Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SAVER

:blink:

Przecież nawet SLD domaga się swobodnego dostępu do archiw (z wyłączeniem danych dot. życia intymnego), więc jeśli ktoś tu broni do nich dostępu, to właśnie PiS :lol: .

Taa... SLD i swobodny dostęp do teczek :lol:

 

Taki idiota Olejniczak proponuje zlikwidować IPN a archiwa zamknąć w Państwoym Archiwum do którego dostęp mieli by tylko "fachowcy" zamiast zwykłych obywateli :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

Przecież nawet SLD domaga się swobodnego dostępu do archiw (z wyłączeniem danych dot. życia intymnego), więc jeśli ktoś tu broni do nich dostępu, to właśnie PiS :lol: .

 

Ciekawe, czy po orzeczeniu TK, SLD nadal bedzie takie skore do swobodnego dostepu? SLD (i nie tylko) sie domagalo, gdy juz sie wydawalo, ze lustracja ruszyla pelna para i nic tego procesu nie zatrzyma. Wychodzili zapewne z zalozenia, ze lepiej otworzyc wszystkie teczki naraz, nizby PIS mial to robic wybiorczo. A moze juz wczesniej wiedzieli jaki bedzie wyrok TK?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... SLD i swobodny dostęp do teczek :lol:

Naprawdę bardzo mi przykro, że fakty nie pasują do Twojej spiskowej teorii dziejów, ale SLD opowiada się za ujawnieniem wszystkich teczek, bez względu na grupy zawodowe czy cokolwiek innego.

 

Taki idiota Olejniczak proponuje zlikwidować IPN a archiwa zamknąć w Państwoym Archiwum do którego dostęp mieli by tylko "fachowcy" zamiast zwykłych obywateli :damage_wall:

Kto Ci tę bajeczkę opowiedział? Jakiś miesiąc temu oglądałem konferencje z Olejniczakiem i mówił on, że chciałby, aby od 2008 roku dostęp do archiwów był swobodny dla wszystkich zainteresowanych, a IPN umieszczałby sukcesywnie treść teczek w internecie.

 

Ciekawe, czy po orzeczeniu TK, SLD nadal bedzie takie skore do swobodnego dostepu?

Z ciekawości spytam - jak to sobie wyjaśnisz, jeśli stanowisko SLD w tej sprawie się nie zmieni? :lol:

 

A moze juz wczesniej wiedzieli jaki bedzie wyrok TK?

Nawet ja wiedziałem, jaki będzie wyrok TK. Wiedział to kazdy, kto choć trochę orientuje się w polskim prawie. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci tę bajeczkę opowiedział? Jakiś miesiąc temu oglądałem konferencje z Olejniczakiem i mówił on, że chciałby, aby od 2008 roku dostęp do archiwów był swobodny dla wszystkich zainteresowanych, a IPN umieszczałby sukcesywnie treść teczek w internecie.

 

2613261[/snapback]

Z ciekawości spytam - jak to sobie wyjaśnisz, jeśli stanowisko SLD w tej sprawie się nie zmieni? :lol:

 

oczywiscie, ze sie nie zmieni, dopuki nie bedzie szans na przeprowadzenie takiej akcji :)

 

 

Nawet ja wiedziałem, jaki będzie wyrok TK. Wiedział to kazdy, kto choć trochę orientuje się w polskim prawie.

 

dopuki w konstytucji bedzie taki zapis:

 

 

 

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

 

 

 

to kazda ustawe w oparciu o nią bedzie mozna uniewaznic :)

 

dopóki

costi

i co z tego? zapewne pani polonistka byla z Ciebie dumna i dostawales same piatiki. ja natomiast mialem zawsze gora 3 na szynach - ortografia jaos mi nie lezy. piszac czesto posilkuje sie slownikiem badz edytorem - niestety jak widac czasem jakas doperele przeocze. tylko co z tego? jak nie ma sie czego czepic, to chocby i ortografii! co nie? :?

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/0,1506247,wiadomosc.html

 

a jednak chce zlikwidowac

:lol: :lol: :lol: A gdzie ja napisałem, ze nie chce? Czy Ty w ogole sprawdzasz linki, jakie wklejasz? :lol: Przecież Olejniczak mówi tam wyraźnie, ze jest za ujawnieniem akt. Gdy wszystkie archiwa zostaną ujawnione, IPN będzie można spokojnie zlikwidowac, żeby raz na zawsze zamknąć problem lustracji (można argumentować, ze to drastyczne rozwiązanie, ale to jest jak z plastrem - szybkie oderwanie raz zaboli i po sprawie). PiS natomiast jest przeciwny otwarciu akt, co też masz w tym arcie. Tajne akta zawsze będą mogły robić jako straszak i narzędzie manipulacji, przy okazji zapewniając tematy zastępcze, a o to PiSowi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1179330661.264

 

To się w głowie już nie mieści. Kwaśniewski może być kandydatem lewicy na premiera :lol:. Jakoś go nie widzę, ogólnie mam wstręt do komuchów/postkomuchów itp. SLD roz[ciach!]liła Polskę wzdłuż i wszerz, podobnie jak komuchy wcześniej. Otto von Bismarck, człowiek który zjednoczył Niemcy miał rację, mówiąc: ,,Z Polakami nie trzeba walczyć tylko dać im władze a sami się wykończą".

