Skocz do zawartości
elh

Jak plytka KT400 na dzisiaj?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze pozbywam sie mojego Shuttla, ktorym jestem nieco rozczarowany chce kupic cos nowego, niesty na nforce2 mnie nie stac, wiec jaka plytka? Gigabyte jest tani ale jak z podkrecaniem? W sumie to nie obserwowlem co sie dzije w temacie KT400, bo sie szykowalem na nforce2, ale teraz musze zmienic szybko plyte no i co radzicie, zeby za duzo nie wydac, np 555 za Asusa to zdecydowanie za duzo jak na "tymczasowe" rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie wszystkie NFORCE2 mobo beda drogie. Szczegolnie MSI i GIGABYTE powinny byc dostepne w niskich cenach. A co do KT400 to GIGABYTE ma zawsze wysokie recenzje i jest z pewnoscia dobra plyta do "overclocking". Nie ma innej firmy ktora by oferowala tak wiele funkcji za tak niska cene. Sam chcialem miec GIGABYTE KT333 ale wszystkie zostaly wykupione :cry: no i musialem sie zadowolic MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Gral'u jest np. Epox 8RDA+ (na nForce2) za 560 zł.

To mogło by już nie byc tymczasowe rozwiązanie, ponadto Epox pracuje usilnie nad dopracowaniem biosów dla tej płyty i ostatni potrafi wycisnąc z mobo nawet 250 FSB - to na razie jedyne takie mobo.

Z drugiej strony czytałem cos o tym, że nForce2 nie za dobrze pracuje przy szynie 200 (system jest jakiś ociężały), nie pamiętam tylko jakie to mobo było :(

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast by jak najszybciej sprzedał tego shuttla, jest taki sobie (brak dzielnika 1/5) i kupił to mobo co u mnie w podpisie :) Jest naprawde extra.Zresztą kiedyś załorzyłem temat o tym gigabajcie więc poszukaj.W Giżycku zapłaciłem za nią 440 zł i naprawde jest warta tej ceny.Recenzjie to: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na jakiś tam chip control tylko na wyniki testu :)

a po co mi wynik testu jak patrze na configuracje a tam chip ktory w ecs k7s5a byl bolaczka a tu go tez wciskaja . plyta to niesame wyniki testu , ktory byl przeprowadzony pod katem wydajnosci grafiki i zastosowan na przyszlosc . a odnosnie tej plyty(w tescie) a twojej jest mala roznica (nawet niemala tylko duza)miedzy ......x a.........xp nawet duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na jakiś tam chip control tylko na wyniki testu :)

a po co mi wynik testu jak patrze na configuracje a tam chip ktory w ecs k7s5a byl bolaczka a tu go tez wciskaja . plyta to niesame wyniki testu , ktory byl przeprowadzony pod katem wydajnosci grafiki i zastosowan na przyszlosc . a odnosnie tej plyty(w tescie) a twojej jest mala roznica (nawet niemala tylko duza)miedzy ......x a.........xp nawet duza

Myślisz że niewiem że jest rużnica?Najpier jak miałem kupić mobo to popatrzyłem co oferuje 7vaxp i 7vax.Ale możesz mi wyjaśnić o jaki chip Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na jakiś tam chip control tylko na wyniki testu :)

a po co mi wynik testu jak patrze na configuracje a tam chip ktory w ecs k7s5a byl bolaczka a tu go tez wciskaja . plyta to niesame wyniki testu , ktory byl przeprowadzony pod katem wydajnosci grafiki i zastosowan na przyszlosc . a odnosnie tej plyty(w tescie) a twojej jest mala roznica (nawet niemala tylko duza)miedzy ......x a.........xp nawet duza

Myślisz że niewiem że jest rużnica?Najpier jak miałem kupić mobo to popatrzyłem co oferuje 7vaxp i 7vax.Ale możesz mi wyjaśnić o jaki chip Ci chodzi?
co mi sie udalo znalesc to to ze 7vax ( chyba niejestem pewien an mostku poludniowym)posiada chip I/O IT8705F ktory jest starym mozna powiedziec bardzo starym rozwiazaniem (np zastosowany w K7S5A) w 7vaxp dodali dodatkowy chip ktory i tak nierozwiazuje problemu. wiadomo ze niektorym ten chip jest tyle wazny .... ale problem sie pojawia np. jak chcesz polaczy isdn wychodzi na jaw ze plyta ma bardzo wolne comy i tu jest problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave !

 

co do serii GA-7VA....

 

1.

POLECAM :D ...

 

2.

... ale NIE 7VA - brak kontroli mnożnika, Lan-u, Dual-Bios ....

 

co do różnic między 7VAX a 7VAXP - wydaje się że najnowsze 7VAXP mają możliwość ustawienia FSB na 100, 133, 166 i 200 ... no i co za tym idzie dzielnik PCI 1/6 ... nie mam pojęcia czy moja 7VAX ma taką możliwość - jak dotrę do takich FSB to dam znać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ KT400 nie ma dzielnika 1/6 wiec nie ma szans na FSB 200 (400) przy standardowych częstotliwościach. Ale to nie zmienia faktu że część płyt może działąć przy FSB 200 (400) ale przy nieoficjalnych taktowaniach pozostałych podzespołów (PCI , AGP)

Moze pomyliło CI się z taktowaniem pamieci ? Bo KT400 obsługuje pamięci 400Mhz ...

 

A ja polecam zależnie od ilości posiadanej kasy płyty na KT400:

 

a) poniżej 400zł - DFI AD 77Pro (bardzo fajna płyta , świetna do podkręcania)

 

B) powyżej 400zł - MSI KT4V.

 

Z obydwu płyt będziesz zapewno zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, MSI jest rzeczywiście świetny ale ja bym jednak dorzucił ten grosz na ASUSa. Testowałem tę płytkę kilka dni w kompie dla znajomego. Panowie, nie wdając się w szczegóły, to jaki ASUS zrobił postęp ( jeśli można mówić o postępie na tym poziomie) w stosunku do swoich płyt na KT333 to przepaść. Dawno nie miałem w rękach tak stabilnej płyty ( nie licząc mojego poprzedniego A7V266 E :wink: ). A choć teraz pracuję na A7N8X na nForce2 to jednak nadal mam wątpliwośći czy aby dobrze zrobiłem. Nie rozważam w tym momencie przyszłościowych rozwiązań z Bartonem, a jedynie stan na dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...