Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

To nie polityka tylko wikipedia. Skoro już rozmawiamy o korupcji to dobrze jest wiedzieć jakie niesie ze sobą konsekwencje...:rolleyes:

Faktycznie, efekt jest taki że jak złapali kilku lekarzy na mahlojah to reszta zarządała podwyżek (bo skoro nie może byc juz kopert), a reszta stwierdziła że dłużej nie ma sensu tu siedzieć i powyjeżdzali za granicę ;) (oczywiscie ironia z mojej strony).

Dla mnie to czysta papierkowa teoria, takie gdybanie na wielka skale co by dobrze w książce i statystykach wyglądało.

Dla mnie liczą się namacalne rzeczy, i masz racje wolałbym fajny chodnik pod domem a nie *** w błocie, a że ktoś zgarnął za to 50k, to świadczy o nim. Mam rozpaczać bo ludzie biorą łapówki? bo dzieci w afryce głodują?

Ps. zarabiam malutko więc nie myśl że jestem jednym z części układu:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też walczono z korupcją tylko nie zwoływano za każdym razem konferencji prasowej połączonej z pokazem sztucznych ogni tak jak teraz żeby tylko napompować balon, że niby oni tam coś robią. Myślisz, że CBA to nowi ludzie oni wcześniej robili to samo tylko nie nazywało się to dumnie CBA. A korupcja jak była tak dalej idzie w najlepsze tyle samo osób łapali kiedyś za rączkę co i teraz tylko tak jak mówię nikt tego nie nagłaśniał aż do granic absurdu. Owszem niech robią swoje niech plenią korupcje tylko ja się pytam czemu tak się tym chwalą skoro za to biorą pieniążki i to jest ich pieskim obowiązkiem. A inna sprawa może warto się zastanowić dlaczego korupcja ma się w Polsce tak dobrze bo oni sobie będa prowokować i łapać a korupcji będzie tyle samo co było tylko wzrośnie liczba konferencji prasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że CBA to nowi ludzie oni wcześniej robili to samo tylko nie nazywało się to dumnie CBA

A jak się nazywało ??

 

Owszem niech robią swoje niech plenią korupcje tylko ja się pytam czemu tak się tym chwalą skoro za to biorą pieniążki i to jest ich pieskim obowiązkiem

Czemu policja się chwali że łapie zlodzieji, pijanych kierowców skoro jest to ich pieskim obowiązkiem?

 

A inna sprawa może warto się zastanowić dlaczego korupcja ma się w Polsce tak dobrze bo oni sobie będa prowokować i łapać a korupcji będzie tyle samo co było tylko wzrośnie liczba konferencji prasowych.

Póki co jest lepiej a nie gorzej ani tak samo jak było.

 

Gazeta podatnika 18X2007

"W 10-stopniowej skali Polska zdobyła 4,2 pkt. To wynik o 0,5 lepszy niż przed rokiem"

 

Mogło by być jeszcze lepiej gdyby nie wielkie oburzenie tłumu że CBA "inwigiluje wszystkich obywateli państwa" i w ogóle "po co oni są"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się nazywało ??

Wydziały do zwalczania przestępczości gospodarczej.

 

Czemu policja się chwali że łapie zlodzieji, pijanych kierowców skoro jest to ich pieskim obowiązkiem?

A możesz dać przykład z ostatnich dwóch lat zwołania konferencji prasowej z powodu zatrzymania pijanego kierowcy ??

 

Mogło by być jeszcze lepiej gdyby nie wielkie oburzenie tłumu że CBA "inwigiluje wszystkich obywateli państwa" i w ogóle "po co oni są"...

