Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu z Was mając prawa wyborcze głosowało w ostatnich wyborach parlamentarnych? Tak z ręką na sercu

Głosowałem na PO.

 

To niech mi ktos powie dlaczego tak jest ze kogo bym sie nie spytal glosowali na partie inne niz Pis ??

 

Jak oni wygarli te wybory ??

To jest proste, po prostu obracasz się w sprecyzowanej grupie osób, reprezentujących w większości jedną opcję polityczną. Według niektórych środowisk jedynym słusznym wyborem jest PiS/Samoobrona/LPR. Wystarczy dobrze dobrać próbę osób ankietowanych, aby badanie ankietowe przemawiało na Twoją korzyść.

 

 

Jest takie powiedzenie: Lepiej z madrym stracic, niz z glupim zyskac.

Znaleźć. Gwoli poprawienia ;)

 

 

 

Teraz, przed wyborami samorządowymi istnieją tylko dwie drogi, albo sfrustrowani sytuacją w kraju obywatele masowo pójdą głosować przeciw PiS, albo będą mieć to wszystko gdzieś. Na pewno tzw.twarda armia PiS pójdzie głosować, to jest więcej niż pewne. Ba, będą jeszcze namawiać innych na zmianę poglądów, kto nie zna przekupywania głosów za 0.5l/50zł... oczywiście niekoniecznie musi się to objawiać dawaniem łapówek.

 

 

Ja pójdę i zagłosuję, ponieważ uważam to za swój narodowy obowiązek. Na kogo, jeszcze nie wiem (PO mnie trochę rozczarowało, sądziłem, że nie wejdą w te głupie gierki typu "to przez was nie ma koalicji, to wy przeszkadzacie by J. Kaczyński - w czym przeszkadza opozycja, jeżeli ma się większość w sejmie..., tego dalej pojąć nie mogę), może oddam nieważny głos, ale pójdę i będę. Ty też powinnaś/powinieneś zagłosować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Teraz, przed wyborami samorządowymi istnieją tylko dwie drogi, albo sfrustrowani sytuacją w kraju obywatele masowo pójdą głosować przeciw PiS, albo będą mieć to wszystko gdzieś. Na pewno tzw.twarda armia PiS pójdzie głosować, to jest więcej niż pewne.

Dlatego musimy iść i głosować! Nie pozwólmy by mniejszość będąca za PiSem miała wpływ na życię większości przeciw PiS!! Zacznijmy pokazywać w tym kraju przez kogo chcemy być rządzeni! Idźmy na wybory! Pokażmy czego chce większość obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do programu pisu to kiedyś żeśmy już o nim dyskutowali. To nie był jedyny dobry program. to było prawdziew S-F trzeciej kategorii. Jego zarysy znajdowały się w starszych dokumentach ze zjazdów partii (w sporej części ctrl+c -> ctrl+v :D) i o ile same w sobie nie były złe (chociaż ta rażąca wiara w instytucjonalizację i przewodnią rolę partii/państwa, to już było przerabiane kiedyś..) to w całości każdy plan działania musi się zamykać i być spójnym. Program pisu to robiąc prosty rachunek:

a. wzrost wydatków budżetowych (3mln mieszkań, wzrost świadczeń, płac budżetówki i tak można te obietnice wymieniać..)

b. spadek wpływów (podatki, plan cięcia obciążeń dla pracodawców, wirtualny i trzecioplanowy od początku + kilka mniejszych)

Więc - nie dało się tgo pogodzić.

Powiecie tanie państwo ? HA, HA, HA ;] nie ma.

O tym w jakiej epoce znajduje się świadomość ekonomiczna Pisu świadczyć może atakowanie banku centralnego (co może się skończyć małą tragedią), instrumentalne traktowanie mierzalnych wartości i manipulacja nimi /budżet/ (co prowadzi do zgody na papierze ale .. papier wszystko przyjmie;), równie dobrze można i drukować pieniądze..) czy niezłomna wiara w podniesienie wpływów budżetowych poprzez kolejne obciążenia.

Totalny anachronizm nieprzystający ludziom z choćby średnim wykształceniem i nie roszczących sobie prawa do decydowania o losach narodu.

Na koniec kwestia konfliktowej retoryki, która rozszalała się na dobre po wygraniu wyborów. Szukanie winnych, spisek, grupy interesów znajdujące się w cieniu. Nie twierdzę że żyjemy w przezroczystym raju ale Pis po pierwsze zdecydowanie naużywa tych argumentów (to lekkie stwierdzenie,, tłumaczą tym wszystko, pewnie łącznie z kiepskim sezonem w rolnictwie ;)) a po drugie robi z tego zbyt eksponowany trzon linii politycznej. Układofobia będzie słabym punktem Pisu i zrobią się sami chłopcami do bicia ;-)

 

edit: żeb nie było jak student politologii mam kontakt ze "spacjalistami od oceniania".. zauważyć da się trzy tendencje: wszyscy łacznie z profesorami uciekają przed telewizją (tłumaczenie proste "rzadzą tacy idioci że ciężko przewidzieć co kolwiek.."), od magistra do profesora każdy sobie na pisie używa (mniej lub bardziej ale jednak), każdy czeka na przydział m4 ;]

