Skocz do zawartości
ExcaliburPL

Wysoka Temperatura Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Zmianiłem płytę główną:

Gigabyte GA-8IPE1000 (i865PE) na ASUS P4GPL-X

oraz zasilacz:

ModeCom300W na ModeCom400W

 

(z powodu grafiki na PCI-E)

 

Po zmianie programy diagnostyczne zaczeły pokazywać ze temperatura mojego procesora (jak w podpisie) w idle wynosi 52 stopnie a w stresie odpowiednio skacze do 65-68 stopni.

 

Na starej płycie w idel temperatury wynosiła 33-35 stopni. Skok prawie 20 stopni ???!!!!

 

Czy możliwe jest że sama zmiana płyty (zresztą na płytę z lepszym układem 915PL) podniosła temperaturę procesora ?. Może poprostu czujnik z płyty przekłamuje ?. A może stara płyta zaniżała temperaturę ?

 

Może jakiś pomysł dlaczego u mnie sie tak dzieje ?

Jeśli maci podobne procki to jaką macie w nich temperaturę i na jakich płytach ?

post-121951-1131298504_thumb.jpg

Edytowane przez ExcaliburPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moze radiatora zle siedzi na procku. Ja mialem cos takiego z celkiem D. Normalnie 60 stopni a w stresie nawet do 76 stopni. Zdjalem wentyla radiator. Zalozylem od nowa, dokladnie dociskajac i od razu spadek temperatury do rozsadnych wartosci .

 

2. Moze cos z pasta nie tak..... Za grubo nalozona czy cos.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownaj temperatury ze wskazaniami biosu,jezeli faktycznie beda takie same sprawdz nawet dotykowo czy radiator jest goracy sprawdzalem u kumpeli 60 stopni mozna sie juz popazyc,wiec najpierw zrob to.No i czujniki moga klamac ja na poprzedniej plycie msi mialem temp srednio 40/44 a na obecnej msi mam 27/34 wiec tez roznica ale ja mam radiator wrecz zimny:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownaj temperatury ze wskazaniami biosu,jezeli faktycznie beda takie same sprawdz nawet dotykowo czy radiator jest goracy sprawdzalem u kumpeli 60 stopni mozna sie juz popazyc,wiec najpierw zrob to.No i czujniki moga klamac ja na poprzedniej plycie msi mialem temp srednio 40/44 a na obecnej msi mam 27/34 wiec tez roznica ale ja mam radiator wrecz zimny:P

W BIOS-ie temperatura jest jeszcze o kilka stopni wyższa.

Sprawdzałem ręką radiator i jest on lekko ciepły. Na pewno nie jest gorący tak aby nie można go było dotykać.

 

Faktycznie wyglada że czujniki wskazuja niewłasciwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...