Skocz do zawartości
kucyk

Alan Wake (c) Remedy

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak proszę Państwa, stało się i niektóre Wasze proroctwa sprawdziły się :rolleyes:

Alan Wake oficjalnie ukarze się na komputerach w pierwszym kwartale 2012 i to z zaimplementowanymi dodatkami jakie się do tej pory ukazały, a było ich chyba ze dwa.

 

INFO: Alan Wake coming to PC in early 2012! - Alan Wake Community Forums

 

Przyznam, że po ogłoszeniu wydania tej gry tylko na konsole przestałem się tematem interesować i tak naprawdę nie wiem jak Remedy wyszła cała ta produkcja? Czy posiadacze konsolowej wersji mogą podzielić się wrażeniami? Recenzje gry na portalach można jak to zwykle bywa sobie w tyłek wsadzić. Jest sens zakupu, czy znowu jeden wielki hype o nic?

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zyczenie sie spelnia :lol: Mieli pctowcow w zadzie a teraz beda sie modlic zeby zwiekszyli ich przychody ze sprzedazy tego tytulu. Takiego WAŁA. Mam nadzieje ze na pc nie bedzie lepiej. Moze sie oducza serwowania takich zagrywek

 

Pewnie kiepsciutko (wzgledem zalozen) sie sprzedala dlatego uderzaja teraz w pcty :)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem zarówno podstawkę jak i oba dodatki. IMO jedna z lepszych i niedocenionych gier na X360. Klimat jest naprawdę super, a gra świateł jest niesamowita. Tym bardziej, że światło samo w sobie odgrywa bardzo dużą rolę nie tylko w kwestiach wizualnych. Inna sprawa, że tytuł jest mocno zakręcony i potrzeba przejść grę 2-3 razy, żeby wszystko zrozumieć i ogarnąć. Narracja mocno filmowa (wszystko toczy się na zasadach serialu, chaptery zaczynają się od "Previously on Alan Wake..." i szybkie przypomnienie co ostatnio robiliśmy). Jeśli ktoś lubi klimaty seriali Lost, Miasteczko Twin Peaks itd to myślę, że spokojnie może spróbować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie w ogóle nie podeszła. Po prostu nudziłem się przy niej. Niczym mnie nie zaskoczyła w zasadzie. Ani grafiką, ani fabułą czy gameplay'em. Ta zabawa z światłem troszkę przypomina mi Alone In The Dark 4, ale tylko troszkę. I nie specjalnie mi się to podobało. Chociaż przyznam że i tak jest to jednen z lepszych gier ex na X360. Jednak w mojej opinii nie ma szans z takim Heavy Rain czy Uncharted 2. Mimo że to zupełnie inne gry. Niestety nie od dziś wiadomo że ex'y to domena PS3. Co do wersji PC to módlcie się tylko by nie wydali kiepskiego portu pozbawionego niektórych efektów i z kiepską optymalizacja co już nie raz zostało dokonane. Chociaż chętnie bym zagrał w RDR na PC, bo nie zdążyłem jej przejść na X360 zanim się go pozbyłem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Caleb

Zaglądam, zaglądam codziennie o 17-tej, ale ten news wyszedł po 19. Staram się być z Wami na bieżąco :wink:

 

@ Carson

Podobnego zdania jestem. Oby tylko nie zafundowali typowego portu z konsoli bo będzie tragedia. Pamiętam, że ta gierka obok Crysisa miała bodajże pokazać wizualnie pazurki. Skończyło się na DX9. Jak będzie zobaczymy wkrótce, niemniej na cuda nie ma chyba co liczyć.

 

@ maSTHa212 & Devil

Dzięki za opinie. Z tym serialowym podejściem to oryginalne, ale obawiam się czy mi to podejdzie. Nie przepadam za czymś takim, chociaż taki review jak w Lost był dla mnie znośny.

Co do RDR to również chciałbym, aby ten tytuł wylazł na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie, ale zdaje się, że wspominali coś o marcu. Info absolutnie nie potwierdzone.

 

Co do porównania do Heavy Rain czy Uncharted to nie bardzo widzę sens - zupełnie różne gry, inne gatunki. No chyba, że za wspólny mianownik uznać widok z 3 osoby ;)

 

Nie zgodzę się jednak, że gra nie zasługuje na pochwały za grafikę, gameplay czy fabułę. Jak wspomniałem, gra świateł i efekty z tym związane uważam za najlepsze jakie ukazały się na X360. Fabuła nie jest dla każdego, to fakt. Ale na pewno nie można powiedzieć, że jest zła. Historia jest oryginalna, zagmatwana, ze sporą dawką tajemniczości. I co najważniejsze: wciąga. Gameplay może nie jest mocno zróżnicowany, ale od kiedy proste rozwiązania są złe? Poza tym znowu, to jest typowa gra "story driven" gdzie główny nacisk kładziony jest na fabułę.

