Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Overclocked

NF4 INFINITY

 

Dołączona grafika

 

 

 

Opis

 

NF4 SLI INFINITY

 

Dołączona grafika

 

 

 

Opis

 

NF4 ULTRA INFINITY

 

Dołączona grafika

 

 

Opis

 

www.dfi.com.tw

 

------------------

 

Recenzja NF4 Infinity (nForce4 4x) Focusa na egieldzie - http://egielda.com.pl/?str=art&id=521-5

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia czy w tej tez mozna odblokowac sata II przez zamalowanie mostkow.

Oczywiście że można :)

 

Hmm to i ja dorzucę swoje 3 grosze:

 

1. Cooler na "NB" jest niesamowicie głośny, jeśli ktoś planuje zakup tej płyty to polecam kupić od razu coś pasywnego na NB ;)

 

2. Napięcie na ram teoretycznie 3.2v ale w praktyce zaniża o 0.1 :( Może na zasilaczu 24 pin będzie lepiej, chociaż nie sądzę zeby to miało az taki wpływ :)

 

3. Max. HTT u mnie ok. 380 na stockowym chłodzeniu nb, powyżej tego komp zawiesza się podczas sprawdzania NV Raid (który btw. w biosie wyłączyłem, więc czarna magia :blink: ), Clockgenem jeszcze nie sprawdzałem.

 

4. Bardzo ładnie rozbudowane timingi dla pamięci

 

5. Na starszych biosach występują problemy z ustawieniem vcore, a konktretnie nie działa znana z Lanparty opcja + x% :) W najnowszym biosie zostało to poprawione i vcore można ustawiać liniowo w zakresie 0,8 - 1,85 z krokiem 0,025v :)

 

Jesli ktoś ma jakieś pytania o tą płytkę to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

A jest w DFI Infinity taka funkcja która reguluje prędkość obrotową wentylatora ze względu na temperaturę procka?

 

A pozatym można gdzieś w Polsce dostać DFI Infinity nF4 ULTRA?

1. tak

2. zobacz moja sygnaturke ( to na czerwono:) )

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą płytkę (dfi infinity ) + amd 3000. wrażenia dobre chociaż trochę dziwnie jest z magistralą.

mam ram twinmosa 2x 512 pc3200. na default działa ok (magistrala 200 ram 1:1) ale kiedy np kręce procka

na 250 magistralkę to ram powinien działać na 1:0.8 ( łatwo policzyć 250x0.8=200) ale nie działa.. dopiero działa na 0.7. tak jakby magistrala była wyższa niż powinna być. i chyba vcore w biosie jest zawyżone. bo ustawiałem 1.450 a cpuz pokazuje 1.425. (swoją drogą sandra pokazuje 1.410 , a ten programik co był z płytką 1.42).

 

btw czy jest możliwość bootowania na tej płytce z pamięci flash usb? bo po biosie chodziłem ale znaleźć odpowiedniego ustawienia nie mogłem.

 

[edit]

hmm nie wiem jak to jest liczone ale dla 1:0.7 w biosie cpuz podaje że ram jest na magistrali 188 a dokładniej magistralą jest cpu/12 (skąd to się wzięło?).

 

inna sprawa że napięcie nieco skacze na procesorze. wahania na poziomie 1.376 - 1.392.

Edytowane przez liechmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tą płytkę (dfi infinity ) + amd 3000. wrażenia dobre chociaż trochę dziwnie jest z magistralą.

mam ram twinmosa 2x 512 pc3200. na default działa ok (magistrala 200 ram 1:1) ale kiedy np kręce procka

na 250 magistralkę to ram powinien działać na 1:0.8 ( łatwo policzyć 250x0.8=200) ale nie działa.. dopiero działa na 0.7. tak jakby magistrala była wyższa niż powinna być. i chyba vcore w biosie jest zawyżone. bo ustawiałem 1.450 a cpuz pokazuje 1.425. (swoją drogą sandra pokazuje 1.410 , a ten programik co był z płytką 1.42).

 

btw czy jest możliwość bootowania na tej płytce z pamięci flash usb? bo po biosie chodziłem ale znaleźć odpowiedniego ustawienia nie mogłem.

 

[edit]

hmm nie wiem jak to jest liczone ale dla 1:0.7 w biosie cpuz podaje że ram jest na magistrali 188 a dokładniej magistralą jest cpu/12 (skąd to się wzięło?).

 

inna sprawa że napięcie nieco skacze na procesorze. wahania na poziomie 1.376 - 1.392.

