Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

UPR chce przeprowadzić prywatyzację w formie licytacji. kto ile da.

Tzn. co - sprzedajemy za najwyzsza cene, a potem mamy w anusie, co sie z tym dzieje? Rzeczywiscie, swietna metoda prywatyzacji szpitali, gwarantujaca ich efektywne zarzadzanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że trzeba by zaznaczyć w ustawie, że te placówki muszą pozostać szpitalami/klinikami/itp.. no coś takiego w każdym razie ^_^ forma licytacji dotyczy samej ceny. pozwoli uniknąć przypadków sprzedania czegokolwiek za bezcen, lub inaczej - pozwoli osiągnąć maksymalną cenę.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwoli osiągnąć maksymalną cenę.

No to w licytacji wezme udział tylko ja, kolega, kolega kolegi itd i ustalimy ze konczymy aukcje na 10 zł. I mamy maksymalną cene.

 

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz w uproszczeniu zrób tak na allegro. kup 8800GTS BCM za 10zł.

grunt, to poinformować potencjalnych kupców o licytacji.

pomijam fakt, że licytacja jakiegoś szpitala od złotówki się nie zacznie ^^

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że trzeba by zaznaczyć w ustawie, że te placówki muszą pozostać szpitalami/klinikami/itp.. no coś takiego w każdym razie ^_^

pomijam fakt, że licytacja jakiegoś szpitala od złotówki się nie zacznie ^^

Nie chce nic mówić, ale to jawna ingerencja w wolny rynek :lol: . Zaznaczyć w ustawie (o zgrozo!) co nabywca ma robić ze swoją własnością? Z góry narzucona cena minimalna? Nawet, jeśli placówka jest np. zadłużona??? Po co w ogole pańswo ma ustalac cenę minimalną, skoro wszyscy potencjalni kupcy będą poinformowani o aukcji, a zatem cena i tak zostałaby ustalona na właściwym (czyli najlepszym z punktu widzenia gospodarki) poziomie w myśl zasad wolnego rynku? Sorry ale chyba ten Twoj stateczek zbacza trochę z kursu, bo to chyba niemożliwe, zebys przedstawiał nam własnie poglądy partii jakiej flagę masz na żaglu? :lol:

 

grunt, to poinformować potencjalnych kupców o licytacji.

No to od razu Ci mówię, ze jeśli nie zostanę poinformowany (oczywiście przy dość abstrakcyjnym założeniu, ze UPR będzie rządziło i dalej będzie wygadywało takie farmazony) o tej licytacji (jako potencjalny kupiec) to uznam, ze UPR robi przekręty przy prywatyzacji :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić, ale to jawna ingerencja w wolny rynek icon_lol.gif . Zaznaczyć w ustawie (o zgrozo!) co nabywca ma robić ze swoją własnością? Z góry narzucona cena minimalna? Nawet, jeśli placówka jest np. zadłużona??? Po co w ogole pańswo ma ustalac cenę minimalną, skoro wszyscy potencjalni kupcy będą poinformowani o aukcji, a zatem cena i tak zostałaby ustalona na właściwym (czyli najlepszym z punktu widzenia gospodarki) poziomie w myśl zasad wolnego rynku? Sorry ale chyba ten Twoj stateczek zbacza trochę z kursu, bo to chyba niemożliwe, zebys przedstawiał nam własnie poglądy partii jakiej flagę masz na żaglu? icon_lol.gif

państwo jako właściciel ma pełne prawo ustalić cenę minimalną. z której strony to integruje w wolny rynek? ciut błędne myślenie przyjąłeś.

 

co do ustawy... hm, bez niej z np. 100 szpitali publicznych zrobi się np. 99 salonów samochodów. wg. mnie takowa ustawa była by konieczna.