 

edit2 - Ludwiczek - nie ma czegoś takiego jak mniejszość za pisem,, jaki naród tacy przestawiciele,, pogódź się z tym że do świadomosci politycznej na poziomie doroślejszych demokracji będziemy dochodzić latami. Prosty dowód - wyniki sond chociażby z pytaniem o ocenę lat 70-75 (złotogierkowskich..), spójrz na rozłożenie głosów na scenie politycznej to się okaże jaki % głosów był oddany na partie umiarkowane i spokojne (PO i niech im będzie PSL), niech nazwę to "konstruktywnie destabilizujace" (UPR) a ile na partie socjalne - konfliktowe i populistyczne (PiS, SO), czy skrajne i anachroniczne (imo LPR)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

edit2 - Ludwiczek - nie ma czegoś takiego jak mniejszość za pisem,, jaki naród tacy przestawiciele,, pogódź się z tym że do świadomosci politycznej na poziomie doroślejszych demokracji będziemy dochodzić latami. Prosty dowód - wyniki sond chociażby z pytaniem o ocenę lat 70-75 (złotogierkowskich..), spójrz na rozłożenie głosów na scenie politycznej to się okaże jaki % głosów był oddany na partie umiarkowane i spokojne (PO i niech im będzie PSL), niech nazwę to "konstruktywnie destabilizujace" (UPR) a ile na partie socjalne - konfliktowe i populistyczne (PiS, SO), czy skrajne i anachroniczne (imo LPR)

Właśnie dochodzi się latami a dla mnie PiS to duży krok w tył :/. Wiem i nie chcę się z tym godzić ale chyba musze świadomość demokracji w naszych obywatelach jest słaba. Ludzie nie chcą się zastanawiać i weryfikować informacji biorą jak leci dlatego populiści dobrze sobie radzą.

Jaki naród tacy przedstawiciele hmm słuchając Kaczyńskich mam wrażenie jacy przedstawiciele taki ( ma być) naród.

Co do nazw parti w pełni się zgadzam. A plan jak dla mnie był nie logiczny.

 

A z tym kto nami rządzi to chodzi o to, że LPR popiera ok 2% społeczeństwa a PiS coś koło 20 więc 22% Popiera obecny rząd a reszta musi się z tym pogodzić ( dane podaje tak na oko ale i tak jestem pewien, że większa część narodu popiera PO i SLD). I mimo, że większości się to nie podoba to i tak nie pójdą głosować na partie im przeciwne ( zwiekszając tym samym jeszcze bardziej poparcie dla opozycji) bo im się nie chcę bo nie widzą w tym sensu. No niestety ale przykre jak w tym kraju kuleje demokracja o którą tyle się wlczyło :/.

 

A przemówienia Premiera i Prezydenta sprawiają, że jest mi smutno. Jak można z nas robić aż takich... ze mnie się nie da ale z wieloma im to wychodzi.

 

A sprawa z WSI. To jest chore nawet bardzo ciekawe czemu ma to służyć? Czyżby rząd chciał mieć HAKI na SLD i opozycję? Nie wiem wiem, że nawet jeśli to robi to zbyt dużym kosztem.

 

Co do Ekonomi to się też zgadzam dla mnie ten rząd nie wpływa nazbyt pozytywnie na wzrost gospodarczy. A Pan Zawisza atakujący Balcerowicza życzył bym mu by znał się na ekonomi chociaż w 1/10 tego co Balcerowicz. Zresztą Balcerowicz miał rację nie stawiając się na komisji "Zakres działania komisji śledczej ds. banków jest niezgodny z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. ". Szkoda, że u nas ludzie wolą słuchać o gospodarce od polityków niż od ekspertów.

 

A to, że to dzięki PiS gospodarka tak się rozwija totalna bzdura. Zresztą czym teraz rząd się zajmuje? Bo wzmocnieniem gospodarki napewno nie.

 

 

PS Forest mądrze gadasz. A co do szukania SBków to może to jakieś marzenie Kaczyńskich było? Dla mnie ten teatrzyk z SB i OZI jest tani.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym to że po roku rządów partia rzadząca notuje spadek popracia to norma :-] razem z nimi nurkuje lpr, cieszmy się, czas na wybory idealny, pis nie ma szans na powtórzenie wyniku, szkoda ze o tym wiedzą ;)

inną sprawą jest to na kogo swoją miłośc przeleje elektorat, na pewno nie zmądrzeje w ciągu roku i nie dojżeje. sytuacja i tak korzystna dla po -lpr rządziła, samoobrona jest zbyt nazwijmy to dyskusyjna dla ludzi którzy mają jakiś szacunek dla samych siebie ;), sld jest zbyt socjalny dla ludzi świadomych, zbyt lewicowy (chociaz słabo to akcentuje ostatnio) dla 90% społeczeństwa no i psl który jest zbyt ludowy i nigdy mu się nie udaje ;)

 