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: A gdzie ja napisałem, ze nie chce? Czy Ty w ogole sprawdzasz linki, jakie wklejasz? :lol: Przecież Olejniczak mówi tam wyraźnie, ze jest za ujawnieniem akt. Gdy wszystkie archiwa zostaną ujawnione, IPN będzie można spokojnie zlikwidowac, żeby raz na zawsze zamknąć problem lustracji (można argumentować, ze to drastyczne rozwiązanie, ale to jest jak z plastrem - szybkie oderwanie raz zaboli i po sprawie). PiS natomiast jest przeciwny otwarciu akt, co też masz w tym arcie. Tajne akta zawsze będą mogły robić jako straszak i narzędzie manipulacji, przy okazji zapewniając tematy zastępcze, a o to PiSowi chodzi.

no przeciez nieco wyzej zaprzeczyles wypowiedzi SAVER-a

ty nie masz przypadkiem jakiegos rozdwojenia jazni? jest was dwoch? kto sie jeszcze kryje przed "und"? :)

 

btw. lewica ma to do siebie ze duzo mowi i... tylko mowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeciez nieco wyzej zaprzeczyles wypowiedzi SAVER-a

ty nie masz przypadkiem jakiegos rozdwojenia jazni? jest was dwoch? kto sie jeszcze kryje przed "und"? :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Zauważ, że teraz jest już pięć LOLi :lol: .)

Weź zobacz, co SAVER napisał i przemyśl jeszcze raz sensowność swojego posta :lol: .

Znowu strzelasz do własnej bramki :lol: .

 

jak nie ma sie czego czepic, to chocby i ortografii! co nie? :?

Ależ zapewniam Cię, że jest się czego czepić, jednak Costiemu prawdopodobnie nie chce się z Tobą dyskutować (ja mu się nie dziwię), więc wypełnia tylko swoje obowiązki moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ zapewniam Cię, że jest się czego czepić, jednak Costiemu prawdopodobnie nie chce się z Tobą dyskutować (ja mu się nie dziwię), więc wypełnia tylko swoje obowiązki moderatora.

ech... wypadaloby to po imieniu nazwac - ale niech ci bedzie - powiadają, że g........eniuszowi ;) lepiej ustapić

 

 

 

edit

okazuje sie, ze mozna to na dwojnasob zrozumiec, wiec male sprostowanie: piszac "po imieniu nazwac" mialem oczywiscie na mysli wazeliniarstwo und3r :)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1179330661.264

 

To się w głowie już nie mieści. Kwaśniewski może być kandydatem lewicy na premiera :lol:. Jakoś go nie widzę, ogólnie mam wstręt do komuchów/postkomuchów itp. SLD roz[ciach!]liła Polskę wzdłuż i wszerz, podobnie jak komuchy wcześniej. Otto von Bismarck, człowiek który zjednoczył Niemcy miał rację, mówiąc: ,,Z Polakami nie trzeba walczyć tylko dać im władze a sami się wykończą".

A gdzie ty to rozp. widzisz? W zeszłym roku Polska osiągnęła rekordowe wzrosty PKB, a budżet na 2006 uchwalany był jeszcze za rządów SLD, wejście do UE również odbyło się za rządów SLD.

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... wypadaloby to po imieniu nazwac - ale niech ci bedzie - powiadają, że g........eniuszowi ;) lepiej ustapić

Masz cos jeszcze madrego do powiedzenia? :evil:

Walnales byki, zwrocilem Ci uwage, bo to lezy w zakresie moich obowiazkow. Mogles jeszcze dostac % na podstawie IV.15 i VII.8 Regulaminu, ale nie jestem az taki zasadniczy.

Temat uwazam za wyczerpany, jak jeszcze chcesz na ten temat pogadac to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

A gdzie ty to rozp. widzisz? W zeszłym roku Polska osiągnęła rekordowe wzrosty PKB, a budżet na 2006 uchwalany był jeszcze za rządów SLD, wejście do UE również odbyło się za rządów SLD.

To PKB nie jest akurat zasługą SLD tylko obecnej koalicji, która ratuje jeszcze to co nie rozp. i nie rozkradło SLD. Największe afery były za SLD. No chyba że nie oglądasz TV nie czytasz gazet :lol:

 

A te wszystkie komisje śledcze to napewno nam się śniły :lol: :damage_wall:

 

PKB rośnie bo jest teraz w miarę spokojna sytuacja i niemieszanie w gospodarce, więc nie odstrasza inwestorów.

 

Za chwile pewnie się dowiem ,że euro 2012 to "zasługa" Kwaśniewskiego bo podobno kiedyś tam w 2002 był jakiś wniosek do FIFA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PKB nie jest akurat zasługą SLD tylko obecnej koalicji

Aż zapiszę to sobie w notatniku :lol: .

 

Za chwile pewnie się dowiem ,że euro 2012 to "zasługa" Kwaśniewskiego bo podobno kiedyś tam w 2002 był jakiś wniosek do FIFA ;)

Czekaj, czekaj... To Euro Polska-Ukraina jest zasługą PiSu?? Czy kogo Twoim zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Czekaj, czekaj... To Euro Polska-Ukraina jest zasługą PiSu?? Czy kogo Twoim zdaniem?

Oczywiście :) Uważam że mielibyśmy wielkie g ,a nie EURO gdyby u wladzy teraz był skompromitowany rząd pod wodzą SLD.

