Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

człowiek jest istotą myślącą. sam powinien wiedzieć co jest dobre, a co złe i sam powinien o sobie decydować. lub inaczej, nie widzę powodu dla którego państwo miałoby cokolwiek wolnemu człowiekowi nakazywać/zakazywać. rola państwa powinna zostać ograniczona do niezbędnego minimum, socjalizm ma nie tylko zły (przepraszam, TRAGICZNY) wpływ na gospodarkę, ogranicza także wolność człowieka. czy my jesteśmy aż tak durni, żeby sobie samemu nie poradzić?

 

edit.

 

W przypadku UPR zazwyczaj się jednak zgadza - "umiarkowany zwolennik" UPR to rzadkość icon_wink2.gif

przynajmniej głosuję za programem, z którym się w pełni zgadzam. ja się tego nie wstydzę. natomiast bawią mnie ludzie wybierający tzw. mniejsze zło. nie lubiąc PiS/PO głosują na PO/PiS, nie mając pojęcia o rzeczywistych programach partii. Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php

Bardzo dobry test polityczny - nareszcie jakieś szczegółowe pytania

Test polityczny

 

Wielki Test Polityczny to 30 pytań dotyczących spraw fundamentalnych - obyczajowości, wolności gospodarczej oraz wolności obywatelskich. Udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania pozwoli przyporządkować Twoje poglądy do jednej z 25 doktryn politycznych, a nawet pokaże jacy politycy wyznają podobny system wartości.

 

Unikalność Wielkiego Testu Politycznego polega nie tylko na jego szczegółowości, ale również na tym, iż odchodzi on od anachronicznego podziału na prawicę i lewicę, a nawet od próby prezentacji doktryn politycznych w dwóch wymiarach. Przestrzeń Wielkiego Testu Politycznego wytyczona jest przez trzy osie: tradycjonalizm, wolność gospodarczą i wolność polityczną, a zatem mamy do czynienia z prezentacją Twoich poglądów w trzech wymiarach.

 

Oczywiście ten test jest przede wszystkim zabawą i nie ustrzegł się pewnych uproszczeń. Tym niemniej to ciągle najbardziej szczegółowy quiz polityczny jaki można znaleźć w Internecie. Zapraszamy do zabawy.

 

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi, która najlepiej odpowiadałaby Twoim poglądom postaraj się znaleźć taką, która jest Ci najbliższa. Dotyczy to szczególnie zwolenników anarchizmu - niektóre pytania sformułowane są w en sposób, iż dociekają, czy użytkownik jest zwolennikiem wymuszania pewnych zachowań przez państwo. W tym miejscu, ze względu na pewne uproszczenie za państwo powinno się uważać także postulowane przez różne odłamy anarchizmu komuny lub syndykaty.

Niech każdy dowie się kim jest :] A potem świadomie wybierze i odda głos

Tradycjonalizm 47%

Wolność gospodarcza 100% - cudownie :]

Wolności obywatelskie 69%

 

Naturalnie Libertarianin :)

Ja nie popieram programu UPR w 100% - jest on dla mnie za mało... liberalny.

 

Co do twardych narkotyków - dorosły niech se bierze co chce, a za sprzedaż nieletnim srogie kary i zakaz handlu narkotykami.

 

No i oczywiście uważam że każdy ma prawo do obrony siebie, swojego mienia i rodziny.

Świetny artykuł na ten temat: http://liberalis.pl/2007/10/07/jeffrey-r-s...-narod-tchorzy/

Edytowane przez dinsdale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php

Bardzo dobry test polityczny - nareszcie jakieś szczegółowe pytania

Testem politycznym bym tego nie nazwał. To jest raczej test poglądów na temat roli państwa w życiu człowieka. (Pytanie o procent PKB jaki powinien być redystrybuowany przez państwo i odpowiedź o dobrowolnych datkach wygrywają ;) .)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również bandyci z tego powodu nie szanują zwykłych ludzi: wiedzą, że to frajer - nie ma broni.. Można go traktować jak barana ofiarnego.

Istnieje szereg innych sposobów na obronę.

Na campusie w Blacksburgu (Wirginia) obowiązywał, niestety, zakaz posiadania broni. Gdyby nie to, co dziesiąty student miałby - choćby po to, by szpanować przed koleżankami - jakiegoś colta - i, jak na filmach z Dzikiego Zachodu, zaczaiłby się na mordercę - i zastrzelił.

Może najpierw zastanów się dlaczego ten morderca (mający problemy psychiczne) bardzo łatwo wszedł w posiadanie broni :? Wolę żeby nikt nie miał broni, niż żeby ją miał tysiąc normalnych ludzi i jeden czubek.

