Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

2 lata temu nie tylko Kurski przyczynil sie do wygranej PiSu.

Chyba zbyt dosłownie zrozumiałeś moją wypowiedź ;) - wiadomo, ze nie "tylko" Kurski. Ale to własnie Kurski mogł "przeważyć szalę", za sprawą swoich atakow w koncowce kampanii, tak to działa. Rydzyk też oczywiście miał swoj udział w tym zwycięztwie, ale nie ma on takiej siły przebicia jak Kurski (rewelacje Kurskiego przekazywały wszystkie media, a Rydzyk moze glosić swoje kazania tylko przez RM i Trwam).

 

BTW:

Sąd nakazal LiDowi przeprosić Dorna, za oszczercze pomowienia jego psa, ktory rzekomo niszczył meble w sejmie:

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1621222,news.html

 

Gazeta.pl:

 

Dołączona grafika

 

Niech mi teraz ktos powie, ze to jest normalne.

 

Ps.

Może ja jestem dziwny, ale tytuł tego arta nieźle mnie rozśmieszył :lol: - przypomnijcie sobie czego dotyczyły ostatnie sekundy dabaty Kaczyński-Kwach ;)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewica i Demokraci - 75% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

Platforma Obywatelska - 70%

Polska Partia Pracy - 70%

Polskie Stronnictwo Ludowe - 65%

Samoobrona RP - 60%

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 45%

Prawo i Sprawiedliwość - 35%

 

 

Czyli, tak, jak się spodziewałem.

Aczkolwiek głosował będe na PO, bo to jedyna szansa - przy całej mojej sympatii dla LiD - aby powstrzymać "moherowe berety".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

 

Prawo i Sprawiedliwość - 73% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 73%

Samoobrona RP - 57%

Polskie Stronnictwo Ludowe - 43%

Platforma Obywatelska - 43%

Polska Partia Pracy - 38%

Lewica i Demokraci - 28%

 

tak tez zagłosuje ;) jak zreszta "Kazdy racjonalnie myslacy czlowiek" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

 

Prawo i Sprawiedliwość - 73% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 73%

Samoobrona RP - 57%

Polskie Stronnictwo Ludowe - 43%

Platforma Obywatelska - 43%

Polska Partia Pracy - 38%

Lewica i Demokraci - 28%

 

tak tez zagłosuje ;) jak zreszta "Kazdy racjonalnie myslacy czlowiek" :D

wyjdz :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu :?: :P nie mam na kogo innego glosowac... PO przez dwa lata tylko i wyłacznie krytykowało PiS nie robiac nic dla ludzi (ktorzy zreszta na nich glosowali ;) na lid nie zaglosuje bo znam historie swojego kraju i wiem co tam za ziolka siedza :)

____________

mowie o PiSie oczywiscie ;)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu :?: :P nie mam na kogo innego glosowac... PO przez dwa lata tylko i wyłacznie krytykowało PiS nie robiac nic dla ludzi (ktorzy zreszta na nich glosowali ;) na lid nie zaglosuje bo znam historie swojego kraju i wiem co tam za ziolka siedza :)

____________

mowie o PiSie oczywiscie ;)

a czemu nie UPR ? Pis jest niewarty glosu chocby za klamstwa Jarosława Kaczynskiego, chocby za klamstwa pana Kurskiego, chocby za kampanie, w ktorej szczyci sie nieswoimi osiagnieciami, chocby za brak zmian w gospodarce w ciagu 2 ostatnich lat, chocby za lansowanie niepotrzebnego CBA... Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby glosy sie nie rozeszly i zeby nie wygrało po/lid ;)

tak wygra pis ;) a PO z LIdem beda zmuszone do koalicji... i bedzie to rozpad PO ;) gdyby na miejscu pis był upr to kto wie... mozliwe ze bym na nich glosowal :P

__________

sporo w tym racji ale pis robi to co powinno byc zrobione od razu po `89 z czego nie wywiazał sie walesa no i to mi sie podoba ;)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo w tym racji ale pis robi to co powinno byc zrobione od razu po `89 z czego nie wywiazał sie walesa no i to mi sie podoba ;)

Przecież to UPR zaczęło lustrację i to oni powinni ją skończyć, w dodatku UPR zakonczy korupcję, bo:

- jeśli możnaby założyć firmę w ciągu 1 dnia jak w UK, to zniknęłyby łapówki wobec urzędników

- jeśli istniałyby prywatne szpitale, w których pacjent płaciłby 70 zł [takie są obecnie stawki w prywatnych szpitalach] czy choćby nawet 100 zł abonamentu [,a nie tak jak obecnie 186 zł na nfz w podatkach] to miałby prawo być za te pieniądze obsłużony, a nie czekać 6 miesięcy na zabieg. W obecnej sytuacji lekarstwem na szybkie przyjecie w szpitalu jest łapówka. Jeśli zaś szpitale byłyby przeludnione to ktoś wyczaiłby zysk i wybudował kolejny szpital w tym rejonie. Jeśli ktoś pragnie zapytać "to dlaczego teraz nie powstają prywatne szpitale obok obecnych", to pragnę odpowiedzieć "bo ludzi nie stać na płacenie 186 zł w podatku na nfz + dodatkowo 70 zł abonamentu w prywatnym szpitalu.