 

niesiołowski wymiata

 

imo ogólnie obraz zmarnowanych szans jest smutny, najspokoniejszy okres w historii polski, w sumie największa szansa, potencjał ogromny a my jedziemy na ręcznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

imo ogólnie obraz zmarnowanych szans jest smutny, najspokoniejszy okres w historii polski, w sumie największa szansa, potencjał ogromny a my jedziemy na ręcznym

Dokładnie a i jeszcze nam wmawiają, że wszystko się bardzo dobrze rozwija :wink:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchając kątem ucha wieczornej "Panoramy" były cytaty z jakiegoś wieca fanatyków PiSu, na niektóre szeroko pojęta opozycja się zbulwersowała (cytat opozycji-"jak można nazywać zomowcami ludzi którzy nie są zgodni z prezydentem/premierem,ludzi którzy są "po drugiej stronie barykady", ludzi którzy stanowią jakieś 80% ludności...")

 

Ale w koło jest wesoło... aż płakać się chce...

Edytowane przez Bobslej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchając kątem ucha wieczornej "Panoramy" były cytaty z jakiegoś wieca fanatyków PiSu, na niektóre szeroko pojęta opozycja się zbulwersowała (cytat opozycji-"jak można nazywać zomowcami ludzi którzy nie są zgodni z prezydentem/premierem,ludzi którzy są "po drugiej stronie barykady", ludzi którzy stanowią jakieś 80% ludności...")

 

Ale w koło jest wesoło... aż płakać się chce...

Ta jarek ruszyl ze swoim/swoja* kontratakiem/propaganda*. :lol2:

Tutaj jest troche cytatow z tego przemowienia. http://wiadomosci.onet.pl/1411564,11,item.html

Zal mi tego czlowieka, bo odratowac sie juz go nie da. :lol:

 

Niesiolowski tez jest dobry w swoich wywodach, tylko imo on wiecej szkodzi PO niz pomaga. Dla mnie to taki pajac jest i minal sie z powolaniem, bo w cyrku by zrobil swiatowa kariere, a w polityce skazany jest na 'rynek krajowy'. ;]

 

* to pierwsze skreslic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta jarek ruszyl ze swoim/swoja* kontratakiem/propaganda*. :lol2:

Tutaj jest troche cytatow z tego przemowienia. http://wiadomosci.onet.pl/1411564,11,item.html

Zal mi tego czlowieka, bo odratowac sie juz go nie da. :lol:

 

Niesiolowski tez jest dobry w swoich wywodach, tylko imo on wiecej szkodzi PO niz pomaga. Dla mnie to taki pajac jest i minal sie z powolaniem, bo w cyrku by zrobil swiatowa kariere, a w polityce skazany jest na 'rynek krajowy'. ;]

 

* to pierwsze skreslic :P

Jarek trafił do opozycji przez przypadek.

 

Ten człowiek chyba chciał być w PRLu ale mu chyba nie wyszło on by tam pasował a tak się tylko marnował w opozycji.

 

Zapewnił, że ze sprawy wyciągnięto wniosek: "Nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji" - powiedział.

 

"Nie cofniemy się, nawet gdyby w różnych telewizjach i radiach mówiono o nas - choć wydaje się to już niemożliwe - jeszcze gorzej niż teraz. Nie cofniemy się, jeśli będzie się zbierało na ulicach otumanionych ludzi, by przeciw nam występowali, (...) występując przede wszystkim przeciw Polsce" - oświadczył.

 

Oni sami są otłumieni to już wygląda jak obywatele dla rządu a nie rząd dla obywateli.

 

Ale rozdawać takim ludziom stanowiska już tak.

 

Zdaniem Kaczyńskiego, "to wszystko, co dziś widzimy", spowodowane zostało "strachem przed prawdę i przed zmianami, które mają nastąpić w najbliższych miesiącach, m.in. zmianą na stanowisku szefa Narodowego Banku Polskiego.

 

Boże aż się boje zapytać to kogo oni tam chcą dać?

 

"Precz z komuną, a przede wszystkim precz z postkomuną, z tymi wszystkimi, którzy podtrzymują system wysysający polskie siły " - mówił Kaczyński. To to chyba Jarek kieruje w strone PiSu rozumiem?

 

 

Przed wystąpieniem premiera wyemitowano film pt. "PRZED I PO" krytykujący działania Platformy Obywatelskiej i pokazujący osiągnięcia rządów PiS. Opierając się na wycinkach programów informacyjnych film przynosi wypowiedzi z kampanii wyborczej, negocjacji koalicyjnych PO i PiS. Poszczególne sceny opatrzone były nieprzychylnymi komentarzami wobec polityków Platformy. Kiedy na telebimach pojawiały się twarze liderów PO m.in. Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego i Jana Rokity -tłum gwizdał, krzyczał; rozlegały się salwy śmiechu.

