Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Ten rząd miał tylko pecha, że znalazł się w takiej sytuacji (w tych czasach) i nie potrafił sobie z nią dobrze poradzić.

jasne. bo rzad to ludzie z ulicy, ktorzy razem z odbiorem teczki dostaja informacje o kondycji panstwa. listosci. ci ludzie siedza w polityce od paru/parunastu lat, tak wiec wiedza na co sie "rzucaja", a takie tlumaczenia, ze mieli pecha to typowa "spychologia stosowana" - to nie my, to oni...i tak co rzad...

 

Dlatego, nie sądzę aby agresywna prywatyzacja była korzystna dla szpitali, to musi odbywać się powoli, bez uszczerbku na zdrowiu naszym i pszychicznym lekarzy.

tak. najlepiej nastepne 20 lat, az szpitale sie zawala, karetki rozleca, a lekarze/pielegniarki powymieraja. wtedy zaczniemy od nowa. imho sluzba zdrowia juz dawno powinna byc w wiekszosci sprywatyzowana, a takie molochy jak ZUS zlikwidowane.

ja po nowym rzadzie oczekuje konkretnych dzialan, a nie tylko planowania. mam tez dosc babrania sie z przeszloscia. ile ja mozna rozliczac? co mam powiedziec mojemu synowi za pare lat - sluchaj spapralismy i zmarnowalismy ponad 20 lat, bo ciagle roliczalismy/roliczamy przeszlosc, tak wiec bierz swoj 30kg plecaczek, zakladaj mundurek, zmow zdrowaske, zostaw torebke i idz grzecznie do szkoly. aaaa, i nie mysl za glosno. NIE. ja juz to przerabialem, dziekuje bradzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wytłumaczyć np dlaczego Ojciec dyrektor obraża na forum publicznym Prezydenta i jego żonę i nie ma z tego tytułu żadnych nieprzyjemności, a jakiś pijaczek na dworcu rzuca parę inwektyw w tym kierunku i jest ścigany listem gończym.

rozumiem ze chcialbys aby polowa osob udzielajacych sie w tym watku miala procesy ;)

dzisiaj młodzi ludzie nie muszą się bawić w strajki jak za komuny

hm... strajki mlodziezy za komuny... ciekawe ;)

rząd olał sypnął jakimś marnym groszem

skoro marnym to czemu najwyszym w historii ;) to gprawda az tak przeklamuje :?: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pustka... By żyło się lepiej"

Puste gesty, puste słowa, puste serce, pusta mowa,

puste, choć zacięte usta, pusty wzrok i głowa pusta,

pusty program i projekty, do cna pustych stek inwektyw,

pusty jazgot, próżne żale, krzyk, co treści nie ma wcale,

puste groźby, puste miny, wielkie morze próżnej śliny,

puste hasła, obietnice, wszystko puste - poza picem!

Słowem zero, nicość, próżnia - tym się w świecie Tusk wyróżnia.

Piekne, brzmi jak kolejny "wiersz" sluchacza Radia Maryja [;

Teraz to graja w kosciele?

 

ale przeciez koalicji moherowej nie ma :lol2:

ojcze, ojcze na kogo glosowac :lol2:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco - wobec tego musisz zalozyc wlasna partie, bo obawiam sie, ze nie masz na kogo glosowac...

juz tylu przy tym korycie bylo, ze daje szanse innym. moze okaza sie normalni, a jak nie, zawsze mozna zmienic port ;) w kazdym badz razie nie pozwole, aby moje dziecko zostalo ubezwlasnowolnionym wielbladem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk - cieszę się że przypadł Ci do gustu ;) Mnie też się podoba, aczkolwiek w porównaniu z gnojem jakim od dwoch lat PO obrzuca PiS,koalicję i samych braci Kaczyńskich, jest to kropla w morzu ;)

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk - cieszę się że przypadł Ci do gustu ;) Mnie też się podoba, aczkolwiek w porównaniu z gnojem jakim od dwoch lat PO obrzuca PiS oraz koalicję, jest to kropla w morzu ;)

