Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli masz na mysli mozliwosc zaistnienia sytuacji rodem z V for Vendetta, to wydaje mi sie to jak na razie czystym Sci-Fi, obecny system sie nie sprawdza i trzeba miec na(...)ne w oczach, zeby tego nie widziec

 

Dyskusyjna? J.K. tworząc koalicję najpierw z PO, później pakt stabilizacyjny a następnie koalicję pokazał umiejętność kompromisu

Koalicja z PO byla mitem tworzonym na potrzeby wyborow, zarowno przez K. jak i T. A co do kompromisu z SO - mysle, ze gdyby takowy mial miejsce, to deficyt budzetowy moglby nas przeniesc w zupelnie inna rzeczywistosc polityczno-gospodarcza. Nie podzielam Twojego pogladu na dobrego T. i zlych K. Jest on wyjatkowo naiwny.

 

Dla mnie to całe [ciach!]lenie o układzie przypomina coraz bardziej bredzenie szaleńca :-|

No PiS pokazało jak się pisze dobre prawo. Ustawa lustracyjna (do kosza), uchwała o stworzeniu komisji śledczej do spraw sektora bankowego (do kosza), amnestia maturalna (zaskarżona przez RPO do TK)

Uklad nie uklad, zyjemy w postkomusnistycznym kraju, pookraglostolowych porozumieniach. Rzeczywistosc nie jest tak rozowa jak staraja sie ja malowac media. Na kazdym kroku reminescencje poprzedniego systemu. Wezmy na przyklad wladze uczelni - pisze o tej ktora znam - Slaska Akademia Medyczna w Katowicach. Wszedzie ci sami ludzie, powiazania, frustracja ludzi, ktorzy chca cos zmienic. Sprobuj sie dostac na specjalizacje na jakims rozsadnym kierunku. Kolesiostwo ma sie b. dobrze. Jasne, ze wielu politykow probuje na walce z tymi patologiami cos ugrac, bardziej lub mniej udolnie. Nie zmienia to jednak faktu, ze na kazdym kroku jest jeszcze sporo syfu z poprzedniej epoki. Oczywiscie mozna przyswyczaic sie do smrodu g(...)na, z czasem przestanie walic. Musi jednak minac na prawde sporo lat, aby sytuacja wrocila do "normy". Mozna probowac przyspieszyc ten proces, ale wtedy ryzykujesz, ze sam sie w tym szambie wykapiesz. Dlatego wielu politykow woli to olac.

 

Zrozum, bez dobrze działającego trójpodziału władzy, niezależnych mediów grozi nam stagnacja i jakaś forma dyktatury. A PiS przypomina mi w działaniach rewolucjonistów z czasów Rewolucji Francuskiej. Zobacz jak skończyli ....

daleko idace metafory przez Twoja glowe sie przewijaja, proponuje wrocic na ziemie...

 

Startowałeś z list partii więc popierałeś jej program. Skoro program przestał Ci odpowiadać oddajesz mandat. [gluteus maximus] do poselskiego stołka przyrosła?

Moze jeszcze nie zauwazyles, ale program partii i jej dzialania, rzadko ida w parze.

Poddac sie, zabrac zabawki, odprawe i do domu? Nie tak chyba powinien zachowywac sie czlowiek, ktory wybral na cel swojego zycia sluzbe spoleczenstwu.

 

PS. Jezeli chcesz mnie przekonac, ze zyjemy z fajnym kraju, ktory moglby byc jeszcze fajniejszy gdyby PO byla przy wladzy, to mozesz miec z tym problem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego filmu. Bardziej polecam lekturę "Rok 1984"

 

A gdzie ja napisałem, że T. jest dobry? :blink: Niech PO pokaże co potrafi rządząc wtedy będę oceniał

 

Żadnego pobłażania, błąd każdej ze stron powinien być wskazany i nazwany

 

 

Niewątpliwie Polska jest krajem postkomunistycznym gdzie pozostałości postkomuny można znaleźć w wielu miejscach. Ale bez solidnej reformy np. służby zdrowia system feudalny na uczelniach będzie trwał.