 

No to od razu Ci mówię, ze jeśli nie zostanę poinformowany (oczywiście przy dość abstrakcyjnym założeniu, ze UPR będzie rządziło i dalej będzie wygadywało takie farmazony) o tej licytacji (jako potencjalny kupiec) to uznam, ze UPR robi przekręty przy prywatyzacji icon_lol.gif .

dobrze, licytacja jest głupia, ble i w ogóle bo chcę jej UPR. tylko w takim razie jak nazwać ustawiane, złodziejskie przetargi, które już nam socjaliści z PO urządzili, ale i następne szykują i zacierają łapki? ^_^ Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

państwo jako właściciel ma pełne prawo ustalić cenę minimalną. z której strony to integruje w wolny rynek? ciut błędne myślenie przyjąłeś.

Ja przyjąłem błędne myślenie? To nie moja wina, że wybierasz sobie te cechy wolnego rynku, ktore akurat są Ci na rękę, a inne ignorujesz. Cena minimalna nie ma w przypadku wolnego rynku żadnego zastosowania, skoro wszyscy posiadają pełną wiedzę o produkcie - dziwię się, ze tego nie wiesz. Piszesz, że państwo ma prawo ustalić cenę minimalną. Jeśli tak, to ma też prawo (jako właściciel) wskazać kto może, a kto nie może wziąć udziału w licytacji - zgodzisz się?

 

co do ustawy... hm, bez niej z np. 100 szpitali publicznych zrobi się np. 99 salonów samochodów. wg. mnie takowa ustawa była by konieczna.

No sorry, albo dążymy do idealnego wolnego rynku, albo nie. Jeśli prawowity właściciel uzna, ze hotel SPA będzie bardziej rentowny niż szpital, a państwo zabroni mu dokonać takie zmiany, to chyba idea wolnego rynku gdzieś się gubi, nieprawdaż?

 

dobrze, licytacja jest głupia, ble i w ogóle bo chcę jej UPR.

Może Ty rozumujesz w ten sposob, ze jak coś jest proponowane przez daną partię to jest głupie/złe. Skoro uważasz, ze licytacja to najlepszy sposob prywatyzacji to wyjaśnij dlaczego, bo poki co tylko pokazujesz swoje ograniczenie w myśleniu (ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro nie myślisz sam). I jeszcze jedno - ja nigdzie nie napisałem, że moim zdaniem licytacja jest głupia. Staram się tylko dać Ci do zrozumienia, ze licytacje mozna ustawiac dokładnie tak samo jak przetargi, bo przetarg jest w istocie rodzajem licytacji (to też powinieneś wiedzieć).

 

tylko w takim razie jak nazwać ustawiane, złodziejskie przetargi, które już nam socjaliści z PO urządzili, ale i następne szykują i zacierają łapki? ^_^

Konkrety jakieś? Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ustawy... hm, bez niej z np. 100 szpitali publicznych zrobi się np. 99 salonów samochodów. wg. mnie takowa ustawa była by konieczna.

Oczywiście, że się nie zrobi - bo szpital w dzisiejszych czasach to lepszy biznes niż salon samochodowy. Popyt na usługi szpitali sam doskonale wyreguluje ich ilość.

Staram się tylko dać Ci do zrozumienia, ze licytacje mozna ustawiac dokładnie tak samo jak przetargi....

Konkrety, konkrety...:) Edytowane przez Paszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co? ja wiem to z tej samej wyroczni, która objawiła wam prawdę o UPR i jej pomysłach. ^_^

To fajnie, że masz dostęp do takiej wyroczni - zapytaj się jej może jak by odpowiedziała na pytania, jakie zadałem w poprzednim poscie, skoro sam nie potrafisz na nie odpowiedziec. Rozumiem, że nie podasz też żadnych konkretnych "złodziejskich przetargow przeprowadzonych przez PO", nie wspominając już o tych rzekomo planowanych przekrętach? Rozumiem, Twoja wyrocznia nie zdradza Ci takiej wiedzy, masz tylko powtarzać formułki. Trudno.

 

Ps.

Przelałeś już jakąś kasę na konto UPR?