Pis i koalicja, jaka koalicja, ta do ktorej sie teraz nie przyznaja? Mieszasz znowu, twoj czlowiek sam sie wyparl solara i konia, a ty masz za zle PO, ze krytykowalo ta koalicje, koalicje ktora tak na prawde byla warta jedno wielkie g.o.w.n.o, z premierem przestepca, wiesniakiem i zadymiarzem oraz Ministrem Edukacji nie majacym pojecia o edukacji?... Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy jeszcze PiS ma się ludziom takim jak Ty tłumaczyć z przyczyn powstania tej koalicji? W nieskończonośc? :) Nie rozumiem co mieszam? Ja o zupie Ty o [gluteus maximus]. Pisze teraz o poezji klozetowej platformersów a Ty wraczasz do tematu koalicji która niestety musiała powstać. (i nie mów ze nie musiała, a rząd mógł zostać rozwiązany, nikt by nigdy tak nie zrobił, nawet Pan "liberał" Tusk)

Kucyk nerwy na wodzy trzymaj i wytrzyj pianę z twarzy bo aż kipi. Ja rozumiem że domeną młodzieżówki PO jest brak kultury osobistej i chamstwo nieporównywalne do niczego, ale bez przesady.

Fajny masz avatar - tylko skąd nad reversem loga platformy obywatelskiej wzięlo się radio maryja?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro z jednymi kretynami się nie udało bo się obrazili, pozbierali zabawki i poszli do innej piaskownicy, to trzeba było szukać wśród innych.

Takimi prawami rządzi się cała kretyńska polityka. I nie w imie utrzymania się przy korycie tylko w imie realizacji chociaz po cześci programu wyborczego...najwięcej przy korycie spędziły takie ugrupowania jak sld, aws, UW, KLD....jak by nie było - 14 lat rządów. Bez porównania do dwóch ostatnich imao

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sprzymierzency PiS przeczytaja co sam Marcinkiewicz napisal w liscie do pana K. i wyciagna odpowiednie wnioski. Z takim czlowiekiem jak nasz premier i jego swita nie da sie normalnie wspolpracowac, bo sa to po prostu niereformowalni ludzie, ktorym tylko propaganda jeszcze w miare wychodzi. Jezeli ktos chce by tacy ludzie rzadzil krajem to no comments.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy jeszcze PiS ma się ludziom takim jak Ty tłumaczyć z przyczyn powstania tej koalicji? W nieskończonośc? :)

do 21 wystarczy ;)

 

...wraczasz do tematu koalicji która niestety musiała powstać.

no to dawaj. co takiego konkretnie ta koalicja dla "mnie" zrobila, oprocz ubawu jaki mialem na roznej masci kabaretonach. dlaczego musiala powstac, konkretnie. tak zebym mogl synkowi przkazac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co PiS-owi wychodzi to propaganda i trzeba przyznać, że zacytuję tu posła Kurskiego: "... ciemny lud w to uwierzy". Poza tym nie będę się czepiał jeszcze nowelizacji prawa bo tu akurat uważam, że PiS poszedł w słuszną stronę tylko tyle, że na tym kończą się sukcesy, a zaczynają porażki więc może warto dać teraz szansę PO bo PiS swoje dwa lata zmarnował, a zmarnował głównie przez to, że bracia Kaczyńscy są ludźmi, którzy bardzo chcą wszystkim rządzić, ale nie za bardzo im to wychodzi. Według mnie dziwne jest to, że tak naprawdę PiS i PO mają się ku sobie programowo i w moich oczach tylko nieudolność Kaczyńskich powoduje, że nie rządzą razem więc może właśnie dlatego warto dla naszego kraju i i przyszłości wprowadzić trochę równowagi. PiS-owski prezydent PO-wski premier tyle, że z PiS-em już i tak nikt koalicji zawrzeć chciał nie będzie, chyba, że PSL zmieni zdanie, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć bo mają się bardziej ku PO. Więc tak czy inaczej przegranymi tych wyborów będzie PiS bo nie ma szans na zebranie większości i na zawiązanie koalicji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za jakim ugrupowaniem Sulaco jesteś? To wtedy Ci odpowiem. Bo jeśli za PO to nawet nie będę czasu marnował na pisanie posta - bo to jak grochem o ścianę :lol: Cięzko się dyskutuje na forum gdzie 3/4 ludzi ślepo jest zapatrzonych w człowieka który między innymi odpowiedzialny jest za syf jaki po sobie zostawił, a z aktóry bezczelnie obwinia prawo i sprawiedliwość. :) smiechu warte.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se ponarzekam teraz.