 

PiS zwiększa jedynie liczbę urzędników [a miało być tanie państwo] i co z tego że rozlicza stare afery jak na ich miejscu powstają nowe - choćby słynne zgarnięcie 400mln zł na budowę stadionu narodowego.

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby glosy sie nie rozeszly i zeby nie wygrało po/lid ;)

tak wygra pis ;) a PO z LIdem beda zmuszone do koalicji... i bedzie to rozpad PO ;) gdyby na miejscu pis był upr to kto wie... mozliwe ze bym na nich glosowal :P

__________

sporo w tym racji ale pis robi to co powinno byc zrobione od razu po `89 z czego nie wywiazał sie walesa no i to mi sie podoba ;)

 

Jak na razie to PiS wprowadzil bardziej komunistyczne panstwo niz SLD czy LiD. Stworzenie organu kontroli spoleczenstwa w postaci CBA, do tego podsluchy i inne metody zywcem z komunizmu. Przemowiuenia w stylu Gierka ze wszystko czego sie nie dotknac jest zajebiste i zamienia sie w zloto. Takich przykladow moznaby wiele pisac...... To jest zalosne......

 

Twoj glos Twoj wybor. Nie chce mi sie wdawac w polemike z ludzmi ktorzy jak widac sa dosc podatni na propagande.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie zrobilem ten tescik:

Twoje poglądy najbardziej zgadzają się z programem:

 

Polska Partia Pracy - 73% zbieżnych odpowiedzi

 

Pozostałe partie:

 

* Polskie Stronnictwo Ludowe - 57%

* Platforma Obywatelska - 57%

* Samoobrona RP - 57%

* Lewica i Demokraci - 57%

* Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 48%

* Prawo i Sprawiedliwość - 38%

 

buhahaha nawet nie wiedzialem ze takie cos istnieje, a odnosnie jak to kiedys zle bylo i tak dalej wezmy przyklad mojej babci:

kierowniczka sklepu rybnego sama wychowuje trojke corek (rozwiedziona maz alkoholik) i raz do roku na 3tygodnie jada na wakacje nad morze/goty, co jakis czas remontuje mieszkanie (wymiana mebli, malowanie, wymiana okien), moze pozwolic sobie praktycznie na wszystko, A TERAZ 960zl emerytury z czego po oplacaniue wszystkiego zostaje jakies 350zl na jedzenie na miesiac i porozmawiajcie z nia jak to kiedys bylo zle poza tym kogo obecnie stac na to aby jechac z dziecmi na wakacje stac praktycznie na co ma sie ochote, ile trzeba zarabiac 9-10tys zl ile jest takich osob?

Wybaczcie ja bede glosowal na LID bo chocby dlatego ze u mnie w miescie budowalo sie hale przez chyba 10lat bo rzadzila prawica i jak byly pieniadze w budzecie na budowe hali to ZAWSZE byly wazniejsze sprawy typu RENOWACJA kapliczki ktorej nikt nie odwiedza mlodziez/mieszkancy nie maja pozytku a koszt bagatelka kilka mln zlotych przyszedl pan Osyra (prezydent lewicowiec) zaraz dokonczyl hale, zrobil kilka inwestycji dokonczyl most rondka itd itp i mam to w DUP.ie ze:

- jedna firma wygrywa przetargi (pewnie znajomi przy okazji sie ktos oblowi)

- ze miasto ma wielki dlug

- ze pan Osyra to stary gbur cham itp itd

JA WOLE HALE ZAMIAST KAPLICZEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać czy się z kimś kłócić ja wiem jedno. Dla młodego człowieka kończącego studia wygrana PiSu = wyjazd za granicę tyle w tym temacie i tak pewnie się stanie ze mną i z wieloma moimi znajomymi.

 

Przykre jest, że kaczka gada głupoty o wzroście gospodarczym, zmniejszeniu bezrobocia, a przez dwa lata nie zrobiono absolutnie nic żeby pomóc stanąć na nogi młodym ludziom, ale pewnie lepiej się kłócić i rozliczać przeszłość, a młodzi niech wyjeżdżają za granicę w końcu obiecał 3 miliony mieszkań, 2 miliony już mu się zwolniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać czy się z kimś kłócić ja wiem jedno. Dla młodego człowieka kończącego studia wygrana PiSu = wyjazd za granicę tyle w tym temacie i tak pewnie się stanie ze mną i z wieloma moimi znajomymi.

