Skocz do zawartości
ricky44

Cooler Master Centurion Series

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o umieszczanie tutaj swoich opinii na temat obudów Cooler Master z serii Centurion, a szczególnie modeli Centurion 530, Centurion 531, Centurion 532.

 

Chciałbym kupić sobie taką obudowę bowiem zawiodłem się na moim Modecomie i zawczasu chciałbym sprawdzić czy jest ona po prostu dobrze wykonana.

 

Link do strony Cooler Master z obudowami Centurion:

http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...ist&p_class=615

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np, mój centurion 531 Przed rozkręceniem pasował idealnie. Jak włożyłem mobo, po podłączałem wsio i próbowałem zamknąć wszystko, okazało się że zatrzaski( konkretnie jeden na dole) nie pasuje do końca i nie 'zatrzaskuje się do końca' przez co lewa klapa się nie domyska do końca. I brzydko to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co oglądałem na filmie, który polecił mi Patrol to naprawdę fajna obudowa. Może troszkę głośny wentylator, ale jakoś to ujdzie. Osobiście zastanawiam się nad Centurionem 532, tylko jest on słabo dostępny i trochę droższy (jakieś 30 zł). Różnice w stosunku do 530-stki niewielkie - beznarzędziowe montowanie napędów, maskownice zastąpione zwykłymi zaślepkami.

 

Mam pytanie czy osłona wentylatora tylnego powoduje duże chałasy?. W Centurionie jest ona o strukturze plastra miodu więc może trochę ciszej?

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ricky44

Frontowy wentyl niestety przeszkadza jeśli ktoś lubi błogą ciszę, więc z tyłu będzie podobnie. Można dokupić drugiego 120mm i podłączyć oba szeregowo albo jednego puścić na 5V (tak mam obecnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...W innym wątku podawalem link do videorecenzji wersji 530. Polecam obejrzeć :)

Witam:> miałem kiedyś adres tej stronki, ale po formatowaniu niestety ... czy możesz podać forumowiczom adres tej strony?? dzięki, bo naprawdę fajnie się ogląda te wszystkie filmki. Jeden minus to to że skusiłem się na HIPERA 580 tylko dlatego że na filmiku był prawie bezgłosny::P a niestety wcale taki nie jest:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:> miałem kiedyś adres tej stronki, ale po formatowaniu niestety ... czy możesz podać forumowiczom adres tej strony?? dzięki, bo naprawdę fajnie się ogląda te wszystkie filmki. Jeden minus to to że skusiłem się na HIPERA 580 tylko dlatego że na filmiku był prawie bezgłosny::P a niestety wcale taki nie jest:/

Znalazłem adres do wideo recenzji w postach Patrola:

Centurion 530 Video Review - 3DGameMan.com

 

Swoją drogą jeżeli kupię tą obudowę (a prawdopodobnie tak będzie) to dokupiłbym drugi wentylator 120mm i obu dał napięcia 5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję linki do tanich obudów Centurion 530. Może ktoś też zechce sobie taką kupić a można trochę zaoszczędzić (cena na allegro tej obudowy to 259 PLN)

 

1. Komputronik.pl - 235 zł, dostępna tylko na zamówienie

2. CyfrowyMarket.pl - 221 zł, co ciekawe w zestawie dwa wentylatory 120mm

3. AJakSoft.com.pl - 221 zł, dwa wentylatory 120mm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumialem ze 532 jest pozbawiona perforowanych zaslepek z przodu ?

 

:edit

 

bo z tego wynika ze ma :

 

Dołączona grafika

 

 

w takim razie ciekawe jak wygladaja napedy w 532 - sa jakos lekko schowane w srodku czy centralnie je widac ?

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumialem ze 532 jest pozbawiona perforowanych zaslepek z przodu ?

Trochę źle to sformułowałem. Tzn. 532 maskownice z przodu ma, ale nie ma na nich przycisku 'eject'. Nie mam pojęcia jak się w takim razie otwiera napęd optyczny? Czy ktoś wie jak zostało to rozwiązane?

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy bardzo fajne.

