Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Topik o wyborach się zdezaktualizował i został zamknięty, więc zapraszam do dalszej dyskusji w tym miejscu. Pamiętajcie tylko, że walczycie z poglądami, a nie z ludźmi i proszę nikogo nie obrażać. Proszę także o szacunek dla innych.

 

 

Rząd Kazimierza Marcinkiewicza powoli wycofuje się z części obietnic składanych w kampanii wyborczej. Ministrowie przyznają, że były one księżycowe, lub po prostu złe, choć chwytliwe.

 

Czy kogoś to dziwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bueheheehe normalka, ciekawe co teraz na to pisiorki-lovers

ehh i znowu polske przeskoczy kambodza i uzbekistan w rankingu panstw gdzie oplaca sie otweirac biznes,

jak to powiedzial steve-o "polska jest mexykiem europy"

a mialem juz sobie tym nerwow nie psuc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kak to Kaczyński mówił? "Uczciwa Polska"?

A gdzie tu uczciwość w stosunku do swoich wyborców?

 

Hm, a moze kara śmierci za zdradę ... ojczyzny,, obywateli, wyborców... ?

Tylko jak to w sejmie przeforsować? :D

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie teraz efekt swoich decyzji frajerzy, ktorzy glosowaliscie na PiS of shit. Teraz mozecie ich pocalowac w pisiory, dorwali do zloba i realizuja program zaspokajania wlasnych potrzeb...

1738333[/snapback]

Nie życzę sobie, by ktoś nazywał mnie frajerem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dla tego nie wiem czy śmiać się czy... załamać .

Polityka zawsze mi smierdziała, ale z biegiem czsu smierdzi coraz bardziej.

Nie podoba mi się PiS, nie podoba mi sie LPR i Samoobrona , a juz całkiem nie podoba mi się to, że partie te zbliżaja się ku sobie i, jak stado much, lgną do g... ekhm, koryta z nadzieją wyszarpniecia jak najwiekszego kawałka.

Ile czasu minęło od wyborów? Niewiele. A już partia, która wygrała olewa swoich wyborców. Strach myśleć, co bedzie później. jeżeli jakas partia (jaka by ona nie była) nie liczy sie ze swoim elektoratem, to nie liczy sie z nikim - dba tylko o wlasne tyłki

 

Zeby nie było niedomówień - głosowałem na PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo polacy sami tego chca. Glosuja na politykow ktorzy obiecuja gruszki na wierzbie (jak miller 5 lat temu). Glosuja na roznego rodzaju populistow a kazdy chocby srednio rozgarniety wie ze populisci NIGDY nie wywiazuja sie z obietnic bo to jest niemozliwe. Dlatego ja ani troche nie dziwie sie temu co sie dzieje na polskiej scenie politycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh kur** a mówiłem, że koalicja PO i Pis się posypie albo nie utworzy. I miałem rację. Co tu dużo mówić, te twarze wszyscy doskonale znamy. I co, zmienili coś kiedyś ? Nic ! Wprowadzili głupie przepisy, ustawy które tylko im sprzyjają, tzn. sprzyjają korupcji. To nie jest demokracja, w sumie nigdzie nie ma demokracji z prawdziwego zdarzenia, każdy system ma jakieś mniejsze lub większe luki. A u nas są ogromne, ja bym to nazwał demokracją dla bogatych, nie omieszkałbym stwierdzić, że to oligarchia. Echh, a z przetargami jak jest ? Politycy uzgadniają między sobą ofertę jakieś firmy, która wydaje się korzystna dla nich. Więc jest tak, wciskają ludziom kity poprzez Tv, że np. wybrali tą firmę, bo jest solidna i neidroga, choć firm jest dużo. A jak się potem okazuje inwestycja kosztuje kupe kasy. Więc jest tak, firmy konkurują między sobą, jakaś grupa polityków oczywiście wybiera jakąś propozycję, wcześniej dogadując się z firmą, dostają w łapę za pośrednictwo, a później ogłaszają, że wybrali tą firmę, bo....

Jak np ktoś z rodziny nam zachoruje, i wyląduje w szpitalu, to co ROBIMY, żeby był pilnie doglądany przez lekarzy i pielęgniarki ? Dajemy w łapę lekarzowi i pielęgniarce. A jak chcemy przyśpieszyć operację, bo np. lekarze zwlekają, a zwlekają bo chcą w łapę. To wtedy dajemy w łapę. A jak ktoś nie ma na tyle kasy, żeby dać w łapę, to wtedy skutki tego mogą być tragiczne.