 

Wg mnie największą przeszkodą dla Alan Wake stał się niesamowicie wielki hype jaki utworzył się na długo przed premierą. Wszyscy spodziewali się przełomu dodatkowo napędzanego technologią, która lata temu prezentowała możliwości procesorów wielordzeniowych. A finalnie wyszła z tego naprawdę dobra gra, ale nie kamień milowy. Mając sporo czasu od premiery myślę, że Remedy mogli sporo poprawić chociażby mimikę twarzy, bo to faktycznie najbardziej rzucało się w oczy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Będzie port z xboxa czy się przyłożą i będzie jakaś optymalizacja + nowe efekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie port z xboxa czy się przyłożą i będzie jakaś optymalizacja + nowe efekty ?

 

Podobno przerobili kod, grafa ma być trochę lepsza, ale oczywiście bez szaleństwo. IMO to co jest wystarczy, bo gierka zapowiada się klimatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wgledu na róznice miedzy wersjami kto nie ma x360 powinien spróbowac na pc bo to jedna z najlepszych gier jakie mialem okazje zagrac, fabuła z tych co a jeszcze kawałek zobaczymy ci dalej i grasz do rana a w pracy jesteś nieprzytomny i myslisz kiedy pójdziesz do domu by dalej grac, rewelacja jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko żeby nie było różnic skoro wydają grę praktycznie 2 lata po premierze na konsoli, mieli sporo czasu na dopracowanie wszystkiego. Ale poza rozdzielczością, reszta aż tak nie odbiega. Poza tym na PC będą również dodatki więc kilka godzin ekstra grania. Ciekawe czy na PC będzie kolekcjonerka, bo w przypadku X360 w zestawie była całkiem gruba książeczka rozszerzająca świat i wprowadzająca w klimat gry, a nawet kilka krótkich opowiadań napisanych przez samego Wake'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Będzie, i to niestety nawet bogatsza niż ta konsolowa - http://www.nordicgames.at/index.php/article/release_dates_and_details_on_the_box_content_of_alan_wake_for_pc

 

Jak zwykle. Im dłużej czekasz, tym masz wiecej bonusów za mniejsze pieniądze. Na szczęście tanio kupiłem niedawno używaną kolekcjonerke w idealnym stanie, bo inaczej bardzo bym sie poirytował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to dorzucili chyba tylko naklejki, plakat i jakieś pocztówki. Akurat tego sortu "dodatki" kompletnie mi zwisają. Ale nie ma tego złego - American Nightmare wychodzi kilka dni wcześniej więc jakiś powiew świeżości będzie również dla konsolowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja przeszedłem na x360 podstawkę - więc z chęcią zagram na pc (oczywiście na padzie) wersję rozszerzoną. Co do grafiki. W sumie nie wiem co musieliby w niej poprawić. Nawet na X mimo niskiej rozdziałki gra wyglądała rewelacyjnie klimatycznie. Lekko rozmyty obraz i blur mimo że ograniczał widoki dawał przyjemny klimat. I tak wszędzie była mgła i noc :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie. niby na PC ostrzej to wyglada(ladnie), ale to nie znaczy ze lepiej. ten rozmazany obraz i wiecej mgly zwlaszcza w lesie daje niezapomniane przezycia. ma sie ochote brac nogi za pas.co czesto robilem :P

 

ciekawe jak wygladalby na ps3 lehehe :P

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie. niby na PC ostrzej to wyglada(ladnie), ale to nie znaczy ze lepiej. ten rozmazany obraz i wiecej mgly zwlaszcza w lesie daje niezapomniane przezycia. ma sie ochote brac nogi za pas.co czesto robilem :P ciekawe jak wygladalby na ps3 lehehe :P

 

Pewnie zabrakloby mocy obliczeniowej do wygenerowania mgly (trawka z mafii 2) :lol: A co do porownania to odziwo "zamglona" xboxowa wersja wyglada bardziej klimatycznie wzgledem pctowej

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo grywalne na GTX460? Może to jakiś ciężki level

 

Ostatecznie to rozdzielczość 1920x1080, 4X MSAA + FXAA i AF, ale i lokacja zapewne wybrana pod względem obciążenia zasobów (Benchmark - Nightmare :>). Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...