Skocz do zawartości
mike-77

Grafa ~850zl

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ludzie upieraja sie przy NV skoro Ati w tej cenie daje np 256mb pamieci na 256 bitowej szynie ?

A jaki radek w tej cenie ma porownywalna wydajnosc ?

Ten GF ma 256 bitowa szyne a co do ilosci pamieci to z tego co sie orientuje ma ona znaczenie w wyzszych rozdzielczosciach. Mi 1024x768 spokojnie wystarczy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki radek w tej cenie ma porownywalna wydajnosc ?

Ten GF ma 256 bitowa szyne a co do ilosci pamieci to z tego co sie orientuje ma ona znaczenie w wyzszych rozdzielczosciach. Mi 1024x768 spokojnie wystarczy B)

Fakt ze ten geforce jest ciekawa propozycja, ale nie wiem czy x800 gto nie ma lepszej wydajnosci od tej karty, i jeszcze jedno fakt ze to wyrob asusa sygnowany przez kogos innego wzbudza moje podejrzenia

Co do ramu to nie tylko gram , bawie sie w obrobke video ktora robi sie nie slychanie latwa rzecza i przyjemna a przynosi wiele frajdy i wydaje mi sie ze dodatkowe 128 w przypadku jakiegos renderingu znacznie przyspieszy ten proces..

Biorac pod uwage takze ze wydanie radkow z seri 1XXX obslugujace wszystkie technologie zarezerwowane dla nvidi (ktore tak wplywaly na wydajnosc) konczy chyba pewna era rywaluizacji na tym polu. I to ze agp przechodzi do lamusa gto w cenie 850 zyka wydaje mi sie najoptymalniejszym wyborem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze ten geforce jest ciekawa propozycja, ale nie wiem czy x800 gto nie ma lepszej wydajnosci od tej karty, i jeszcze jedno fakt ze to wyrob asusa sygnowany przez kogos innego wzbudza moje podejrzenia

Co do ramu to nie tylko gram , bawie sie w obrobke video ktora robi sie nie slychanie latwa rzecza i przyjemna a przynosi wiele frajdy i wydaje mi sie ze dodatkowe 128 w przypadku jakiegos renderingu znacznie przyspieszy ten proces..

Biorac pod uwage takze ze wydanie radkow z seri 1XXX obslugujace wszystkie technologie zarezerwowane dla nvidi (ktore tak wplywaly na wydajnosc) konczy chyba pewna era rywaluizacji na tym polu. I to ze agp przechodzi do lamusa gto w cenie 850 zyka wydaje mi sie najoptymalniejszym wyborem ..

No rzeczywiscie ten GTO wyglada bardzo ciekawie. Pytanie tylko kiedy te karty w wersji agp dotra do Polski ... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Prosta sprawa :mrgreen:

 

Wstepnie moj wybor padl na dwie karty :

 

:arrow: 1742944[/snapback]

TUTAJ jest cos podobnego na agp ale przyznam ze nie wiele wiem o tym modelu Gto smiga na tym samym cpu co X850 nie wiem jak w tym przypadku

To jest X800GT, jest wolniejszy od GTO bo ma tylko 8 potoków, ale z tego co widziałem podobno mozna go zmodowac na 12, za to GTO2 da sie zmodowac na 16 ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesują Cię tylko te dwie karty - bierz Leadteka, bo jest 16/6 a ten PoV tylko 12/5 więc leadtek jest wydajniejszy.

