Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem mam wrażenie, że elektorat PiS-u życzy PO żeby jednak się nie udało. Dziwi mnie to bo przecież sukces nowego rządu odczują wszyscy wyborcy i Ci, którzy do wyborów nie poszli, to samo się tyczy jeśli ten rząd będzie porażką. Ja w poprzednich wyborach również głosowałem na PO, ale po zwycięstwie PiS-u powiedziałem ok wybrała ich większość więc życzę im żeby się udało. Nie udało się bo więcej było przepychanek i konferencji prasowych niż działań. Teraz liczę na normalność, mniejszą liczbę polityków w telewizji z okazji kolejnych nagrań czy skandali, a konkretnych działań. Jak będzie zobaczymy, ale dziecinadą dla mnie jest skreślanie ego rządu zanim zacznie działać, ale wiem też, że co poniektórzy wolą żeby było gorzej, ale żeby mogli za jakiś czas powiedzieć "a widzicie miałem rację PO to lipa" niż żeby było lepiej i okazało się, że jednak popełnili błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby lipy nie było, jak już napisałem wyżej - mam nadzieje że PO odniesie zamierzony sukces, którego celem jest lepszy status społeczny każdego z nas - tym bardziej że pewnie zaskoczę tu co po niektórych - ale na PiS nie głosowałem. Wypowiadam się niejako "w obronie?" tej partii ponieważ uważam że zarzuty jej stawiane są niejednokrotnie mocno przesadzone.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo policyjne to chyba za duże słowo - a że na ławce w parku nie można wypić piwa...to od razu żyjemy w państwie policyjnym?

Zaraz czy ja pisalem o piciu w miejscach publicznych ktore juz obowiazuje dosc sporo i nie bylo to za rzadu pis-u czy napisalem chocby o stalym laczu z ZUS-u do CBA

Bardziej mi chodziło o kulture wykształconych młodych.

No a co powiesz na piekna pania z Lodzi wykrzykujaca "super partia ty k....." to jest kultura B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale PiS przegrał dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu, który dla młodych ludzi jest człowiekiem starej daty i po prostu wyzwala złe odczucia. Nie wiem dlaczego, ale dla mnie i wielu moich znajomych utożsamia się z agresją i kłamstwem. Właściwie gdyby nie jego osoba to może wielu ludzi oddałoby na PiS swój głos. PiS strzelił sobie też w kolano agresywną i zaczepną kampanią wyborczą, można to też odnieść do PO, LPR, Samoobrony, LiD, jedynie PSL nie dał się w to wciągnąć i chyba wyszedł na tym najlepiej. Ostatnio dziadek z Wermachtu poskutkował tym razem nie udało się zrazić ludzi do Platformy tym bardziej, że ludzie stracili wiarę w to co mówił Premier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S1Sweet zanim skomentujesz czyjegos posta to moze przeczytaj go najpierw, ale ze zrozumieniem. :-|

 

Dodał, że do przegranej Prawa i Sprawiedliwości przyczyniła się obecna w Telewizji Polskiej akcja "Idź na wybory - zmień Polskę". Zdaniem premiera, było to nawoływanie do zmiany rządu. Jarosław Kaczyński dodał, że świadczy to, iż PiS nie podporządkował sobie telewizji publicznej.

Super interpretacja. :mur: Akcja, ktora jest prowadzona po to by ludzie poszli zaglosowac jest jedna z przyczyn porazki PiSu. Brak slow. I jak na takiego czlowieka glosowac? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacycyj :D do czego sie zle odnioslem ;) bo naprawde nierozumiem czego nie doczytalem i w odpowiedzi na czyj post :)

 

dobra dobra, juzem doczytał ;) Dzieki za poprawienie i Przepraszam autora za maja odpowiedz wynikajaca z niedoczytania tekstu ;) ale tyle tego piszecie ze nie nadazam czytac :D

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, mój ojciec jest bardzo dobrze wykształconym człowiekiem z kilkoma fakultetami (nauczyciel), ma prawie 70 lati nieraz było spięcie z matką, ponieważ jak wyzej napisalem mama przepoczwarzyła się w wielbicielkę PO (2 lata temu głosowała na PiS) podczas gdy ojciec dalej głosował tak jak głosował dwa lata temu (PiS) i nie uważam żeby miał mniejszą świadomośc rzeczywistości bo doskonale się orientuje w polityce i doskonale pamięta życiorys Polski przez ostatnie 40 lat ;)

A z kolei moja babcia (83 lata) kompletnie nie rozumie wielu rzeczy, lyka wszystkie brednie podawane w telewizji jak prawde objawiona i uwaza, ze za komuny bylo duzo lepiej.

