Skocz do zawartości
dszywala

Samsungsp22504c X2, Znikneły Partycje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od bardzo niedawna stałem się posiadaczem 2 takich dysków Samsung 250GB SATA II.

aktualnie mam płytę obsługującą SATA I, podłączyłęm obydwa dyski i zacząłęm coś gmatwać z raidem ;)

Ustawiłęm niby RAID 0, ale w menedżeże urządzeń dalej dyski wykrywało jako dwa odzielne.

Dałem sobie spokój, zrobiłem partycje w ,,zarządzaniu dyskami XP " i wszystko chodziło wsio :D

system miałęm na innym dysku 6GB, niestety coś się skaszaniło i musiał go przeinstaloiwać

 

Teraz mój problem ....:

Zainstalowałem stery SATA Raid dyski pojawiły się w menedzeże ale system nie widzi partycji :blink: :blink:

W zarządzaniu dyskami dyski są osobno z oznaczeniem ,, nie przydzielone" . . . :/

zmieniłem znów w biosie od nowa na raid 0, włączyłęm system i tym razem w menedzeże pojawił sie jeden dysk RAID 0 .. . ale partycji które utworzyłem wcześniej jak nie było tak nie am :((

W zarządzaniu dyskami teraz dyski sie połączyły w jeden( jak to w raid 0) i dalej widnieje ,,nie przydzielone"...

 

Na pratycjach miałem sporo ważnych danych nie wiem co teraz robić :/ :angry:

Tydzień temu padł mi WD 160GB i straciłem ponad 150GB danych :angry: :unsure:

 

Za wszystkie rady z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zezworkowałeś jako SATA 1 te dyski ?

gdybym nie zezworkował to wogóle by nie chodziły.

Dyski chodziły ponad tydzień elegancko, aż do nieszczęsnego przeinstalowania systemu

 

Kurde chyba to przez to że kombinowałem z Raidem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniałeś ustawienia RAID to dane są raczej nie do odzyskania - chyba że w jakiś pro sposób i specjalnymi programami.

ehh chyba nie wiesz o co mi chodzi....

Po tym jak zacząłem kombinować z raidem, tzn niby go założyłem ale w systemie dalej go nie pokazywało, wszystko było dobrze, założyłem partycje i chulałem na kompie.

Po jakimś czasie musiałem przeinstalować system jak pisałem wcześniej, i teraz PROBLEM bo na anowym systemie nie widzi wogóle partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...