A możesz dać jakiś sensowny argument za tym, że mogło być jeszcze lepiej pomijając fakt, że oni robią co chcą łamiąc przy tym nasze prawa, inwigilują i podsłuciach!ą jak za komuny i jeszcze proszę wytłumacz jaki wpływ negatywny na działanie CBA miało "wielkie oburzenie tłumu"? Nie odpowiesz sensownie bo piszesz brednie porównywalne z bredniami, które wygłasza Premier.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też walczono z korupcją tylko nie zwoływano za każdym razem konferencji prasowej połączonej z pokazem sztucznych ogni tak jak teraz żeby tylko napompować balon, że niby oni tam coś robią. Myślisz, że CBA to nowi ludzie oni wcześniej robili to samo tylko nie nazywało się to dumnie CBA. A korupcja jak była tak dalej idzie w najlepsze tyle samo osób łapali kiedyś za rączkę co i teraz tylko tak jak mówię nikt tego nie nagłaśniał aż do granic absurdu. Owszem niech robią swoje niech plenią korupcje tylko ja się pytam czemu tak się tym chwalą skoro za to biorą pieniążki i to jest ich pieskim obowiązkiem. A inna sprawa może warto się zastanowić dlaczego korupcja ma się w Polsce tak dobrze bo oni sobie będa prowokować i łapać a korupcji będzie tyle samo co było tylko wzrośnie liczba konferencji prasowych.

Wyjąłeś mi to z ust.

Jeszcze jako sprostowanie, ja nie popieram korupcji, ale traktuje to jak AIDS, czyli z tym trzeba jakoś żyć. Wiadomo że bez tego byłoby lepiej...

A PiS przez 2 lata wydaje się że zmienił program i cele na WYPIE*** WSZYSTKICH SKORUMPOWANYCH.

Walka z korupcją owszem (bez tych prasowych konferencji), równolegle z innymi dokonaniami. Bo ludzie nie chcą czekać 5 lat na wyczyszczenie wszystkiego...a i tak korupcji się nie zwalczy w 100%. Jesli będziemy na 5 miejscu w tym rankingu najmniej skorumopowanych państw to powiedz mi apo5 czy:

-powstanie 3 mln mieszkań

-zwiększą się zarobki

-rozwiązany zostanie problem służby zdrowia

-zapewnione zostanie godne życie moim rodakom

?

Bo coś mi się wydaje że mamy większe problemy w Polsce niż ganianie z kamera lekarzy... :huh:

A ogólne niezadowolenie ludzi z CBA, wynika pewnie z "upolitycznienia" tej organizacji... bo chyba nie ma nikogo kto nie czuje ze CBA i Ziobro są na skinienie palca PiSu...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O koszty "prywatnego" leczenia sie az tak nie martwie (zarabiam 1200 na reke wiec nie jest to duzo) bo sa niejednokrotnie nizsze, a zawsze LEPSZE USŁUGI!

Rozwinę Twoją wypowiedź.

 

Nie widzę różnicy pomiędzy tym czy szpital w którym się leczę jest prywatny czy państwowy. Teoretycznie wszyscy w tym kraju jesteśmy ubezpieczeni i w teorii nasze ubezpieczenie powinno pokrywać koszty leczenia. Z przyczyn politycznych NFZ nie chce podpisywać z prywatnymi szpitalami umów. Ręce opadają. Między innymi dlatego jestem za pełną prywatyzacją szpitali oraz pełną reformą systemu ubezpieczeń (na wzór reformy emerytalnej).

 

Konkurencja PISu jest strasznie niemrawa. Jakoś nie wytykają PISowi, że co prawda jest przeciwny prywatyzacji szpitali (słowa Jarosława Kaczyńskiego), ale je prywatyzuje (Bydgoszcz, Puszczykowo). I nikt im jakoś nie próbuje udowodnić, że białe jest białe a czarne jest czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydziały do zwalczania przestępczości gospodarczej??

Przecież to są wydziały komend wojewódzkich policji i zajmują się przestępstwami gospodarczymi NA TERENIE swojego województwa współpracując przy tym z CBA. CBA rózni się tym że inwigilują "brudnych" polityków.

 

Bo ludzie nie chcą czekać 5 lat na wyczyszczenie wszystkiego

No tak, bo ludzie myślą że w dwa lata można było z Polski zrobić anglię...bez kitu.