 

Jak widac, Twoj ojciec, z calym szacunkiem dla niego, nie jest reprezentatywny dla ogolu starszych ludzi, tak samo jak i moja babcia.

Polecam Ci jednak odwiedzic youtube i popatrzec na filmiki ze zlotow Radia Maryja - moze zrozumiesz o kogo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsi ludzie mają inny światopogląd niż młodzi, na pewno oglądałeś "Sami Swoi", albo byłeś u babci, dziadka na wsi i słyszałeś jak potrafią stwarzać jeden drugiemu problemy dla zasady. Na starszych ludzi jak lep na muchy działają takie obietnice jak: "rozliczanie", "zabieranie bogatym" po prostu taki mają charakter i ich to przekonuje.Często to ludzie samotni, borykający się z kłopotami zdrowotnymi, więc jeśli ktoś zrobi reklamówkę, że karetka nie przyjedzie bo nie mają karty kredytowej to uważam to za świństwo bo wielu ludzi po prostu w tym momencie boi się, myślisz że do kogo był ten spot do mnie czy do ciebie czy po to żeby przestraszyć ludzi, którzy niejednokrotnie mają problemy z sercem i inne schorzenia. Poza tym oni tak jak każdy szukają jakiejś społeczności do której będą mogli należeć, a że kościół czy Radio Maryja to dla nich świętość i wyciąga do nich ręke, (pomijając, że sławetne radio wyciąga też rękę po ich oszczędności) więc głosują dla zasady.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starszych ludzi jak lep na muchy działają takie obietnice jak: "rozliczanie", "zabieranie bogatym" po prostu taki mają charakter i ich to przekonuje.

tak, ale warto sie zastanowic czemu tak jest... zyjemy dzis zupelnie w innych czasach i nie mozna miec do nich o to pretensji...

 

lezac kilka tygodni temu w szpitalu słuchalem 84-letniego dziadka ktory tesknił do komuny i wygadywal brednie ze powinnismy byc wdzieczni rosjanom ze zyjemy w Polsce, ze to Nasi wybawiciele i takie tam podobne.... sluchalem tez jak koles dorobil sie na truskawkach(psi grosz dla rolnikow i x razy tyle z eksportu) ze wszyscy jego koledzy z nim sie pobudowali i ogolnie jak to dobrze sie zyło... nie dziwie sie temu dziadkowi, tego uczyli go w szkole i wpajali mu ze jest to dobre i słuszne przez tyle lat ze teraz co bys nie mowil on i tak nie zmieni zdania... i niech znajdzie sie ktos teraz kto wytlumaczy takiemu rolnikowi ktory był przez tyle lat nabijany w butelke zeby zapomniał o przeszlosci i zył terazniejsza, zeby patrzac na stara stodołe i malucha nie myslal ze przez takich "xxxxx" czy "yyyyyy" moglby dzis juz nic nie robic i jezdzic sobie W124 do kosciola... wiec Prosze nie piszcie ze Ci ludzie nie wiedza co czynia, bo oni maja swoja a Wy/My swoja racje.

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że Jarosław Kaczyński uważa siebie za jakiegoś wszechmogącego i nieskazitelnego człowieka. Nie potrafi przyznać się do własnych błędów, uważa, że cały świat jest przeciwko niemu; wszyscy źle robią i kłamią, tylko nie on. Brak mi słów. Nie wiem w jakiej rzeczywistości ten człowiek żyje. Nie mogę sobie wyobrazić jak teraz Polska sobie bez niego poradzi... pewnie mafie zalegalizują swoje działalności. A słowo 'układ' J.K. używa chyba jako znaków interpunkcyjnych.

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi ze legła w gruzach, tylko o to że nabijaniee się z wyborców PiSu zapominajac że Ci których nazywa parę osób "zacofaną ciemnotą" głosowali również na PO jest troche nie na miejscu...