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjąłem błędne myślenie? To nie moja wina, że wybierasz sobie te cechy wolnego rynku, ktore akurat są Ci na rękę, a inne ignorujesz. Cena minimalna nie ma w przypadku wolnego rynku żadnego zastosowania, skoro wszyscy posiadają pełną wiedzę o produkcie - dziwię się, ze tego nie wiesz. Piszesz, że państwo ma prawo ustalić cenę minimalną. Jeśli tak, to ma też prawo (jako właściciel) wskazać kto może, a kto nie może wziąć udziału w licytacji - zgodzisz się?

Hmm, a coz to za herezje? Jak rozumiem to Twoje wlasne przemyslenia, bo raczej w zadnym powaznem zrodle ich nie wyczytales...

 

Po pierwsze podstawa wolnego rynku i calej filozofii kapitalizmu jest prawo wlasnosci. Co oznacza, ze wlasciciel powinien sprawowac mozliwie pelna kontrole nad swoja wlasnoscia. Czyli moze ustalac cene minimlana i moze decydowac, komu ja sprzedac. jezeli oferta ma charakter publiczny, a taki musi miec przetarg panstwowy (z kilkoma wyjatkami), to reguly sprzedazy musza byc po prostu podane wczesniej do wiadomosci. Mozna w nich zapisac, ze szpital nie moze zmienic profilu dzialalnosci albo nawet, ze musi byc co dwa lata malowany w zielono-niebieskie kwiatki z zoltym srodkiem. Te warunki wlaczane sa nastepnie do umowy sprzedazy. Tu dochodzimy do drugiej cechy wolnego rynku, jaka jest swoboda zawierania umow. Wolny rynek wcale nie oznacza, ze mam sprzedac cos za oferowana cene, czy ze nie moge stawiac warunkow sprzedazy. Wolny rynek oznacza, ze nikt na takich warunkach nie musi ode mnie danej rzezcy kupic. I tylko tyle, bo ja jako wlasciciel, moge sprzedawac jak chce, i za ile chce, a nawet komu chce - o ile kupic sie zgodzi i zaplaci.

 

Tak wiec kolego Under poponuje sie zastanowic, zanim zaczniesz pod sztandarem wolnego rynku wypisywac teksty jawnie z nim sprzeczne i ograniczajace prawo wlasnosci - to domena socjalistow/komunistow i innego lewactwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a coz to za herezje?

Jak się nie rozumie o co chodzi to może i herezje.

 

Po pierwsze podstawa wolnego rynku i calej filozofii kapitalizmu jest prawo wlasnosci.

Napisałem gdzieś, ze nie jest? Nie wiem czy zauważyłeś, ale probuję skłonić do pewnych przemyśleń mr^_^max i w tym celu zadaję mu pytania. Stawiam też tezy, do ktorych mr^_^max jako zwolennik UPR (czyli teoretycznie człowiek obeznany z ich programem) powinien się odnieść, czego nie zrobił, co w moim odczuciu świadczy o jego nikłej wiedzy na temat.

 

Co oznacza, ze wlasciciel powinien sprawowac mozliwie pelna kontrole nad swoja wlasnoscia.

Otóż to - nigdzie nie napisałem, ze jest inaczej.

 

Czyli moze ustalac cene minimlana

Może, jednak w warunkach pełnego dostępu do informacji o produkcie oraz w obliczu faktu, ze w przyjętym założeniu wszyscy potencjalni kupcy wiedzą o ofercie, jej ustalanie nie ma po prostu sensu. Cena minimalna wyższa niż wartość produktu spowoduję, ze nikt go nie kupi (nie muszę chyba tego tłumaczyć), natomiast niższa tak czy inaczej zostanie osiągnięta, nawet jeśli zaczniesz licytację od zera.

 

i moze decydowac, komu ja sprzedac.

Napisałem gdzieś, ze nie może? Właśnie na stwierdzenie tego oczywistego faktu probowałem naprowadzić mr^_^max. Może nie zauważyłeś, ale w kilku ostatnich postach ironizuje na temat jego wypowiedzi, jakoby o możliwości zakupienia szpitala wiedzieli wszyscy potencjalni kupcy.

 

jezeli oferta ma charakter publiczny, a taki musi miec przetarg panstwowy (z kilkoma wyjatkami), to reguly sprzedazy musza byc po prostu podane wczesniej do wiadomosci.

