Skocz do zawartości
Stiopa84

Pomocy Z Radkiem 9800pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Panie i Panowie potrzebuje pomocy juz jakis czas temu pisałem ze skopcił mi sie 9800Pro@XT ale wtedy nie dokońca wiedziałem o jakie info mi dokładnie chodzi teraz myśle ze juz wiem wiecej.

W każdym razie na chwile obecna potrzebuje kogoś kto posiada Radeona 9800Pro firmy Saphire na czarnym PCB a nie jak wiekszość na czerwonym który pomogłby mi odszyfrować sygnature mosfetów ktore mi sie spaliły. U mnei na karcie znajdują sie one na tylniej czesci karty w prawym górnym rogu (koło wyjścia na monitor) Problem jest taki ze karta po czasie jak sie spaliła odpaliła sie nawet weszła do windy u znajomego ale z tego powodu ze on ma GF nie prubowaliśmy dalej bo sie wieszało jak przyniosłem ja do siebie spowrotem to po włożeniu do kompa i prubie odpalanie poraz pierwszy cicho poraz drugi cicho a po zar trzeci dym własnei z tych mosfetow co mi sie wczesniej juz zgrzały i teraz mam problem bo nie moge szczytać z nich sygnatury a kupować w ciemno nie ma sensu:D. Dlatego prosze was o pomoc jak ktoś ma włąsnei podobnego Radzia to pomóżcie ja jutro postaram sie zrobic jakies zdjecia żebyście wiedzieli dokładnie o co mi chodzi

 

P.S Jeśli jest ktos posiada podobny egzemplarz tej karty czyli Radek Saphire 9800pro nie koniecznie na czarnym PCB (uszkodzony albo cos inngeo w kazdym razie nei działający) i chce sie go pozbyc za grosze a nei sa tam spalone mosfety tez prosze pisac bede wdzeiczny za każda pomoc. Czekam na pomoc w tej sprawie i pozdrawiam

 

Pozdrawiam i czekam na jakiś odzew mam nadzieje ze juz niedługo wruce do normalnego używania kompa:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z wiadomości pomyślych wiem ze moją karte da sie uratować bo ścieżki nie zostały popalone a karta normalnie sie odpala a takżę mniej wiecej zostały rospoznane mosfety które mi sie popaliły:

APM7313 i 3037A Jeżeli ktos ma jakies doście do takich mosfetów piszcie a w sprawie zdjecia to nie miałem jak zrobic ale znalazłem na necie forum na którym gość miał dokładnie taki sam problem na ja z dokładnie taką sama karta jak moja no identyczna:

http://katalogi.iele.polsl.gliwice.pl/forum/about1040.html

Jakby ktos miał taka karte ze spalonymi pamieciami badz rdzeniem to z miła checia kupie oczywiscie moze to byc praktycznie każdy R9800pro oprucz medionów:D

 

A tak pozatym dzieki wogule za zainteresowanie i pomoc jestem wam naprawde wdzieny pozdrawiam raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to co zaznaczyłes "?" to sa te zeczy które Ci sie spaliły, to spaliły Ci sie regulatory napięcia (czy jakoś tak).W kazdym razie jeden z nich "zażądza" m.in. jakie napięcie ma iśc na pamięci. Na tych scalakach powinna być blaszka odprowadzajaca ciepło. Jezeli jej nie miałes to juz wiesz czemu sie schajcowały. A żeby Cie dobić :) na radeonie 9500 sa te same scalaczki i tak sie zkłada ze ostatnio ukruszyłem rdzeń na 9500 i cała poszła do kosza :( Kurcze gdybym wcześniej przeczytał tego posta:( ale ok juz cię nie dołuje:)

ps.

napisz czy miales blaszke na tych scalakach

 

edit.

Źle napisałem. Jeżeli spaliło Ci sie to co jest zaznaczone "?" to czytaj wyżej a jeżeli sopaliły Ci sie te żeczy "1" i "2" to też czytaj wyżej:)

Edytowane przez pok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mnie dobiłeś:( Ja włąsnie szukam jakiejs połamanej 9500 albo działajacej ale zle (jakies artyfakty i inne takie) narazie znalazłęm pare na allegro i nawet jedna z Gliwic (mojego miasta) ale szukam jeszcze innego żrudła. Wiem ze 9500 ma własnie takie same scalaki i 9700 też wiec nie jest najgorzej tylko musze kupic cos takiego najlepiej jak najniższym kosztem. Co do blaski to miałem nałożonego niebieskiego zalmana na te scalaki ale i tak sie spaliły, możliwe ze wina tego ze pasta juz była stara i skruszała.

 

Dzieki za info i pomoc jakby ktos miał taką grafe włąsnei w stanie połamania albo bez rdzenia a te scalaki byłby ok to piszcie pw albo na gg 304 79 28

 

pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...