 

To jeden z czynników,które zadecydowały o przyznaniu nam euro. A to że pojechali na ogłoszenie prezydenci Polski i Ukrainy także miało ogromne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecny, dość wysoki (ale tylko "dość") wzrost gospodarczy jest wynikiem korzystnej koniunORT: ORT: ORT: ktury, która "rozkręciła" się za poprzedniego rządu. PiS praktycznie w ogole nie zajmuje sie gospodarką - PKB rośnie niejako "z rozpędu" (mogłoby być lepiej). "Zasługą" PiSu jest wyłącznie to, ze zaraz po wyborach zrezygnowali ze swoich populistycznych obietnic i skupili się na walce z gejami, aborcją, oraz na wybiorczej lustracji, dzieki czemu gospodarka nie ucierpiała (takie szczęście w nieszczęściu, powiedziałbym). Jednak korzystną sytuację gospodarczą należy wykorzystywac, czego PiS nie robi (ale może to i lepiej, bo wątpie, czy by potrafił). Aczkolwiek teraz Euro 2012 da nam kopa, wiec gospodarka powinna sobie "poradzić" bez PiSu (oby tylko kolejny rząd potrafił dobrze wykorzystać korzysci płynące z organizacji Euro). Co do przyznania nam Euro, to ma to związek nie tyle z PiSem (to żem się uśmiał), co z ostatnią tendencją UEFA do "lgnięcia" na wschód. Niebagatelne znaczenie miała też sytuacja polityczna na Ukrainie, którą w ten sposob powinno się udać załagodzić.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Obecny, dość wysoki (ale tylko "dość") wzrost gospodarczy jest wynikiem korzystnej koniunORT: ORT: ORT: ktury, która "rozkręciła" się za poprzedniego rządu.

gospodarka wolno rynkowa zawsze się sama rozkręca rząd tu może tylko pomagać albo przeszkadzać... nasz ostatni za dobrze nie pomaga, żeby nie mówić, że prawie nic nie robi by pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gospodarka wolno rynkowa zawsze się sama rozkręca rząd tu może tylko pomagać albo przeszkadzać... nasz ostatni za dobrze nie pomaga, żeby nie mówić, że prawie nic nie robi by pomóc.

Coś takiego jak gospodarka wolnorynkowa w praktyce nie istnieje, jeśli mamy być dokładni. W Polsce jest gospodarka rynkowa. (Czepiam się, ale mamy na forum paru miłośników definicji, wiec poprawiam zanim się tu zlecą ;) .) Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Coś takiego jak gospodarka wolnorynkowa w praktyce nie istnieje, jeśli mamy być dokładni. W Polsce jest gospodarka rynkowa. (Czepiam się, ale mamy na forum paru miłośników definicji, wiec poprawiam zanim się tu zlecą ;) .)

Mniej więcej chodzi i tak o to samo bo brak porządnego systemu podatkowego i ulg jak i łatwiejsze w mniejszym czasie załatwiania papierków nie pomaga gospodarce. Jak oglądając TV słucham przemówień Jarka to mi się trochę śmiać chce bo ładną demagogię robią czego to rząd nie zrobił, że mamy taki wspaniały wzrost gospodarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jak gospodarka wolnorynkowa w praktyce nie istnieje, jeśli mamy być dokładni. W Polsce jest gospodarka rynkowa. (Czepiam się, ale mamy na forum paru miłośników definicji, wiec poprawiam zanim się tu zlecą ;) .)

a Milton Friedman nobla, to zapewne po znajomosci dostal??? no ale co tam - under wie lepiej ;)

 

Mniej więcej chodzi i tak o to samo bo brak porządnego systemu podatkowego i ulg jak i łatwiejsze w mniejszym czasie załatwiania papierków nie pomaga gospodarce. Jak oglądając TV słucham przemówień Jarka to mi się trochę śmiać chce bo ładną demagogię robią czego to rząd nie zrobił, że mamy taki wspaniały wzrost gospodarczy.

 

chcialbys za razem ulg jak i prostego systemu podatkowego. a tak sie nie da - jedno wyklucza drugie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej chodzi i tak o to samo bo brak porządnego systemu podatkowego i ulg jak i łatwiejsze w mniejszym czasie załatwiania papierków nie pomaga gospodarce.

Przykładaj na przyszłość większą uwagę do konstrukcji zdań (szczególnie do interpunkcji i końcówek wyrazów), bo ciężko zrozumieć o co Ci chodzi. Jeśli masz na myśli to, że system podatkowy w Polsce jest zbyt skomplikowany, to się zgadzam. Jednak umyka mi już sens łączenia tego z pierwszą częścią zdania, a mianowicie z tym, że gospodarka rynkowa i wolnorynkowa to mniej-więcej to samo:> Może weź to napisz jeszce raz, bardziej po polsku:>

 

Jak oglądając TV słucham przemówień Jarka to mi się trochę śmiać chce bo ładną demagogię robią czego to rząd nie zrobił, że mamy taki wspaniały wzrost gospodarczy.

Cała kampania wyborcza PiSu opierała się na demagogii (i to bardzo niskich lotów), więc trudno się dziwić, że ich obecne postępowanie też się na niej opiera. Niestety nawet dziś PiS ma zatrważająco duże poparcie, co daje niezłe pojęcie o kondycji naszego społeczeństwa :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Cała kampania wyborcza PiSu opierała się na demagogii (i to bardzo niskich lotów), więc trudno się dziwić, że ich obecne postępowanie też się na niej opiera.

Oświeć mnie gdzie jest ta demagogia w PiS? :lol2: Demagogię to uprawia LiD z przystawkami ;)

Jeden z posłów SLD stwierdził,że w Polsce jest tak źle,że nawet geje ledwo wiążą koniec z końcem :D

 

To jest demagogia.

