Skocz do zawartości
Lukasss

Asus A6u-b026 Czy A6r-b002 ?

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie , zamowilem juz tego a6r(jeszcze moge anulowac zamowienie) jednak zastanawiam sie ktory jest lepszy ?? mam mozliwosc zakupienia ich w tej samej cenie Troche dziwi mnie czemu kosztuja tyle samo a jednak jeden jest troche lepszy. zamieszczam ich dane :

ASUS A6U-B026

Procesor AMD Sempron 3000+

Pamięć 512 MB (256x2)

Dysk twardy 60GB

Karta sieciowa 10/ 100 Mbps + bezprzewodowa WLAN 802.11g

Karta graficzna zintegrowana SIS M760GX

 

ASUS A6R-B002

1,6 GHz Intel Celeron M-380 L2 cache 1MB FSB 400MHz

512 DDR II, możliwość rozbudowy do 2 GB, dwa gniazda soDIMM

60GB

ATI® Xpress™ Radeon™ X200 max. 64MB pamięci dzielonej

WiFi 802.11b/g

 

co wy sadzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie , zamowilem juz tego a6r(jeszcze moge anulowac zamowienie) jednak zastanawiam sie ktory jest lepszy ?? mam mozliwosc zakupienia ich w tej samej cenie Troche dziwi mnie czemu kosztuja tyle samo a jednak jeden jest troche lepszy. zamieszczam ich dane :

ASUS A6U-B026

Procesor AMD Sempron 3000+

Pamięć 512 MB (256x2)

Dysk twardy 60GB

Karta sieciowa 10/ 100 Mbps + bezprzewodowa WLAN 802.11g

Karta graficzna zintegrowana SIS M760GX

 

ASUS A6R-B002

1,6 GHz Intel Celeron M-380 L2 cache 1MB FSB 400MHz

512 DDR II, możliwość rozbudowy do 2 GB, dwa gniazda soDIMM

60GB

ATI® Xpress™ Radeon™ X200 max. 64MB pamięci dzielonej

WiFi 802.11b/g

 

co wy sadzicie ??

Co prawda jestem laikiem, ale wydaje mi się, że A6R będzie bardziej wszechstronnym wyborem... ten pierwszy na sempronie jest mniej mobilny przez czas pracy na bateriach. Do tego X200 jest chyba lepsza niż zintegrowany shit. Chyba, że potrzebujesz laptopa do jakichś konkretnych zastosowań, gdzie moc obliczeniowa procka ma znaczenie. Ciężko odpowiedzieć, chyba najpierw musiałbyś sprecyzować zastosowania, do jakich będziesz używał tego lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisz ile chcą od ciebie za te modele:)

 

BYłbym również wdzięczny gdyby ktoś wypowiadał sie wiecej na ten temat bo również interesują mnie te modele z tematu

 

Myślejeszcze może nad tym:

 

Toshiba: Satellite L20-183

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/998/

 

+ jak zrobić zeby link zamieszczony na tym formu był aktywny?? czy trzeba go poprzedzić i zakończyć?

Z góry dzieki za wyrozumiałość i za wypowiedzi na tym temacie. Myśle nad Asusem. Ogłonie mam do kupna okoł max 4000zł . Co polecacie??

 

udało mi sie poprawnie wkleić link. Jeszcze mi sie cos przypomnialo: jakie strony www sklepow polecacie w poszukiwaniu tanich fajnych laptopow bo widze iz sklep z ktorego zamiescilem linknie nalezy do najtanszych.

 