Własnie wruciłem od lekarza pracy.. (badania wstepne do nowej roboty) pomijajac fakt ze na przeswietlenie płuc czekałem 2 dni ( na wyniki bo w kolejce ze skierowaniem tylko godzine!) dzis w przychodni spedzilem od 8.20 do 13....PARANOJA!!!!!!! Tylko po to zeby babka mnie ostukała i wypisała świstek

:damage_wall:

XXI wiek a kolejki jak za komuny. PO ma na jednym z plakatów wyborczych:

PO wygraniu ble ble ble skoncza sie kolejki w szpitalach i przychodniach.

Zagłosuje na nich, ale jak trafię na kolejkę dłuższą niż 10 minut to pojade i Tuska oraz kolegów z piaskownicy normalnie *&^&^@$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja se ponarzekam teraz.

Własnie wruciłem od lekarza pracy.. (badania wstepne do nowej roboty) pomijajac fakt ze na przeswietlenie płuc czekałem 2 dni ( na wyniki bo w kolejce ze skierowaniem tylko godzine!) dzis w przychodni spedzilem od 8.20 do 13....PARANOJA!!!!!!! Tylko po to zeby babka mnie ostukała i wypisała świstek

:damage_wall:

XXI wiek a kolejki jak za komuny. PO ma na jednym z plakatów wyborczych:

PO wygraniu ble ble ble skoncza sie kolejki w szpitalach i przychodniach.

Zagłosuje na nich, ale jak trafię na kolejkę dłuższą niż 10 minut to pojade i Tuska oraz kolegów z piaskownicy normalnie *&^&^@$

trzeba kazdy szpital zprywatyzowac a wtedy kolejek nie uswiadczys :) popieram prywatyzacje wszystkich szpitali pod warunkiem że płace polaków wzrosna o 100% wtedy prawie kazdego bedzie stac na prywatne leczenie.Ale skoro ma ty byc druga irlandia to chyba nie mamy sie czego obawiac Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do prywatyzacji

Gdzies widzialem ( w TV ) jak stwierdzil polityk ze miesiecznie odciaga sie nam teraz okolo 170 zl na szpital (podatki ubezpiecznie i inne [ciach!]ly). Z kolei teraz tez sa prywatne szpitale gdzie ludzie wydaja okolo 70zl na miesiac na oplacenie go :blink:

Jedyne co mnie martwi to ze jak sprywatyzuja szpitale, niektore moga (te zle ciagnace) specjalnie "zbankrutowac" a budynki i ziemie (niekiedy z zajefajna lokalizacja) zostana przez prywaciaza wystawione na przetarg:)

O koszty "prywatnego" leczenia sie az tak nie martwie (zarabiam 1200 na reke wiec nie jest to duzo) bo sa niejednokrotnie nizsze, a zawsze LEPSZE USŁUGI!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę powiesz, że wzrost gospodarczy jest wynikiem działań jakie podejmował, rząd wiele lat temu, ale to, że wypracował fatalny sytem zdrowotny to już zasługa partii rządzącej od dwóch lat.

Akurat transplantologie to rozwalił minister Ziobro we własnej osobie, popisując się niesamowitym wręcz profesjonalizmem w działaniu.

 

Ale bredzisz sztandar. Łapanie za słówka do główna domena platformersów.

Gdyby wypowiedz brzmiała "radzę się zastanowić nad głosowaniem na PO w niedziele" to co innego.

:lol: No nie łapcie juz PiS za słowka, to są wszystko takie skroty myślowe, nie zrozumiecie tego ;) .

