Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli i po kolei:

 

Niemiec - dzieki za linka! Okazuje sie, ze moze jednak EpoX to wcale nie taki zly wybor. Nie mowiac o tym, ze przynajmniej przez okno bedzie fajnie wygladal :D - zwlaszcza z karta Prolinka albo Leadteka. Poza tym tak sobie przypomnialem, i na moim poprzednim Abicie mialem DOKLADNIE taki rozklad gniazdek - i wcale mi nie przeszkadzal. Inna sprawa to chlodzenie mosfetow pod kablami, masz jakis pomysl? Tak myslalem o zalozeniu Thermalrighta XP-120 albo duzego Zalmana, ale mam watpliwosci.

 

Deserted: wszystkie plyty z Ultra w nazwie maja chipset NVidia NForce 4 Ultra. Od zwyklego rozni sie przede wszystkim obsluga SATA II (3Gb/s) oraz sprzetowym wspomaganiem NVFirewalla. Teraz, co do roznic: w zasadzie plyty sa dosc podobne do siebie jesli chodzi o zintegrowane urzadzenia peryferyjne i ilosc gniazd kart rozszerzen, aczkolwiek ustawienia sa inne. Asus ma "wysoko" slot PCI-E x16, co pozwala na montaz duzego chlodzenia bez obaw o przyblokowanie dolnych PCI, ale to po prostu efekt podobienstwa rozkladu elementow na plycie do modeli SLI. AN8 Ultra z kolei to a) pasywne chlodzenie chipsetu za pomoca radiatorow i cieplowodu, B) brak starych zlacz COM i LPT oraz c) dodawana karta AudioMax Acoustic Solution, dosc niezla jak na zintegrowany dzwiek, ale Audigy to to nie jest. Infinity wreszcie to klasyka NF4 - SATA I, ale calkiem niezle rozplanowanie zlaczek na PCB. Gdyby nie ten wiatraczek na chipsecie, ktory wyglada na dosc tandetny, to wszystko byloby cool - ale z drugiej strony Asus, o ile wiem, to nawet po poprawkach w tym zakresie jest kiepski.

 

KGB - Zdrastwujtie, towariszcz! O AX8 nie slyszalem, ale zaraz naprawie ten blad. Wlasnie czytam komentarze ludzi z Newegg, jak narazie widze dobre rzeczy o AB i Epoxie, ale o DFI tez...

 

Koniec, koniec, bo zaraz porwiemy watek. Niemiec, jakby co chetny bym byl na wymiane opinii co do Epoxowych plyt, bo wychodzi na to, ze wchodza na poziom powaznego konkurenta do mojego nowego sprzetu. Tym bardziej, ze nie bardzo widze watki na ten temat na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa juz nie mam. tematy o nich pod s754 i 939 gdzies mi sie przewinely przez oczy, moze w przyklejonym temacie sa do nich linki. teraz siedze na gigabyte k8n-sli i do normalnej pracy jest to dobre i stabilne mobo, ale do OC to sie niestety nie nadaj. na mosy mozesz dac takie male coolermasterki lub jakiegos home made.

 

procka chlodze ninja i wyglada to tak:

http://img124.imageshack.us/my.php?image=img22792ai.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem własnie DFI infinity, no i jeśli chodzi o hałas to faktycznie JEST. no i w związku z tym pytanie. jak kontrolować obroty wentylatora na płycie bo kurcze nie mogę nigdzie znaleść a podobno nie we wszystkich modelach sie da???

 

no i jak mozna sterowac obrotami wiatraka na procku bo kurcze miałem wcześniej GIGABYTE i nie iem jak to sie robi w DFi programem czy w biosie???? no i w jaki sposób????

 

aha i jak mozna to proszę o zamieszczanie zdjęć z wymienionym chłodzeniem na pasywne i gdzie takowe kupić??

Edytowane przez dimex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. są jakieś zmodowane biosy do tych płyt???