Pozdro

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem notka miesiac temu i bylem praktycznie zdecydowany na a6u-b026 - zalety moim zdaniem to matryca panoramiczna i procek 1,8GHz(ale przy okazji mało cache'u), minusem karta grafiki-najbardziej podstawowy szit zintegrowany.Tego a6r'a nie widzialem jakos wtedy ale jest calkiem, calkiem.Ciekawe jak ten radeon daje rade,ale mozna podejrzewac ze jest lepszy od sis'a.Aha no i z tego co widac a6r ma ddr2 - szybsze i bardziej wydajne.Ja zdecydowalem sie na to co mam w sygnaturce - przewazyla lepsza karta grafiki. Tak na marginesie to wydaje mi sie warto troche poczekac z zakupem notka,bo zaczal sie teraz dosc spory boom i ceny chyba musza wreszcie jakos gwaltowniej poleciec - za jakis nie za dlugi czas powinno sie spokojnie kupic lapka z x700 i centrino(czy tam sonomą) do 4000PLN:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem notka miesiac temu i bylem praktycznie zdecydowany na a6u-b026 - zalety moim zdaniem to matryca panoramiczna i procek 1,8GHz(ale przy okazji mało cache'u), minusem karta grafiki-najbardziej podstawowy szit zintegrowany.Tego a6r'a nie widzialem jakos wtedy ale jest calkiem, calkiem.Ciekawe jak ten radeon daje rade,ale mozna podejrzewac ze jest lepszy od sis'a.Aha no i z tego co widac a6r ma ddr2 - szybsze i bardziej wydajne.Ja zdecydowalem sie na to co mam w sygnaturce - przewazyla lepsza karta grafiki. Tak na marginesie to wydaje mi sie warto troche poczekac z zakupem notka,bo zaczal sie teraz dosc spory boom i ceny chyba musza wreszcie jakos gwaltowniej poleciec - za jakis nie za dlugi czas powinno sie spokojnie kupic lapka z x700 i centrino(czy tam sonomą) do 4000PLN:)

 

Hodak :-)

 

A gdybyś miał do wydania max 4000zł to co byś kupił???

 

Zależałoby mi na nagrywarce DVD, lepsiejszej grafice aby zagrac w np Call of Duty2 lub mniej wymagajace strategie, WiFi, oczywiscie 512 ram, minimum 60GB jakiegoś szybszego dysku, niekoniecznie crystal brith ale fajnie bybylo 15'4 matryce, fajnie bybylo jakby bylo w standardzie 24 m-ce gwarancji :)

 

Duże oczewikwania ale skoro Ty dokonałeś wybory to jesteś zapewne po poszukiwaniach a ja dopiero je rozpoczynam. Mam max 4000zł na wydanie i traktuję ten zakup BARDZO przyszłościowo i to moj pierwszy notebook. Jestem sudentem i nie usmiecha mi sie wymiana czegokolwiek w granicach 3-4 lat. Dodam iż w najbliższym czasie chcialbym zalożyć wlasna firme i moze to by w czyms uproscilo zakup. Moze jak wezme cos na firme to bedzie taniej?? A propo niewiem gdzie tego zapytac ale zrobię to tu: jak kupie teraz komputer to czy np za 1 rok mógłbym wciągnąć w koszty uzytkowania małej firmy??

 

Liczę na odpowiedzi na mój tekst ;)

 

Pozdro

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fider,

 

Chetnie ci cos poradze,ale musisz sobie zdawac sprawe ze nie jestem absolutnie zadnym znawca tematu - po prostu musialem (takjak ty teraz) wybrac jakiegos lapka nic a nic sie na tym nie znając;)Jeszcze powiedzmy w sierpniu nie orientowalem sie kompletnie czym to sie je, co jest wazne a co nie:)A wracajac do twojego pytania - jest troszke problem zeby notek spelnial twoje wymagania w 100% w takiej cenie jak podales - z czegos na pewno trzeba zrezygnowac.Najgorzej sprawa ma sie z grafika - wbudowane karty maja raczej cieniutkie wspomaganie 3d i przy bardziej wymagajacych tytulach po prpstu nie daja rady. Ta karta ktora ja mam wsytarcza na quake'a3, ale juz np. doom3 lekko przycina,a w quake'a4 nie ma sie juz co wyglupiac;)Nie gralem w call of duty wiec nie wiem czy by to u mnie chodzilo,jak ci bardzo zalezy moge to sprawdzic.Ja osobiscie czytajac to forum zdalem sobie sprawe ze raczej na lepsze gierki nie ma coliczyc w przypadku karty zintegrowanej,ale ja sie na gry nie nastawialem - tez jestem studentem wiec dla mnie lapek pracuje jako desktop,ktorego moge sobie latwo przywozic do domku na weekendy...