 

Przykre jest, że kaczka gada głupoty o wzroście gospodarczym, zmniejszeniu bezrobocia, a przez dwa lata nie zrobiono absolutnie nic żeby pomóc stanąć na nogi młodym ludziom, ale pewnie lepiej się kłócić i rozliczać przeszłość, a młodzi niech wyjeżdżają za granicę w końcu obiecał 3 miliony mieszkań, 2 miliony już mu się zwolniło.

Wszyscy tak myslą, a u nas też da sie zarobic - ba majac nawet nie skonczone studia.

i nie mowie o pieniadzach rzedu 800zl i pracy w markecie tylko o normalnych dochodach (3-4k/miesiac)

Niestety wysiłek wiekszosci mlodych polakow skupia sie na wybraniu odpowiedniego miasta na wyspach i wybycie z ojczyzny.... A niech jadą bedzie wiecej pracy dla mnie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale nie ma co mowic o wyjezdzaniu na saksy wakacyjne a wyjezdzaniu bo nie ma pracy.

 

Po 1. To wyjezdzaja studenci na saksy aby odciazyc rodzicow, miec za co sie bawic, miec na zabawki.

Po 2. Wyjezdzaja ludzie co skonczyli studia. No dobra zacznijmy od tego jakie studia skonczyli (zarzadzanie, marketing itp), a pracy po tym nie ma dla tysiecy absolwentow roznych uczelni wiec nie ma sie co dziwic ze uciakaja.

Po 3. Wyjezdzaja robotnicy, brygadzisci ogolnie fachowcy i nie po to aby tam na stale zostac tylko po to aby troche dorobic, na samochod, mieszkanie itp. Nie dziwie sie im skoro zarabiaja np w stoczni (notabene rzadzej przez ludzi z jedynej slusznej partii stocznia Gdanska i Gdynska, prywatna stoczna Remontowa stoi na rynku bardzo dobrze wiec jak widac mozna) 1600-1800 na reke (za ciezka prace w strasznych warunkach.

 

 

BTW to najbardziej mnie smiesza rzadania premiera aby sie tusk zdeklarowal ze nie bedzie z Kwasnieskim/LiDem rzadzil, oraz list Dorna. To jest komiczne :lol: :lol: :lol: :lol:

PS im wiecej takich wpdaek tym mam nadzieje wiecej ludzi pojdzie po rozum do glowy i nie bedzie glosowac na jednyna sluszna partie B-)

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze jak mowicie ze mozna 3-4k zarabiac bez studiow to slucham propozycji do tego bardzo mi sie podoba cytat 600km autostrad w 2006 zasluga PIS, 7km w 2007 wina SLD :D do tego powiedzcie mi komu zalezy na rozliczaniu przeszlosci? Przeciez wiekszosc ludzi ma to gleboko w czterexh literach ta cala lustracje a tym bardziej mlodzi.

 

Ostatnia uwaga dotyczaca jedynie slusznej partii przyklad celnikow:

- bardzo mi sie podobal artykul w NIE :D na temat tego jak ich KSIEZA beda wspomagac ==> Nie ma pieniedzy na podwyzki dla celnikow, ale sa pieniadze zeby zatrudnic brygade ksiezy i teraz to co lubimy najbardziej szeregowy celnik zarabia jakies 2k a taki ksiadz przyjdzie i od kopa zarabia 5k bo ma od razu jakis tam wyzszy stopien w hierarchii porpostu zenada,

- religia do srednij no to jeszcze lepiej

mozliwe ze zaglosuje na PO ale to sie zobaczy po debacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co sądzicie o Kwachu i jego lekarstwach :lol:

Hmm alkohol jest dla ludzi. Ale widać że on ma z tym problemy:| to jest duży minus. Z drugiej strony na 10 lat go sami wybraliśmy:) mógłby chociaż nie ściemniać:D a on w żywe oczy mówi że ma wirusowe zapalenie z ciepłych krajów;D które przywiózł:D no ludzie...no ale i tak LID/PO

 

Zauważyłem jedno;

Pisior- w przeważającej liczbie ludzie starsi

Po-mlodzi zbuntowani olewajacy pisiora/biznesmeni :)