 

Co do ojca ryzyka. Jak się ma pieniądze to się ma dobrych prawników którzy potrafią zakręcić kota ogonem ;)

No ale skoro Rydzyk ma tyle pieniędzy, to chyba rząd nie musi dofinansowywać kwotą 12 milionow złotych jego prywatnej szkoły, zeby mogł w niej powstać nowoczesny system ogrzewania geotermalnego? Czy to też jego prawnik tak ładnie "zakrecił kota ogonem"? :lol:

 

Ps.

PiS już nawet z SLD przegrywa procesy:

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1625855,news.html

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bez CBA nie byłoby możliwości walki o coś, bez czego Polska normalnym, trwale rozwijającym się krajem stać się po prostu nie może "

Zgadzam się ze słowami premiera. Na bagnie domu nie wybudujesz. Aby "żyło się lepiej" najpierw korupcja musi zostać ukrucona do minimum. Dlatego tak wszystkim to nie pasuje bo mahloi nie można robić. Nie widzę powiązania między "wiadomymi czasami" a powyższym "niusem".

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie moglbym poczuc sie obrazony, ale zdaje sobie sprawe z tego, ze on te slowa kieruje do elektoratu sterowanego radiem, bo trzeba byc idiota, aby nie byc za walka z korupcja... ale co o tym moze wiedziec ktos kto w wieku 57 lat mieszka z kotem i matka :D

 

Tia, wszyscy są za, tylko póki co nikt przed PiSem nie garnął się żeby to sprzątnąć. Sie żyło.

ty naprawde masz ogromne braki wiedzy na temat funkcjonowania panstwa skoro dla ciebie CBA to swietna sprawa, jak slepym trzeba byc, aby nie rozgraniczac walki z korupcja i walki z przciwnikami politycznymi, jestes po prostu dzieciakiem ktory CBA stawia na rowni z bohaterami kreskowek walczacymi ze zlem, CBA - tak to ci dobrzy stroze prawa :lol2:

Czy dla ciebie rozpracowanie Sawickiej przez rok czasu to sukces? Daruj sobie...

Czemu nie zainsteresuja sie przetargiem na 23 helikoptery dla ratownictwa medycznego? Tam sa dopiero niebotyczne sumy, przy ktorych Sawicka z jej dzialka to tylko 50 smiesznych tysiaczkow, 5 dobrych kompow z tego forum...

Tak samo jak nierowno trzeba miec pod sufitem, aby uwierzyc Tuskowi w jego Irlandie tak samo trzeba byc ograniczonym, aby lykac to co mowi premier, roznica jest taka, ze target w ktory celuje Tusk to inna bajka, Ci ludzie potrafia sami myslec, w tych co celuje premier steruja fale radiowe - "ojcze ojcze na kogo glosowac" :lol2:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.

PiS już nawet z SLD przegrywa procesy:

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1625855,news.html

część treści oświadczenia które ma wygłosić Ziobro

"...pomówiłem SLD, naruszając jego dobre imię, "

 

SLD i dobre imię - hah. Świat na głowie stanął.

 

ale co o tym moze wiedziec ktos kto w wieku 57 lat mieszka z kotem i matka

Życzę Ci żebyś w wieku 57 lat nie musiał mieszkać z matką. Nie wiesz jaki scenariusz Tobie życie napisze [;

 

trzeba byc idiota, aby nie byc za walka z korupcja

Tia, wszyscy są za, tylko póki co nikt przed PiSem nie garnął się żeby to sprzątnąć. Sie żyło.

 

apo5 - ty naprawde masz ogromne braki wiedzy na temat funkcjonowania panstwa skoro dla ciebie CBA to swietna sprawa, jak slepym trzeba byc, aby nie rozgraniczac walki z korupcja i walki z przciwnikami politycznymi

Widzę Kucyk że chyba musisz uzupełnić wiedzę, bo nie za bardzo kumasz czym tak naprawdę jest CBA a próbujesz umoralniać innych...żałosne. Kliknij sobie może i udowodnij mi że CBA służy do walki politycznej. http://www.cba.gov.pl

Bo z tego co ja się orientuję tak samo w dupę dostaje każda partia po kolei na równi z pisem od CBA jeśli padają jakiekolwiek podejrzenia o łapówkarstwo...