 

Niestety nawet dziś PiS ma zatrważająco duże poparcie, co daje niezłe pojęcie o kondycji naszego społeczeństwa :? .

Bo wreszcie ktoś wziął za mordę przestępców i zaczął robić prawo pod normalnego człowieka,żeby nie bać się wyjść na ulicę.

To co się działo za rządów SLD to było prawo dla przestępców. To że bandziorstwo robiło co chciało g.... obchodziło takiego Kalisza ,który wtedy był na stanowisku odpowiadającym za bezpieczeństwo.

 

Ostatnio głośna sprawa człowieka,któremu porwano syna bo nie chciał iść na szemrane interesy z ludźmi SLD.

Po 5 latach znaleziono zwłoki, mimo ,że wielokrotnie rodzina poszkodowanego zwracała się z prośbą do Kalisza.

 

Ten prosiak do tej pory twierdzi,że nie miał kompetencji :?

Po prostu krył kryminalistów i tyle.

 

 

Widocznie społeczeństwo dojrzało i chce,żeby w kraju było normalnie. Żeby to normalny człowiek miał więcej praw od bandyty.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie gdzie jest ta demagogia w PiS? :lol2:

Nie chce mi się.

Może pierwej Ty napiszesz coś w stylu "myliłem się w sprawie stanowiska SLD dot. teczek - powtarzałem jak głupi zasłyszane gdzieś brednie; dałem się zmanipulować przez jakiegoś idiotę".

 

Jeden z posłów SLD stwierdził,że w Polsce jest tak źle,że nawet geje ledwo wiążą koniec z końcem :D

To jest demagogia.

Nie wiem na ile ten tekst jest prawdziwy (osobiście go nie słyszałem), ale przyjmijmy, że faktycznie padł (chociaż podejrzewam, że padł tak samo jak ta wypowiedź Olejniczaka "zacytowana" na górze strony). Czy uważasz, że nie ma w Polsce gejów ledwo wiążących koniec z końcem? Czy Twoim zdaniem wszyscy geje to swiatowej klasy projektanci mody czy cos w tym guscie? :lol:

 

Bo wreszcie ktoś wziął za mordę przestępców i zaczął robić prawo pod normalnego człowieka,żeby nie bać się wyjść na ulicę.

No, ostatnio szczególnie to widać. Ja np. czuję się znacznie bezpieczniej, po tym jak policja rozbiła tę niebezpieczną szajkę tłumaczy list dialogowych w filmach. Fakt, że minister sprawiedliwości nazywa szanowanego lekarza (ktoremu masa ludzi zawdzięcza życie) zbrodniarzem, przez co liczba wykonywanych przeszczepow drastycznie spadła, też wpłynął na moje poczucie bezpieczeństwa. Czuję się tym bezpieczniej, że sąd wypuścił owego lekarza, w uzasadnieniu podając, ze nie ma wystarczających dowodów, aby trzymać go w zamknięciu (i nie wnikam nawet, czy ów lekarz faktycznie brał łapowki - pewnie brał i ja się mu nawet specjalnie nie dziwię). Nie był to zresztą jedyny przypadek bezpodstawnego (i czysto propagandowego) użycia zamaskowanych służb do zgarnięcia jakiegoś "strasznego zbira".

 

To co się działo za rządów SLD to było prawo dla przestępców.

To jest właśnie przykład, jak PiSowska demagogia działa na ludzi. Wymień mi proszę zmiany w kodeksie karnym, jakie wprowadził PiS po dojściu do wladzy. Uargumentuj, że teraz prawo już nie jest "dla przestępców". Ciekaw jestem, czy potrafisz.

 

Ostatnio głośna sprawa człowieka,któremu porwano syna bo nie chciał iść na szemrane interesy z ludźmi SLD.

Dowody? Nie ma? To moze poszlaki chociaż?

 

Po 5 latach znaleziono zwłoki, mimo ,że wielokrotnie rodzina poszkodowanego zwracała się z prośbą do Kalisza.

I rozumiem, że to wina SLD? W takim razie winą PiSu jest to, że inne zwłoki 5 dni leżały w parku, mimo wielokrotnych zgłoszeń na policje. Różnica polega na tym, że w przypadku parku wiedziano doskonale, gdzie te zwłoki są, jednak "niebiescy" mieli widać ważniejsze rzeczy na głowie.

 

Widocznie społeczeństwo dojrzało i chce,żeby w kraju było normalnie. Żeby to normalny człowiek miał więcej praw od bandyty.

Normalnie powiadasz? Jak to jest mieć klapki na oczach? Drugie zdanie też jest dość ciekawe w kontekście tego, co się teraz dzieje w tym kraju. Czy wiesz, ze podpisana przez Kaczyńskiego ustawa lustracyjna zakładała, ze dziennikarze, ktorzy nie zgodzą sie wypełnić orzeczenia lustracyjnego (tudzież będą mieli teczki) zostaną pozbawieni praw do publikowania? Czy wiesz, ze takiej kary prawo nie pozwala nałożyć nawet na seryjnego morderce, ktory moze sobie napisac ksiązke w więzieniu i wydać ją? Czy potrafisz wyjaśnić, dlaczego taki dziennikarz miałby nie móc publikować swoich myśli? A może wyjaśnisz, dlaczego PiS chciałby lustrować nawet bliskich (bez sprecyzowania, jak bliskich) np. sędziow? Czy nie zakrawa Ci to na coś w rodzaju manii prześladowczej?

