Skocz do zawartości
kucyk

Alan Wake (c) Remedy

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłem się na steamie. Cena niższa niż pudełkowa w Polsce. Na steamie wcześniej i też po polsku. Dodatkowo wspomniane wcześniej dodatki. Mam nadzieję, ze gra będzie warta swojej ceny bo czekam na nią na pc od kiedy pojawiły się w ogóle pierwsze informacje o jej powstawaniu. Czyli lat temu... sporo ;)

 

edit:

sprawdziłem pierwszy post w tym temacie i jest sprzed 6 lat. dżizzz jak ten czas zasuwa. i ile trzeba było czekać na tę grę ;)

Edytowane przez uziel101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Greenmangaming jest Alan Wake za 29$, do tego kod zniżkowy: HALFT-ERMHO-RRORS i gierka kosztuje 20.1$ :rolleyes:

 

Edit: my bad, my...

Edytowane przez czeku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD6770 i athlon ii 635 na średnich można grać. Ale gram na najniższych, największyz asięg rysowania obiektów i szczegółowści tekstur. Jest bardzo płynnie. Ustawiena high już nie pozwalają na komfortową grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać (kupione na Steamie). Ładny soundtrack. Szkoda, że trochę wycięty względem tego, co jest na iTunes.

 

Na domyślnych ustawieniach (wszystko "wysokie") i obniżonej rozdziałce (1680x1050) GTX280 ledwo zipie, chociaż przez większość czasu stabilnie trzyma w okolicach 30fps. Najniżej spadło do 20fps. Gra wolna, więc narazie zamierzam tak grać, chyba że słaba wydajność zacznie przeszakadzać. Klimatycznia gierka.

 

Parę zrzutów:

 

 

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem juz kilka filmow HD z gameplay na PC , gra posiada klimat , technologicznie tez wysoki poziom .

Wiecej takich gier powinni robic .

 

Szkoda ze czasu brak na gry poza BF3 bo pewnie bym posiedzial pare godzin.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie skończyłem, zajęło mi to jakieś 3 popołudnie a więc nieźle jak na grę tego typu, czekam na cześć nr2, zabawa przednia warta wydanych pieniędzy, odnosnie wydajności nie wiem jak u was ale gra lepiej grzeje maja 580 od battlefield 3 (bf3-68c, alan wake 73c) takze nieźle sie sprawdza jako tester stabilności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś za pomocą pada od X'a? Nie wiem czy da się coś poprawić w ustawieniach, celowanie mi zupełnie nie wychodzi. Aiming latarką czy rewolwerem ma takie skoki że strzelam na około wroga. Pytanie czy to ze mną coś nie tak i trzeba ćwiczyć czy z grą? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej z Tobą coś nie tak :) gram też na padzie. Jakby komuś wibracja nie działała to wystarczy w menu za pomocą myszki wyłączyć/włączyć wibracje pad-a. Jak się zrobi to pad-em to dalej nie będzie działać, trzeba myszką. Dziwne, ale na forum Remedy podali taki workaround. Jeśli chodzi o grę to jest to jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem, ahhh to Remedy... Przechodzą sami siebie, Max Payne-a czuć tutaj mocno, chodzi mi o ciężki klimat i "immersion". Na konsoli wcześniej tylko chwilkę grałem u znajomego, koło tej gry nie można przejść obok, klasyk po prostu. To trzeba kupić, w to trzeba zagrać, tak jak w Max Payne. Jak miałbym minusy wymienić to dialogi, które nie są aż tak mocne i dobre, a drugi to może trochę "za dużo" strzelania (subiektywna rzecz). W "American Nightmare" będzie prawdopodobnie jeszcze więcej strzelania, a na forum twórcy gry poniekąd (między słowami) potwierdzili, że na pc-ta wyjdzie. Jak powiedzieli wszystko zależy od tego jak opłacalną platformą okaże się Steam (co na pewno będzie pozytywne, jakość się sama obroni, w pierwszy dzień chyba nawet pobili rekordy sprzedaży, cena bardzo atrakcyjna, wiele osób na forum remedy napisało, że nawet po 2 kopie specjalnie kupili, aby podziękować twórcom za porta na pc-ta) oraz na jakie okno czasowe Microsoft zażąda exclusive-a na xbox-a.

 

2012 dopiero się zaczyna a już takie dwa zaskoczenia jak Darkness 2 i Alan Wake, które biją prawie cały poprzedni rok zapowiadający się lepiej niż obecny.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym co napisano wcześniej podpisuję się obiema rękoma, klawiaturą i myszką. Gra niesamowita, bardzo, ale to bardzo dobra. Miód leje się po ekranie. Jedna z lepszych jakie w życiu grałem. Klimat miażdży, scenariusz, grafa - wszystko rewelacyjne. Do tego ten amerykański klimacik - miasteczko, szeryf, osiedle przyczep, lokalna rozgłośnia radiowa itp. Dlatego kupujmy i wspierajmy ;)

Edytowane przez uziel101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energetycznie było :)

 

.

 

Robię 5 rozdział. Żaden z tego horror. Taki dreszczowiec. Troszkę monotonii się wkradło, ale gra wciąga. Strona wizualna zachwycająca. Przyłożyli się.