1. Co do ramu to działa, tylko dla odpowiednich dzielników trzeba odpowiednio ustawić max. async latency i read preamble :) Spróbuj na początek tak (u mnie to działa):

 

Mnożnik Max. async

200 6

166 7

150 8

133 9

100 10

 

Generalnie: dzielnik w dół = max async i read preamble w góre :D

 

2. Tak, ja często bootuję z USB. Podczas POSTu naciskasz ESC i z Boot Menu wybierasz Hard Drive a następnie Pena ;)

 

3. Częstotliwość ramu licz programem A64 Memory Divider

 

4. Co do napięć to normalka na DFI :D U mnie zaniża o 0,04v, inna sprawa że napięcia mierzy się miernikiem a nie softem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam kupić wersję SLI (chyba najrozsądzniejszy wybór, bo do Asusa nie mam zaufania), ale szczerze mówiąc mam pewną wątpliwość, a mianowicie dotyczącą rozmiarów sprzętu chłodzącego, jaki można zainstalować na płycie. Może ktoś miał doświadczenia? Mam w planach Zalmana 7700 albo Thermalrighta XP-120, do tego któryś z radiatorów na chipset (najprawdopodobniej NB-1, choć ten Zalmana też wygląda całkiem całkiem) no i jakieś dodatkowe chłodzenie na mosfety (aczkolwiek część problemu XP-120 mi załatwi). Co o tym myślicie? Nie jestem w stanie ocenić, czy tak duży radiator będzie kompatybilny z płytą, z większością Lanparty jest, ale z tym?

Edytowane przez Der Mensch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Najnowszy bios dodaje obsługę X2, a czy ktoś obsadzał to wątpię - jak kogoś stać na X2 to i na Lanparty pewnie też ;)

to jak wytłumaczysz to że na zachodzie ludki kupują X2 (i to nawet 4400+) do płyt pokroju AsRocka takiego jak mam w opisie :-P

 

der mensch - Niemiec ma racje - rozważ opcje LP (nie koniecznie SLI, a choćby NF4-D za 450zet )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak wytłumaczysz to że na zachodzie ludki kupują X2 (i to nawet 4400+) do płyt pokroju AsRocka takiego jak mam w opisie :-P

 

der mensch - Niemiec ma racje - rozważ opcje LP (nie koniecznie SLI, a choćby NF4-D za 450zet )

Wiecie, Panowie, jakoś nie bardzo fanem LP jestem... choćby dlatego, że przy SLI to włożenie dobrego radiatora na chipset to utopia, a do wiatraczków za Chiny nie mam zaufania. Poza tym szczerze mówiąc Infinity, tak jak Abit KN8 nie ma całego śmiecia, którego mi nie potrzeba - po co mi druga karta LAN? Albo, jak w MSI, zintegrowany chip Audigy2? Kartę mam, kontroler SATA II dodatkowy do serwera też sobie kupię, a im więcej tego draństwa na płycie, tym większe możliwości padu IMHO. Dlatego preferuję proste, nieskomplikowane, nieprzeładowane towarem modele.

 

Poza tym nie zamierzam podkręcać. Chcę mieć płytę na stockowych ustawieniach, która będzie twarda i stabilna jak Tiger na betenowych płytach w Kummersdorfie. Ale też chcę mieć dobre chodzenie, bo bez tego ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, Panowie, jakoś nie bardzo fanem LP jestem... choćby dlatego, że przy SLI to włożenie dobrego radiatora na chipset to utopia, a do wiatraczków za Chiny nie mam zaufania. Poza tym szczerze mówiąc Infinity, tak jak Abit KN8 nie ma całego śmiecia, którego mi nie potrzeba - po co mi druga karta LAN? Albo, jak w MSI, zintegrowany chip Audigy2? Kartę mam, kontroler SATA II dodatkowy do serwera też sobie kupię, a im więcej tego draństwa na płycie, tym większe możliwości padu IMHO. Dlatego preferuję proste, nieskomplikowane, nieprzeładowane towarem modele.

 

Poza tym nie zamierzam podkręcać. Chcę mieć płytę na stockowych ustawieniach, która będzie twarda i stabilna jak Tiger na betenowych płytach w Kummersdorfie. Ale też chcę mieć dobre chodzenie, bo bez tego ani rusz.

Hmm, ja na Infinity też niezle musiałem się na* (pracować) żeby coś sensownego założyć na nb, w koncu zrobiłem sobie radiator a'la niebieski Zallman i udało mi się go założyć, z tym, że i tak musiałem go powyginać żeby grafika się zmieściła. Co do sata2 to da się odblokować, chociaż ostatnio znajomy dał mi znać że jemu się nie udało (podejrzewam że to kwestia biosu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Ja w recenzji DAGF-a (inne, ale dość podobne) zobaczyłem, że od wentylatorka jest co najmniej pół centymetra do karty graficznej, a z tego co wiem, to radiator Zalmana jest mniejszy od niego. Ktoś może to zweryfikować? Ja rozumiem, że Thermalright się nie zmieści, ale Zalman? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

 

Post scriptum: zamierzam sie na wersje SLI decydowac jutro. Historyjki z gatunku horrorow o BIOSach Asusa... coz, szybki odpad, a jak zobaczylem, jak "inteligentny" rozklad ma plyta Abita, to popukalem sie w czolo. Z Epoxem podobnie zreszta... zlacze 24pin przy mosfetach, gratulacje...

 

Moze inaczej zadam pytanie: jakie najbardziej efektywne chlodzenie na Infinity (kategorie CPU, chipset, reszta glupotek) jestescie Panowie gotowi polecic?