 

EDIT:

I jeszcze jedno - jak wyjaśnisz, ze PiS porownuje spotkanie na UW (gdzie m.in. wybitni profesorowie ośmielili się wyrazić swoją dezaprobatę dla poczynań rządu) do targowicy?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Nie chce mi się.

Może pierwej Ty napiszesz coś w stylu "myliłem się w sprawie stanowiska SLD dot. teczek - powtarzałem jak głupi zasłyszane gdzieś brednie; dałem się zmanipulować przez jakiegoś idiotę".

 

Nie napiszę ,bo SLD samo się wkopuje i po prostu nie jest czyste. I nigdy nie było. To ludzie wywodzący się wprost z PZPR.

A Olejniczak? Szkoda słów. To narcyz i w żadnym języku słowa nie umie jak to trafnie określi Oleksy :lol:

Olejniczak raz mówił ,że nie chce likwidacji IPN , a potem w radiu zmienił zdanie ,że jednak trzeba zlikwidować IPN a archiwa zamknąć.

Niepoważny człowiek.

 

Nie wiem na ile ten tekst jest prawdziwy (osobiście go nie słyszałem), ale przyjmijmy, że faktycznie padł (chociaż podejrzewam, że padł tak samo jak ta wypowiedź Olejniczaka "zacytowana" na górze strony).

Czy uważasz, że nie ma w Polsce gejów ledwo wiążących koniec z końcem? Czy Twoim zdaniem wszyscy geje to swiatowej klasy projektanci mody czy cos w tym guscie? :lol:

Jest prawdziwy :) Natomiast geje to margines społeczeństwa. Naprawdę sa ważniesze sprawy w kraju niż jakieś tam mniejszości.

 

No, ostatnio szczególnie to widać. Ja np. czuję się znacznie bezpieczniej, po tym jak policja rozbiła tę niebezpieczną szajkę tłumaczy list dialogowych w filmach. Fakt, że minister sprawiedliwości nazywa szanowanego lekarza (ktoremu masa ludzi zawdzięcza życie) zbrodniarzem, przez co liczba wykonywanych przeszczepow drastycznie spadła, też wpłynął na moje poczucie bezpieczeństwa.

Napisy to zwykła wpadka. Zdarza się. Natomiast co do lekarza - JEST MORDERCĄ. Ten śmieć powinien gnić za kratami. Brał łapóki za "łaskę" zrobienia zabiegu.

Życie zawdzięczają mu ci co posmarowali.

 

Gdyby była kara śmierci już by wisiał. A łapówka to tylko jeden z ponad setki zarzutów. Więc trucie o "niewinnym" lekarzu można miedzy bajki włożyć ;)

Cała sitwa lekarska go broni. No i oczywiście SLD.

 

A fakt zatrzymania nie wpłynął bezpośrednio na liczbę zabiegów. Tylko ogólnie chora sytuacja w lecznictwie.

 

Czuję się tym bezpieczniej, że sąd wypuścił owego lekarza, w uzasadnieniu podając, ze nie ma wystarczających dowodów, aby trzymać go w zamknięciu (i nie wnikam nawet, czy ów lekarz faktycznie brał łapowki - pewnie brał i ja się mu nawet specjalnie nie dziwię). Nie był to zresztą jedyny przypadek bezpodstawnego (i czysto propagandowego) użycia zamaskowanych służb do zgarnięcia jakiegoś "strasznego zbira".

To zdecyduj się w końcu :lol: Karać lekarza czy nie? Wg mnie nie powinni go wypuszczać, bo ciążą na nim zarzuty.

 

To jest właśnie przykład, jak PiSowska demagogia działa na ludzi. Wymień mi proszę zmiany w kodeksie karnym, jakie wprowadził PiS po dojściu do wladzy. Uargumentuj, że teraz prawo już nie jest "dla przestępców". Ciekaw jestem, czy potrafisz.

 

Nie jestem prawnikiem ,ale gołym okiem widać że się coś zmienia. Przestępcy trafiają wreszcie tam gdize ich miejsce - za kratki.

Usilują wprowadzić zmiany to larum podnosi SLD bo psuje się im układy i układziki. Złote geszefty.

No i TK przeszkadza jak może.

 

Dowody? Nie ma? To moze poszlaki chociaż?

Trzeba było oglądać reportaż z tej sprawy. SLD jest umoczone i się nie wywinie. Szczególnie Kalisz.

 

I rozumiem, że to wina SLD? W takim razie winą PiSu jest to, że inne zwłoki 5 dni leżały w parku, mimo wielokrotnych zgłoszeń na policje. Różnica polega na tym, że w przypadku parku wiedziano doskonale, gdzie te zwłoki są, jednak "niebiescy" mieli widać ważniejsze rzeczy na głowie.

To jest właśnie przykład demagogii z twojej strony ;) Może to wina osobiście Kaczyńskiego ,że jakiś palant w komendzie coś zaniedbał?! :damage_wall:

 

Normalnie powiadasz? Jak to jest mieć klapki na oczach? Drugie zdanie też jest dość ciekawe w kontekście tego, co się teraz dzieje w tym kraju. Czy wiesz, ze podpisana przez Kaczyńskiego ustawa lustracyjna zakładała, ze dziennikarze, ktorzy nie zgodzą sie wypełnić orzeczenia lustracyjnego (tudzież będą mieli teczki) zostaną pozbawieni praw do publikowania?

