Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Haczyk w tym, że on nie jest antysystemowy od wczoraj albo od decyzji kandydatury. On jest taki od zawsze, a przynajmniej odkąd ja pamiętam. Jego zespół nigdy nie śpiewał "jak dobrze nam w tym kraju".

 

 

Mnie tylko ciekawi, skąd on się w ogóle wziął. Bo jakoś nie widziałem go za wiele wcześniej. Dla mnie, Kukiz wyskoczył pare m-cy temu jak filip z konopii i co najlepsze - bez zaplecza partyjno-finansowego był praktycznie co trochę w TV. Korwin z darowiznami i dietą europosła nie był w stanie sobie takiego czasu wykupić, wywiady etc. Nie mówiąc o tym, że osoby które go znają osobiście (to akurat wiem z przekazu znajomy/znajomego, więc przez palce puszczam) mówią o nim że moczymorda cholerna. Więc nawet gdyby przyjąć że jakimś cudem dorobił się na tej swojej twórczości to i tak pewnie przepił dawno... a to tylko sprawia, że jest gąbką, chłonącą wszystko co PO podsunie za parę zł. Ja go też tak widzę. Ot prywatny bardzo pesymistyczny punkt widzenia. Nie wygląda mi on na antysystemowca, bardziej bronka przypomina mówiąc: (z pamięci) "a jeśli ktoś myśli, że JOWy są jedynym postulatem to jest w błędzie! (...) pójdziemy z jowami na jesieni ale będą i inne eee yyy ważne sprawy" Nosz kur*** scyzor się otwiera...

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie rozumiem jak to możliwe, że JOWy scementują betonem zbrojonym istniejący stan rzeczy. Wszak cała heca polega rzekomo na tym, by odsunąć te same świnie od koryt, no nie?

 

Choć prościej by było zabrać koryto i pozwolić im zdechnąć z głodu.

CEvsvU2WgAEijrG.png

No tak po prostu^^

Wyniki wyborów gdyby niedzielne głosowanie przeliczyć na partie kandydatów w systemie JOW. Wiem, że to pewne uproszczenie, ale faktycznie wyniki były by podobne. Połowa PiS połowa PO i jeden Kukiz bez najmniejszego znaczenia jak teraz Wipler.

Edytowane przez maxymili
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i PIS na jesień u władzy, a Bul na prezydenta zacznie wszystko vetować...tia....

Nie dzięki.

Głosowałem na Kukiza

Teraz Duda

Na jesień Kukiz+ Pis u władzy

I będę zadowolony o ile PIS troszkę spokornieje, a Kukiz nadal będzie podbierał ludzików i rósł w siłę.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej....tia.....łatwo mówić gdy się jest na emigracji.

Wróć do kraju i na własnej skórze przekonaj się o następstwie wyborów.

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i PIS na jesień u władzy, a Bul na prezydenta zacznie wszystko vetować...tia....

Nie dzięki.

Głosowałem na Kukiza

Teraz Duda

Na jesień Kukiz+ Pis u władzy

I będę zadowolony o ile PIS troszkę spokornieje, a Kukiz nadal będzie podbierał ludzików i rósł w siłę.

 

Trzeba to jeszcze przemyśleć. Bo rzeczywiście może być to całkiem niekorzystny scenariusz (Duda w II turze). Ale sam jeszcze tego nie analizowałem. Za to zastanowił mnie wywiad z Korwinem w PR1. Powiedział, właśnie że to najgorszy scenariusz, bo z PISem u władzy PO może się dogadać i bez żadnego referendum wprowadzić (100% władzy) wprowadzić JOWy.

Póki PIS nie ma prezydenta to im to nie wsmak więc jeszcze jest ten bufor bezpieczeństwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce JOW, niech wprowadzą niech zabetonują niech będzie 100% władzy w jednej partii. 

A teraz co? To nie my, to poprzednicy. My nic nie możemy, bo koalicjant itd itd, a to fe bo Prezydent wetuje itd itd. Dlatego PO po 4 latach twierdziło że niewiele mogło bo to jeszcze zażyłości poprzedników.