 

A to bardzo pasuje do wcześniejszych słów Jareczka "Premier zadeklarował, że jego ugrupowanie nie chce prowadzić walk i nie jest "partią wojny", ale partią "spokojnych, ale konsekwentnych zmian, przebudowy i naprawy"

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobre:

Lider PiS odniósł się do sprawy tzw. "taśm Renaty Beger. "Wiara jest naszą jedyną siłą. My nie mamy za sobą wielkich pieniędzy, wielkich telewizji, potężnych instytucji - mamy wiarę i przekonanie o naszej racji. Właśnie w tą wiarę - mówił dalej - uderzono i to jest "mocny cios".
"My nie mamy za sobą wielkich pieniędzy" mają bo zarządzają kasą państwa poza tym najwięcej reklam jest pisu chyba że za darmo im te reklamy puszczają w TV, radiu i na billboardach nie aferowych.

 

"...wielkich telewizji" no tak mają tylko tą małą lokalną stacyjkę o nazwie Telewizj Polska oraz TV Trwam

 

"...potężnych instytucji" i znowu mają trochu posłów w sejmie i rząd co może być potężniejszą instytucją od pełnej władzy w tym kraju??

 

"Wiara jest naszą jedyną siłą" chyba wiara ojca dyrektora

 

"...mamy wiarę i przekonanie o naszej racji" i chyba tylko wiara im została bo rozum dawno uciekł

 

"Właśnie w tą wiarę - mówił dalej - uderzono i to jest "mocny cios" mam nadzieje że to będzie/jest knockout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu zagłosuje na PIS, nie bede głosował na komuchów i żydów.zresztą wystarczy sobie poczytać skąd są niektózy z PO to juz sie odechciewa wszystkiego.Afera tasmowa pokazała tylko jak nisko upadł lepper(bo przeceiz nie mozliwe jest zeby begerowa sama na to wpadła).Na szczescie nie było w nich zadnej korupcji po podkupywanie stołków to normalna sprawa w polityce w kazdym kraju.Chciałbym tylko zmiany ordynacji wyborczej.Zwycięska partia bierze wszystko.Zeby znowu nie było podkłądania swiń przez SLD i PO(kurde no PO i SLD to dopiero by koalicje fajną zapodało hehe złodzieje).Wierze ze PIS wygra ponownie, otworzy oczy moze to wtedy dla PO ze tak naprawde to utrudniają a nie pomagają.

 

PS: nie jestem fanatykiem PIS tylko realistą, nie opieram swoich poglądów na manipulacji telewizyjnej ani na brukowcach jka 80% społeczeństwa

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu zagłosuje na PIS, nie bede głosował na komuchów i żydów.zresztą wystarczy sobie poczytać skąd są niektózy z PO to juz sie odechciewa wszystkiego.Afera tasmowa pokazała tylko jak nisko upadł lepper(bo przeceiz nie mozliwe jest zeby begerowa sama na to wpadła).Na szczescie nie było w nich zadnej korupcji po podkupywanie stołków to normalna sprawa w polityce w kazdym kraju.Chciałbym tylko zmiany ordynacji wyborczej.Zwycięska partia bierze wszystko.Zeby znowu nie było podkłądania swiń przez SLD i PO(kurde no PO i SLD to dopiero by koalicje fajną zapodało hehe złodzieje).Wierze ze PIS wygra ponownie, otworzy oczy moze to wtedy dla PO ze tak naprawde to utrudniają a nie pomagają.

 

PS: nie jestem fanatykiem PIS tylko realistą, nie opieram swoich poglądów na manipulacji telewizyjnej ani na brukowcach jka 80% społeczeństwa

 

pozdro

Tak za to PiS ma samych uczciwych ludzi którzy mają doświadczenie w rządzeniu państwem :wink: Tak i te żydy i te komuchy toć co drugi to SB na ulicy aż się boje ludzi o godzinę pytać mam nadzieję, że Jarek coś z tym zrobi! I jeszcze wygna tą masonerie bo oni tylko kradną te pieniądze! Tak i Lech zrobi porządną Polskę, uczciwą Polskę w której podkupywanie stołków to normalka! A te 80% to tylko tych demagogów słucha tych telewizyjnych oszołomów co tylko potrafią wywiadów i przemówień udzielać!

 

@Masterlab dobre, dobre :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FumFel_20

 

I widzisz ciekawe gdzie byli ludzie miesiąc temu dla wszystkich pisuarów Lepper był ok, wypisał się z koalicji to już z powrotem, że złodziej, bandyda i wszystko co złe i to kolejny powód by na pisuarów nie głosować dla nich każdy kto nie zgadza się z ich poglądami jest komuchem, żydem, SB lub agentem z Matrixa. Jakoś ludzie z PO czy SLD nie obrażają innych tak jak panowie na K.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: nie jestem fanatykiem PIS tylko realistą, nie opieram swoich poglądów na manipulacji telewizyjnej ani na brukowcach jka 80% społeczeństwa

 

pozdro

Twoj wybor. Nie bede go komentowal bo bym musial dostac bana. ;]

 

Skomentuje tylko ostatnie zdanko, ktore zacytowalem. Ja tez nie opieram swoich pogladow na TV TRWAM i FAKCIE. ;]

 

A wracajac do prezesa i jego brata (juz kiedys o tym pisalem, ale powtorze to jeszcze raz), coraz bardziej przypominaja mi braci Castro. Z jedna mala roznica, u nas prezydent jest w cieniu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do prezesa i jego brata (juz kiedys o tym pisalem, ale powtorze to jeszcze raz), coraz bardziej przypominaja mi braci Castro. Z jedna mala roznica, u nas prezydent jest w cieniu. :D

No różnica jest dość duża... z jakiś metr?