Klapki na oczach to mają ludzie wychowani w poprzednim systemie przez komunę. A gdy chce się rozliczyć to ścierwo to wtedy zaczyna się mówić,że "klapki na oczach" ;)

No i dobrze,że przetrzepie się dziennikarzy - te święte krowy. Cikeawe co jeszcze wyjdzie.

 

Czy wiesz, ze takiej kary prawo nie pozwala nałożyć nawet na seryjnego morderce, ktory moze sobie napisac ksiązke w więzieniu i wydać ją?

Wkrótce się to skończy :) Poza tym "seryjny" jak coś tam sobie napisze to nie zaszkodzi tak jak wpływanie jakiegoś dziennikarza na opinię publiczną.

 

Czy potrafisz wyjaśnić, dlaczego taki dziennikarz miałby nie móc publikować swoich myśli?

Nikt tego nie zabrania. Ale jeżeli dziennikarzyna np. zaczyna bronić przestęców to już nie jest dobre.

 

A może wyjaśnisz, dlaczego PiS chciałby lustrować nawet bliskich (bez sprecyzowania, jak bliskich) np. sędziow? Czy nie zakrawa Ci to na coś w rodzaju manii prześladowczej?

Określienie "bliski" to niekoniecznie rodzina. Może to być kolega , znajomy sędziego który też mógł być umoczony w SB i może mataczyć.

 

I jeszcze jedno - jak wyjaśnisz, ze PiS porownuje spotkanie na UW (gdzie m.in. wybitni profesorowie ośmielili się wyrazić swoją dezaprobatę dla poczynań rządu) do targowicy?

Bo to skupisko ludzi którzy chcą powrotu Polski sprzed afery Rywina. Jednym słowem zdrajcy którzy myślą tylko o szemtranych geszeftach , a nie o kraju.

Wybitni profesorowie? Którzy? :lol: Olechowski ? Geremek? No same tuzy inteligencji :wink: I jeszcze Wałęsa na okrasę ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy to zwykła wpadka. Zdarza się. Natomiast co do lekarza - JEST MORDERCĄ. Ten śmieć powinien gnić za kratami. Brał łapóki za "łaskę" zrobienia zabiegu.

Życie zawdzięczają mu ci co posmarowali.

 

Gdyby była kara śmierci już by wisiał. A łapówka to tylko jeden z ponad setki zarzutów. Więc trucie o "niewinnym" lekarzu można miedzy bajki włożyć ;)

Cała sitwa lekarska go broni. No i oczywiście SLD.

 

A fakt zatrzymania nie wpłynął bezpośrednio na liczbę zabiegów. Tylko ogólnie chora sytuacja w lecznictwie.

Skąd to wiesz masz dowody? Może od razu go rozstrzelać, bez sądu bo przecież już wszystko jest jasne, mimo że proces się nawet nie rozpoczął. IMO sprawa jest mocno podkolorowana, żeby było się można pochwalić wielkim sukcesem. Jeden lekarz łapówkarz na cały kraj :lol: . Oczywiście go nie bronie, wyroku już nie uniknie, ale sąd uznał że zarzut morderstwa jest bezpodstawny.

 

Ja tam słyszałem ze zarzutów jest ~50, ale dobra nieważne. Nakręciła się niezła afera że lekarze zabijają pacjentów, do czego IMO pis sie przyczynił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zal ... sciska. Tak sie wbijam w srodku dyskusji i nie jestem pewien, czy SAVER tak na powaznie, czy ironizuje ? Chyba jednak na powaznie, pozwole sobie przyczepic sie do jednej Twojej wypowiedzi SAVER

 

Napisy to zwykła wpadka. Zdarza się. Natomiast co do lekarza - JEST MORDERCĄ. Ten śmieć powinien gnić za kratami. Brał łapóki za "łaskę" zrobienia zabiegu.

Życie zawdzięczają mu ci co posmarowali.

Zachowujesz sie jak Ziobro. Uprzejmie informuje, ze o winie decyduje sad. To, ze komus postawiono zarzuty, nie czyni go od razu przestepca.

Wyobraz sobie taka sytuacje. 6 rano, wpadaja do ciebie goscie w kominiarach, nic nie tlumacza, tylko "na ziemie s_urwi_lu", rozbieraja do bielizny, przetrzepuja cale mieszkanie, zabieraja do aresztu. Wszystko jest filmowane, TVN24 glosi - zatrzymano szajke pedofilow. Sasiedzi cos kojarza, wszyscy plotkuja. Tymczasem twoj komputer zostaje sprawdzony - okazalo sie, ze jestes czysty, masz tylko kilka filmow.

Ale ludzie zachowujacy sie wlasnie tak jak Ty okrzykneli cie juz gwalcicielem, pedofilem i co im jeszcze tylko do glowy przyszlo... Zostales skazany, chociaz nie byles winny i nawet przed sadem nie stanales... Fajnie ? Sprobuj sobie cos takiego wyobrazic. Przyklad z pedofilem tak jakos mi sie rzucil jako, ze takie zachowania podobnie jak morderstwo jest powszechnie potepiane(i slusznie).

 

Ty nawet nie znasz wszystkich faktow odnosnie sprawy tego lekarza, a okrzyknales go morderca. Tak samo postapil - pozal sie boze - minister Ziobro. Nie rozumiem jak mozna chwalic i nasladowac takie postepowanie...