 

Jesli będziemy na 5 miejscu w tym rankingu najmniej skorumopowanych państw to powiedz mi apo5 czy:

-powstanie 3 mln mieszkań

-zwiększą się zarobki

-rozwiązany zostanie problem służby zdrowia

-zapewnione zostanie godne życie moim rodakom

?

Jeśli wczytałeś się dokładnie w negatywne skutki korupcji w państwie, to odpowiedź brzmi - tak.

(co do zarobków - pracuję już 4,5 roku, odkąd skończyłem liceum i generalnie moje zarobki może nie o 200% ale zwiększyły się o te 30% w przeciągu ostatnich dwóch lat. Między innymi dlatego że nie wiem czy wiesz ale składka rentowa się zmniejszyła dzięki czemu mam 10% więcej pensji...jestem zadowolony a na pensje nie narzekam i na emigrację się nie wybieram).

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBA rózni się tym że inwigilują "brudnych" polityków.

No to chyba na złą partię głosujesz bo Premier powiedział wyraźnie, że CBA nie jest jednostką do walki politycznej tylko do walki z korupcją, a to już wcześniej robiły właśnie wydziały do walki z przestępczością gospodarczą i oczywiście nie odpowiedziałeś mi na dwa pytania które zamieściłem do Ciebie ponizej bo i po co skoro nie znasz na nie odpowiedzi i nie masz też żadnych argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie w debatach wspomina sie ze do Irlandii Anglii nam daleko, co jest oczywiste, i że nie możliwy jest u nas "cud" bo jesteśmy postkomunistyczną MŁODĄ DEMOKRACJĄ, a ty stwierdzasz że to wszystko wina korupcji?

Zgadzam się z jednym 5 lat to mało, mówimy o długo planowych zmianach, tylko potem łatwo po 10 latach powiedzieć politykom że coś nie tak poszło po ich myśli...i zawsze znajdą wymówkę, a ja 10 lat będę "czekał na "ZGODNY Z PRAWEM CHODNIK".... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba na złą partię głosujesz bo Premier powiedział wyraźnie, że CBA nie jest jednostką do walki politycznej

Dziwisz się że nie odpowiadam na Twoje pytania które tak samo jak Twoje stwierdzenia sa po prostu śmieszne. Zdefiniuj czym dla Ciebie jest WALKA polityczna? Bo jezeli walką polityczną jest takie samo przyłapywanie na korupcji ludzi z własnej partii jak i z innych partii to powodzenia. Premier walczy sam ze sobą :lol:

A możesz dać przykład z ostatnich dwóch lat zwołania konferencji prasowej z powodu zatrzymania pijanego kierowcy ??

Absurdalne pytanie to raz. Dwa pierwszy zadałem pytanie na które mi odpowiadasz pytaniem :lol:. Po trzecie, skoro tak bardzo jesteście ciekawi po jaką cholere jest CBA a jednoczesnie nie chcecie aby upubliczniali swojej pracy....to coś z Wami nie tak. Skad chcecie potem wiedzieć cokolwiek o pracy i ewentualnych sukcesach bądź porażkach CBA jesli mieli by działac 'undercover". Chyba że chodzi Wam o to żeby potem powiedzieć że NIC nie zrobiło - bo przeciez nic publicznie nie pokazali. Hah

 

A możesz dać jakiś sensowny argument za tym, że mogło być jeszcze lepiej pomijając fakt, że oni robią co chcą łamiąc przy tym nasze prawa, inwigilują i podsłuciach!ą jak za komuny

Po pierwsze udowodnij że CBA iniwigiluje NAS, łamią NASZE prawa lub podsłuciach!ą jak za komuny. Wypisujesz bzdury i własnie przez tego typu bzdury ludzie uważają że CBA nie jest potrzebne a WRĘCZ szkodliwe dla społeczeństwa. Gratuluję :) Cba inwigiluje ludzi którzy mają coś na sumieniu LUB którzy mają powiązania z tymi ludzmi, w jakis sposób moga pomóc ich ująć.