2. a jeśli nie, to który jest najlepszy? ostatni widziałem jest z października...

3. robił ktoś moda na SATA2 i SLI na tej plycie??? jeśli tak to z jakim skutkiem??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Stoję przed koniecznością szybkiego kupna Mobo na 939 z PCI-E. Zastanawiam się czy ta DFI INFINITY na zwykłym Nforce4 da radę. Cenę ma przystępną, marka znana :lol: Niestety, wiele informacji na forum o niej nie znalazłem, topic liczy tylko 2 strony, przyznacie sami, że to nie za wiele. Chodzi mi o to, czy płyta nie ma jakichś większych wad, czy mogę na niej liczyć na stabilne HTT w okolicach 310 i jakie ma dzielniki na pamięci. Oraz jakie są znane problemy z nią związane...Czytałem, że jest dużo gorzej wykonana niż Lanparty (gorsze podzespoły) prawda li to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Stoję przed koniecznością szybkiego kupna Mobo na 939 z PCI-E. Zastanawiam się czy ta DFI INFINITY na zwykłym Nforce4 da radę. Cenę ma przystępną, marka znana :lol: Niestety, wiele informacji na forum o niej nie znalazłem, topic liczy tylko 2 strony, przyznacie sami, że to nie za wiele. Chodzi mi o to, czy płyta nie ma jakichś większych wad, czy mogę na niej liczyć na stabilne HTT w okolicach 310 i jakie ma dzielniki na pamięci. Oraz jakie są znane problemy z nią związane...Czytałem, że jest dużo gorzej wykonana niż Lanparty (gorsze podzespoły) prawda li to?

Da radę. Żadnych wad nie znalazłem :) U mnie na standartowym chłodzeniu NB (które KONIECZNIE trzeba zmienic) max. HTT ok. 380Mhz. Dzielniki 100, 133, 150, 166, 200. Nie jest gorzej wykonana niż LP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniliśmy recenzję tej płyty ;)

 

Link: http://egielda.com.pl/?str=art&id=521-5

 

mam mieszane uczucia co do tej płyty - ale podkręca się jak zwykle rewelacyjnie :)

czytałem, wiem ze sa lepsze ale wiem ze sa problemy z sempami, a taki miałby byc na niej, ale wiem tez se sempów na s939 jak na lekarstwo ...

 

ale rozumiem ze sepm chodził spoko na tej płytce?? to OK, jak bym sie zdecydował to jest szansa ze bedzie OK :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@focus moze miales pech i trafiles na jakas niedopracowana plyte a pozatym sa juz dwie rewizje tej plyty A i B tylko nie wiem czym sie roznia jak dla mnie to w cenie 350zl jest to najlepsza plyta tylko dzwiek moglby byc troche lepszy a mozliwosci oc ma znakomite i napewno lepiej ja brac niz jakiegos gigabyte i liczyc ze sie trafi na dobry model ktory bedzie mogl uzyskac htt 300 sam niedlugo bede ja bral wraz z sempem na 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x to HTT 800 (4x200)

Czy oprócz tego są jakieś różnice? Standardowo A64 na s.939 mają 1000HTT, czy po włożeniu ich do tej płyty i odpaleniu na defaulcie, nie ma jakichś problemów z powodu tego obniżonego HTT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz tego są jakieś różnice? Standardowo A64 na s.939 mają 1000HTT, czy po włożeniu ich do tej płyty i odpaleniu na defaulcie, nie ma jakichś problemów z powodu tego obniżonego HTT?

zadnego, kiedys mialem gigabyte s939 na 4x i winchester chodził bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@focus moze miales pech i trafiles na jakas niedopracowana plyte a pozatym sa juz dwie rewizje tej plyty A i B tylko nie wiem czym sie roznia jak dla mnie to w cenie 350zl jest to najlepsza plyta tylko dzwiek moglby byc troche lepszy a mozliwosci oc ma znakomite i napewno lepiej ja brac niz jakiegos gigabyte i liczyc ze sie trafi na dobry model ktory bedzie mogl uzyskac htt 300 sam niedlugo bede ja bral wraz z sempem na 939