Pojawiła się kropla która przelała czarę goryczy, sądzę że ludzie nie dadzą sobie w kaszę już dmuchać.
Szczególnie aktualne pokolenie moich rówieśników, które gdy głosowało na PO, nie wiele wiedziało o życiu:)  (ja np miałem 22lata)  teraz mając 30 lat na karku, siedząc w całości głębiej i czerpiąc informację z alternatywnych źródeł potrafię bardziej racjonalnie do swoich wyborów politycznych podejść. 

Nie zapominamy i nie zapomnimy na pewno. 

PIS to banda oszołomów, tak samo jak PO, ale będąc przez 8 lat w opozycji może zmądrzeli, a koalicja z takim np Kukizem mogłaby wyjść im/nam na dobre.

No ale do II tury jeszcze czasu trochę zostało, możliwe że ktoś mnie przekona. Niestety obawiam się że wynik tych wyborów może przełożyć się na jesienne, a ja po prostu mam już serdecznie dość PO

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz, że jak tym samym ludziom dasz więcej władzy to będą rządzić lepiej? Sory ale to wydaje mi się myślenie życzeniowe.

Jow owszem ale w systemie prezydenckim. Rząd wyznaczany prze prezydenta o i ordynacja australijska / irlandzka, czyli JOW Preferencyjna. Natomiast w systemie partyjno gabinetowym JOW spowodują masakrę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaną więcej władzy, to łatwiej ich będzie rozliczyć.

Stracą argument "gdybyśmy sami rządzili itd"

Imho ludzie potrafią się teraz tak zorganizować że dokładnie rozliczą/pokażą niezadowolenie (vide ACTA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOWami zabetonujesz system, aby partie się już nas [wyborców] nie bały, że je pogonimy i wtedy oczekujesz, że będą nas bardziej słuchać? HAHAHA "logika". Zastanów się nad logiką twojej wypowiedzi.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dopuszczam cały czas możliwość nawet tak skrajne jak na Ukrainie.
Skoro w Mołdawii naród potrafi wyjść na ulice, to może w końcu i w PL tak się stanie.

A wtedy żadne JOW nie pomogą zdrajcom i złodziejom

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protest-w-kiszyniowie-moldawii-o-zaginiony-miliard-dolarow,539077.html

Ruchają nas jak chcą, ale na pewno wszystko do czasu.

JOW w ruchaniu ani im nie pomogą, ani nie zaszkodzą.

Imho czara goryczy się przelała.

 

Z drugiej strony równie dobrze, Kukiz to podstawiony czarny koń, by ciemny naród podchwycił hasło JOW, dzięki czemu to wprowadzą bo im na tym bardzo zależy.

No ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? Nic nie zrobisz:)

Ty twierdzisz że z JOW politycy się nie będą już nas bali, ja nie.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dopuszczam cały czas możliwość nawet tak skrajne jak na Ukrainie.

Skoro w Mołdawii naród potrafi wyjść na ulice, to może w końcu i w PL tak się stanie.

A wtedy żadne JOW nie pomogą zdrajcom i złodziejom

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protest-w-kiszyniowie-moldawii-o-zaginiony-miliard-dolarow,539077.html

Ruchają nas jak chcą, ale na pewno wszystko do czasu.

JOW w ruchaniu ani im nie pomogą, ani nie zaszkodzą.

Imho czara goryczy się przelała.

 

Z drugiej strony równie dobrze, Kukiz to podstawiony czarny koń, by ciemny naród podchwycił hasło JOW, dzięki czemu to wprowadzą bo im na tym bardzo zależy.

No ale co zrobisz jak nic nie zrobisz? Nic nie zrobisz:)

Ty twierdzisz że z JOW politycy się nie będą już nas bali, ja nie.

Aha, naród ma wyjść na ulice oni będą strzelać, wezwą Bundeswehre aby strzelała do "polskich bandytów" na ulicach, już wprowadzili takie prawo, ustawa 1066, a ty będziesz kibicował nam z Londynu. 

