Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaskoczony, ze Kwasniewski jest tak konkretny, a Tusk tak malo konkretny... Kazda debata poki co inna...

 

edit. No wlasnie: chyba PO samo nie wie do konca czego chce i jaka polityke chca prowadzic. To mogla byc merytoryczna debata a wyszla pol-merytorycznie, bo Tusk nie chce przejsc do konkretow. :/

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk nie chce za bardzo wchodzic w konkrety, bo probuje zagarnac jak najrozniejszy elektorat i opowiadanie sie za jakas wyrazistsza opcja moze byc bardzo niebezpieczne. Stara sie atakowac "czerwonych" i nie zawsze mu wychodzi.

Kwasniewski nie ma co stracic, moze tylko zyskac wiec gada sobie co chce. Mogliby mu polac jednego lub dwa, byloby ciekawiej.

Kwasniewski ma wiecej expa w takich debatach i to widac. Duzo osob niestety patrzy na Tuska przez ten pryzmat i dlatego wg nich wypada on (Tusk) slabiej. No i to wykrecanie sie od odpowiedzialnosci za glosne korupcje :(

Oczywiscie nikt na gong nie zwraca uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że większość osób tu zaślepiona Tuskiem i po... Nie będę głosował ani na Tuska, ani na Kwaśniewskiego, ale oglądając tą debatę mam wrażenie, że Tusk wyuczył się większości swoich kwestii na pamięć... Jak zadaje pytania to przypomina mi to recytację jakiegoś tekstu... :? Widać, że bardzo się stresuje i pod tym względem Kwach go miażdży.

Apropo pomysłu Tuska z budowaniem drugiej Irlandii - pfff już jeden był co nawet Japonię miał budować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debatę według mnie tym razem wygrał Kwaśniewski, chociaż różnica w poziomie obu Panów dużo mniejsza niż ostatnio, wskazania będą pewnie bardziej zróżnicowane. Kwaśniewski widać od razu że stary, doświadczony wyga, ani na chwilę się nie zająknął, a nawijać potrafi. I przekonujący jest, gdyby nie to że wiem, że ściemnia to pewnie bym się nabrał.

 

Pierwsza część debaty szczególnie na korzyść Kwaśniewskiego, druga część raczej wyrównana.

 

Tusk się zdecydowanie za bardzo skupiał na próbach jakichś bezcelowych dywagacji np. na temat kondycji LiDu, bardzo też atakował przeszłość komunistyczną Kwacha - za bardzo, wyglądało jak desperacja, jakby to był jego plan na wypadek gdyby Kwach go zażył (i tak z pewnością było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukamon - apelujesz do narodu czy się nabijasz? :>

Tusk generalnie bez konkretów - skrzetne wymijające odpowiedzi, tłumaczenie i zwalanie winy na sld i kwasniewskiego... :lol: W tej debacie lepiej wypadł nasz "filipińczyk" :lol:- według mnie oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tusk 0 konkretow :(

 

Jedno co zostalo wypunktowane to idee i sluszne pomysly PIS'u

Koniec debaty bardzo ciekawy ;]

 

 

Jak dla mnie Kwasniewski wygral

TUSK NIC NIE POWIEDZIAL NIC CALY CZAS GADAL JAKIES POBOZNE ZYCZENIA I OPOWIESCI

 

Stworzy irlandie a ani raz nie powiedzial jak, ba nawet nie wiedzial jak tam do konca jest. Drugie pytanie o dyplomacie - konkretne pytanie - odpowiedz o negocacjach kaczynskich .... Wpadka z Sikora [po udanym ataku ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek dla Kwacha, środek w miare równo, końcówka dla Tuska. Kwaśniewskiemu udało się zachować twarz, a o to mu głownie chodziło. Tak naprawdę największym przegranym tej debaty jest PiS, co mnie osobiście bardzo cieszy;]

 

EDIT:

Tusk się zdecydowanie za bardzo skupiał na próbach jakichś bezcelowych dywagacji np. na temat kondycji LiDu, bardzo też atakował przeszłość komunistyczną Kwacha - za bardzo, wyglądało jak desperacja, jakby to był jego plan na wypadek gdyby Kwach go zażył (i tak z pewnością było).