Nie "nabijanie sie", tylko stwierdzanie faktow. I chodzi tutaj o proporcje - nie udawaj, ze tego nie rozumiesz. Zobacz sobie wykresy poparcia z uwzględnieniem wykształcenia. Zobacz też wykresy poparcia z podziałem na wojewodztwa i zastanow się dlaczego cała ściana wschodnia wybrała PiS (podpowiadam - chodzi o mentalność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chodzi o proporcje, tylko nie lubie jak się ludzi obraża. No ale skoro piszesz jak piszesz to STWIERDZAM FAKT że zacofana ciemnota (a za takich co po niektórzy uważają ludzi ze wsi, z wykształceniem podstawowym bądź zawodowym) głosowała również na PO...trzeba oddzielić wschodnią ścianę od Polski i zrobić im osobne państewko w której będzie rządził Jarosław K. bo głosowała na PiS.

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie, że Jarosław Kaczyński uważa siebie za jakiegoś wszechmogącego i nieskazitelnego człowieka. Nie potrafi przyznać się do własnych błędów, uważa, że cały świat jest przeciwko niemu; wszyscy źle robią i kłamią, tylko nie on....

Jeszcze dodam, że moim zdaniem sam J. Kaczyński i jego stosunek do ludzi jest przyczyną przegranej PiS w wyborach. Tego człowieka się albo lubi albo nie cierpi.

Sądzę, że jest sporo ludzi, którym nawet jak sam PiS, program partii i kandydaci odpowiadali, to nie zagłosowali ze względu na postać premiera J. K.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1628691,news.html - kolejne potwierdzenie tego, ze ludzie głupi są najbardziej podatni na propagande. Wystarczyło pokrzyczec troche jak to PO jest za korupcją i pomaga "oligarchom" i proszę - prawie wszyscy to kupili :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiscie była ironia z tym państewkiem. Zgodzę się z WDK, tego człowieka albo się lubi albo nie cierpi. Ja go lubię i uważam go za porządnego człowieka. Z tym więzieniem to jest dobre, wygląda jak by się więźniowie mieli odegrać za to że ich PiS powsadzał ;)

Natomiast wracając do taśm sawickiej:

 

Platforma bierze się za szpitale

 

Czy jeżeli szpitale się sprywatyzują to będzie stać ludzi aby płacić za kosztowne operacje, ktore na przyklad mieli za darmo (ale musieli poczekac pare miechów - tu ten minus)?

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli szpitale się sprywatyzują to będzie stać ludzi aby płacić za kosztowne operacje, ktore na przyklad mieli za darmo (ale musieli poczekac pare miechów - tu ten minus)?

Nie bedzie stac ;) wydłuzy sie tez czas czekania w kolejce ;)

ja czekalem 10 miesiecy, kolega z sali miał wybor 2 placowek w tym druga była prywatna... wybór: albo czekanie albo 40 000zł., wiekszosci nie stac na taka druga opcje.

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dośwadczenie życiowe podparte kiepskim wykształceniem, ciemnotą i fanatyzmem religijnym wszystkie te elementy kreują osobę zacofaną do której trafiają tylko proste przekazy ... czyli to co serwuje pis.

 

przeciwieństwem tego jest Pan Władysław Bartoszewski, bardzo doświadczony zyciowo, zasłużył się dla Polski, bardzo dobrze wykształcony ,człowiek któremu mogę zaufać w 100%

 

Edit

czekam też aż któryś z elektoratu pis w końcu odniesie się do wypowiedzi kaczucha ... http://www.tvn24.pl/-1,1525805,wiadomosc.html

 

wyslawiaj sie ciemna elito, chcesz stosowac wulgaryzmy to moze my sie pobawic i konkretnie obnizyc srednia poziomu wypowiedzi na calym forum...

 

Pan Władysław Bartoszewski wcale nie jest dobrze wyksztalcony, los sprawil ze studiow nie skonczyl... !

 

bycie religijnym nie znaczy fanatycznie... pewnie dla takich wierzacych tylko we wlasny portfel i tylek to sie nazywa fanatyzm.. ale mylisz sie...

 

 

 

ps. podobno bogata policja ma pilnowac bogatych lekarzy...