 

Jak ktoś chce posłuchać przemówienia to http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,d2l...ml?ticaid=126d0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo niski poziom dyskusji Panowie. :oops:

Nafaszerowaliscie posty emocjami, uogolnieniami, faktami medialnymi i niskich lotow sakrazmami. Szczerze mowiac, odnosze wrazenie, ze mam tutaj do czynienia nie z ludzmi myslacymi, ale z banda oszolomow, ktorym media zrobily sieczke z mozgow. Proponuje powrot na bardziej merytoryczny kurs dyskusji, bo zaczyna to wygladac zalosnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjatkowo niski poziom dyskusji Panowie. :oops:

Nafaszerowaliscie posty emocjami, uogolnieniami, faktami medialnymi i niskich lotow sakrazmami. Szczerze mowiac, odnosze wrazenie, ze mam tutaj do czynienia nie z ludzmi myslacymi, ale z banda oszolomow, ktorym media zrobily sieczke z mozgow. Proponuje powrot na bardziej merytoryczny kurs dyskusji, bo zaczyna to wygladac zalosnie...

To jest o postach w tym watku, czy o przemowieniu Kaczynskiego?

 

Ja tylko nie rozumiem jednego: jak wszyscy zwolennicy PiSu, ktorzy tak szczerze nienawidza "komuchow i zydow" nie widza, ze sposob sprawowania wladzy przez Kaczuszki jest jota w jote wyciagniety z tamtych czasow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu zagłosuje na PIS, nie bede głosował na komuchów i żydów.zresztą wystarczy sobie poczytać skąd są niektózy z PO to juz sie odechciewa wszystkiego.Afera tasmowa pokazała tylko jak nisko upadł lepper(bo przeceiz nie mozliwe jest zeby begerowa sama na to wpadła).Na szczescie nie było w nich zadnej korupcji po podkupywanie stołków to normalna sprawa w polityce w kazdym kraju.Chciałbym tylko zmiany ordynacji wyborczej.Zwycięska partia bierze wszystko.Zeby znowu nie było podkłądania swiń przez SLD i PO(kurde no PO i SLD to dopiero by koalicje fajną zapodało hehe złodzieje).Wierze ze PIS wygra ponownie, otworzy oczy moze to wtedy dla PO ze tak naprawde to utrudniają a nie pomagają.

 

PS: nie jestem fanatykiem PIS tylko realistą, nie opieram swoich poglądów na manipulacji telewizyjnej ani na brukowcach jka 80% społeczeństwa

 

pozdro

Realista? Nie jak 80% społeczeństwa? To chyba jakimś wybrańcem jesteś :blink:

 

I Żydów ..... :blink: Merytoryczny argument ....

 

Normlana sprawa? Tak, oferowanie stołków za wyjście z klubu (poczytaj co J.K. w '95 roku o tym myślał), fundusz "wekslowy" z pieniędzy podatników (to jest 500 tys. na łeb!), ukręcenie łba sprawom przed sądem. To są normalne metody .... :blink: W IV RP jak widać mogą być

 

Ordynacja w tym kształcie? Parlament ma odzwierciedlać preferencje wyborcze osób głosujących. Ma być ich reprezentacją.

 

Załóżmy, że frekwencja wyborcza wyniosła ok 40%. Dlaczego miałaby być większa patrząc po ostatnich cyrkach? Powiedzmy, że PiS miała 25%, PO 23%, SO 9%, SLD 5%. Reszta do parlamentu nie weszła.

 

Czyli przeliczając (nie biorę pod uwagę osób niegłosujących - nie wypowiedzieli się, nie wiadomo jakie są ich preferencje wyborcze):

 

PiS: 25% * 40% = 10%

PO: 23% * 40% = 9,2%

SO: 9% * 40% = 3,6%

SLD: 5% * 40% = 2,0%

 

To jest realne poparcie dla każdej z partii.

 

I teraz partia o najwyższym wyniku, PiS - 25%, z realnym wynikiem 10% ma mieć ponad 50% głosów w parlamencie? :blink: Jakakolwiek by to partia była dlaczego ma mieć ponad 50% :?:

 

Cóż za silny mandat dany przez wyborców taka zwycięska partia będzie miała!

 

Dlaczego ordynacja ma być zmieniana na polityczne zamówienie? Na moment przed wyborami?