Yhy spoko

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk w tym, że on nie jest antysystemowy od wczoraj albo od decyzji kandydatury. On jest taki od zawsze, a przynajmniej odkąd ja pamiętam. Jego zespół nigdy nie śpiewał "jak dobrze nam w tym kraju".

 

Nieprawda.

Wspierał PO publicznie przez kilka lat, potem mówił że się zawiódł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma wyjść na ulice, co wy w ogóle obywatele ...? Młodzi nie wyjdą bo mają w rzyci. Starzy nie wyjdą bo do tej pory pamiętają pałowanie przez ZOMO, zresztą są za starzy. Ci w średnim wieku mają na głowie kredyty, żony, dzieciaki i ratę za samochód, a jak nasra im w papiery siedzenie na dołku za podpalanie radiowozów, to pracodawcy ani banku nie będzie nic obchodziło, nara kochanieńki.

I kto ma wyjść, Krul na białym koniu? E, bez sensu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej taka, jak między kwadratem i prostokątem. Hipoteza to podgrupa teorii. ;]

 

Każda teoria to coś udowodnionego naukowo i działającego. Hipoteza to przypuszczenie na podstawie jakiś przesłanek i oto mi chodziło.

Mnie tylko ciekawi, skąd on się w ogóle wziął. Bo jakoś nie widziałem go za wiele wcześniej. Dla mnie, Kukiz wyskoczył pare m-cy temu jak filip z konopii i co najlepsze - bez zaplecza partyjno-finansowego był praktycznie co trochę w TV.

 

On prawdopodobnie został wypromowany przez media platformerskie aby odebrać głosy Dudzie i Korwinowi.  Na Kukiza zagłosowali głównie niezadowoleni byli wyborcy PO którzy nie chcieli głosować na Dudę i Korwina.

Znowu będzie trucie [gluteus maximus] jakimiś jowami a ucieczka od realnych problemów jak wysokie i skomplikowane podatki, przerost biurokracji, słaba armia itd.

Ostatecznie skończy się tym że do sejmu wejdą PO, PiS i kilkunastu posłów: Kukiz, Korwin, Wipler, Braun, Kowalski itp. i na tym koniec. To będzie prawdziwie odświeżony rząd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej....tia.....łatwo mówić gdy się jest na emigracji.

Wróć do kraju i na własnej skórze przekonaj się o następstwie wyborów.

Ja nie musze wracac do kraju , jak i wiele innych osob co wcale nie oznacza brak powiazan biznesowych, rodzinnych czy innych w kraju. I czy to bedzie PO czy PiS to nie widze roznicy, no moze takiej ze latwiej mnie do pierdla wsadza za PiSu, za to prowadzenie biznesu za PO to pomieszanie z pomyleniem pod rzadami EU.

 

A na emigracji nie jestem w 100% przez polityke i to co sie dzieje w kraju, a dlatego ze wole wolniejsze zycie. Ciezko to zrozumiec dopoki nie posiedzi sie w takim miejscu min. 3 miesiace, ale tez nie kazdemu to przypadnie do gustu.

 

To nie dzieki politykom sciagnalem dzisiaj kurtke zimowa, a dlatego ze jest 44*C w cieniu ;)

 

Wracajac do tematu bo widze ze bardzo nie spodobalo sie powiedzenie gdzie 2 sie bije tam 3 korzysta...

Chyba tylko debil mysli ze liberalna prawica moze rzadzic sama w nastepnym wyborach. Jedyna szansa jest wlasnie bycie tym 3cim zeby puscic w obieg czesc wlasnych ustaw. To nie piaskownica ze wszystko albo nic. Bycie w koalicji to bycie ta 3cia strona ktora dzieki temu iz nie ma wiekszosci jednopartyjnej, mozna cos ugrac. Zreszta taki jest plan na nastepne wybory dla Korwina czy Kukielki, ale tylko glupiej tego nie zauwazy. Zjem wlasne klapki jakby bylo inaczej.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, naród ma wyjść na ulice oni będą strzelać, wezwą Bundeswehre aby strzelała do "polskich bandytów" na ulicach, już wprowadzili takie prawo, ustawa 1066, a ty będziesz kibicował nam z Londynu. 