Gdyby na Dzikim Zachodzie kowboje czekali na policję, Ameryka byłaby dziś opanowana przez bandziorów,

Nie czekali pewnie dlatego że jej jako takiej nie było. Nie wiem czemu ale wydaje mi się że część zwolenników łatwego dostępu do broni zapomniała że mamy rok 2007, a Dziki Zachód to już tylko na filmie można zobaczyć :wink:

Na zakończenie - kilka sztampowych, wypróbowanych jako nie do zbicia, argumentów:

Nie byłbym taki pewien B)

- W stanie Nowym Jork jest absolutny zakaz posiadania broni - w Arizonie na obywatela wypada (oficjalnie kupionej) 2,5 sztuki; jednak to w Nowym Jorku stale są napady z bronią - nie w Arizonie, gdzie bandyci po prostu boją się przechodniów. (NB. w Teksasie właśnie zniesiono obowiązek noszenia broni na wierzchu - wolno już nosić ją ukrytą; po to, by bandzior nie mógł rozejrzeć się - i być pewnym, że wszyscy przechodnie są bezbronni)

- W Rockford (Illinois) po wydaniu nakazu (całkiem nieliberalnie: nakazu!) posiadania broni przez właścicieli domów i mieszkań liczba włamań spadła siedmiokrotnie.

 

- broń w rękach człowieka - to gwarancja Wolności; więcej ludzi zginie od kul; to prawda, jednak zapewne o tyle samo mniej mniej zginie od trucizny lub kija baseballowego.

Można by wysnuć wnisek że USA gdzie prawie każdy ma broń to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie, tymczasem:

W 2005 r. liczba zabójstw w Polsce wynosiła 2,1 na 100 tys. mieszkańców, w Niemczech ten wskaźnik to 3, a USA aż 5,5. Liczba gwałtów w Polsce w 2005 r. to 5,1 na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy w Anglii i Walii - 7,78, w Niemczech - 10,7, w Szwecji - 29,03, a w USA - 32,2. W Polsce w 2005 r. odnotowano 117,46 kradzieży samochodów na 100 tys. mieszkańców, tymczasem w Niemczech - 245,7, w Anglii i Walii - 403,4, a w USA - 421,3.

Ja tu dalej widzę tendencję że im więcej broni tym przestępczość jest większa.

- bandyta broń zawsze zdobędzie - bo do 15 lat za napad dodatkowe pół roku za nielegalne posiadanie broni zupełnie go nie odstrasza.

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby te kary zaostrzyć, tylko trzeba mieć jeszcze gdzie ludzi sadzać, a z tym chyba u nas jest problem. I jeszcze jedno, jeżeli wedle tego, co twierdzą jest w Polsce "tak łatwo" zdobyć broń, to dlaczego większość zabójstw poza kręgami przestępczości zorganizowanej jest dokonywana przy użyciu broni białej?

A ponadto: w Polsce rocznie ginie 6000 ludzi w wypadkach samochodowych, a mimo to nie zakazujemy posiadania samochodów - a co jest ważniejsze: Wolność - czy samochód?

Szkoda że nie dałeś linka do tej wypowiedzi Korwina jest tam jescze więcej takich głupiutkich stwierdzeń, np że gdyby że gdyby "w 1939 roku co drugi Żyd miał broń, to nie byłoby Holokaustu" :lol2:

człowiek jest istotą myślącą. sam powinien wiedzieć co jest dobre, a co złe i sam powinien o sobie decydować. lub inaczej, nie widzę powodu dla którego państwo miałoby cokolwiek wolnemu człowiekowi nakazywać/zakazywać. rola państwa powinna zostać ograniczona do niezbędnego minimum, socjalizm ma nie tylko zły (przepraszam, TRAGICZNY) wpływ na gospodarkę, ogranicza także wolność człowieka. czy my jesteśmy aż tak durni, żeby sobie samemu nie poradzić?

Owszem, nie wszyscy są w stanie odpowiedzialnie posługiwać się bronią!

 

Tradycjonalizm 7%

Wolność gospodarcza 40%

Wolności obywatelskie 1%

 

Twarde narkotyki - IMO jako jednoznacznie złe dla czlowieka powinny być zakazane :)

Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarde narkotyki - IMO jako jednoznacznie złe dla czlowieka powinny być zakazane :)

Legalizujac narkotyki pozbawiamy przestepcow calkiem niezlego srodka zarobku - przeciez narkotyki kosztuja tak duzo wlasnie dlatego, ze sa nielegalne.

 

Poza tym, jesli chce sie zacpac na smierc to moja sprawa - dlaczego panstwo ma mi zabronic uzywac mojego ciala? Bo jest to zle? Moge sobie wydlubac oko - ale to jest MOJE OKO, a nie panstwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalizujac narkotyki pozbawiamy przestepcow calkiem niezlego srodka zarobku - przeciez narkotyki kosztuja tak duzo wlasnie dlatego, ze sa nielegalne.

 

Poza tym, jesli chce sie zacpac na smierc to moja sprawa - dlaczego panstwo ma mi zabronic uzywac mojego ciala? Bo jest to zle? Moge sobie wydlubac oko - ale to jest MOJE OKO, a nie panstwowe.