LiD-mlodzi ktorzy nie pamietaja dokladnie historii ostatnich 15 lat Polski

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk tak namawia mlodych ludzi do powrotu z UK, ale nalezy sobie zadac pytanie - dlaczego ? Przeciez on chce ich opodatkowac i tyle. Tak jak mowi Wojciech Popiela - trzeba stworzyc w Polsce takie warunki, by oni chcieli wracac. Jak ktos ich bedzie namawial to nie wroca, bo glupi nie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk tak namawia mlodych ludzi do powrotu z UK, ale nalezy sobie zadac pytanie - dlaczego ? Przeciez on chce ich opodatkowac i tyle. Tak jak mowi Wojciech Popiela - trzeba stworzyc w Polsce takie warunki, by oni chcieli wracac. Jak ktos ich bedzie namawial to nie wroca, bo glupi nie sa.

raczej pytanie dlaczego wyjechali? wstydzą sie kaczynskich! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre jest, że kaczka gada głupoty o wzroście gospodarczym

wzorst gospodarczy to akurat mamy najniższy w regionie (nie licząc Niemiec), o czym już JE Jarosław Kaczyński nie wspomina

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_count...al)_growth_rate

8. Łotwa - 11.90%

9. Estonia - 11.40%

25. Białoruś - 8.30%

26. Słowacja - 8.30%

39. Litwa - 7.20%

41. Ukraina - 7.10%

57. Czechy - 6.20%

60. Polska - 6.10%

180. Germany - 2.20%

a my zamiast brać przykład z czołówki - Łotwa, Estonia to wzorujemy się na Niemcach <_< Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to PiS wprowadzil bardziej komunistyczne panstwo niz SLD czy LiD.

podreczniki od historii nie sa w cale takie drogie ;) mozna tez zapytac kogos starszego aby uzupelnic wiedze :)

Nie chce mi sie wdawac w polemike z ludzmi ktorzy jak widac sa dosc podatni na propagande.

tia, nie musze pytac czy czytasz gw i ogladasz tvn.. hehehe :D :D :D

ale to ja jestem w koncu propagandzista :P

Szkoda mi tylko takich ludzi - nie wiedzą co czynią.

wiem dobrze :P

Dla młodego człowieka kończącego studia wygrana PiSu = wyjazd za granicę tyle w tym temacie i tak pewnie się stanie ze mną i z wieloma moimi znajomymi.

powodzenia ;) jak bys chciał wiedziec to odsetek Polskich studentów wyjezdzajacych za granice do pracy, jest duzo mniejszy niz odsetek studentów z niemiec czy wielkiej brytanii... :)

BTW to najbardziej mnie smiesza rzadania premiera aby sie tusk zdeklarowal ze nie bedzie z Kwasnieskim/LiDem rzadzil, oraz list Dorna. To jest komiczne

komiczne jest to ze nie wiesz czemu ma to sluzyc ;) zeby nie wysilac komorek podpowiem ze jest to taki "przed wyborczy chwyt po wyborczy" :)

do tego powiedzcie mi komu zalezy na rozliczaniu przeszlosci?

tym ktorzy nie popieraja zlodziei/pasozytów ;) Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim :?: ja nie mam idoli ;) tak jak wiekszosci osob ktora glosuje na pis jedne rzeczy w pis-ie mi sie podobaja a inne nie :) Ty jak kazdy opozycjonista przylepiasz "Nam" naklejke fanatyków Kaczynskich/Ziobra/Dorna etc.

ja sie nie pytam czy masz w pokoju ołtarzyk do Tuska... bo i po co i tak to retoryczne pytanie, hehe :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia icon_wink2.gif jak bys chciał wiedziec to odsetek Polskich studentów wyjezdzajacych za granice do pracy, jest duzo mniejszy niz odsetek studentów z niemiec czy wielkiej brytanii... icon_smile3.gif

Jakbyś jeszcze sprawdził w swojej mądrości ile osób studiuje i kończy studia w Polsce, a ile w Niemczech czy UK to pewnie zrozumiałbyś dlaczego jeśli rocznie wyjedzie 200 tyś z Polski, a 20 tyś z Niemiec to ten odsetek w Niemczech jest wyższy. To jest właśnie typowo PiSowskie podejście magia liczb, która ma zatrzeć całokształt.

 

Mi bardziej chodzi o to, ze PiS ma w poważaniu poprawę bytu ludzi w Polsce im zależy na swoich własnych interesach i krucjatach, wolą zamykać i lustrować, PiS od początku swoich rządów zajął się destrukcją nie budowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy "odsetek" to takie trudne słowo... :?: liczony jest w % zeby wlasnie nie manipulowac pustymi cyferkami...

To jest właśnie typowo PiSowskie podejście magia liczb, która ma zatrzeć całokształt.

badanie to nie było przeprowadzane w Polsce i było calkowicie niezalezne...

 

PiS od początku swoich rządów zajął się destrukcją nie budowaniem.

kiedy w koncu zrozumiecie ze nie da rady budowac czego kolwiek gdy nie ma na czym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...