To jest X800GT, jest wolniejszy od GTO bo ma tylko 8 potoków, ale z tego co widziałem podobno mozna go zmodowac na 12, za to GTO2 da sie zmodowac na 16 ;>

wszystko zalezy od rdzenia temat jest opisany gdzies na toms hardware albo benchmark nie pamietam

BYla tabela dotyczaca budowy x800 ..

wiem ze tego gto z 12 do 16 idzie odblokowac przez polaczeni mostka (wlaczyc zasilania chyba) na chipie (gdzies widzialem zdjecia) i zapewne trza mu jeszcze bios zmienic A czasami sa klopotyz odblokowaniem kart 8 potokowych ze wzgledu ze sa monco okaleczone przez producentow .. poza tym gto to te gorsze egzemplarza 480 ktore nie kwalifikowaly sie zeby pracowac w x850. Mam juz strasnie wymieszane wiec przepraszam za te ogolniki ale nie chce mi sie juz sprawdzac i szukac linkow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac GTO-12 potokowca lub HIS x800 takze 12 potokowego.....po 256ramu na 256 bitach

 

W sklepie www.komsad.pl --- pisza na glownej stronie, ze maja ostatnie sztuki 6800 GT na PCI-E za 890 pln...to chyba rozwiazaloby problem definitywnie...BRAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac GTO-12 potokowca lub HIS x800 takze 12 potokowego.....po 256ramu na 256 bitach

 

W sklepie www.komsad.pl --- pisza na glownej stronie, ze maja ostatnie sztuki 6800 GT na PCI-E za 890 pln...to chyba rozwiazaloby problem definitywnie...BRAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdro

Brac czy nie brac, oto jest pytanie :lol2:

Nie wiem czy zauwazyles ale tutaj chodzi o karty na zlaczu AGP. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac czy nie brac, oto jest pytanie :lol2:

Nie wiem czy zauwazyles ale tutaj chodzi o karty na zlaczu AGP. <_<

Przyznaje zauwazylem, ale juz po fakcie..

i tak sie bede upieral ze jedynym slusznym rozwiazaniem to ew. odsprzedanie swojej starej plyty ;) i to co na niej siedzi :P i kupno nowej a pci-e ;) hyh joke w dodatku goopi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje zauwazylem, ale juz po fakcie..

i tak sie bede upieral ze jedynym slusznym rozwiazaniem to ew. odsprzedanie swojej starej plyty ;) i to co na niej siedzi :P i kupno nowej a pci-e ;) hyh joke w dodatku goopi...

Zmieniac platforme narazie nie zamierzam. To co mam spokojnie mi wystarcza B)

Wychodzi na to, ze sa dwie opcje :

 

:arrow: kupic 6800 16p/6v

 

:arrow: czekac nie wiadomo ile na x800gto w wersji agp

 

Hmm, Quake4, Cod2, F.E.A.R, AOE3, PES5 .... chyba wybiore ta piersza mozliwosc :mrgreen:

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy post na tym forum, dlatego wypada się przywitać: DZIEŃ DOBRY :D .

A teraz do rzeczy. O sprzęcie komputerowym trochę wiem, za to o moddingu niewiele - dlatego pytam mądrzejszych od siebie :wink: .Chcę kupić kartę graficzną na PCIe (pod zmiane biosu) i wynalazłem coś takiego:

Radeon X800GTO HiS 256MB DVI + TV Lite BOX (PCI-E) IceQ II Turbo

Karta kosztuje ok. 850 zł (cena do przełknięcia), ale mam parę pytań:

- chciałbym ja zmodować (na 16 potoków) i pytanie brzmi czy ktoś juz to robił i czy się da(procek się zgadza - jest R480)?

- po ewentualnym zmodowaniu, czy można wrócić do oryginalnych ustawień (np. przy wymianie na gwarancji)?

- kartę klasy X800GTO można kupic taniej, ale z gorszym chłodzeniem, pytanie czy warto dopłacic do IceQ?

- czy procedura zmiany biosu jest mocno skomplikowana i czy trzeba coś lutować?

Żeby dopełnić obrazu sytuacji moja konfiguracja będzie wyglądać następująco:

- A3000 Venice box

- 2x512 RAM Geil 2.5

- Abit AN8 Ultra

- Samsumg SpinPoint 250 GB Sata/300

- Topower 400W P5

Z góry dziękując za odpowiedzi, proszę przede wszystkim o wypowiedzi osób, które miał do czynienia z X800GTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- po ewentualnym zmodowaniu, czy można wrócić do oryginalnych ustawień (np. przy wymianie na gwarancji)? Jak wyciagniessz ją ze swojego kompa już będzie miałe domyślne ustawienia...