Policja w takim razie tez jest BE i inwigiluje nas wszystkich - bo niby jakim prawem pojawia sie dwoch typów z policji u kumpla w domu z nakazem przeszukania, tylko dlatego że kupił na allegro sprzet od goscia, o którym nie wiedział ze jest paserem...zlikwidujmy policję bo nas inwigiluje. (pomijam fakt podsluchiwania i przeszukiwania gigabajtów archiwów gadu gadu).

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(co do zarobków - pracuję już 4,5 roku, odkąd skończyłem liceum i generalnie moje zarobki może nie o 200% ale zwiększyły się o te 30% w przeciągu ostatnich dwóch lat. Między innymi dlatego że nie wiem czy wiesz ale składka rentowa się zmniejszyła dzięki czemu mam 10% więcej pensji...jestem zadowolony a na pensje nie narzekam i na emigrację się nie wybieram).

Fajnie, ze jestes zadowolony z zarobkow. ;] Tylko nie pisz bzdur dotyczacych zwiekszenia wynagrodzenia kosztem zmniejszenia skladki rentowej. Nie wiem czy wiesz, ale obnizenie skladki retowej zwiekszylo Twoje zarobki o 3%, a nie o 10%. Od stycznia dojdzie jeszcze 1,5% wiec bedziesz juz pewnie mega szczesliwy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@apo5

 

Widze ze jestes fanatycznym wyznawca jedynej i najlepszej na swiecie partii.

 

Napisze to tak.

Dziwi mnie fakt oddzialywania propagandy PiSu na ludzi takich jak Ty, starsi ludzie sie nie licza.

Cos czuje ze masz bardzo mala wiedze i operujesz tylko sloganami uslyszanymi gdzies tam.

 

Kaczynscy duoz wiecej rzeczy nakombinowali siedzac na stolkach panstwoych, przypomne ze byli (nie pamietam ktory z nich)

-szefem NIKu,

-ministrem sprawiedliwosci,

 

1. Do tego jeszcze taka skromna sprawa, obaj zrobili tytuly naukowe w czasach gdzie TYLKO ktos posiadajacy ksiazeczke partyjna mogl to zrobic, ktos kto posiadal "dobre szerokie plecy", lub podpisal lojalke. Poza tym tytylu ich prac sa hmmmm bardzo interesujace (nie pamietam dokladnie co to bylo, ale cos zwiazane z partia komunistyczna).

 

2. Porownaj dzialanie premiera w kwestii rzadzenia z rzadzeniem za czasow komuny. Ja widze ogromne analogie!!!!! Skoro ty ich nie zauwazasz to proponuje wizyte u okulisty.

 

Do tego dzialali (teoretycznei w opozycji). Poczytaj sobie zdanie ludzi z ktorymi wspolpracowali. Np slowa Walesy

 

Nie widzisz ze premier jest autokrata i za wszelka cene dazy do pelni wladzy. Wiec nie piernicz mi tutaj ze wina za nie powstanie koalicji PO bo to jest bzdura jakich malo (propaganda PiSu dziala cuda). Co wiesz na ten temat?? Moze cos ciekawego jak tak to podziel sie wiedza z forumowiczami.

 

BTW co zrobisz jak wygra PO popelnisz harakiri??

 

 

Po pierwsze udowodnij że CBA iniwigiluje NAS, łamią NASZE prawa lub podsłuciach!ą jak za komuny.

A jaka masz gwarancje ze tego nie robia??

 

Policja w takim razie tez jest BE i inwigiluje nas wszystkich - bo niby jakim prawem pojawia sie dwoch typów z policji u kumpla w domu z nakazem przeszukania, tylko dlatego że kupił na allegro sprzet od goscia, o którym nie wiedział ze jest paserem...zlikwidujmy policję bo nas inwigiluje.

Dobrze sie czujesz piszac takie rzeczy??

To jest wina prawa a nie policji!!!!! Skoro maja takie prawo to je wykozystuja, proste.