Dość niespotykanym plusem tej budy są filtry gdzie tylko się da = co jakiś czas wyżuca się kilo kużu :]

Jedną z wad jakie kiedyś się objawiła było niedomykanie się klapki z przodu ale zauważyłem to tylko na Plextorze...

 

Pozatym obudowa jest wypas... Poleciłem ją swojej znajomej i dokupiła do niej 2x akase i mówi że jest mega wypas :]

 

Pozatym poty usb etc są na górze obudowy co bardzo fajnie wpływa na komfort użytkowania...

 

Różnica między 530 a 532 jest taka że 530 ma covery przednie, a 532 ich nie ma (napęd montowany jest na równo z innymi coverami) ale za to jest beznadzędziowa...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz nie kontatkuje o so chozi z tymi coverami czy zaslepkami, w 532 jak sie otwiera naped ?? trzeba w systemie dac wysun a pozniej zeby wsunac trzeba popchnac tacke zeby wjechala czy jak ?

To znaczy że w wersji 532 po prostu nie ma maskownic. Jest tylko zwyczajna zaślepka. Moim zdaniem to trochę głupio szczególnie jak ktoś ma białą obudowę napędu optycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ktoś ma czarne napędy to mu wisi ?? :)

Dokładnie. Zaletą braku maskownic jest to że tacka ciszej się wysuwa niż przy założonych maskownicach.

 

Ja akurat kupię najprawdopodobniej wersję 530 ze względu na dużo niższą cenę (ok 50 zł). Myślę że beznarzędziowy system wkładania napędów nie jest wart wydawania tylu pieniędzy, ale to tylko moje zdanie.

 

Wpadłem na pomysł żeby z tego topica zrobić ogólny temat z opisem tych obudów itp. w pierwszym poscie. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł żeby z tego topica zrobić ogólny temat z opisem tych obudów itp. w pierwszym poscie. Co o tym sądzicie?

dobre, tylko zeby byly cechy wspolne wszystkich obodow z tej serii, plusy minusy, moze jakies zdjatka czy cus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba tez zdecyduje na 530 ze wzgledu na maskownice bo ladniej to wyglada a beznarzedziowy montaż? no coz przyzwyczailem sie do tego ze do komputera to ze srubokretem ide ;]

Poza tym w 530 dyski twarde przymocowywane są za pomocą specjalnych listewek i ich demontaż jest naprawdę bardzo szybki. Widać to w video review. Link jest pare postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to w 532 nie ma takiego bajeru ?! przeciez to 532 jest ta beznarzedziową budą :/

W 532 jest jeszcze lepiej bo nie trzeba używać narzędzi do niczego. Tzn ze dyski twarde, stacje dyskietek, napedy montowane w zatokach 5,25 sa montowane beznarzedziwo. W 530 trzeba uzyć śróbkręta, ale do dysków twardych są za to przymocowywane specjalne listewki, dzięki którym można dyski błyskawicznie wyjmować i wkładać.

 

dobre, tylko zeby byly cechy wspolne wszystkich obodow z tej serii, plusy minusy, moze jakies zdjatka czy cus...

Tak, planuje wstawić zdjęcia, opisy tych obudów, linki do najlepszych testów w tym videoreview a także linki do polskich sklepów internetowych z najtańszymi obudowami Cooler Master Centurion itp.

Powinienem się wziać za to w sobotę...

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - wczytalem sie w koncu o co chodzi z problemem budy 530 i niektorymi

napedami CD/DVD. Otoz nie chodzi jak mi sie zdawalo na poczatku o problem z roznym

umiejscowieniem guzika "eject" w napedach (bo to jest chyba w miare usystematyzowane)

tylko o faceplate czyli plastikowa zaslepke przymocowana do tacki napedu - w niektorych

przypadkach moze ona chyba "haczyc" przy napieraniu na mechanizm maskownicy.

W takich wypadkach nalezy ja po prostu zdemontowac :D

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawałek lewego panelu jest 'dziurkowany' Tam można zamontować 80mm, ale ja się chyba pokuszę o cięcie tej blaszki i wstawienie tam fandera 92mm. To usztywni troszkę balchy. Potem dojdą maty i myślę, że buda stanie się stabilniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...