 

- kartę klasy X800GTO można kupic taniej, ale z gorszym chłodzeniem, pytanie czy warto dopłacic do IceQ? Lepiej kupić z gorszym i do tego dokupić takie samo chłodzenie (liczylem i wyjdzie taniej...

 

- czy procedura zmiany biosu jest mocno skomplikowana i czy trzeba coś lutować? To tylko programowo, nie trzeba nic lutować, ale tracisz gwarancje...

 

Żeby dopełnić obrazu sytuacji moja konfiguracja będzie wyglądać następująco:

- A3000 Venice box OK

- 2x512 RAM Geil 2.5 Te geile są słabe weź Twinmosy

- Abit AN8 Ultra Lepiej jakiegoś epoxa (nie to to samo co NF7)

- Samsumg SpinPoint 250 GB Sata/300 Może być ale lepiej 2X160GB w raidzie 0 (najlepiej barracuda 9)

- Topower 400W P5 Może chiefteca 400W, robiony przez delte bardzo dobrą firme...

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy procedura zmiany biosu jest mocno skomplikowana i czy trzeba coś lutować? To tylko programowo, nie trzeba nic lutować, ale tracisz gwarancje...

Na jakiej podstawie? pytam bo nie wiem a chetnie sie dowiem..

 

Dzięki.

Pytanie dodatkowe: Czy po modzie X800GTO jest równoznaczny z X800XL, czy X800XT (nie mam nic preciwko podbiciu zegarów)?

Bardzo ciekawe pytanie ..

bo to co kolega pisze wydaj sie byc calkiem logiczne .. moze ktos autoryzowac taka plotke ? :D

apropo

w dfi mozna poloczyc zasilanie w chipsecie i ze zwyklej mobo nf4 ultra robi sie SLI :)

Jooboo zdaje sobie sprawe ze sli dydykowane jest pod nv ;)

dokladajac do tego gto mozna przyciac pare ladnych zlotych i zbudowac calkiem fajny sprzet..

nie koniecznie wpychajac dwie karty ati

tak przynajmniej mi sie zdaje ale pewnie przekombinowane cos ;) jak to w zyciu

Edytowane przez Bulleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dfi mozna poloczyc zasilanie w chipsecie i ze zwyklej mobo nf4 ultra robi sie SLI

dokladajac do tego gto mozna przyciac pare ladnych zlotych i zbudowac calkiem fajny sprzet..

tak przynajmniej mi sie zdaje ale pewnie przekombinowane cos jak to w zyciu

Obawiam się, że kolega trochę jednak przekombinował :wink: . X800GTO to ATI, a SLI pasuje do NVIDII :sad: .

 

 

Pytanie nadal aktualne: po modzie będzie to X800XL, czy X800XT?

 

 

 

CYTAT(HucK @ 7 Lis 2005, 22:21)

 

- czy procedura zmiany biosu jest mocno skomplikowana i czy trzeba coś lutować? To tylko programowo, nie trzeba nic lutować, ale tracisz gwarancje...

 

 

 

Na jakiej podstawie? pytam bo nie wiem a chetnie sie dowiem..

Przyłączam się do kolegi, niby czemu tracę gwarancję, skoro po wyjęciu z kompa, karta ma niby wrócic do stanu "normalnego"? Modowanie zostawia jakieś ślady w biosie karty :unsure: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozatym dlaczego nie moglbys aktualizowac swojego biosu ? Skoro sami daja taka mozliwosc, to nie widze sensu w takim postepowaniu

Jobo wiem ze sli nic mi nie da, jesli zdecyduje sie na cos z ati, ale moze przy odsprzedazy plyty lub znajde gdzies kiedys na smietniku dwie 7800 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...