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko.

Ktos juz cos wspominal ze w jego miescie jak doszedl pis do wladzy wszelkie inwestycje/budowy zostaly zamrozone i zaczelo sie "sciaganie" ze stolkow ludzi ktorzy cos zaczeli.. wniosek dla mnie jest prosty. MOGA BRAC ŁAPÓWKI kij im w twarz... skoro dieta poselska im nie starczy i sa tacy pazerni dla 50k zł :rolleyes:

to niech im żyła na [gluteus maximus] pęknie, ale niech cos w zamian robią! Kij ze sa ustawione przetargi, wygrywa ZNAJOMY/SASIAD ale cos sie dzieje!!!!! czy to nowe centrum, czy szpital, czy tez głupia autostada! Widać jednak że miasto się wtedy rozwija, że jest inwestycja i tyle. Mnie jako głupiego 24 letniego kolesia po studiach powiem wprost PIERD**** jak oni na tych stołkach i u góry coś tam ustalaja, licza sie efekty!!!!!!!! A Pisiory przez 2 lata chyba o tym zapomniały.

Zeby nie bylo ze jestem za korupcja:P do konca, powiem ze odrazu rozstrzelałbym lekarza ktory nie chial pomoc cierpiacemu pacjentowi ( jakas operacja z tego co pamietam) bez 1000zl... taka korupcja jest nie do przyjęcia :angry:

Dla mnie CBA moze nie istniec, bo jedyne czym sie zajmuje to POKAZAMI MEDIALNYMI SPEKTAKULARNYCH PRZEKRETOW :mur: (ironia :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może w jakich jeszcze krajach istnieją odpowiedniki CBA? Chodzi mi o specjalnie powołaną służbę, ktorej zadaniem jest wyłącznie walka z korupcją. Pytam, bo wydaję mi się, ze normalnie takimi rzeczami zajmuje sie policja we współpracy z roznymi organami kontroli (w Polsce jest to np. NIK) , ale może się nie znam. Wszyscy (zwolennicy PiS) tak się podniecają tym CBA, a ja nie widzę właściwie sensu jego powstania. To specjalny oddział do walki z korupcją w CBŚ już nie wystarcza? Czy naprawdę takie organy muszą się dublować? Czym się niby rozni akcja przeprowadzona przez CBA od tej przeprowadzonej przez CBŚ? Chyba tylko tym, ze akcja CBA jest jednoznacznie kojarzona z PiSem, ktory moze chwalic sie kolejnym sukcesem. No ale moze jest jakieś inne sensowne wyjaśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, w myśl "niech się korumpują, a co mnie to obchodzi - chodnik ma byc zrobiony i juz". Bardzo proste myślenie - aczkolwiek przyjrzyjmy się może czym skutkuje takie skorumpowanie urzednicze:

 

- zakłóca funkcjonowanie mechanizmów rynkowych

- ogranicza potencjał inwestycyjny firmy

- szkodzi finansom publicznym

- deformuje strukturę wydatków publicznych

- zmniejsza rentowność inwestycji publicznych

- nieewidencjonowany przepływ pieniędzy, obniża dochody państwa

- odstrasza zagranicznych inwestorów

- ogranicza wzrost gospodarczy

- ogranicza realizacje celów społecznych

- sprzyja naruszaniu praw człowieka

- zagrożenie dla demokracji

- ułatwia funkcjonowanie zorganizowanej przestępczości

 

... to nie jest wyjscie, i mnie to nie "pier****" jak oni na stołkach to ustalają, bo to się odbija potem na państwie całym w taki sposób jaki opisałem powyżej.

 

Czym się niby rozni akcja przeprowadzona przez CBA od tej przeprowadzonej przez CBŚ?

Przyjrzyjmy się bliżej instytucjom które wymieniłeś.

 

 

CBŚ

Centralne Biuro Śledcze powołano w lutym 2000r. na wniosek Komendanta Głównego Policji, za zgodą Ministra MSWiA. CBŚ stworzone na wzór amerykańskiego FBI, powstało z połączenia Biura do walki z przestępczością zorganizowaną oraz Biura ds. narkotyków KGP.