 

Ale do zmian potrzeba jest realnych działań a nie krzyku o walce z układem. Gdzie jest ten układ? Nie został nazwany, wskazany. Wyciągany jest na potrzeby walki politycznej albo by podgrzać atmosferę i pokłady frustracji zamienić na poparcie wyborcze

 

Poddać się? To Beger i reszta robią to dla ideałów? A nie dla diet poselskich? Służbę społeczeństwu? :blink: Proszę Cię ...

 

EOT bo to przerzucanie się argumentami będzie trwało wiecznie. Ty masz swoje zdanie, ja swoje. Poczekajmy parę miesięcy na to jak ta opcja skończy. Mam zacytować L. Millera mówiącego jak się rozpoznaje prawdziwego mężczyznę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipotetyczno utopijne byly moje slowa a propos tematu oddawania mandatu ;)

Mozemy sobie pie{...}yc, a jak bedzie sie dzialo, to tylko czas pokaze.

A "V for Vendetta" warto obejrzec, niezly film.

Szczegolnie jezeli jestes fanem urody Natalie Portman.

Pozdro

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracimy w oczach krajow, ktore nas otaczaja. Tracimy na nerwach, ogladajac i sluchajac ciagle tych samych "igrzysk". Tracimy czas na szukanie i palenie wiedźm na stosie zamiast ruszyc to cholerne państwo. Tracimy ludzi, którzy wyjeżdżają za granicę nie zawsze dlatego, bo tam mozna wiecej $ zarobic, ale dlatego ze mozna tam godniej żyć. Tracimy tez na tym, ze sie przyzwyczailismy do takiej sytuacji i wiekszosc spoleczenstwa kladzie pałę na to co się dzieje w polityce.

 

Po tym co odpieprzyl Miller i spolka liczylem na "swietlana przyszlosc" z PO. Do wladzy doszly oszolomy z PiS i sie zaczal najwiekszy cyrk jaki widzialem dotad w naszej polityce. Niestety PO umoczylo w moich mniemaniu na "agresywnej" walce z PiSem i na kogo mam teraz glosowac? Sam sie sobie dziwie, ale pozbawiony "betonu" oboz lewicy jest w moich oczach bardziej cywilizowany, niz centro-prawica, ktora nie potrafi robic nic innego jak tylko byc w opozycji do wszystkiego. Na prawde liczylem na PO, ale obawiam sie, ze Rokita, czy Tusk gdy dojda do wladzy to beda takimi samymi oszolomami. Kurde nie mam juz na kogo glosowac... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracimy w oczach krajow, ktore nas otaczaja. Tracimy na nerwach, ogladajac i sluchajac ciagle tych samych "igrzysk". Tracimy czas na szukanie i palenie wiedźm na stosie zamiast ruszyc to cholerne państwo. Tracimy ludzi, którzy wyjeżdżają za granicę nie zawsze dlatego, bo tam mozna wiecej $ zarobic, ale dlatego ze mozna tam godniej żyć. Tracimy tez na tym, ze sie przyzwyczailismy do takiej sytuacji i wiekszosc spoleczenstwa kladzie pałę na to co się dzieje w polityce.

Klaniaja sie nierozwiazane sprawy, upiory z przeszlosci (lustracja, teczki itd)

Nie jestem do konca przekonany, ze spoleczenstwu wali to co sie dzieje w polityce. Niestety poziom zainteresowania tematem przypomina poziom widza big brothera. Polityka stala sie medialnym show, powoli przestaje sie liczyc co sie mowi, wazne zeby mowic, zablysnac. Tak jak piszesz igrzyska ku uciesze gawiedzi, duzo slow, malo konkretow, jeszcze mniej dzialania. Dotyczy to calej sceny politycznej bez wyjatku.