 

 

 

A fakt zatrzymania nie wpłynął bezpośrednio na liczbę zabiegów. Tylko ogólnie chora sytuacja w lecznictwie.

To moze to podeprzesz jakimis statystykami ? np. przed zatrzymanie wykonywano na przestrzeni poprzednich kilku miesiecy srednio 30 zabiegow i wcale nie w miesiac po zatrzymaniu ta liczba nagle spadla do 10 ? (dane podaje z pamieci, wiec moga troche odbiegac od prawdy - zostaly zaprezentowane w Faktach TVN).

Twierdzisz wiec, ze nagle, z miesiaca na miesiac sytuacja w lecznictwie stala sie chora ?

 

 

Nie jestem prawnikiem ,ale gołym okiem widać że się coś zmienia. Przestępcy trafiają wreszcie tam gdize ich miejsce - za kratki.

Usilują wprowadzić zmiany to larum podnosi SLD bo psuje się im układy i układziki. Złote geszefty.

No i TK przeszkadza jak może.

Golym okiem to widac, ze trawa jest zielona. Jakies DANE, anie twoje wrazenie. To ze Ziobro jest medialny, fajnie gada i potrafi jakos przekonac do siebie ludzi, nie sprawia, ze popelnianych ejst mniej przestepstw, ze winni sa karani. Jedna, dwie spektakularne akcje nie oznaczaja zmian. Jakie dane PiS chcial wprowadzic, ktorym sie sprzeciwialo SLD ?? Bo ja tam ciagle cos o lustracji slysze, a tak mnie to obchodzi jak zeszloroczny snieg.

 

A z tym TK to juz na prawde wyjechales - powinienes sie zatrudnic w biurze propagandy PiS (maja takie? moze na Nowogrodzkiej?). Czytajac Twoje opinie mam wrazenie, jakbym sluchal przemowien czolowych przedstawicieli PiSu. Nie chcialbym nic sugerowac, ale podobne zachowanie mozna obserwowac wsrod ludzi nalezacych do specyficznego rodzaju sekt religijnych, albo np. wsrod milosnikow Rydzyka...

Rzucasz jakimis niesprecyzowanymi oskarzeniami, nie podpierajac tego zadnymi faktami "TK przeszkadza jak moze" - co to znaczy ? w czym przeszkadza, co takiego konkretnie zrobil, ze prawo w Polsce nie zostalo polepszone ??

 

O dziennikarzach juz mi sie nie chce komentowac - powtarzalbym sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę ,bo SLD samo się wkopuje i po prostu nie jest czyste. I nigdy nie było. To ludzie wywodzący się wprost z PZPR.

No. Całe szczęście, że chociaż obecna koalicja jest czysta jak łza.

 

A Olejniczak? Szkoda słów. To narcyz i w żadnym języku słowa nie umie jak to trafnie określi Oleksy :lol:

To ciekawe, że słowa pijanego Oleksego uważasz za wiarygodne i trafne. Natomiast Olejniczak mowi po angielsku prawdopodobnie lepiej niz prezydent Kaczyński. (Słyszał ktoś kiedyś, żeby któryś Kaczyński mowił po angielsku? Poważnie pytam.)

 

Olejniczak raz mówił ,że nie chce likwidacji IPN , a potem w radiu zmienił zdanie ,że jednak trzeba zlikwidować IPN a archiwa zamknąć.

Niepoważny człowiek.

Widzę, że też lubisz iść w zaparte. No nic, trudno się mowi.

 

Jest prawdziwy :) Natomiast geje to margines społeczeństwa. Naprawdę sa ważniesze sprawy w kraju niż jakieś tam mniejszości.

To może powiedz to LPR i PiSowi, bo minister edukacji od paru tygodni nie mowi o niczym innym.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
(I znowu strzał do własnej bramki - dlatego wlasnie lubie czasem pogadac ze zwolennikami PiSu).

 

Natomiast co do lekarza - JEST MORDERCĄ. Ten śmieć powinien gnić za kratami. (...) Gdyby była kara śmierci już by wisiał.

Oho, drugi Ziobro. Nie mam więcej pytań.

 

 

A łapówka to tylko jeden z ponad setki zarzutów.

Ponad setki zarzutów powiadasz? Lubisz wypowiadać się na tematy, o ktorych nie masz pojęcia, nie? Na przyszłość polecałbym Ci sprawdzać takie dane, zanim palniesz kolejną głupotę.

 

A fakt zatrzymania nie wpłynął bezpośrednio na liczbę zabiegów. Tylko ogólnie chora sytuacja w lecznictwie.

Sam fakt zatrzymania nie, ale sposób zatrzymania, wypowiedzi Ziobry oraz nagłowki typu "Doktor Śmierć" już tak.

 

To zdecyduj się w końcu :lol:

W mojej wypowiedzi nie ma sprzeczności, ale trzeba trochę pomyśleć, zeby do tego dojść. No ale nic - wyjaśniam: nie czuję się bezpieczniejszy ze świadomością, że faceci w kominiarkach mogą zgarnąć praktycznie każdego (na oczach rodziny czy znajomych), poczym rozdmuchac sprawę na całą Polskę (w celach czysto propagandowych), a potem przyznać, ze nie ma jeszcze odpowiednio silnych dowodów, aby trzymać taką osobę w areszcie. Po prostu pełen profesjonalizm.

 

Nie jestem prawnikiem ,ale gołym okiem widać że się coś zmienia. Przestępcy trafiają wreszcie tam gdize ich miejsce - za kratki.