Twoje oko, twoje ciało ale za leczenie zapłacą wszyscy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaisz, ze zwolennicy UPR nie uznają takiego podejścia? Państwowe świadczenia nie istnieją w tym modelu.

ya23 nigdzie nie napisał że jest zwolennikiem UPR, ani w topicu o Korwinie, ani na ostatnich dziesięciu stronach tego topicu (więcej nie chciało mi się przeszukiwać :-P ) nie znalazłem żadnej jego wypowiedzi więc ciężko mi powiedzieć jaką partię popiera, dlatego odniosłem się do obecnej sytuacji. Edytowane przez WestCoach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wątek legalizacji prochów wyszedł od UPR, poza tym poglądy jakie prezentuje ya23 na ten temat są wyraźnie UPRowskie. Zresztą zaraz dinsdale albo mr^_^max napisałby, ze nie płacą wszyscy, bo służba zdrowia zostałaby całkowicie sprywatyzowana, dlatego wolałem ich uprzedzic :) .

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiacie się tej prywatyzacji służby zdrowia, a to jedyne słuszne rozwiązanie. w przeciwieństwie do PO, UPR nie chce oddać szpitali za bezcen.

wiecie ile kosztuje ta "bezpłatna"? :mur:

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpłatna służba zdrowia kosztuje tyle samo co płatna plus koszty ministra, urzędników i całego aparatu biurokracji....

tak najprościej pisząc :P

 

---------------------

Tradycjonalizm - 27%

Wolność gospodarcza - 98%

Wolności obywatelskie - 41%

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycjonalizm 17

Wolność gospodarcza 48

Wolności obywatelskie 23

czyli wszystko się zgadza ;]

 

powie mi ktoś co wczoraj premier miał tak ważnego do przekazania że aż musiał orędzie wygłosić ? po cichu powiem tak - jak sobie robił PR/reklamę ktoś go powinien ustrzelić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiacie się tej prywatyzacji służby zdrowia, a to jedyne słuszne rozwiązanie.

Powiedz to moze tym z PiSu :P .

 

w przeciwieństwie do PO, UPR nie chce oddać szpitali za bezcen.

Zarzuć może jakimiś liczbami, skoro masz takiego dobrego informatora. Za ile konkretnie chce "oddać szpitale" UPR, a za ile PO i skad wiesz, że za "bezcen"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to m.in. przez nich, większości społeczeństwa, prywatyzacja kojarzy się z kradzieżą. nazwa partii się zmieniła, ludzie nie.

 

UPR chce przeprowadzić prywatyzację w formie licytacji. kto ile da.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to m.in. przez nich, większości społeczeństwa, prywatyzacja kojarzy się z kradzieżą. nazwa partii się zmieniła, ludzie nie.

Powalający argument. A i odpowiedź na pytanie jaka konkretna!

 

UPR chce przeprowadzić prywatyzację w formie licytacji. kto ile da.

Noooo, to rzeczywiscie nie ma miejsca na przekręty! A gdzie te szpitale będzie można licytowac, na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalający argument. A i odpowiedź na pytanie jaka konkretna!

a po co konkretyzować? niektórzy ludzie o tym po prostu pamiętają, natomiast zwolennicy PO i tak zdania nie zmienią.

 

Noooo, to rzeczywiscie nie ma miejsca na przekręty! A gdzie te szpitale będzie można licytowac, na Allegro?

jeżeli powiadomi się wszystkich potencjalnych kupców o licytacji, to żebyś wiedział, że miejsca na przekręty nie ma.

 

edit.

 

allegro pewnie by odpadło ze względu na prowizję ^_^ ale taki świstak...

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co konkretyzować? niektórzy ludzie o tym po prostu pamiętają, natomiast zwolennicy PO i tak zdania nie zmienią.

Jak to dobrze, ze zwolennicy UPR są skłonni do zmiany zdania :lol: . No ale ok, szpitale zostaną pod ewentualnymi rządami PO rozkradzione, oddane za bezcen, Niemcom pewnie.

 

jeżeli powiadomi się wszystkich potencjalnych kupców o licytacji, to żebyś wiedział, że miejsca na przekręty nie ma.

Jak się zawiadomi wszystkich potencjalnych kupców powiadasz? :lol: Weź szepnij słówko Popieli, zeby jak przyjdzie co do czego mnie też zawiadomił, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php

Bardzo dobry test polityczny - nareszcie jakieś szczegółowe pytania

Niech każdy dowie się kim jest :] A potem świadomie wybierze i odda głos

Tradycjonalizm 47%

Wolność gospodarcza 100% - cudownie :]

Wolności obywatelskie 69%

 

.....

Tradycjonalizm -35%

Wolność gospodarcza 37%

Wolności obywatelskie 23%

 

Doktryna najlepiej opisująca Twoje poglądy to: Liberalizm socjalny (socjal-liberalizm)

 

Partie socjalliberalne: Partia Demokratyczna – demokraci.pl Stronnictwo Demokratyczne

Partie polityczne posiadające frakcje socjalliberalne: Platforma Obywatelska RP

 

W 90% to jestem ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...