Wiesz na czym polega najczęściej ustawianie przetargu? Na tym, ze owe "reguły sprzedazy" są tak określone, ze moze je spełnić tylko jeden kontrahent.

 

Tu dochodzimy do drugiej cechy wolnego rynku, jaka jest swoboda zawierania umow. Wolny rynek wcale nie oznacza, ze mam sprzedac cos za oferowana cene, czy ze nie moge stawiac warunkow sprzedazy. Wolny rynek oznacza, ze nikt na takich warunkach nie musi ode mnie danej rzezcy kupic. I tylko tyle, bo ja jako wlasciciel, moge sprzedawac jak chce, i za ile chce, a nawet komu chce - o ile kupic sie zgodzi i zaplaci.

Dlatego właśnie cena minimalna jest pozbawiona sensu, jeśli wszyscy wiedzą o ofercie sprzedazy. Jeśli będzie za wysoka nikt nie kupi produktu; zaś wszelkie ceny poniżej wartości produktu zostaną i tak osiągnięte na drodze licytacji. Nie chodzi o to, ze sprzedający nie ma prawa ustalić ceny minimalnej, tylko o to, ze takie działanie nie miałoby sensu przy przyjęciu założenia przedstawionego przez mr^_^max. Inna sprawa, że spełnienie tego założenia jest w praktyce nierealne.

 

Tak wiec kolego Under poponuje sie zastanowic, zanim zaczniesz pod sztandarem wolnego rynku wypisywac teksty jawnie z nim sprzeczne i ograniczajace prawo wlasnosci - to domena socjalistow/komunistow i innego lewactwa:)

:lol: Wybacz kolego komisarzu, ale to nie ja wypisuje tutaj "pod sztandarem wolnego rynku". Ja tylko staram się skłonić niektórych do samodzielnego używania mózgu. Widzę, ze miałeś pewne problemy z dostrzeżeniem moich intencji w tej polemice - zapewniam więc, ze nie musisz mi tłumaczyć na czym polega wolny rynek. Szeroka dyskusja na ten temat była już prowadzona w innym topicu i każdy może sobie ocenić, jaka jest moja wiedza na ten temat. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjąłem błędne myślenie?

tak przyjąłeś. nie odwracaj teraz kota ogonem. cena minimalna jest zbędna? być może, ale państwo jako właściciel ma prawo ją ustanowić i w żaden sposób nie godzi to w ideę wolnego rynku, co zasugerowałeś.

 

Może Ty rozumujesz w ten sposob, ze jak coś jest proponowane przez daną partię to jest głupie/złe. Skoro uważasz, ze licytacja to najlepszy sposob prywatyzacji to wyjaśnij dlaczego, bo poki co tylko pokazujesz swoje ograniczenie w myśleniu (ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro nie myślisz sam). I jeszcze jedno - ja nigdzie nie napisałem, że moim zdaniem licytacja jest głupia. Staram się tylko dać Ci do zrozumienia, ze licytacje mozna ustawiac dokładnie tak samo jak przetargi, bo przetarg jest w istocie rodzajem licytacji (to też powinieneś wiedzieć).

http://www.kapitalizm.org/?action=show_art...amp;art_id=1566

 

i proszę mnie nie obrażać, bo gdybyś był tak mądry za jakiego się uważasz, w życiu byś nie oddał głosu na tych socjalistów ^_^

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem głosować, postałem trochę i ogólnie starszyzna plemienna jest nie zadowolona z obecnego rządu głosują na partię Romusia, chyba jednak Romeczek miał rację sondaże sondażami, ale jego partia 5% przekroczy na pewno.

 

Widzę, że tu nie obowiązuje cisza wyborcza, więc ja też napiszę 3xPO.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem głosować, postałem trochę i ogólnie starszyzna plemienna jest nie zadowolona z obecnego rządu głosują na partię Romusia, chyba jednak Romeczek miał rację sondaże sondażami, ale jego partia 5% przekroczy na pewno.

 

Byłoby miło. Serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...