 

I która partia, inna niż PiS, zgodzi się na taką zmianę teraz, gdy PiS ma wszystkie resorty siłowe, policję, służby, dostęp do teczek? Już w kampanii przed ostatnimi wyborami PiS pokazało rękami (S)Kurskiego jak czystą kampanię potrafi prowadzić

 

 

Jak na razie to PiS mając pełnię władzy nie robi nic by reformować polską gospodarkę. Kraje sąsiedzkie korzystając z tej samej koniunktury światowej, pieniędzy z UE rozwijają się szybciej niż Polska ... Za to powinni być rozliczeni :!:

 

I nie pisz, że to dzięki PiS spada bezrobocie, PKB wynosi ok. 5% Pokażą jakąkolwiek ustawę PiS, która się do tego przyczyniła :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to PiS mając pełnię władzy nie robi nic by reformować polską gospodarkę. Kraje sąsiedzkie korzystając z tej samej koniunktury światowej, pieniędzy z UE rozwijają się szybciej niż Polska ... Za to powinni być rozliczeni :!:

 

I nie pisz, że to dzięki PiS spada bezrobocie, PKB wynosi ok. 5% Pokażą jakąkolwiek ustawę PiS, która się do tego przyczyniła :!:

Bezrobocie naprawde spada ale nie wiem czyja to zasługa. http://www.stat.gov.pl/dane_spol-gosp/prac...bocia/index.htm Ale jak można zauważyć bezrobocie spadało już przed wyborami i rządami PiS więc chyba to jest naturalna tendencja.

 

Co do reformowania gospodarki to się zgodzę Czesi i Słowacy się rozwijają dużo ustaw zmniejszanie biurokracji a u nas nic się nikomu nie chcę robić a Premier woli jeździć po kraju i szukać zwolenników zamiast sięzajmować tym czym powinien. A i nie zapomnijcie, że Polska jest KRAJEM ROZWIJAJĄCYM się a proces ten trwa nie przerwanie i to nie jest zasługa PiS. Wręcz przeciwnie PiS nie robi nic by nasz kraj się lepiej rozwijał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bede sie trzymal stanowiska, ze zmiana ordynacji (w blizej nieokreslonej przyszlosci) moze tylko usprawnic, oczyscic proces rzadzenia. Przy okazji przyczynilo by sie to do powstania bardziej klarownej sceny politycznej.

Argumenty o frekwencji do mnie nie trafiaja - jezeli ktos nie glosuje to jego problem, nie rozumiem dlaczego z tej okazji mamy miec zamiast sprawnego rzadu zlepek nie trzymajacych sie kupy tworow politycznych.

Wiekszosc = mozliwosc sprawnego rzadzenie = latwosc rozlicznia z tego rzadzenia

 

Nie porownywalbym Polski do naszych poludniowych sasiadow, bo to troche nie ta "liga/kategoria wagowa"

 

Parlament ma odzwierciedlać preferencje wyborcze osób głosujących. Ma być ich reprezentacją (...)

co w takim razie ma do tego frekwencja? :wink: Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bede sie trzymal stanowiska, ze zmiana ordynacji (w blizej nieokreslonej przyszlosci) moze tylko usprawnic, oczyscic proces rzadzenia. Przy okazji przyczynilo by sie to do powstania bardziej klarownej sceny politycznej.

Tylko do czasu, az u steru nie znajdzie sie chory na wladze fantasta. Majac zapewniona wiekszosc, moze spokojnie przepychac swoje nawet najbardziej poronione pomysly. W skrajnym przypadku czeka nas wariant bialoruski.

 

Z drugiej strony - jesli rzadzic bedzie partia kompetentna, ktorej lezy na sercu dobro kraju, to skutki takiego systemu moga byc jak najbardziej pozytywne.

 

Ogolnie pomysl jest dosc ryzykowny - szczegolnie, ze do kompetentnych politykow szczescia nie mamy. Na pewno jednak nie jest to dobry sposob na wprowadzenie go w zycie - w przededniu wyborow samorzadowych, do tego byc moze przyspieszonych wyborow parlamentarnych. Dodatkowo, pomysl wychodzi od ludzi, ktorzy sa chorzy na wladze i aktualnie u steru. Wyglada to w chwili obecnej jak proba skoku na stolki.

 

Pomysl moze i dobry, ale wymaga spokojnej dyskusji i rozwazenia wszytkich za i przeciw, a nie przepychania go na szybko w atmosferze skandalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bede sie trzymal stanowiska, ze zmiana ordynacji (w blizej nieokreslonej przyszlosci) moze tylko usprawnic, oczyscic proces rzadzenia. Przy okazji przyczynilo by sie to do powstania bardziej klarownej sceny politycznej.

Argumenty o frekwencji do mnie nie trafiaja - jezeli ktos nie glosuje to jego problem, nie rozumiem dlaczego z tej okazji mamy miec zamiast sprawnego rzadu zlepek nie trzymajacych sie kupy tworow politycznych.