 

APropo CBA. Widziales ich akcje kiedykolwiek?? Na zywo w realu?? Nie sadze. Skoro nie wiesz jak dzialaja to sie nie wypowiadaj. Ludzie z CBA to mlodzi kolesie co chca zrobic dosc szybka kariere i sie chca za wszelka cene wykazac, do tego nie grzesza inteligencja. Nawet nie potrafia odczytac nazwisk z domofonow i ich zweryfikowac z poszukiwanymi nazwiskami w domu mieszczacym sie przy skrzyzowaniu (autentyczna sytuacja). No sorry ale to jak dla mnie zenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

A ja zagłosuje na PiS! Żeby Kucyk nie miał gdzie wracać :lol:

 

Prawda jest taka, że w naszym kraju i prawo i mentalność ludzi sprzyja łapówkarstwu więc jak chce CBA robić prowokacje to niech już lepiej zamknie profilaktycznie połowę ludzi w więzieniu. W PiSie też było kilka afer między innymi kokaina w kancelarii premiera ( albo prezydenta?). Jak chcecie wierzyć, że w każdej partii są ludzie czyści jak łza to proszę bardzo. Za główny problem nie uważam korupcji bo w każdej partii znajdzie się ktoś kto by po takiej prowokacji przyjął łapówkę. Zachód jakoś się rozwinął mimo problemów z korupcją więc nie uważam, że bez przeorania wszystkich i najlepiej posypania ich solą nie ma szans na poprawę. Dalej będę głosował na oligarchów i masonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiceprezydent Sopotu Paweł Orłowski zapowiedział, że władze miasta wystąpią do Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) o zbadanie, czy przekazanie CBA danych na temat sprzedaży nieruchomości ok. 6 tysiącom mieszkańców nie jest sprzeczne z prawem.

18 września Urząd Miasta Sopotu otrzymał od CBA prośbę o udostępnienie i przygotowanie danych dotyczących wszystkich sprzedaży w ciągu ostatnich 17 lat związanych, m.in. z wykupem lokali komunalnych przez mieszkańców Sopotu, nieruchomości gruntowych, a nawet garaży. Biuro nie sprecyzowało, jakie transakcje je interesują.

 

Orłowski powiedział, że jeśli GIODO oceni, iż sposób gromadzenia danych czy przekazania materiałów jest niezgodny z ustawą o ochronie danych osobowych, to władze miasta będą działać zgodnie z tą ustawą.

CBA będzie musiało występować o każdorazowe wejście do systemu informatycznego ZUS - zapowiada prezes ZUS Paweł Wypych w "Gazecie Wyborczej". Gazeta doniosła w tym tygodniu, że CBA będzie miała bezpośredni dostęp do informacji, jakie ZUS gromadzi o 25 milionach Polaków.

Mam dać więcej dowodów, że CBA zbiera informacje o obywatelach. Normalnie jest tak, że jesteś o coś podejrzany więc odpowiednie organy zbierają informację o tobie żeby zbadać czy podejrzenia są trafne. CBA chce mieć informacje o każdym podejrzanym czy nie nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To specjalny oddział do walki z korupcją w CBŚ już nie wystarcza?

Przyjrzyjmy się bliżej instytucjom które wymieniłeś.

CBŚ

Centralne Biuro Śledcze powołano w lutym 2000r. na wniosek Komendanta Głównego Policji, za zgodą Ministra MSWiA. CBŚ stworzone na wzór amerykańskiego FBI, powstało z połączenia Biura do walki z przestępczością zorganizowaną oraz Biura ds. narkotyków KGP.

Pytam, bo wydaję mi się, ze normalnie takimi rzeczami zajmuje sie policja we współpracy z roznymi organami kontroli (w Polsce jest to np. NIK) , ale może się nie znam.

Jedyne podobienstwo widzę do NIKU. Ale Najwyższa Izba Kontroli nie jest stworzona stricte do walki z korupcją. W przeciwieństwie do CBA.