Yhy spoko

Rodzinę wyślę na zachód, sam zrobiłbym tyle ile się da by moje córki mogły żyć w godnej Polsce.

Nie martw się o mnie, martw się o elektorat JKW, bo w takiej sytuacji miałby problem by w gimnazjum zwolnienie z lekcji dostać.

 

Kto ma wyjść na ulice, co wy w ogóle obywatele ...? Młodzi nie wyjdą bo mają w rzyci. Starzy nie wyjdą bo do tej pory pamiętają pałowanie przez ZOMO, zresztą są za starzy. Ci w średnim wieku mają na głowie kredyty, żony, dzieciaki i ratę za samochód, a jak nasra im w papiery siedzenie na dołku za podpalanie radiowozów, to pracodawcy ani banku nie będzie nic obchodziło, nara kochanieńki.

I kto ma wyjść, Krul na białym koniu? E, bez sensu.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protest-w-kiszyniowie-moldawii-o-zaginiony-miliard-dolarow,539077.html

Bądź tak dobry i zobacz w ten link, pogoogluj. Ja widzę że w przypadku Mołdawii wyszli wszyscy, młodzi, stazi. Na razie jest dobrobyt w PL, więc nikt nie wychodzi...pytanie kiedy czara goryczy się przeleje. 

Chyba nie sądzisz że Polacy nie są do tego zdolni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjście na ulicę ? Na wszystko jest sposób. Przykład: okrągły stół i oddanie władzy solidaruchom w rzeczywistości swoim ludziom na czele których stoi rzekomo antyreżimowy oszołom Wałęsa. Tak samo będzie z Kukizami dorwą się do koryta a potem będą pudrować reżim. Wałęsa zaklinał się na wszystkie świętości, przysięgał. Kukiz robi to samo. Byli wyborcy PO są przekorni. Sami zobaczycie, stara sprawdzona metoda.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protest-w-kiszyniowie-moldawii-o-zaginiony-miliard-dolarow,539077.html

Bądź tak dobry i zobacz w ten link, pogoogluj. Ja widzę że w przypadku Mołdawii wyszli wszyscy, młodzi, stazi. Na razie jest dobrobyt w PL, więc nikt nie wychodzi...pytanie kiedy czara goryczy się przeleje. 

Chyba nie sądzisz że Polacy nie są do tego zdolni?

I co, odzyskali ten miliard dolarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi, skąd on się w ogóle wziął. Bo jakoś nie widziałem go za wiele wcześniej. Dla mnie, Kukiz wyskoczył pare m-cy temu jak filip z konopii 

 

No nie, jakbyś interesował się żołnierzami wyklętymi, usuwaniem nazw ulic, które są nazwami od komunistów/zbrodniarzy wojennych, interesował się polską historią i dbaniem o nią oraz inne tego typu działania to Kukiz by był Ci o wiele bliższy. ;] Od dawien dawna w tym siedzi, tyle, że nie aspirował nigdy tak wysoko. 

 

Od 2009 prowadził nieobecni.com.pl , potem był w komitecie PO a jakoś od 2010 zaczął aktywnie brać udział w marszach niepodległości itd. 

 

Także Havoc wybacz, po prostu się nigdy nie interesowałeś tą niższą polityką, więc nie pisz teraz o filipie z konopi. :P 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.movie-box.pl/191/Upadek-Polski.html?fb_action_ids=944693545561693&fb_action_types=og.likes

Nie wiem czy widzieliście ale to już było. Kiedyś. Rozbiory....

Wyprzedaż kraju za kase, wpływy, stanowiska(pacz tusek).

Rozwalenie armii, 100tys niecałe, ponad 100 generałow(w ostatnim odcinku kampanii bronek dorzucił 6 czy 7 nowych nominacji...)

 

Co do Kukiza to on od dłuższego czasu był za jowami, inicjatywa raczej dawno wystartowała, sam przystąpiłem do zmielonych koło 2010roku może...

