnąć...

Polska- ceny z zachodu, zarobki ze wschodu. I tak to się kręci...

Obawiam się, że to nie jest prawda. Dogonimy Unię znacznie szybciej, jednak nie tak jak byśmy sobie wymarzyli, tzn, oni stracą siłę nabywczą do naszej a nie my zyskamy ich. Cała Europa tonie i USA też, to jest trend nieunikniony. Ops.. był by unikniony, jak by ktoś normalny zaczął władać naszą cywilizacją. Taki Ron Paul na przykład, lub Nigel Farage (nie ma takiego dokładnego odpowiednika na tym poziomie co RP), jeżeli chodzi o Europę. Jednak takiej perspektywy zbyt wyraźnie nie widać. 10 lat wystarczy, aby % PKB całej Unii, wszystkich państw wspólnoty w PKB świata spadł z 16% do 8%. I to tyle na ten temat.

Od 2005 roku przeciętne wynagrodzenie w Polsce spadło, więc nie wiem skąd oni wzięli 30% wzrostu.

A "stara" Unia jest póki co bogata, ale nie przywiązywałbym się do tego stanu.

Takie bezpośrednie porównanie średnich dochodów jest mało sensowne i jest drogą na skróty. Przecież najważniejszy jest poziom życia czyli relacje do koniecznych wydatków.

Osoba która w PL zarobi 800€ ma wyższy standard życia niż ktoś w UK czy IRL kto zarobi tą samą kwotę.

Poza tym najlepszą miarą dobrobytu w kraju jest porównywanie życia tych najniżej zarabiających.

Takie bezpośrednie porównanie średnich dochodów jest mało sensowne i jest drogą na skróty. Przecież najważniejszy jest poziom życia czyli relacje do koniecznych wydatków.

Osoba która w PL zarobi 800€ ma wyższy standard życia niż ktoś w UK czy IRL kto zarobi tą samą kwotę.

Wolę inne porównanie. Ile przeciętny elektryk w Polsce a ile np. w Holandii kupi paliwa za swoją miesięczną wypłatę.

Narazie sprawa jeszcze nie ma rozglosu na skale kraju ale to tylko kwestia czasu. Pewnien przedsiebiorca z mojego miasta, Grzegorz Sowa wypowiedzial niedawno wojne ZUSowi. Chyba jako pierwszy w kraju. Zaprzestal placenia skladek kilka miesiecy temu, korespondujac z zusem doszlo do tego, ze w najblizszym czasie bedzie sprawa w sadzie. Widac ze facet nie zamierza latwo odpuscic. Polecam spojrzec na Jego strone NormalnyKraj.pl - poprawmy byt w naszym kraju Takich ludzi powinno byc wiecej, moze w koncu wyszli bysmy z ciemnej du.y, bo inaczej obecnego stanu rzeczy w tym "kraju" nazwac nie mozna.

Edited by Carson

Myślałem, że JKM przesadza z tymi atakami na Solidarną Polskę, ale po tym co usłyszałem z ust pani Kempy będę miał koszmary.

Edited by Modd

Poza tym najlepszą miarą dobrobytu w kraju jest porównywanie życia tych najniżej zarabiających.

No i tu się nie zgodzę. Jeżeli o poziomie życia w państwie ma stanowić jaką siłę nabywczą ma ostatni leń i do tego głupi to ja bardzo dziękuję za taką "sprawiedliwość".

Dobrze powinni mieć pracowici, dobrze powinni mieć mądrzy i sprytni, a bardzo dobrze powinni mieć mądrzy, sprytni i pracowici w jednym. Ale lenie którzy są głupi powinni mieć zerową siłę nabywczą. Oczywiście jak by ich bieda przycisnęła zaraz by zmądrzeli i, lub stali się pracowici. Człowiek jest zdolny przystosować się do każdych warunków, ale musi mieć te warunki.

Jednakowa płaca dla każdego?

INFO: W Szwajcarii zbierane są podpisy pod propozycję referendalną, która zakłada wprowadzenie "bezwarunkowego dochodu bazowego" w wysokości 2,5 tys. franków dla każdego obywatela.

Inicjatywa jest wspierana przez genewską organizację BIEN, która została założona w 2001 r. i od tamtego czasu promuje ideę powszechnego dochodu dla każdego Szwajcara. Cały pomysł wywodzi się natomiast z tytułu książki "Utopia" autorstwa śp. Tomasza Morusa.

Władze Szwajcarii nie wyobrażają sobie, jak w rzeczywistości miałoby wyglądąć wprowadzenie tego pomysłu w życie, a sceptycy zaznaczają, że jednakowa płaca dla każdego znacznie obniżyłaby motywację ludzi do pracy.

Narzekamy na Polskę, a jak widać nawet w Szwajcarii nie brakuje idiotów :D

No i tu się nie zgodzę. Jeżeli o poziomie życia w państwie ma stanowić jaką siłę nabywczą ma ostatni leń i do tego głupi to ja bardzo dziękuję za taką "sprawiedliwość".

Dobrze powinni mieć pracowici, dobrze powinni mieć mądrzy i sprytni, a bardzo dobrze powinni mieć mądrzy, sprytni i pracowici w jednym. Ale lenie którzy są głupi powinni mieć zerową siłę nabywczą. Oczywiście jak by ich bieda przycisnęła zaraz by zmądrzeli i, lub stali się pracowici. Człowiek jest zdolny przystosować się do każdych warunków, ale musi mieć te warunki.

Ale ja nigdzie nie napisałem o porównywaniu dochodów leni i nierobów.