 

Mogli dać nocny pościg samochodem z jakimś wielkim "bossem" :lol:

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem grę.

Generalnie gierka spoko, jednak jest tak przewidywalna jak śmierć i podatki.

Moją ulubioną bronią były granaty, choć i tak większość wrogów częstowałem z rewolweru. Pompka też jest spoko.

Bolało mnie najbardziej to, że (jak wyczytałem gdzieś w recenzji) w grze generalnie chodzi o przejście z punktu A do punktu B.

Tak niestety wyglądała większość misji.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wymiata, lubię gry tego pokroju które są liniowe, wtedy klimat jest lepszy bo scenarzyści cały czas gwarantują akcję i ciągłość rozrywki nie przerwane bezsensownym łażeniem jak w grach free world.

 

Gra ktoś za pomocą pada od X'a? Nie wiem czy da się coś poprawić w ustawieniach, celowanie mi zupełnie nie wychodzi. Aiming latarką czy rewolwerem ma takie skoki że strzelam na około wroga. Pytanie czy to ze mną coś nie tak i trzeba ćwiczyć czy z grą? :mur:

 

U mnie gra pięknie współpracuje z pad klockiem. W ogóle nie przypominam abym miał w jakiejkolwiek grze problem na tym padzie. No i przy okazji zachęcam granie na padzie w gry z konsol bo zabawa wtedy staje się przyjemniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego zaopatrzyłem się w X'owego pada. Ale może to brak obycia jeszcze (chociaż parę gier na nim skończyłem już). Po prostu ciężko mi celować latarką czy bronią w biegających opętańców. Pobawię się jeszcze z czułością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te komentarze i zastanawia mnie jedna rzecz. Większość osób używa lub poleca granie na padzie więc gra nie różni się niczym od tego co było zaserwowane na konsoli. Dlaczego więc na PC odbiór tego tytułu wydaje się być znacznie lepszy niż na X360? Jasna sprawa, że port nie jest zrobiony "na odwal się", ale nadal to jest dokładnie ta sama gra. Niby średnia ocen na razie jest wyższa na X360, ale na PC jest dopiero kilka recenzji i myślę, że wynik się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie aż tak lepszy? Ale rzeczywiście ponoć już im się zwróciło w 48h.

Wersja PC kosztuje na wyjściu połowę tego co swego czasu na X (fakt, port jest późny, ale teraz postęp w grach jest spowolniony), a zawiera DLC, OST. Możesz ustawiać opcje graficzne - AA, FOV etc. Wybór sterowania - pad lub k+m.

Ale chodzi chyba o to, że w ogóle wydali, że nie jest to skopany port i że nie wołają 60$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, akurat w przypadku tego tytułu kolekcjonerkę można było kupić w cenie 199 czyli tyle ile zwykła gra i wszystko na płytkach/drukowane, a nie w postaci DLC. Poza tym nie chodzi mi o różnice w grafice czy opcjach do ustawienia, bo nie sądzę, żeby to decydowało o tym, że gra została tak dobrze odebrana przez graczy. Po prostu dziwi mnie, że jakby nie było mocno oczekiwana gra na konsolach nie przyjęła się tak jakby spodziewali się tego twórcy, a wydanie po prawie dwóch latach portu na PC zwraca im się w dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dziwi mnie, że jakby nie było mocno oczekiwana gra na konsolach nie przyjęła się tak jakby spodziewali się tego twórcy, a wydanie po prawie dwóch latach portu na PC zwraca im się w dwa dni.

 

Microsoft posmarowało Remedy za wyłączność AW na Xbox 360, ale chyba się trochę przeliczyli, bo hitu sprzedażowego na miarę Forza i GoW nie było, więc nie robili problemów z wydaniem gry na PC. Pewnie myśleli - dorobią kilka dolarów, nie będzie żalu. Wersja PC z kolei została zawieszona tylko z wymienionego wyżej powodu, więc chłopaki nie mieli dużo roboty, choć i tak się przyłożyli. I co się okazuje? Gierka sprzedała się fantastycznie, przegoniła wpływy z X360 chociaż nie miała gigantycznej kampanii reklamowej. Wniosek? Rynek PC trzyma się nieźle i tylko skopanych gniotów nie chcemy kupować, a perełki i owszem. Może to nauczy niektóre firmy jak powinno robić się gry :>
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal nie wyjaśnia tego o co mi chodzi: czemu dwa lata temu premiera na konsolach nie odbiła się takim echem jak teraz start na PC skoro to dokładnie takie same gry (pomijając oczywiste różnice w kwestiach technicznych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra świetnie pokazuje, że gadanie w stylu "nie wydamy gry x na PC, bo tam jest wielkie złe piractwo" jest śmieszne i dobre gry mogą przynosić zyski nawet na PC.

 

Co do samej gry to zacząłem grać, ale mój komp już trochę sobie nie radzi i momentami gra mi zwalnia, ale na szczęście się nie tnie. Dla mnie gra bardzo dobra, bo lubię tego typu gry tak samo jak Alone In The Dark na którego wszyscy narzekali, mi bardzo się podobał. Jestem po dwóch "odcinkach" i muzyczka na koniec 2 odcinka jest IMO genialna. Klimat i fabuła też są świetne, więc nie pozostaje nic innego jak tylko grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...