Wiekszosc = mozliwosc sprawnego rzadzenie = latwosc rozlicznia z tego rzadzenia

 

Nie porownywalbym Polski do naszych poludniowych sasiadow, bo to troche nie ta "liga/kategoria wagowa"

co w takim razie ma do tego frekwencja? :wink:

Co ma frekwencja? Im wyższa frekwencja tym silniejszy mandat legitymizujący do sprawowania władzy. To wybory przeprowadzone w sposób uczciwy, demokratyczny, uprawomacniają/legitymizują daną władzę. Przy niskiej frekwencji o jakim silnym poparciu dla danego rządu mozna mówić? A gdyby jeszcze była ordynacja większościowa :blink:

 

To retoryka J.K. doprowadziła do tak silnej polaryzacji społeczeństwa. I jeszcze jego nieumiejętność do kompromisu :blink:

 

Tylko czy to jeszcze demokracja czy już dyktatura? Te ich zapędy żeby opanować wszystkie instytucje np, Trybunał Konstytucyjny, NBP, itd

 

Inna liga? Polska jeszcze szybciej by rosła gdy nie brak zmian w przepisach. Ilu zagranicznych inwestorów wybrało inne kraje ze względu na polską biurokrację i bzdurne przepisy? PiS zmienił coś w tej materii? Nie miało czasu? Kolejny rok zaniechań :mur:

 

 

A propos ordynacji:

 

Prawdą jest, że mamy system proporcjonalny i ludzie głosują na partie polityczne czyli na ich programy (mam taką nadzieję przynajmniej). Skoro więc ktoś chce wyjść z klubu, w ramach którego wszedł do sejmu to powinien złożyć mandat, a na jego miejsce wchodzi następny z listy partii.

Przeciąganie posłów do innych partii w ramach pełnionego mandatu poselskiego jest po prostu oszukiwaniem wyborców.

 

-----------------

 

costi

 

Wszystkimi łapami się pod tym podpisuję .... Regulacje prawne tworzy się na czas dłuższy niż pod konkretne osoby czy opcje polityczne. A chyba o tym J.K. zapomina

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bede sie trzymal stanowiska, ze zmiana ordynacji (w blizej nieokreslonej przyszlosci) moze tylko usprawnic, oczyscic proces rzadze

A ja się będe trzymał, że wymienianie stanowisk na ludzi sobie zaufanych ( których kompetencje są mnie ważne) przyniesie co najwyżej korzyść dla PiSu by łatwiej im było rządzić by mogli sobie pozwalać na więcej (załatwiać sprawy dzięki naciskowi) a czy to przyniesie korzyść dla Polski, polskiej gospodarki? Wątpie.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się będe trzymał, że wymienianie stanowisk na ludzi sobie zaufanych ( których kompetencje są mnie ważne) przyniesie co najwyżej korzyść dla PiSu by łatwiej im było rządzić by mogli sobie pozwalać na więcej a czy to przyniesie korzyść dla Polski, polskiej gospodarki? Wątpie.

Żeby daleko nie szukać: prezesi Stoczni Gdańskiej i Stoczni Gdynia (obie firmy z złej kondycji pomimo koniunktury w przemyśle stoczniowym) to działacze PiS startujący w wyborach samorządowych. Jeśli wygrają je zrezygnują z posad w stoczniach. Czy taka karuzela stanowisk pozytywnie wpływa na kondycję FIRM? Czy nadanie z klucza partyjnego uzdrowi stocznie?

 

Taka sama historia jak prezydentura Kaczyńskiego w W-wie. Trampolina na stołek prezydenta RP. Przez te 4 lata Kaczyński nie zrobił nic dla W-wy, żadnej nowej inwestycji (oprócz Muzeum Powstania). :mur: A W-wa ma koszmarny system komunikacyjny, ciągłe korki, brak mostów, remontów dróg, wszystko stoi .... :mur: Koszmar tu mieszkać. Żeby nie praca .... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma frekwencja? Im wyższa frekwencja tym silniejszy mandat legitymizujący do sprawowania władzy. To wybory przeprowadzone w sposób uczciwy, demokratyczny, uprawomacniają/legitymizują daną władzę. Przy niskiej frekwencji o jakim silnym poparciu dla danego rządu mozna mówić? A gdyby jeszcze była ordynacja większościowa :blink:

Dalej nie rozumiem dlaczego czyjas ignorancja ma tutaj miec znaczenie.

 

To retoryka J.K. doprowadziła do tak silnej polaryzacji społeczeństwa. I jeszcze jego nieumiejętność do kompromisu :blink:

 

Tylko czy to jeszcze demokracja czy już dyktatura? Te ich zapędy żeby opanować wszystkie instytucje np, Trybunał Konstytucyjny, NBP, itd

Pierwsza sprawa bardzo dyskusyjna, druga - to medialny belkot

 

Inna liga? Polska jeszcze szybciej by rosła gdy nie brak zmian w przepisach. Ilu zagranicznych inwestorów wybrało inne kraje ze względu na polską biurokrację i bzdurne przepisy? PiS zmienił coś w tej materii? Nie miało czasu? Kolejny rok zaniechań :mur:

Sam twierdzisz, ze dobrego prawa nie pisze sie na kolanie, a co dopiero w nieustannej przepychance koalicyjnej, z wizja przedterminowych wyborow na karku. Mialo byc PO-PiS i sprawne rzadzenie, nie wiem kto ponosi wine za to, ze do koalicji nie doszlo. Glosowalem na PO, nie bylem zagorzalym przeciwnikim PiS'u. Gdyby wybory odbyly sie w najblizszym czasie (na co raczej sie nie zanosi) mialbym duzy problem z decyzja. Zawiodlem sie na obu partiach, ale ostatnimi czasy zdecydowanie bardziej na PO.