Pozornie bezcelowych. To była przemyślana zagrywka strategiczna, nie zadna desperacja. Zauważ, o co naprawdę chodziło w tej debacie. To nie była debata PO vs LiD, tylko PO i LiD vs PiS - dlatego właśnie Panowie nie byli tak agresywni, jak by mogli. Ataki Tuska skierowane w LiD służyły przekonaniu niezdecydowanych oraz wyborcow LiDu (tym, ktorzy głosują w istocie przeciw Kaczyńskim), natomiast Kwaśniewski grał pod elektorat PiS, co w moim odczuciu świetnie mu wyszło ("dla mnie określenie socjalista nie jest obraźliwe" itp.). Ta debata była z korzyścią dla Platformy zanim się jeszcze zaczęła. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Tusk ani razu nie zdominował debaty, poza jedną sytuacją gdy wyjechał z aborcją, konkordatem i eutanazją - wtedy mocno zaatakował. Kwaśniewski przez większość debaty jednak sprawiał lepsze wrażenie, ataki Tuska wyglądały trochę jak obrona. Ale też przez sporą część czasu poziom był wyrównany.

 

W ogóle Tusk jakby się cofnął, znowu za dużo było "wierzę, że", "Mam głęboką nadzieję" i "wszyscy Polacy razem zrobimy, że będzie dobrze". A tak dobrze jechał z Jarosławem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie wyszlo na jaw ze posuniecia pisu popiera po i lid ale krytykuja dla zasady [patrz pytanie o dyplomacje i pomysly na uniezaleznienie]

:blink: A matrix istnieje...

 

Na poprawe humoru: Klik. Nie wiem jak dlugo pozyje...

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo kwach wygrał. Poprostu Tuska nie moge zniesc, w ogole do mnie nie trafiają jego słowa, jest fałszywy i juz. Zadnych sensownych argumentów z jego strony, sama przed wyborcza gadka, zero konkretów wmawia ze wie jak to zrobic zeby byl miod i orzeszki a w rzeczywistosci chyba nie ma o tym zielonego pojecia. Już wole Kwasa. (nie glosuje ani na lid ani na po ani na zadna inna partie, przekreslam karte i pisze ch*j wam wszystkim w dupe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukamon - apelujesz do narodu czy się nabijasz? :>

Tusk generalnie bez konkretów - skrzetne wymijające odpowiedzi, tłumaczenie i zwalanie winy na sld i kwasniewskiego... :lol: W tej debacie lepiej wypadł nasz "filipińczyk" :lol:- według mnie oczywiscie

Przedstawiam wnioski z obserwacji srodowiska w jakim zyje.

Po prostu dla niektorych wazniejsze jest szukanie ukladu (jak bardzo nieskuteczne pozwole Wam odpowiedziec) niz polepszenie zycia obywateli. Oczywiscie szanujemy ich i bedziemy ich w tym szukaniu wspierac.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
....NOT!!!!1 :lol:

 

Kto wygral - minimalnie Kwasniewski. Doniu dobrze go cisnal, lecz popelnil zbyt duzo bledow i za bardzo staral sie wyrwac antykomunistyczny, "antyukladowy" wrecz beton pisowi jak i umiarkowanych ludzi. Dlatego mimo bardzo dobrej i bardzo waznej, ostatniej czesci (to wlasnie ta czesc zapamieta wiekszosc, nie poczatek), przegral. Co prawda nie pojechal go Kwasniewski jak on Kaczynskiego, bo az takiej przepasci poziomow nie bylo, ale przegral mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygrał minimalnie Kwaśniewski, ale największym przegranym w moich oczach jest tvn i onet ... Wystarczy wejść na onet gdzie wszystkie newsy mówią o wygranej Tuska, jako poparcie wskazuje się sondę która trwała w trakcie debaty, a sondę ogłoszoną po debacie ściągnięto z onetu gdyż przedstawiała wyniki po równo - mam jeszcze do niej linka, na samym onecie nie mogę już nigdzie znaleźć ... http://rozmowy.onet.pl/_loinc/sonda/wyniki...JSCE=WIADOMOSCI

 

Na tvn zaś zarówno prowadzący jak i komentatorzy poza jednym byli wybitnie pro PO co widać po komentarzach jakoby Tusk zmiażdżył Kwaśniewskiego a trzecią siłą miało by zostać PSL :o

 

Ja rozumiem że niektórzy nie mogą powstrzymać się przed przedstawianiem subiektywnych ocen, ale taka poważna stacja jak tvn i portal internetowy predestynujący do bycia największym portalem w Polsce powinny przynajmniej starać się wydawać obiektywne oceny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, przeciwnik PiS - uwazam, ze tym razem Tusk nie pokazal sie z dobrej strony.

 

Nie odpowiadal konkretnie, byl troche nerwowy, Kwasniewski na luzie podszedl do debaty i chyba to mu pomoglo. Fakt, tez przygotowal sie troche, kilka konkretnych odpowiedzi mial.