Nie ma to jak sensowna odpowiedź i zrozumienie istoty problemu :lol: . Czy naprawdę koniecznie trzeba powoływać nowy organ, ktorego zadania pokrywają się z zadaniami kilku innych organow, a ktorego roczny budżet wynosi 120 milionow złotych? Potrafi ktos wymienic jakies odpowiedniki CBA w innych państwach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, jak powinno sie walczyc z korupcja? Zmieniajac wplyw uznaniowosci urzednikow na podejmowanie decyzji.

Na pierwszy ogien powinna isc ustawa o zamowieniach publicznych, ktora jest jednym wielkim gniotem, do tego wystarczy dolozyc odpowiedzialnosc finansowa i/lub karna urzednikow (rowniez skarbowych, ale to troche inna bajka) za podejmowane decyzje i od razu sie pole manewru zmniejsza.

 

Wszelkie wydzialy do walki z przestepczoscia gospodarcza w Policji i CBŚ (CBA jest IMHO organem kompletnie zbednym) powinny byc tylko wisienka na torcie, stanowic uzulepnienie prawa, ktore daje duzo mniej niz obecnie okazji do dania/wziecia w lape.

 

Trzeba przede wszystkim walczyc z przyczynami, a nie leczyc skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sie zaraz pozabijacie ;]

 

Klucicie sie awanturujecie, kto na kogo zaglosuje, kto bedzie lepszy, kto uratuje ten kraj.

 

Szkoda ze prawda jest taka ze po jednej stronie stoi para ludzi chcacych jak najwiekszej wladzy a po drugiej koles ktory tej wladzy pragnie, ale caly czas nie moze po nia siegnac.

 

Dla nas to wszystko jedno kto bedzie rzadzil, bo lepiej nie bedzie

 

Po obydwu stronach barykady stoja ugrupowania ktore robia sobie na zlosc, vetujac, oskarzajac wyciagajac brudy. Szkoda tylko ze cierpi na tym narod a nie oni ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zluzowania zacietej dyskusji polecam to:

2784500[/snapback]

3mln mieszkan to plan na 8 lat, ale niektorzy maja takie ograniczenia ze tego nie rozumieja ;)
Czyli przez te dwa lata powinno zostać wybudowanych 750 000 mieszkań... Hmmm... :lol:

 

Ps.

Hah, Kurski przegrał dwa procesy jednego dnia - z PO i z LPR;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mln mieszkan to plan na 8 lat, ale niektorzy maja takie ograniczenia ze tego nie rozumieja ;)

Jak w takim tempie jak dotychczas Polacy beda wyjezdzac za granice to plan PiSu wypali tylko, ze beda musieli zmienic nazwe swojego projektu na 3 mln pustostanow. :mur:

 

Widze, ze Ty wszystko rozumiesz i ufasz swoim mentorom w postaci braci K. bezgranicznie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów ślepo powtarzasz po swoim "wodzu". Ty w to wierzysz? Wolna wola, pamiętaj, że zostało już tych latek tylko 6 :lol:

 

Kto z fanatycznych zwolenników pisu wytłumaczy mi, dlaczego prezydent bliźniak dziś rano w PR1 stwierdził, iż Religa to tak naprawdę członek (uwaga!) PO i dlatego optuje za prywatyzacją szpitali? Czyżby znów problemy gastryczne pana prezydenta nie pozwoliły mu na zebranie myśli o tak wczesnej porze dnia? To już probelmy z golenią czy też wirus filipiński jest mnie dokuczliwy :lol:

 

A propos prywatyzacji szpitali- jednostki prywatne są wciąż nadzorowane przez samorządy. Jedyny przykłady dochodowych szpitali w Polsce to te sprywatyzowane właśnie, w których NADAL ZABIEGI Z TZW. KOSZYKA SĄ naturalnie BEZPŁATNE. Wszystko rozbija się w nich o lepszy managment i poszanowanie pieniądza, a nie o wyzysk pacjentów.