 

Po tym co odpieprzyl Miller i spolka liczylem na "swietlana przyszlosc" z PO. Do wladzy doszly oszolomy z PiS i sie zaczal najwiekszy cyrk jaki widzialem dotad w naszej polityce. Niestety PO umoczylo w moich mniemaniu na "agresywnej" walce z PiSem i na kogo mam teraz glosowac? Sam sie sobie dziwie, ale pozbawiony "betonu" oboz lewicy jest w moich oczach bardziej cywilizowany, niz centro-prawica, ktora nie potrafi robic nic innego jak tylko byc w opozycji do wszystkiego. Na prawde liczylem na PO, ale obawiam sie, ze Rokita, czy Tusk gdy dojda do wladzy to beda takimi samymi oszolomami. Kurde nie mam juz na kogo glosowac... :(

PiS jaki jest taki jest, natomiast "moja" platforma znalazla sie w idealnej sytuacji do wykorzystania na swoja korzysc calej sytuacji. Mialem ich za inteligentnych ludzi, jednak to, ze w tak dogondnym polozeniu nie potrafia skoordynowac dzialan i ugrac czegos dla siebie, jest po prostu zenujace. Plan mieli dobry, wykonanie fatalne.

Nawet przy bardzo optymistycznym zalozeniu, ze oboz lewicy jest pozbawiony betonu ( :huh: ), zastapiono go

wielkim ladunkiem cynizmu i hipokryzji, wiec co za roznica. Konkluzja jest podobna - na kogo tu glosowac?

 

Daj już spokój z tymi "trudnymi" słówkami ;]

 

Wierze nawet bardzo w to, że Premier chce zmienić kraj i Prezydent też ale coś im to jak narazie nie wychodzi.

 

obecny system sie nie sprawdza i trzeba miec na(...)ne w oczach, zeby tego nie widziec chodzi o demokrację? A to bardzo ciekawe, że w innych krajach radzi sobie świetnie a u nas? Teraz się zastanów czego to jest wina, porównaj Polską demokrację do któregoś z kraju zielonego z Grafika:Freedom_House_world_map_2005.png I teraz mi powiedz w których krajach żyje się lepiej czy w tych zielonych ( demokracja) czy żółtych ( nie demokratyczne) i czerwonych ( systemy najbardziej nie demokratyczne). Jak nie demokracja to moge zapytać co ty chcesz mieć w tym kraju? Dyktature Kaczyńskiego czy komune?

 

I przestań gadać o mediach, że bełkot, że kłamstwa bo niezależne media to podstawa demokracji wolisz TV jak za komuny mówiącą tylko o dokonaniach PRLu? TV Trwam i Radio Maryja też jest niezależne tak samo jak TVN i Polsat a te wszystkie media mają inne zdanie więc w czym problem ?

Sluchaj koles, jezeli nie rozumiesz o czym pisze, to sie nie wypowiadaj. System> ordynacja wyborcza!

Co do mediow - nie tyle o przekaz mi chodzi a o jego odbior. Wiadomo, ze nie kazdy fakt w "Fakcie" to fakt, mozna

go z reszta na rozne sposoby przekazywac. Na pewno wiadomo? - o tym myslalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj koles, jezeli nie rozumiesz o czym pisze, to sie nie wypowiadaj. System> ordynacja wyborcza!

Co do mediow - nie tyle o przekaz mi chodzi a o jego odbior. Wiadomo, ze nie kazdy fakt w "Fakcie" to fakt, mozna

go z reszta na rozne sposoby przekazywac. Na pewno wiadomo? - o tym myslalem

To trzeba było mówić, że ordynacja wyborcza... koleś :D :razz: . Tak się zgodze, że jest taka sobie ale PiS i tak nic z tym nie robi o przepraszam robi tak by bardziej im pasowała :wink:

Wiesz tak mi się zdaje, że po to mamy mózg jak i dostęp do informacji TV, prasa internet by w "takie fakty w fakcie" nie wierzyć :wink:

 

Co do Balcerowicza to sąd pokazał kto ma rację. Zawisza jej nie miał http://wiadomosci.onet.pl/1412119,11,item.html

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy i kiedy "doły" PiS dojdą do wniosku, że kierownictwo formacji to jacyś paranoicy? :blink: :-|

Pewnie jak pis sie rozpadnie to dopiero wyciagna wnioski z postepowania swoich (bylych) liderow.

 

A Romek bojkotuje BBC. http://wiadomosci.onet.pl/1412580,11,item.html

 

:lol2:

 

Niedlugo oprocz tv trwam i radia m. nic im nie pozostanie.