JOW, w wersji australijskiej to jedyne narzędzie kontroli tych pacanów mieniących się władcami Polski. Piszecie o betonie, a to co teraz jest lepsze? w jaki sposób?

 

Wybory...2 tura szykują sie do sfałszowania. Wystarczy porównać se dzień wyborów o ogłoszenie wyników, i dzień następny, gdzie róznica 50 a 51 okręgów o z róznicy 5 czy 6% miedzy dudą a bulem zrobiło sie mniej niz 2%.

Fałszerstwa były i będą. O tym że były świadczy fakt, że w korespondencyjnych, zagranicznych glosowaniach liczba kart wydanych i zebranych z głosami się zgadza. A znam przypadek że kolo nie oddał karty, wypełnionej, bo coś mu wypadło...Nie warto wspominać o zdjęciach z komisji gdzie widać różny wynik głosów oddanych na bronka z godziny 22 i z rana...

Wystarczy popatrzeć też na panikę w mediach by zobaczyć, jak trzęsą dupami.

Żyd z giewu, niesioł sieją jadem. Zatroskani telewidzowie z zagranicy dzwonią ku przestrodze do wsi24 i ich szkiełka z przestrogą, że młodzi nie wiedzą co czynią i że jakby kukiz miał wygrać albo on i duda w wyborach na jesieni to nie mają co wracać do kraju!

Czizas...

Znow też zacznie sie straszenie pisem, jaki to on zły...

Przyznam, ze wstydem, głosowałem do tej pory na platforme oszustów(powinni miec wiecej literek nie tylko po, brakuje z jak zdrajcy, k jak kłamcy i s jak sprzedawczyki) bo byłem przekonany, przynajmniej na początku że to rzeczywiście ruch społeczny. No ale nie interesowałem się jakoś specjalnie polityką. Podobnie było z Bredzisławem. Nie wiedziałem o pro civili, aferze marszałkowskiej, o aneksie WSI i cyrku wokół macierewicza wolałem nie myśleć, a jeszcze jak samolot spadł to już zupełnie odpał był. Tyle że człowiek tera przejrzał i widzi w jakim syfie jesteśmy. I w<span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span> bierze.

A że za późno już na cokolwiek to wyjeżdża.

 

Naprawdę wygrana Dudy, koalicja PIS i Kukiza to najgorsze co może być? Na dzień dzisiejszy i tak jestesmy w czarnej d...bo nic w tym kraju nie działa jak trzeba. JOWy też takie złe?

A SKĄD CZERPIECIE INFO ŻE SĄ TAKIE ZŁE? Z źródeł gdzie to funkcjonuje czy z  wsi24? Czy z gazety żyda.

BTW nie mam nic przeciw żydom, ale michnik to nie polak, tylko żyd. Przypadkiem ma obywatelstwo Polskie. Ojciec kapuś, antypolak, brat  michnika-  dobrowolny agent sb, sedzia skazujący członków AK na kary śmierci. Sam michnik aktywnie wybiela rodzinkę.

 

Chciałbym coś jeszcze napisać ale mózg mi sie lasuje i cza iść jutro do pracy, do kołchozu zwanego Starostwo Powiatowe, gdzie naczelnik mego wydziały to kompletny świr i idiota zmieniający koncepcję w pół zdania a treść wypowiedzi przeinacza w następnym. Gdzie przewał jest na przewale, a beneficjentami jest beton, nieruszalny beton, bo nawet jak doniesiesz to w sądzie i prokuraturze sami swoi. Gdzie przetargi są ustawiane, a kierownictwo czerpie z nich korzyści( ach te firmy krzaki i faktury na usługi niezrealizowane lub zrobione po łebkach, cud miód malina to te z funduszy europejskich). Nie zapłacono za remont drogi? Tylko 2 miliony dlugu? Sprzedajmy dług innej firmie, ona spłaci wierzyciela. Ah, teraz jest 2.5 miliona, ale że nowy wierzyciel to kontrol na jakiś czas sie nie przyjebie...