 

Sam korzystam i tak zawsze z płatnej służby zdrowia, badania okresowe trwają w płatnych placówkach pół godziny, a nie pół dnia itp ale to akurat temat na inna dyskusję.

 

Fakt pozostaje jednak bezsporny- te tak piętnowane przez premiera bliźniaka prywatne placówki, to nie żadne prywatne kliniki dla bogatych, a jednostki świadczące te same świadczenia, co szpital w pełni państwowy i zobligowane przez prawo (wzmiankowany koszyk) do czynienia tego za darmo. Więc o co to halo? Faktycznie, ciemnym niedoinformowanym ludem łatwiej rządzić i taka masa kupi każdą bzdurę (przecież to premier bliźniak zapowiadał 10% wzrost pensji dzięki zabawom ze składkami i stąd apo5 sądził, że ma o tyle więcej na koncie :lol: ).

 

Dyskusja z zwolennikami pisu jak żywo przypomina tą z "moherami" w częstochowie czy na innych ich zjazdach. Zanim powiesz słowo już cię zakrzyczą, zwyzywają (apo5 masz inne wierszyki jeszcze?) i walną parasolką w łeb. Paranoja, tym większą, że "mohery" mają po 70-90lat i tracą kontakt z rzeczywistością, a tu na forum mamy stosunkowo młodych i równie stosunkowo wykształconych młodzieńców, którzy poza kaczorkami świata nie widzą. Zgroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcieli sobie to zostawic na 7 rok i 364 dzien i wtedy oddac 3 mln do uzytku ;) jak ktos pisze ze gdyby rzadziło PO było by zle odpowiadacie ze tego nie mozna wiedziec, wiiec rozumiem ze znacie przyszlosc na 6 lat w przod skoro juz wiecie ze 3mln mieszkan to bajka ;)

czemu zarzuca sie komus cos co robi sie samemu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos prywatyzacji szpitali- jednostki prywatne są wciąż nadzorowane przez samorządy. Jedyny przykłady dochodowych szpitali w Polsce to te sprywatyzowane właśnie, w których NADAL ZABIEGI Z TZW. KOSZYKA SĄ naturalnie BEZPŁATNE. Wszystko rozbija się w nich o lepszy managment i poszanowanie pieniądza, a nie o wyzysk pacjentów.

 

Fakt pozostaje jednak bezsporny- te tak piętnowane przez premiera bliźniaka prywatne placówki, to nie żadne prywatne kliniki dla bogatych, a jednostki świadczące te same świadczenia, co szpital w pełni państwowy i zobligowane przez prawo (wzmiankowany koszyk) do czynienia tego za darmo. Więc o co to halo?

No jak to o co halo? "Karetkę wyślemy tylko po dokonaniu płatności...pik-pik-piiiiiiiiiiiiiiiiii" :lol:

 

a tu na forum mamy stosunkowo młodych i równie stosunkowo wykształconych młodzieńców

apo5 to ja bym się akurat nie przejmował. 2012 i te sprawy. Czyli juz tylko jedna kadencja przed nim, potem odlatuje ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja z zwolennikami pisu jak żywo przypomina tą z "moherami" w częstochowie czy na innych ich zjazdach. Zanim powiesz słowo już cię zakrzyczą, zwyzywają (apo5 masz inne wierszyki jeszcze?) i walną parasolką w łeb. Paranoja, tym większą, że "mohery" mają po 70-90lat i tracą kontakt z rzeczywistością, a tu na forum mamy stosunkowo młodych i równie stosunkowo wykształconych młodzieńców, którzy poza kaczorkami świata nie widzą. Zgroza

No coz, nie wiem jak wygladaja dyskusje z "moherami", wiem natomiast, ze aby utracic kontakt z rzeczywistoscia nie trzeba dobijac do 90-tki, wystarczy poczytac GW i TVNem doprawic, efekt gwarantowany :D

 

draak - a Ty za czym/kim optujesz, bo przeciw czemu/komu, to widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...