 

Mnie - wyborcy - chodzi wlasnie o konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ :lol:

I kto to mówi - człowiek który wierzy w "układ" kosmitów którzy po niego przylecą i zabiorą z tej planety w 2012 :lol:

 

Czy ja coś mówiłem o układzie ? Ci którzy się choć trochę interesują wiedzą że należące do grupy iti tvn onet czy tygodnik powszechny są pro PO.

I nie potępiam tego ale o ile jest to robione z umiarem, ale mówienie na antenie że Tusk zmiażdżył Kwaśniewskiego gdy większość z oglądających ma odmienne zdanie to chyba lekka przesada.

Nie jestem ani za jednym ani za drugim jednak obiektywizm każe mi uznać zwycięstwo Kwasa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ironia kangurze ośnieżony. Uważaj żeby Ciebie przypadkiem nie zabrali kosmici :lol:

Oczywiście że Kwaśniewski wygrał, trzeba było być ślepym i głuchym żeby tego nie zauważyć, a na temat mediów to się nawet nie ma sensu denerwować, jak jest każdy widzi, niestety większa liczba ludzi w Polsce kieruje się tym co im media wcisną, tak więc. So long. Platforma wygra te wybory bez dwóch zdań i nie zdziwię się jeśli zrobią to znaczącą ilością głosów i będą rządy samodzielne. Już nie mogę się doczekać...jeszcze 4 lata i będzie wielkie podsumowanie rządu Pana Tuska. Już nie mogę się doczekać tej POLSKIEJ IRLANDII mlekiem i miodem płynącej która tak chyżo wita mnie co wieczór przy kolacji z telewizora i spotu Platformy...już się nie mogę doczekać by żyło Wam się lepiej - bo ja nie narzekam. B)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrał oczywiście Kwaśniewski. Pan Tusk ( wyuczone na pamięc regułki, ceny ziemniaków itp.) ciągle się głupio uśmiechajac nie udzialił chyba żadnej odpowiedzi, zamiast odpowiadac atakował, ściemniał i nawoływał. Tusk poległ przy pytaniach o prywatyzacje szpitali i o podatki w Irlandii. Tez zyje mi się dobrze nie narzekam. PO kojarzę chyba tylko z obłuda fałszem i hipokryzją większa niz PIS. Pozdro

 

P.S.

Onet i TVN po prostu żal komentować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najlepsze było jak Tusk próbował Olkowi wmówić że nie ułaskawił Sikory, tego z długu :D Prawie mu się do gardła rzucił, no i teksty "Olka-alkoholka" z prywatyzacją szpitali, podatkami w Irlandi też rządziły. Wygrał bezdyskusyjnie, ale nie wiele. Natomiast te wszytskie sondaże onet/gazeta/teraz my/ to jakaś farsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jak zwolennicy PiSuarów atakują Tuska, że kretacz kłamca itd. Zapominacie jednak, że Tusk na razie tylko stara sie przedstawić program i cele tak by zrozumiał to tłum ( zapominacie, że IQ tłumu jest znacznie niższe niż większości z Was ). Jak by mówił w szczegółach jak trzeba to zrobić w 5 min stracił by oglądalność i zainteresowanie 90% oglądających. Potraktujcie to jak reklamę ( tam też nie mówi się wszystkiego ).

 

Natomiast co do PiSuarów to oni rządzili, mieli szanse wprowadzić to co zapowiadali i nie zrobili nic dla zwykłego obywatela. No moze po za bardzo skutecznym skłóceniem społeczeństwa. Oba pokurcze kłamali od początku ( "Jak zostanę prezydentem, mój brat się usunie z polityki" ( jak widać usunął się na 2 miejsce w kraju ). "Jak wygramy zrobimy wszystko by obniżyć koszty funkcjonowania państwa" ( obnizyli, podnosząc płace urzędasom i zatrudniając ponad 50 tyś nowych urzędasów ).

 

Wiecie co ? Dla mnie 2 ewidentne przypadki kłamstwa wystarczą. Ale nie takiego opowiadania wyborczego, ale kłamstw miedzy programem prezentowanym i działaniem ( Tuskowi nie pozwolono działać jak na razie ). Kaczki natomiast miały 2 lata rządów takich jakie chcieli ( nie PO odpowiada za brak koalicji. Nie dziwię się, że nie chcieli rozmawiać z oszustami. )

 

Kaczki wygrały tylko dlatego, że przekonali ludzi, że wprowadzą "tanie państwo". Jak sie to potoczyło to chyba każdy widzi

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...