Z egzaminami na prawo jazdy też jest ta sama bajka. Niespodobamy się egzaminatorowi i nie zdamy za pierwszym razem. Więc przydałoby się dać w łapę, żeby mieć troche fory na placu manewrowym, ćwicząc jakieś głupkowate wjazdy, zakręty parkowania, które sobie politycy nawymyślali. No zdawać prawko to można latami.

 

Polityka i politycy w naszym kraju reprezentują bardzo niski poziom. Zresztą co ja tu będę opowiadać. O partiach się nie wypowiadam, bo szkoda mi słów.

 

Społeczeństwo dzieli się na tych co dają w łapę i na tych co biorą w łapę. Na tych co kradną i są okradani.

 

Jak kradną hieny, tak będą kradli.

 

@!exec zgadzam się z tobą w 100%

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh szkoda ze wybory nie sa obowiazkowe ;/

1738254[/snapback]

IMO dobrze, że nie są obowiązkowe, bo głosy tych, co chcą mieć wypływ na losy Polski mają większy wpływ. Nie zawsze to na dobre wychodzi, ale obowiązkowe wybory nic by nie zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś to dziwi?

1738167[/snapback]

Bynajmniej nie mnie.

 

Chciałbym tego nie posać, ale - "jak zwykle" - kto dużo gada, mało robi, no i PiS się nagadał...

 

 

A jak już podsumowujemy tegoroczne wybory, to sądzę, że zwycięzcą zarówno w części parlamentarnej jak i prezydenckiej okazały się chytra reklama i marketing (należałoby dodać jeszcze "polityczny"), które przekonały wyborców, na kogo powinno się oddać głos ;/

 

Żeby była jasność, głosowałem na PO. Nie tylko ze względu na to, że bardziej odpowiadał mi ich plan, ale również dlatego, że nie obiecywali wspominanych już gruszek na wierzbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie mnie.

 

Chciałbym tego nie posać, ale - "jak zwykle" - kto dużo gada, mało robi, no i PiS się nagadał...

A jak już podsumowujemy tegoroczne wybory, to sądzę, że zwycięzcą zarówno w części parlamentarnej jak i prezydenckiej okazały się chytra reklama i marketing (należałoby dodać jeszcze "polityczny"), które przekonały wyborców, na kogo powinno się oddać głos ;/

 

Żeby była jasność, głosowałem na PO. Nie tylko ze względu na to, że bardziej odpowiadał mi ich plan, ale również dlatego, że nie obiecywali wspominanych już gruszek na wierzbie.

1738882[/snapback]

Ja bym powiedzial ze wygral nie marketing, ale opluwactwo...

 

Wybory do parlamentu PiS wygralo na ostatniej prostej oczerniajac PO i straszac "krwiozerczymi liberalami".

O numerze z Wehrmachtem podczas kampanii prezydenckiej nawet nie wspominam :?

 

Niestety jakosc zycia politycznego w Polsce zjezdza po rowni pochylej... ludzie jawnie pokazuja partiom, ze maja ich w d... (vide frekwencja przy urnie wyborczej), a politycy odplacaja sie pieknym za nadobne. Szkoda tylko, ze na calej tej imprezie traca obywatele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie to, że decyzje jakie ten niby-rząd podjął do tej pory JUŻ wskazują, że to banda oszołomów i karierowiczów. Dopuszczają do koryta swoich od straży pożarnej po wywiad, likwiduja ten "urząd" równouprawnienia kobiet i mężczyzn (za co już zbierają bęcki i w kraju i, a to dla mnie ważniejsze, bo nie chcę być na zachodzie postrzegany jak obywatel państwa oszołomów, w UE)... parodia.

 

Podobnie jak Errorx- nie napiszę więcej, bo żyłka mi skoczy i posypią się % za wulgaryzmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko jedno pytanie ;] czy sądzicie że PO dotrzymało by swoich obietnic przedwyborzczych :>? (nie jestem fanem pis ani po ani sld). :D Jedna bolesna prawda :| państwo jest biedne !! Nie ma kasy a jak jej nie ma to .... jest problem. Pozdr i już się nie udzielam w polityce. Przemyślcie sobie to co napisałem (pieniędzy jest tyle ile jest masz 20 zł i Ci nie starczy na samochód duże uproszczenie!) jedynie ciężka praca coś da. EOT ps byłem za pis ale z tego co widzę to robią bardzo dziwne manewry już mam dość tej polityki bo tylko się "denerwuje ;/.