 

Dzisiaj w programie 'Teraz My' nie bedzie zadnego przedstawiciela pisu, bo czlonkowie tej partii obrazili sie na Sekielskiego i Morozowskiego. Ja rozumiem, ze mozna sie obrazac na kogos kto nas szkaluje bez powodu, ale oni (TVN) w tym programie pokazali prawde. A kto sie boi prawdy? Zapewne ten co ma cos na sumieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak pis sie rozpadnie to dopiero wyciagna wnioski z postepowania swoich (bylych) liderow.

 

A Romek bojkotuje BBC. http://wiadomosci.onet.pl/1412580,11,item.html

 

:lol2:

 

Niedlugo oprocz tv trwam i radia m. nic im nie pozostanie.

 

Dzisiaj w programie 'Teraz My' nie bedzie zadnego przedstawiciela pisu, bo czlonkowie tej partii obrazili sie na Sekielskiego i Morozowskiego. Ja rozumiem, ze mozna sie obrazac na kogos kto nas szkaluje bez powodu, ale oni (TVN) w tym programie pokazali prawde. A kto sie boi prawdy? Zapewne ten co ma cos na sumieniu.

KU** bez przesady to po to im było rozwalanie WSI i narażanie bezpieczeństwa państwa by mieć HAKA na TVN i Opozycję? To się już robi za chore kiedy ludzie to zauważą, że władza jest za bardzo wykorzystywana do celów prywatnych partii rządzącej?

 

Obrażalscy się znaleźli tak jak nasz KARTOFEL się obraził na Niemców tak teraz na TVN? Może niech się na obywateli obrażą i nic nie robią dla państwa.

 

Tak logika myślenia PiS i Giertycha: Kto nie jest z nami jest przeciwko nam.

 

W IV RP nie będzie już popularna piłka nożna najpopularniejszą grą będzie gra na teczki.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w programie 'Teraz My' nie bedzie zadnego przedstawiciela pisu, bo czlonkowie tej partii obrazili sie na Sekielskiego i Morozowskiego. Ja rozumiem, ze mozna sie obrazac na kogos kto nas szkaluje bez powodu, ale oni (TVN) w tym programie pokazali prawde. A kto sie boi prawdy? Zapewne ten co ma cos na sumieniu.

Prawde mowiac, to TVN z obiektywnym i bezstronnym przedstawianiem informacji ma niewiele wspolnego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardziej wygląda na zachowania przedszkolaka obrażę się na mamę bo dała mi niedobrego cukierka, więc nie będe się do niej odzywał.

 

Prawde mowiac, to TVN z obiektywnym i bezstronnym przedstawianiem informacji ma niewiele wspolnego!!!

To co powiesz o Telewizji Polskiej poza tym w każdym kraju nawet w USA są media demokratów i media republikanów, więc nie widzę nic w tym złego, chodzi o to, aby nie przekręcać faktów, a fakty jakie są było widać tydzień temu w "Teraz My"

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiesz o Telewizji Polskiej poza tym w każdym kraju nawet w USA są media demokratów i media republikanów, więc nie widzę nic w tym złego, chodzi o to, aby nie przekręcać faktów, a fakty jakie są było widać tydzień temu w "Teraz My"

 

Za to manipulowac faktami mozna do woli bez szkody dla - za przeproszeniem - demokracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, to TVN z obiektywnym i bezstronnym przedstawianiem informacji ma niewiele wspolnego!!!

Ta a jedyne miedia jakim można ufać to Radio Maryja i TV Trwam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zaufanie do jakichkolwiek mediow w tym kraju, a w szczegolnosci do TV, to zal mi Ciebie Ludwiczek...

A co do obrazania sie, to ostatnio jest to chyba w modzie. Odnosze wrazenie, ze nie mamy do czynienia z powaznymi ludzmi, a z panienkami co strzelaja fochy na prawo i lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz zaufanie do jakichkolwiek mediow w tym kraju, a w szczegolnosci do TV, to zal mi Ciebie Ludwiczek...

Już ci kiedyś tłumaczyłem, że po to mamy mózg żeby samemu wyciągać wnioski. Ale ty chyba wniosków z tamtej wypowiedzi nie potrafiłeś wyciągnąć. Nie chce cię obrażać ale ile razy mam wałkować jeszcze?

 

A tak na marginesie to ciekawe http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8535224,wiadomosc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac, to TVN z obiektywnym i bezstronnym przedstawianiem informacji ma niewiele wspolnego!!!