Co do pierwszego zdania, to z góry wiedziałem, ze nie wymienisz żadnych zmian, bo po prostu nie masz pojęcia o czym piszesz. Co do zdania drugiego, to może podasz jakieś przykłady? Dasz rade podać ze trzy?

 

No i TK przeszkadza jak może.

Czyżby kolejny zwolennik zlikwidowania TK? A może należałoby obsadzić wszystkie stanowiska TK ludźmi koalicji i ich rodzinami?

 

Trzeba było oglądać reportaż z tej sprawy.

Krótka piłka - potrafisz podać jakiekolwiek dowody, czy nie? (To jest pytanie zamknięte.)

 

To jest właśnie przykład demagogii z twojej strony ;) Może to wina osobiście Kaczyńskiego ,że jakiś palant w komendzie coś zaniedbał?! :damage_wall:

Gratuluję umięjętności czytania ze zrozumieniem.

 

No i dobrze,że przetrzepie się dziennikarzy - te święte krowy. Cikeawe co jeszcze wyjdzie.

Poza tym "seryjny" jak coś tam sobie napisze to nie zaszkodzi tak jak wpływanie jakiegoś dziennikarza na opinię publiczną.

Czyli na opinie publiczną mogą wpływać tylko ci dziennikarze, do których PiS nic nie ma?

 

Nikt tego nie zabrania.

Teraz już nie zabrania, bo TK zakwestionował ustawę :lol: .

 

Określienie "bliski" to niekoniecznie rodzina. Może to być kolega , znajomy sędziego który też mógł być umoczony w SB i może mataczyć.

Zaiste.

 

Bo to skupisko ludzi którzy chcą powrotu Polski sprzed afery Rywina. Jednym słowem zdrajcy którzy myślą tylko o szemtranych geszeftach , a nie o kraju.

Wybitni profesorowie? Którzy? :lol: Olechowski ? Geremek? No same tuzy inteligencji :wink: I jeszcze Wałęsa na okrasę ;)

Tak właśnie myślałem.

Jeszcze mam jedno pytanie na zakończenie - na kogo głosowałeś w wyborach parlamentarnych?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wiesz masz dowody? Może od razu go rozstrzelać, bez sądu bo przecież już wszystko jest jasne, mimo że proces się nawet nie rozpoczął. IMO sprawa jest mocno podkolorowana, żeby było się można pochwalić wielkim sukcesem. Jeden lekarz łapówkarz na cały kraj :lol: . Oczywiście go nie bronie, wyroku już nie uniknie, ale sąd uznał że zarzut morderstwa jest bezpodstawny.

 

Ja tam słyszałem ze zarzutów jest ~50, ale dobra nieważne. Nakręciła się niezła afera że lekarze zabijają pacjentów, do czego IMO pis sie przyczynił.

Ty chyba w innym kraju zyjesz, to ze lekarze biora, to FAKT. Pozostaje kwestia czy jest to w ramach tzw. wdziecznosci pacjenta - powiedzmy, ze to moralnie jest do przelkniecia, czy uzalezniaja od lapowy np. przeprowadzenie zabiegu - to juz czyste skur...synstwo i nie zasluguje na zadne tlumaczenie. Prawo prawem, ale w tej sytuacji - zawod zaufania publicznego, jest jeszcze tlo etyczne. Trzeba byc mega lolem, zeby nie widziec z czym mamy do czynienia w przypadku dr. G, czy jak mu tam.

To, ze przeprowadza sie malo transplantacji to wynik malej ilosci osrodkow i specjalistow + jakies chorej niecheci do zgody na pobranie narzadow od bliskich osob.

Moze mieli po cichutku szanownego dr. poinformac, ze zle robi, byle tylko smrodek nie wyszedl, bo to moze zaszkodzic calemu "szacownemu" srodowisku??

Rozumiem, ze komus z PiSem nie po drodze, ale troche zdrowego rozsadku warto by zachowac...

/lek. dent. toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze przeprowadza sie malo transplantacji to wynik malej ilosci osrodkow i specjalistow + jakies chorej niecheci do zgody na pobranie narzadow od bliskich osob.

I tych ośrodkow zrobiło się mniej przez ostatnie miesiące? Ty sobie lepiej zobacz (potrafisz googlowac?) ile zabiegów przeprowadzano przed tą aferą, a ile po. A niechęć ludzi wynika właśnie z tego, że "dzięki" Panu Ziobro ludziom wydaje się, że ich narządy trafią w ręce jakiegoś lekarza-mordercy, ktory wykorzysta je do szantażowania pacjenta.

 

Kolejka oczekujących na przeszczep stale się wydłuża. Niestety, dramatycznie rośnie też liczba osób, które nie zgadzają się na oddanie po śmierci swoich narządów do transplantacji.

 

Każdy obywatel Polski jest potencjalnym dawcą. Ale może się sprzeciwić, zastrzegając to w Centralnym Rejestrze Sprzeciwów. W 2006 roku zgłoszono 272 takie wnioski. Natomiast tylko do końca marca tego roku ich liczba przekroczyła już 340.

Eksperci z Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej, która wspiera akcję ŻW „Miej serce dla innych”, nie mają wątpliwości. – Ta sytuacja jest wynikiem afery doktora Mirosława G., którego oskarżono m.in. o zabójstwo – przyznają.

Zwracam szczególną uwagę na słowo "oskarżono", bo wątpie, zeby mu to udowodnili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...