Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Pompa Co - Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiste jest jak się w układzie ma wodę to taka pompa zasyfi - więc do użytkowników żeliwnych pomp CO (korpus z żeliwa) mam pytanie - co lejecie? Borygo? Borygo ma trochę słabszą wydajność.... woda demineralizowana z koncentratem (niby mój Castrol Antifreeze zawiera inhibitory korozji)

 

możliwe że za jakiś czas zienię pompkę ;p więc użytkowników pomp CO proszę o wypowiedzi - innym dziękuję!

 

Acha - dla cwaniaczków co twierdzą że temat się powtarza - linka proszę bo nie uwierzę - niedawno czytałem że komuś się woda zasyfiła od pompy CO więc pewnie się nie powtarza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że jeżeli pompa w środku ma ślady rdzy to zasyfi układ, dlatego najlepiej brać nóweczke ew umiejętnie oczyścić z rdzy starą :). Kwestia żeby później nie było powtórki-ja osobiście polecam lać copal, naprawde dobre rozwiązanie i skuteczne, wprawdzie woda może troszkę zmętnieć ale i tak warto. W twoim przypadku można pokombinować z borygo+anty freezer....w sumie co szkodzi spróbować, może cosik sensownego z tego wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może nie do końca jasno się wypowiedziałem co chce.... - po pierwsze ciesz powinna być dość rzadka - bo będzie trudno przez Storma ją przepchać. po drugie ciesz będzie pracować w FWC gdzie parownik będzie miał -35C - więc powinna być rzadla przy niższych temperaturach i wydajna i antykorozyjna - borygo jest słabsze od wody z koncentratem

 

 

ale pytanie do praktyków - borygo jest rzeczywiście dużo słabsze od wody?

 

to że parownik będzie miał -35C to nie oznacza że ciecz będzie tyle miała - będzie cyfrowy sterownik ale -35C musi wytrzymać i być przy tym w miarę rzadkie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm może nie do końca jasno się wypowiedziałem co chce.... - po pierwsze ciesz powinna być dość rzadka - bo będzie trudno przez Storma ją przepchać. po drugie ciesz będzie pracować w FWC gdzie parownik będzie miał -35C - więc powinna być rzadla przy niższych temperaturach i wydajna i antykorozyjna - borygo jest słabsze od wody z koncentratem

ale pytanie do praktyków - borygo jest rzeczywiście dużo słabsze od wody?

 

to że parownik będzie miał -35C to nie oznacza że ciecz będzie tyle miała - będzie cyfrowy sterownik ale -35C musi wytrzymać i być przy tym w miarę rzadkie...

Po co się pytasz czy borygo jest słabsze od wody skoro chcesz schłodzić układ poniżej zera stopni? Chyba że chodzi Ci o wódę? :lol: Ta napewno nie zamarznie! Tylko troche szkoda. :wink:

Co do pytania co jest lepsze to ja nie zauważyłem różnicy pomiędzy kranówą a glycoshellem, wiec pomiedzy destylką a borygiem też nie powinno być różnicy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - jaką konsystencje ma twój glycoshell?? do ilu C wytrzymuje bez zamarzania??

 

co do spirytu to już przerabiałem temat - 10% większe stężenie przekłada się na 2C straty w moim układzie :/ a ja nie zamierzam cały czas używać agregatu - do OC agregat a czasami do normalnego użytkowania konwensjonalne WC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak go rozcieńczysz, nie mam już flaszki po koncentracie więc dokładnie Ci nie powiem ale z tego co pamiętam 1:1 z wodą wytrzymuje do -37 stopni. W temperaturze pokojowej niewiele różni się konsystencją od wody. Przy niższych temperaturach staje się jakby odrobinę oleisty ale jak by to wpłynęło na opory układu nie mam zielonego pojecia. Najpościej będzie chyba wziąć trochę borygo zamrozić i samemu obadać organoleptycznie co się wtedy dzieje :)

 

EDIT:

Ja używam koncentratu w rozcieńczeniu 1:3 lub odrobinę większym. Przy wyższych stężeniach np. 1:1 może być jakaś różnica w wydajności... :huh:

 

EDIT EDIT:

Hmmm... Możliwe że mam rozcieńczony jeszcze bardziej bo zdajsie 1:3 to rozcieńczałem już roztwór 1:1 z wodą. :lol:

Edytowane przez donulung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm z tego co pamiętam to borygo to glikol już rozrobiony z wodą i wytrzymuje do -20C (prosze mnie poprawić jeśli się mylę)

 

zdaje się jest odpowiednik ze stajni Shella - też gotowy płyn a ty chyba masz koncentrat??

 

 

po twoich wypowiedziach wstępnie się na glycoShell'a nastawiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycoshell jest właśnie robiony przez shella (jak sama nazwa wskazuje :) ). Wybrałem go dla tego bo zostało mi trochę z bryki :P Wydaje mi się że borygo jest jego odpowiednikiem i powinno sprawować się równie dobrze przy dużo niższej cenie. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copal odpada z tego powodu iż wyczytałem o paru p[rzypadkach zmętnienia wody, oraz dlatego że przy -35C nie da rady - musi być to coś w stylu borygo czy glycoShell'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie 1:1 demineralke i borygo. Na kranowie po dwoch ndniach precy miałem ostro rdzawe weze, ale pompa uses wiec nic dziwnego - w sreodku pelno rdzy. Po oczyszczeniu nastepnego dnia rozno po nastepnemu, bo sie prze noc znowu zasyfiła - ah to zeliwo, mokre to rdzewieje ze huk. Zalazłem borygo , zeby znowu nie zardzewiało, wsadziałem do ukladu i po pracy od ~7 wrzesnia, czyli dzisiaj dwa miesiace, jest kłajt gut, czysto i pieknie, zero rdzy w ukladzie, a pompa zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyniek

Korzystam z Copala juz od 1,5 roku i nigdy mi woda nie zmetniala

A co do niskich temperatur to i owszem jak dla niego za zimno

A moze denaturat?

fajny kolorek :)

albo oczyscic lub jakis spiryt techniczny

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś stosował w układzie chłodzenia pompkę paliwa od samochodu.

Mam na myśli pompkę zasilającą układ wtrysków ( benzyna )

Pompki te pracują non stop i mają sporą wydajność.

Edytowane przez polikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...