Ja rozumiem, ze jedynie telewizja, ktora nie ma w swojej ramowce zadnych programow publicystycznych i informacyjnych jest bezstronna i obiektywna. ;]

 

Teraz jak nie przyjda ludzie pisu do 'Teraz My' to dopiero podniosa sie glosy z ich strony jaki ten program jest 'pro' PO. Sa zaproszeni to niech sie tam laskawie zjawia i odpowiedza na pytania im zadane. Przeciez jak przedstawia zelazne argumenty na swoja obrone to wyjdzie im to tylko na dobre. No chyba ze ich nie maja, a jedyne co potrafia to szukanie wszedzie spiskow. A moze nie maja czasu? W koncu w sobote jest kolejny wiec, tym razem w Warszawie. Na wiecu nie zostana im zadane niewygodne pytania i taka formula promocji partii im odpowiada. Tylko slowa wypowiadane na takim zgromadzeniu sa dopiero pozbawione jakiegokolwiek obiektywizmu i bezstronnosci, a z ust liderow plynie 'papka' propagandowa podobna do tej z czasow PRL. :mur: Takiego przedstawiania faktow chcemy? Dla mnie wazna jest merytoryczna debata na podstawie, ktorej moge ocenic dane ugrupowanie i tego w Polsce na dzien dzisiejszy brakuje. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podobalo, twardy gosc z niego i nieglupi (mam na mysli czysta kwestie intelektualna a nie tresc wypowiedzi - w wiekszosci propagandowa)

 

porownanie "tasm prawdy" do afery Watergate czy nawet Rywina przez Komorowskiego - LOL

Facet jest zalamany, w sondazach PiSowi tylko o 15% slupki spadly - Yeah

 

Publicznosc zachowywala sie jak "smiech z puszki" w kiepskim sitcomie, zachowanie prowadzacych - no coz...

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie Kurski naszczekał, o WSI i że to wszystko służby specjalne

OMG Kto w to wierzy? Chyba tylko stały elektorat PiSuara (napisałbym to dosadniej ale % by poleciały - starsze panie słuchające ojca Tadeusha i inni 'dziwni' ludzie)

bardzo elokwetna wypowiedz, proponuje start w najblizszych wyborach :D

Spaliłyby mnie te eee... panie? na stosie chyba

A w radiu z twarzą padały by hasła że jestem zboczonym żydomasonem czy coś w tym stylu

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toolboy

Byli tacy niepopularni przywodcy (nie bede tu nazwisk przytaczal), ktorym inteligencji nie brakowalo, tylko cos z nimi bylo nie tak.

Jak Twoim zdaniem miala sie publika zachowac slyszac ta propagandowa gadke? Zaczac klaskac? Przeciez to co opowiadal Kurski to jakies S-F. Widac chlop czerpie garsciami z Lema i Dick'a. :lol2:

Co do Komorowskiego to tez za nim nie przepadam. Ostatnio stal sie takim Lepperem PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dick'a prosze mi tutaj nie mieszac ;)

Moim skromnym zdaniem publika kiepskie momenty na smiech sobie wybierala, ale program rozrywkowy, wiec sie juz nie czepiam.

Gdyby nie #$**@! radiowka i wolno dzialajacy torrent, to ogladalbym sobie teraz kolejny odc. Alias'a... a tak musze patrzec na naszych politykierow o stu gebach ;)

 

Chyba tylko stały elektorat PiSuara (napisałbym to dosadniej ale % by poleciały - starsze panie słuchające ojca Tadeusha i inni 'dziwni' ludzie)

bardzo elokwetna wypowiedz, proponuje start w najblizszych wyborach :D

 

jeszcze w kwestii wykrywacza klamstw:

Suski, czy jak mu tam - OMFG, skad oni go wytrzasneli

Druga mlodosc LSD - niestety nie znam nazwiska - normalnie szpieg z krainy deszczowcow

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oni sa nienormalni, skoro tak wszystko tłumacza, to niech wytłumacza zachowanie swoich posłow (szczegolnie Mojzesowicza). I było widac jaki bełkot zaczał Kurski gdy go Sekielski o to zapytał. No pluć świni w ryj, a ona ci powie że deszcz pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...