Akurat na Gigabyte K8NF-9 osiągnięcie HTT 300 MHz najmniejszego problemu nie stanowi (sprawdzałem chyba na 15 sztukach w przeciągu 5 miesięcy), ale co do tego DFI - testowalismy Rev B

 

Co do niedopracowania - a czy to co jej wytknęliśmy nie ma u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: działaja wam czujniki w Windzie ??? temp?? bo właśnie jakąś pltę zaslyszałem ze nie działaja - tylko BIOS (jak w ininity na s754)

Działają. Jestem wlasnie na etapie znalezienia sposobu na kontrole pracy wentulatorow w zaleznosci od temperatury... Ma ktos jakis sprawdzony sposob? Bo to strasznie glosne scierwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa monitor temp. proca - tzn. działa ale w idlu daje odczyty między 5'C a 40'C :D w ITESG/SpeedFan/MBM

w biosie jest OK!

tyle że ja mam zwykłe infinity - dobrze że to nie moja płyta bo jak mam być szczery to średnio jestem z niej zadowolony :(

o co chodzi z tymi ostatnimi ustawieniami DramConf. - 5 ostatnich przed ECC??? bo ja pierwszy raz coś takiego widzę - w LP też tak jest??

dajcie info jak rozwiązać problem z temp. proca :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa monitor temp. proca - tzn. działa ale w idlu daje odczyty między 5'C a 40'C :D w ITESG/SpeedFan/MBM

w biosie jest OK!

tyle że ja mam zwykłe infinity - dobrze że to nie moja płyta bo jak mam być szczery to średnio jestem z niej zadowolony :(

o co chodzi z tymi ostatnimi ustawieniami DramConf. - 5 ostatnich przed ECC??? bo ja pierwszy raz coś takiego widzę - w LP też tak jest??

dajcie info jak rozwiązać problem z temp. proca :)

 

pozdro

Może najnowszy bios poprawi odczyty tempów ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie działa monitor temp. proca - tzn. działa ale w idlu daje odczyty między 5'C a 40'C :D w ITESG/SpeedFan/MBM

w biosie jest OK!

tyle że ja mam zwykłe infinity - dobrze że to nie moja płyta bo jak mam być szczery to średnio jestem z niej zadowolony :(

o co chodzi z tymi ostatnimi ustawieniami DramConf. - 5 ostatnich przed ECC??? bo ja pierwszy raz coś takiego widzę - w LP też tak jest??

dajcie info jak rozwiązać problem z temp. proca :)

 

pozdro

na s754 jest podobny problem, rowiązania z tego co kolega mi mówił brak

 

dlatego zamawiając wczoraj płyte infinity skreśliłem, DFI daje ....

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie info, wyczaiłem że można w evereście sprawdzić temp. z diody proca i tu się mocno zdziwiłem :blink: już wiem dlaczego mój opteron wysypywał się przy prime - 55'C!!! god damn, czyli szykuje sie operacja zdejmowania czapki ;) mam nadzieje ze sie uda tylko jeszcze musze jakiejś siostry poszukać coby mi szczypce podawała :D

w ogóle dziwna sprawa z primem - wywala się po paru sekundach - temp. z idla 27 skacze od razu na 46-48 potem przekracza 50 i jest krzak, pi spokojnie sie liczy powyzej 50'C, snm też działa spoko, occt się wali.

pewnie prime i occt mają jakieś ograniczenia co do temperatury, ale nie wiem jak by to miało być zorganizowane :huh:

w każdym razie, jest sposób żeby zmierzyć temp. proca :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

pytanie do posiadaczy

czy ta mobo ma na laminacie przyciski power i reset ?? Wiem że w LanParty jest ale czy tu też ?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...