 

A, i post post scriptum - za Lanparty SLI Expert dziekuje. Takie cudnie poorane sciezki na PCB to nie dla mnie. Moj serwisant jest dosc upierdliwy, wiec z gwarancji nici.

Edytowane przez Der Mensch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupilem sobie ww plyte DFI NF4 Infinity (podstawowa wersja) kilka spostrzezen:

- przy x800GTO wentylator i radiator na mostku jest tuz przy karcie, nie dalbym glowy uciac, ze zalman nie bedzie jakis sposob dotykal ukladow tej karty

 

mam natomiast pytanie/proble,. W instrukcji jest napisane, ze obsluguje ta plyta Wake-On-PS/2 Keyboard, wszystko okej. Wchodze do BIOS ustawiam opcje wake-on HOTKEY, wybieram sobie CTRL+F1 (tak jak to mialem w swoim porpzednim epox 9nda3) wylaczam komputer, wciskam magiczne CTRL+F1 i... nic sie nie dzieje.

Chodzi mi jedynie o potwierdzenie, ze kopmus z was to dziala. Ja mam jedynie podjrzenie w zwiazku z zasilaniem. Mam chiefteka 420wat ale bez 24pinowego zlacza zasilania. wiec wpialem tylko 20 pinow. Niezasilane mam piny 11 (+5vdc),12 (COM) oraz 23 (+12VDC) i 24(+3.3VDC) byc moze to jest przyczyna, aczkolwiek to moje przypuszczenie. Bios z 18 pazdziernika 2005.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez siena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy DFI to dobry wybór do "serwera"... :lol:

wszystko się zgadza, co piszesz nt. płyt innych producentów, ale cóż... płyty DFI potrafią być, że tak to delikatnie określę, "kapryśne"...

jeśli faktycznie zamierzasz pracować na stockowych ustawieniach to gdzie sens kupowania tej płyty? Ja nie widzę.

Oczywiście wiem, że zostanę obrzucony błotem i cegłami za dalszą wypowiedź, ale... tak się składa, że "nadzoruję" kilka komputerów, które chodzą na stock, ustawione pod kątem stabilności (w firmach u znajomych) i poleciłem im płyty gigabyte'a. niektóre chodzą już 2-3 lata w trybie 8/24 i wszystko działa...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie, cegłami i błotem nikt tu nie będzie szafował, w każdym razie mam taką nadzieję.

 

W porządku. DFI są kapryśne. A co innego mi pozostaje?

 

Asus - wieczne problemy ze stabilnością BIOSu

 

Abit - beznadziejne ułożenie części elementów na płycie, np. złączki FDD

 

Epox - co za moron wkłada złącze 24 pin tuż obok mosfetów? Jakie chłodzenie się tam zmieści z tym kablem?

 

Gigabyte - spuścić zasłonę milczenia na ten shit, bo co usłyszę o tym, to mi odradzają - niestabilne, łatwo zdycha, lubi niewspółpracować z różnymi urządzeniami.

 

Biostar, ECS, Asrock - może jednak nie?

 

MSI - a więcej bzdetów na PCB nie dało się wcisnąć?

 

Tyan - taaaak, mam zamówiony procek z S939. :D To ostatnie w ramach żartu.

 

Jak by nie było, wychodzi na DFI. No chyba że ktoś mnie do Asusa SLI przekona, a w to wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem asusa a8n-sli deluxe jak tylko sie pokazal i gdyby nie to ze htt275 bylo dla niego max to bylby fajna mobo.

 

ulozenie gniazda zasilania na epoxie jest fajne, w moim sigu masz linka w ktorym pokazalem jak fajnie dzieki niemu mozna ulozyc kable od zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o podanie jakichś ważniejszych/podstawowych różnic pomiędzy DFI nF4 INFINITY, a Abit AN8 Ultra i Asus A8N-E nForce4 Ultra. Nie chodzi o parametry do OC.

Co oznacza to ULTRA w Abicie i Asusie, DFI tego nie ma, czy to obniża jego wartość? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czy DFI to dobry wybór do "serwera"... :lol:

wszystko się zgadza, co piszesz nt. płyt innych producentów, ale cóż... płyty DFI potrafią być, że tak to delikatnie określę, "kapryśne"...

jeśli faktycznie zamierzasz pracować na stockowych ustawieniach to gdzie sens kupowania tej płyty? Ja nie widzę.

Oczywiście wiem, że zostanę obrzucony błotem i cegłami za dalszą wypowiedź, ale... tak się składa, że "nadzoruję" kilka komputerów, które chodzą na stock, ustawione pod kątem stabilności (w firmach u znajomych) i poleciłem im płyty gigabyte'a. niektóre chodzą już 2-3 lata w trybie 8/24 i wszystko działa...

 

pozdro

za polecanie gigabyte to bym rzucil cegla :P

 

co do bezproblemowych plyt to moge polecic abita AX8 - nawet podkrecac sie da dosc mocno (fsb300-310)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...