 

reszta sie nie liczy bo o dzis ten kraj jest dla... kogo?.... bogatych! biedni i nie-biedni moga juz byc tylko biedniejsi...

 

mnie bedzie stac na leczenie w prywatnych szpitalach... ale niektorych moich znajomych napewno nie... trzeba liczyc sie ze wszystkimi, tego chcial PiS, rownosci i sprawiedliwosci...

 

dodam ze w mojej rodzinie wszyscy maja wyzsze wyksztalcenie dzienne na ar, ae, agh i nie dalismy sie zwiesc dennej propogandzie i obietnicom wszechczasow nie przekladajacych sie na plan dzialania...

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pana wyżej proponuję zignorować.

 

PO potwierdziła, ze jednym z kandydatów na stanowisko ministra finansów w nowym rządzie jest Leszek Balcerowicz - wątpie aby to przeszło ale widac, ze PO faktycznie stawia na specjalistow.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co takiego napisał, ze uwazasz ze na to zasługuje :?:

No właśnie w tym rzecz, ze nic wartego komentowania (imho).

Poza tym zobacz sobie poprzednią stronę, post 2826. Po prostu z tym Panem dyskusja jest całkowicie pozbawiona sensu, o czym juz sie przekonałem. Jeśli ktoś będzie chciał z nim polemizować to proszę bardzo, ja tylko ostrzegam ;) .

 

Ps.

Oficjalne wyniki z uwzględnionymi głosami zza granicy nie zmieniły nic w podziale mandatów (166, 209).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz, ze nic wartego komentowania (imho).

Poza tym zobacz sobie poprzednią stronę, post 2826. Po prostu z tym Panem dyskusja jest całkowicie pozbawiona sensu, o czym juz sie przekonałem. Jeśli ktoś będzie chciał z nim polemizować to proszę bardzo, ja tylko ostrzegam ;) .

 

Ps.

Oficjalne wyniki z uwzględnionymi głosami zza granicy nie zmieniły nic w podziale mandatów (166, 209).

 

 

 

przyjmij mozliwosc ze nierozumiesz co sie do Ciebie mowi... gorzej... nie zrozumiesz(!), jak i zadna tu osoba ktora mocno jest przekonana do swojego wyboru... temu tez mysle ze temat bardziej sluzy do wyrzycia sie niz do chocby proby zmiany czyjejs decyzji /przekonan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze temat bardziej sluzy do wyrzycia sie niz do chocby proby zmiany czyjejs decyzji /przekonan...

Otoz oznajmiam Ci, ze temat ten nie słuzy (przynajmniej w zalozeniu) do wyżycia się, tylko do dyskusji o polityce, więc jak nie masz zamiaru nic sensownego napisac to wypełnij chociaż swoje zobowiązanie:

 

koncze, dziekuje i pozdrawiam ludzi potrafiacych myslec

 

tyle odemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, naprawdę, dajcie se już siana z tymi gadkami jak to teraz należałoby wysłać Kaczyńskiego na Filipiny czy inny Madagaskar. PiS juz odchodzi w niebyt, oby na długo - skupmy się na działaniach nowego rządu. I prosiłbym o nie traktowanie tego topicu jako chata (10 stron wystarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz czekamy na "liberalizację" gospodarki w wykonaniu PO - pogadamy mniej więcej za rok o wynikach

oby tylko nam się w d***** z dobrobytu nie poprzewracało ;)

 

btw. gdy teraz słucham Tuska, to tak jakbym słyszał Millera sprzed 6-ciu lat - a jak ten skończył, to chyba nikomu przypominać nie trzeba :)

 

szkoda, że UPR nie wszedł do sejmu - widać mariaż z LPR, to nie był najlepszy pomysł. A jeszcze w piątek przed wyborami Korwin był w dobrym nastroju i dobrej mysli - spotkałem go osobiście w Tczewie i chwilę pogadaliśmy B-)

przy okazji dała się zauważyć kolejna manipulacja mediów - ilekroć w kampanii była mowa o LPR (przyp. Liga Prawicy Rzeczpospolitej), to prawie za każdym razem ów skrót był tłumaczony jako Liga Polskich Rodzin - nie wierzę, aby to było przez przypadek, czy niewiedzę prowadzącego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...