A szaraczek "zasuwa" na umowie za 1300 na rękę...napisałem w nawiasie, bo kurewski przerost zatrudnienia sprawia, że pracy jest na może godzine, dwie dziennie, a reszta czasu to wkurzanie sie na przełożonego-zjeba i szukanie se zajęcia...ale co zrobić jak bezrobocie oficjalne 25% a nieoficjalne ~35%. Praca odmóżdzająca, nie dająca satysfakcji, pieniędzy...i emerytury. Prognozowana w kwocie 600. Przy czym przeliczniki zmieniają sie co kwartał :D

Zresztą za 10-15lat piramida zusu i tak się zawali...

  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, jakbyś interesował się żołnierzami wyklętymi, usuwaniem nazw ulic, które są nazwami od komunistów/zbrodniarzy wojennych, interesował się polską historią i dbaniem o nią oraz inne tego typu działania to Kukiz by był Ci o wiele bliższy. ;] Od dawien dawna w tym siedzi, tyle, że nie aspirował nigdy tak wysoko. 

 

Od 2009 prowadził nieobecni.com.pl , potem był w komitecie PO a jakoś od 2010 zaczął aktywnie brać udział w marszach niepodległości itd. 

 

Także Havoc wybacz, po prostu się nigdy nie interesowałeś tą niższą polityką, więc nie pisz teraz o filipie z konopi. :P

Zgadzam się, nie interesowało mnie to, niższą politykę reprezentował dla mnie krzyk Korwina i na tym się skupiałem. Dlatego pisałem, że "dla mnie wyskoczył(...)". A teraz jak patrzeć na jego współpracę z PO?

Jako "krowa która zmienia zdanie" czy tajny agent? Bo nie odmawiam, możliwości zmiany frontu, tego że chce rzeczywiście coś zmienić. Ale po prostu capi mi łajnem cała jego kandydatura i tyle. Chciałbym jednak aby było jak piszecie, że działa przeciw, że wejdzie do sejmu, że coś będzie przepychał. Tylko żeby on sam jeszcze wiedział co chce przepchnąć...

 

AHA! Jeszcze jedno. Maciek, może ty? Temat: Exit-Poll.

Jak to się ku-jego-mać liczy? Jakim cudem w niedzielę o 22 znano wyniki (jak widać po dokładnym przeliczeniu głosów)? Jak to działa? Bo od lat widzę, że te "sondażowe" wyniki różnią się 2-3% dla wysokich wyników oraz jakieś 0,5% dla kandydatów którzy uzyskali poniżej 5%. Ja się pytam tak, nie znając się na matmie ale na logikę, czy matka matematyka i tatuś statystyka to nie załamują teraz rąk? Co oni robią? Pytają paru ludzi w małych miejscowościach czy zagłosowali na Korwina i na tej podstawie interpolują wynik do całej frekwencji? A co gdyby zapytali akurat tych którzy nie zagłosowali na Korwina? 18 osób w mojej mieścinie zagłosowało na niego, w Warszawie raczej duuużo więcej. Ale wątpie żeby to był taki sam % w stosunku do ludności.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondaż Ipsos został opracowany na podstawie wyników prac tysiąca ankieterów, którzy byli obecni w 500 wybranych lokalach wyborczych. Łącznie przeprowadzono ok. 50 tys. ankiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sondaż Ipsos został opracowany na podstawie wyników prac tysiąca ankieterów, którzy byli obecni w 500 wybranych lokalach wyborczych. Łącznie przeprowadzono ok. 50 tys. ankiet.

 

Myślałem że PKW nie chciało podać ile jest w końcu lokali. Ogólnie to chyba więc jest tak samo wiarygodny jak sondaże w trakcie kampanii? A jednak wyniki się zgadzają. Teoria spiskowa to się sama rysuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa odpowiedź Grzegorza Bruna n pytanie o fundamentalizm katolicki
http://youtu.be/G9iZdyFN2I0

Breaking NEWS!!!
http://youtu.be/DNZhOFt_UW8

A tymczasem BK inicjały nieprzypadkowe cenzuruje internety:
http://pikio.pl/ponad-120-000-na-wydarzeniu-o-komorowskim-facebook-usuwa/

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...