 

A propos ordynacji:

 

Prawdą jest, że mamy system proporcjonalny i ludzie głosują na partie polityczne czyli na ich programy (mam taką nadzieję przynajmniej). Skoro więc ktoś chce wyjść z klubu, w ramach którego wszedł do sejmu to powinien złożyć mandat, a na jego miejsce wchodzi następny z listy partii.

Przeciąganie posłów do innych partii w ramach pełnionego mandatu poselskiego jest po prostu oszukiwaniem wyborców.

Po czesci moze i racja, ale zalozmy, ze jestem w jakiejs partii. Nie jestem przeciez jej niewolnikiem, mandat dostalem od spoleczenstwa i to w imie jego dobrego interesu dzialam. Jezeli uznam, ze dzialania partii nie sluza interesowi, ktory reprezentuje, to co?

Poza tym ten problem wynika jak slusznie zauwazyles z systemu proporcjonalnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak panstwo ma sie rozwijac kiedy mamy takich politykow.

Partie walcza tylko o to by dojsc do jak najwiekszej wladzy, ale co jest ich celem. Napewno nie dobro Polski.

 

Panow K. nie lubie, pana T. takze. Dla mnie jest to oszolom ktory nie potrafi przyjac do siebie tego ze przegral wybory. Kazdy nowy pomysl, plan, ustawa jest od razu negowane, bez roznicy czy jest naprawde debilna czy wrecz odwrotnie, moglaby przyniesc wiele dobrego.

 

Same zatwierdzanie ustaw jest poprostu debilne. Grupa fagasow siedzacych w sejmie, zarabia kupe kasy, a nawet nie chce im sie odwalic swojej roboty i przyjsc na glosowanie.

 

Ten kraj jest chory. Moze czas wprowadzic takie rzeczy ze politycy beda odpowiadali w innym wymiarze za swoje czyny.

Nie beda ich zawieszali i dawali kar pienieznych po 3k zl. Ale moze zaczna odpowiadac jak za zdrade. Szybko urwalaby sie korupcja i machloje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem dlaczego czyjas ignorancja ma tutaj miec znaczenie.

Najpierw przeczytaj to: 2340052[/snapback]

Pierwsza sprawa bardzo dyskusyjna, druga - to medialny belkot

Dyskusyjna? J.K. tworząc koalicję najpierw z PO, później pakt stabilizacyjny a następnie koalicję pokazał umiejętność kompromisu

 

Bełkot? Kłapanie dziobem o szwindlach w NBP to rozsądne działanie Kaczyńskich? :blink: Nie jest formą wywierania wpływu na niezależny podmiot jakim jest NBP? Przecież NBP każdego roku kontrolowane jest przez NIK a od 2004 r. także przez niezależnego audytora. W NIK także jest "układ" i "szara sieć"? Jaki to obraz Polski na świecie buduje?

 

Albo ustami Macierewicza o ministrach MSZ jako o agentach? Przecież oni negocjowali nasze wejście do NATO i UE :!: Zachód dawał dostęp do swoich tajemnic agentom :?: :!:

 

Dla mnie to całe [ciach!]lenie o układzie przypomina coraz bardziej bredzenie szaleńca :-|

 

Sam twierdzisz, ze dobrego prawa nie pisze sie na kolanie, a co dopiero w nieustannej przepychance koalicyjnej, z wizja przedterminowych wyborow na karku. Mialo byc PO-PiS i sprawne rzadzenie, nie wiem kto ponosi wine za to, ze do koalicji nie doszlo. Glosowalem na PO, nie bylem zagorzalym przeciwnikim PiS'u. Gdyby wybory odbyly sie w najblizszym czasie (na co raczej sie nie zanosi) mialbym duzy problem z decyzja. Zawiodlem sie na obu partiach, ale ostatnimi czasy zdecydowanie bardziej na PO.

No PiS pokazało jak się pisze dobre prawo. Ustawa lustracyjna (do kosza), uchwała o stworzeniu komisji śledczej do spraw sektora bankowego (do kosza), amnestia maturalna (zaskarżona przez RPO do TK)

 

Sama sprawa fuzji PEKAO Z BPH. PiS najpierw poszedł na wojnę a później zgodził się na wszystkie warunki inwestora i obtrąbił swój sukces :blink:

 

A propos złego prawa i zaniechań: 2340052[/snapback]

Po czesci moze i racja, ale zalozmy, ze jestem w jakiejs partii. Nie jestem przeciez jej niewolnikiem, mandat dostalem od spoleczenstwa i to w imie jego dobrego interesu dzialam. Jezeli uznam, ze dzialania partii nie sluza interesowi, ktory reprezentuje, to co?

Poza tym ten problem wynika jak slusznie zauwazyles z systemu proporcjonalnego...

Startowałeś z list partii więc popierałeś jej program. Skoro program przestał Ci odpowiadać oddajesz mandat. [gluteus maximus] do poselskiego stołka przyrosła?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...