 

Zobacz ten model toshiby:

http://abckomputery.pl/sklep/product_info....roducts_id/1947

 

Moje zdanie na temat tego lapka:

- porzadna firma gwarantujaca super jakosc wykonania(nie rysujaca sie obudowa - tak slyszalem)

-512 ram-u w jednej kosci - latwa mozliwosc dolozenia kiedys w perspektywie kolejnych512

-najmocniejsza wersja celerona

-system operacyjny

- i teraz najbardziej ciekawa rzecz - karta graficzna - zapytaj tu na forum o ta karte(ja sie na tym nie znam),moze to jakis porzadny model - karta ta wyszla na poczatku tego roku, mysle ze to moze byc cos ciekawego:)

 

Popatrz tez na to:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl

 

Co my tu mamy....:

-technologia centrino - energooszczednosc+wydajnosc pentium m

-dysk 80GB

-512ramu ale w dwoch kosciach niestety

-karta grafiki taka jak u mnie czyli sredniawo

-firma acer=od razu kupuj pokrowiec na lapka bo ci sie porysuje:D

 

Wiele osob tu na forum wskazuje na ponizszy model jako na lapka ktory ma najlepszy stosunek jakosci do ceny:

http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=461

 

A wiec

-po pierwsze i najwazniejsze:ATI RADEON X700 128MB - zewnetrzna karta grafiki,czyli to o co tutaj chodzi;)

-crystal brite

-80GB

-tez troche problem z tym ramem - 2x256

-amd sempron - szybki,ale malo cache'u,mniej energooszczedny

 

Takie mam spostrzezenia,najlepiej jakby ci pomogli eksperci z tego forum a jest ich naprawde duzo i znaja sie na rzeczy:)Jakbys jeszcze mial jakies pytania to wal,jak tylko bede wiedzial chetnie odpowiem.Aha, jeszzce male spostrzezenie na temat specjlnego osobnego teamtu dotyczacego wybierania lapka - moim zdaniem to malo skuteczna rzecz,ale zdaje sobie sprawe ze gdyby kazdy chcial zakladac nowy temat dotyczacy swoich zakupow to by sie wszystko popiepszylo na tym forum.

Z pozdrowieniem studenckim(AGH rulez:):):))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytam conieco i sie podziele spostrzezeniami.

 

Czytam "Tygodnik Komputerowy" (szkoda ze sie spoznilem aby kupic poprzedni nr tj ten ktory byl aktualny do dnia 11.11 - bo w nim wlasnie byl opisany i oceniony Acer 3023, ale to zobaczylem tylo przez szybe w Ruch'u :cry: ) szkoda.

 

Co do kupna to nadal poszukuje i częśniej bede odwiedzał fora o laptopach.

 

Marcin (UŚ & obecnie AWF K-ce) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zobacz sobie to:

 

http://www.digicomp.pl/sklep/product_info....products_id=383

 

Zajebista sprawa bo radeonik x600,a kupujac od razu bys sobie wymienil 256 na 1 kosc 512...Ech troche mi sie smutno robi jak sobie pomysle, ze ja juz kupilem...:( :D

 

No i popatrz na klasyfikacje kart graficznych mobilnych(wynik jak podejrzewam w 3dmarku2001):

 

ATI Mobility Radeon 9200 = 6734

Nvidia Geforce Go 5200 = 6860

ATI Mobility Radeon X300 = 7080

Nvidia Geforce Go 6200 = 8875

Nvidia Geforce FX Go 5600 = 9173

ATI Mobility Radeon 9600 = 9255

Nvidia Geforce FX Go 5700 = 11550

ATI Mobility Radeon 9700 = 10580

ATI Mobility Radeon X600 = 11200

Nvidia Geforce Go 6600 = 13935

ATI Mobility Radeon X700 = 16730

ATI Mobility Radeon 9800 = 17940

ATI Mobility Radeon X800 = 19162

Nvidia Geforce Go 6800 = 19373

Nvidia Geforce Go 6800 ultra = 23858

 

a ktos pod tym napisal ze x200 stoi tak jak x300,czyli w porownaniu do intela zintegrowanego to rewelacja(popatrz na moj 3dmark...)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

.

ATI Mobility Radeon X300 = 7080

.

.

a ktos pod tym napisal ze x200 stoi tak jak x300,czyli w porownaniu do intela zintegrowanego to rewelacja(popatrz na moj 3dmark...)

pzdr

Wczoraj kolega kupił Toshibe z X200M, w 3DMark2001 ma niecłe 4200pts, więc to chyba nie całkiem jak X300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Hodak dobrze radzi - ja mam to co w opisie i jestem bardzo zadwolony :D

Zreszta gdzieś na forum możesz sobie znalezc moja recenzje tego lapka.

Podstawowa sprawa to X600 - prawie 11000 w 3dmarku 2001SE :D

Jedyny minus to wiatrak, ale wiadomo - Celeron to nie Sonoma :-P

Ale za to i tak dlugo pracuje na baterii - ok. 3 h.

No ale za ok.3500 masz lapka renomowanej firmy z dobra grafa :)

Tylko 1 rok gwarancji :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...