 

 

Policja

Umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Do jej głównych zadań należy pilnowanie przestrzegania prawa i ściganie przestępców, jak również zapewnienie ochrony i pomocy w sytuacjach kryzysowych zarówno wobec ludzi jak i mienia.

 

Najwyższa Izba Kontroli

To instytucja państwowa, podlegająca bezpośrednio Sejmowi i prowadząca kontrole w państwie. W zakresie NIK-u jest m.in.: kontrolowanie działalności organów państwa (administracji rządowej), NBP, osób prawnych działających na rzecz państwa, organizacji państwowych. Głównym zadaniem prowadzonych przez NIK kontroli jest dostarczanie Sejmowi i opinii publicznej informacji o działaniach państwa, które są oceniane pod kątem: legalności, gospodarności, celowości oraz rzetelności

 

CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zostało powołane ustawą z dnia 9 czerwca 2006 r. (Dz.U. 2006 Nr 104, poz. 708) jako służba specjalna do spraw zwalczania korupcji w życiu publicznym i gospodarczym, w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych, a także do zwalczania działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa.

 

Jedyne podobienstwo widzę do NIKU. Ale Najwyższa Izba Kontroli nie jest stworzona stricte do walki z korupcją. W przeciwieństwie do CBA.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, w myśl "niech się korumpują, a co mnie to obchodzi - chodnik ma byc zrobiony i juz". Bardzo proste myślenie - aczkolwiek przyjrzyjmy się może czym skutkuje takie skorumpowanie urzednicze:

 

- zakłóca funkcjonowanie mechanizmów rynkowych

- ogranicza potencjał inwestycyjny firmy

- szkodzi finansom publicznym

- deformuje strukturę wydatków publicznych

- zmniejsza rentowność inwestycji publicznych

- nieewidencjonowany przepływ pieniędzy, obniża dochody państwa

- odstrasza zagranicznych inwestorów

- ogranicza wzrost gospodarczy

- ogranicza realizacje celów społecznych

- sprzyja naruszaniu praw człowieka

- zagrożenie dla demokracji

- ułatwia funkcjonowanie zorganizowanej przestępczości

 

... to nie jest wyjscie, i mnie to nie "pier****" jak oni na stołkach to ustalają, bo to się odbija potem na państwie całym w taki sposób jaki opisałem powyżej.

zgodze sie tylko z jednym

- sprzyja naruszaniu praw człowieka

co do reszty to powiem wprost widzimy jak przez 2 lata dzieki zmniejszeniu korupcji i CBA :lol2: :

-poprawilo sie funkcjonowanie mechanizmów rynkowych :lol2:

-zwiększyly sie potencjały inwestycyjne firm :lol2:

-zwiekszyly sie finanse publiczne :lol2:

-zwiększyła się rentowność inwestycji publicznych :lol2:

-spektakularne akcje CBA przyciągneły zagranicznych inwestorów :lol2:

-odnotowano wzrost gospodarczy :lol2:

Oczywista oczywistość hehe to jest ironia z mojej strony :) ale jak widzisz sam, napisales do zwykłego człowieka jakim jestem jak jakis polityk, kilka mądrych punktów i myslisz ze sie zgodze? (zaraz pewnie padnie stwierdzenie ze jestem glupi itd). Daj dowody że brak korupcji daje efekt przeciwny do twoich argumentów.

 

:mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie polityka tylko wikipedia. Skoro już rozmawiamy o korupcji to dobrze jest wiedzieć jakie niesie ze sobą konsekwencje...:rolleyes:

Faktycznie, efekt jest taki że jak złapali kilku lekarzy na mahlojah to reszta zarządała podwyżek (bo skoro nie może byc juz kopert), a reszta stwierdziła że dłużej nie ma sensu tu siedzieć i powyjeżdzali za granicę ;) (oczywiscie ironia z mojej strony).

Na efekt który prosisz potrzeba wyplenenia korupcji - więc o efektach porozmawiamy jak Polska zacznie zajmować w rankingu najmniej skorumpowanych państw wyższe miejsce niż szescdziesiate pierwsze....

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...