Skocz do zawartości
_HuBi_

>>robie Sieć<< Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam bardzo dużo pytań. Zacznijmy od tego, ze zamierzam w moim miescie zrobic małą sieć wi-fi. Bedzie ona posiadała ok 10-15 osób. Zamierzam udostępnić poprzez nią DSL 1024. Przypuszczam ze najdalej jak bede musiał nadac sygnał do kumpla to jakies 600-700m. Chce aby wszystko jakoś ładnie chodziło. Nie wiem jeszcze tylko czy udostepnic ja do gier na LANie.

Oto pytania:

 

Czy DSL moge podłączyć bezpośrednio do ruteraAP?? Z tego co mi ise wydaje to DSL jest na kabel telefoniczny a nie na RJ45.

Czy musze mieć serwer?? - chce uniknąć dodatkowych kosztów.

Jaki polecacie router z AP?? Myślałem do D-Link DWL900AP+, jeśli mi sie uda zdobyć to 2000AP+. POdajcie swoje propozycje.

Na czym polega obsługa routera przez www? Co jak nie mam netu??

JAki kabel powinien bym zastosować??

Jaki bedzie zasieg przy antenie dookólnej 9dB i odbiorczej BabuYAGA 12dB?

Sieciówki w kompach zamierzam zastosować D-link DWL 510 ze wzgledu na niskoą cenę.

 

Moze powinien bym zrobić całą sieć na sprzęcie innej firmy??

 

 

Z góry dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez _HuBi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc routerow jest pod neostrade. Pod i-dsl jest ich duzo mniej.

a) Nie musisz puscic przez modem a potem do routera

B) nie musisz wystarczy dobry router

c) Ja mam jakis SMC i jest rewelacyjny. Nie ma zadnych bajerow typu podzial pasma, bo mam samych znajomych w sieci

d) Boze litosci. Przez www konfigurujesz zawsze. Nie masz netu to zawsze mozesz wejsc, bo router bedzie tez mial adres z klasy prywatnej np 10.0.1.1

e) Do czego?

f) Przy wolnej przestrzeni nawet pare km

g) I co z tego?

 

Ja mam na PLANET cala siec i nie mialem nigdy problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...