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, PO byla bardziej oszczedna w rozdawaniu kielbasy wyborczej. PiS nakreslil wszystkim obraz panstwa opiekunczego, wiec naiwni ludzie polecieli na to. Z tym, ze jest tak jak Domik mowisz... bieda. Ja cala nadzieje pokladalem w PO wlasnie ze wzgledu na brak idiotycznych obietnic. Wydaja sie miec realne spojzenie na stan w jakim jest Polska, natomiast 2 male pisiory zrzera chora ambicja (4 rzeczpospolita) i jedyne czego sie spodziewam to wysyp kretynskich ustaw ktore doprowadza do osmieszenia nas na forum UE i tylko pogorsza stan gospodarki.

 

...a co do % to chetnie bym zacytowal pewna piosenke Kukiza ale narazie styknie mi 10%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tylko jedno pytanie ;]

Ja w tamtym topicu zadałem mase pytań dot. PiSu i wiekszosc pozostala bez odpowiedzi:>

 

czy sądzicie że PO dotrzymało by swoich obietnic przedwyborzczych :>?

Jakich obietnic??? Czytałes w ogóle program PO? Albo jakiejkolwiek innej partii?? Rożnica miedzy PO, a PiSem polega wlasnie na tym, ze PO nie rzuca "obietnicami" na lewo i prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly to moje pierwsze wybory, a strsznie sie zawiodlem. Myslalem, ze chociaz tym razem bedzie inaczej, ale jednak stracilem moja wolny czas, wybierajac sie na wybory. Next time, powieksze grono ludzi nie glosujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś to dziwi?

Nie, mnie wcale nie dziwi. PiS zaprezentował kiełbasę wyborczą, a z kiełbasą jest tak, że nie jest ona do końca serio. ;)

Szkoda że Po i PiS nie mogą dojść do porozumienia, w końcu miało być tak pięknie. Już od dłuższego czasu mówiło się o koalicji POPiS na długo przed wyborami. Jak się teraz czują Ci, którzy zostali oszukani, albo Ci którzy zobaczyli, że ważniejsze są jakieś głupie przepychanki, walka o stołki, o resorty itp. Można by tak długo pisać, tylko czy warto na to tracić czas?

Jakich obietnic??? Czytałes w ogóle program PO? Albo jakiejkolwiek innej partii?? Rożnica miedzy PO, a PiSem polega wlasnie na tym, ze PO nie rzuca "obietnicami" na lewo i prawo.

Przepraszam bardzo, czy twierdzisz, że PO nie miała żadnych obietnic? Przecież każda partia przed wyborami obiecuje różne rzeczy. Za bardzo jesteś zapatrzony w PO. Jeśli PO była by przy władzy i nie mogła by się dogadać z PiSem co do koalicji, to jak myślisz jak by ten rząd wyglądał? Trzeba by przeprowadzić nowe wybory. Teraz PiS nie mając przy sobie platformy może szukać poparcia w innych partiach i nie patrzę w tym momencie czy to będzie LPR, PSL, Samoobrona... nie jest istotne jaka to będzie partia, w końcu chodzi o to, aby przegłosować w sejmie odpowiednie ustawy.

Byly to moje pierwsze wybory, a strsznie sie zawiodlem. Myslalem, ze chociaz tym razem bedzie inaczej, ale jednak stracilem moja wolny czas, wybierajac sie na wybory. Next time, powieksze grono ludzi nie glosujacych.

Ile straciłeś czasu na te wybory? 1-2 godziny? Czy na cztery lata to dużo? Chyba więcej czasu tracisz przed kompem, przed forum chociażby, albo na jakieś inne zajęcia. Czy jak obejrzysz jakiś słaby film i się zawiedziesz, to przestaniesz oglądać filmy?

Next time zachowasz się bardzo profesjonalnie, jak to mówią na testowym: "będziesz el0 i pr0, może nawet trendi i jazzy".

Właśnie taka jest dzisiejsza młodzież, twierdzi że cokolwiek zrobi, to i tak to nic nie zmieni. Teraz nie pójdziesz na wybory, innym razem nie pójdziesz do Urzędu Pracy, a na koniec zostaniesz bezrobotnym, bo stwierdzisz że to i tak nie ma sensu. Nie warto czegoś robić, bo to nic nie da.

Z takim podejściem właśnie mamy między innymi tak niską frekwencję i oszołomów w Parlamencie.

 

Gwoli ścisłości nie głosowałem ani na PiS, ani na PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...