Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

No i co z tego że box? Na box można bez problemu 2,6-2,7GHz ciągnąć na ludzkim napięciu (do 1,5V jak na te upały) ;)

Hmmmmmmm no to sie moze jutro pobawie troche :D Na razie musze tego cholernego wyjca z NB zmienic GRRRRRRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie musze tego cholernego wyjca z NB zmienic GRRRRRRR

Ja właśnie skończyłem chłodzenie na nF4 zamiast tego odkurzacza :D Generalnie to wsadziłem pół aluminiowego CoolerMastera z Athlona XP, odpowiednio przycięte żeberka, do tego wciśnięte 2xHP z małym radiatorkiem miedzianym (z klaptopa :) ), a na to wszystko lekko dmucha Pentagram Freezone (na grafie) i teraz jest cisza, a temperaturka nawet przy HT 3x311MHz nie przekracza 40*C :)

Ktoś wie jak to jest z tym RAIDem na ATA? (pisałem wcześniej) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem chłodzenie na nF4 zamiast tego odkurzacza :D Generalnie to wsadziłem pół aluminiowego CoolerMastera z Athlona XP, odpowiednio przycięte żeberka, do tego wciśnięte 2xHP z małym radiatorkiem miedzianym (z klaptopa :) ), a na to wszystko lekko dmucha Pentagram Freezone (na grafie) i teraz jest cisza, a temperaturka nawet przy HT 3x311MHz nie przekracza 40*C :)

Zapodaj fotki jestem cieakw efektu.

Na razie wrzuce Zalmana zlotego z lekkim nawiewem. W planie jest bloczek na NB samorobka, wiec mysle ze bedzie wydajniej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniłem wyjca na nowego kwiatka od zalmana!!

Ja to zrobie w przyszlym tygodniu. Nie moglem nigdzie dostac wczoraj Zalmana.

 

Hmmmmmm nadal nie wiem jaki mam chipset na mobo czy jest to NF4 czy NF4 Ultra. Gdzie to sprawdzic??

A druga sprawa jesta taka:

zainstalowalem SmartGuardian ale podaje on dziwne temp niby 50 stopni a radiatorek box zimny. Ile wynosi przeklamanie czujnika?? Wogole to SmartGuardian jest dziwnym progsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobie w przyszlym tygodniu. Nie moglem nigdzie dostac wczoraj Zalmana.

 

Hmmmmmm nadal nie wiem jaki mam chipset na mobo czy jest to NF4 czy NF4 Ultra. Gdzie to sprawdzic??

A druga sprawa jesta taka:

zainstalowalem SmartGuardian ale podaje on dziwne temp niby 50 stopni a radiatorek box zimny. Ile wynosi przeklamanie czujnika?? Wogole to SmartGuardian jest dziwnym progsem.

ad. 1 moze program Everest albo Sandra ci powie jaki masz chipset,

ad. 2 zainstaluj sobie SpeedFan'a do monitorowania temperatur - ja go polecam. U mnie jeszcze kontroluje on obroty wentylatorów. SpeedFan jest spoko ale trzeba sie na poczatku poobawić troche w konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 moze program Everest albo Sandra ci powie jaki masz chipset,

ad. 2 zainstaluj sobie SpeedFan'a do monitorowania temperatur - ja go polecam. U mnie jeszcze kontroluje on obroty wentylatorów. SpeedFan jest spoko ale trzeba sie na poczatku poobawić troche w konfiguracje.

Z tego co widze szukajac po necie to mam Nf4 zwyklego a nie ultra :mur: Trzeba bedzie zrobic mod na nF4 ultra. Robil go Ktos??

 

Moja plyta jest z rev B i ma zupelnie inaczej rozmieszczone kondziorki.

 

Dołączona grafika

 

Z tego co widzialem to rev A mam kondziorki w 1 linii i do tego jeszcze ma inne cewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze szukajac po necie to mam Nf4 zwyklego a nie ultra :mur: Trzeba bedzie zrobic mod na nF4 ultra. Robil go Ktos??

 

Moja plyta jest z rev B i ma zupelnie inaczej rozmieszczone kondziorki.

 

Dołączona grafika

 

Z tego co widzialem to rev A mam kondziorki w 1 linii i do tego jeszcze ma inne cewki.

Z tego co wiem to wszyscy mają revB i co z tego ze ma inaczej kondziorki rozmieszczone? :D

 

Jesli chodzi o mod na ultra to jedyne co mozna zrobic to odblokowac olowkiem na sata2 (linka podałem wcześniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wszyscy mają revB i co z tego ze ma inaczej kondziorki rozmieszczone? :D

 

Jesli chodzi o mod na ultra to jedyne co mozna zrobic to odblokowac olowkiem na sata2 (linka podałem wcześniej)

No na odblokowaniu do SATA2 mi zalezy. Mam na dysku tym co w opisie niewiele wiecej (okolo 10mb/s) wiecej niz na poprzednim kontrolerze Sil'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta jednego po drugim.

 

 

No to moja Infinity zdechla. Robielm flasha biosu restrt i kupa nie wstala. Slychac tylko taki dzwiek jakby tykanie.

Ehhhhhhhhhhh zawsze sie cos musi skopac.....................grrrrrrrrrrrrrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za posta jednego po drugim.

No to moja Infinity zdechla. Robielm flasha biosu restrt i kupa nie wstala. Slychac tylko taki dzwiek jakby tykanie.

Ehhhhhhhhhhh zawsze sie cos musi skopac.....................grrrrrrrrrrrrrrrr

Robiles clear CMOS-a? Odłacz zasilanie biosu na noc i sporóboj rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiles clear CMOS-a? Odłacz zasizzlanie biosu na noc i sporóboj rano.

A to moze pomoc?? Sprobuje.......... moze pomoze. Tak zrobie

 

PS wrzucalem bios ze strony z kwietnia i sie pokopalo. Komp nie wstal po restarcie

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie sie bawiłem SpeedFanem i odkryłem że również trzeci wentylator (tzn. gniazdo na wentylator) na płycie jest płynnie regulowany. W Biosie można tylko regulować obrotami wentylatora CPU i Mostka. Wystarczy zmienić w zaawansawanych ustawieniach opcję tego gniazda z ON/OFF (standardowo jest to tak wykrywane) na Software Controlled. U mnie działa!!

 

Może to już było ale przeczytałem wiele for o tej płycie i nie wiedziałem czegoś takiego. Gdzieś tylko ktoś stwierdził fakt że to gniazdo daje stałe napięcie i koniec!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie sie bawiłem SpeedFanem i odkryłem że również trzeci wentylator (tzn. gniazdo na wentylator) na płycie jest płynnie regulowany. W Biosie można tylko regulować obrotami wentylatora CPU i Mostka. Wystarczy zmienić w zaawansawanych ustawieniach opcję tego gniazda z ON/OFF (standardowo jest to tak wykrywane) na Software Controlled. U mnie działa!!

 

Może to już było ale przeczytałem wiele for o tej płycie i nie wiedziałem czegoś takiego. Gdzieś tylko ktoś stwierdził fakt że to gniazdo daje stałe napięcie i koniec!!

 

Hehe no to dobrze. Jaki masz w niej bios i jak pokazuje tempy??

 

Bede mial nowke plyte okolo srody czwartku :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to dobrze. Jaki masz w niej bios i jak pokazuje tempy??

 

Bede mial nowke plyte okolo srody czwartku :>

Najnowszy bios ze strony DFI datowany na 10.04.2006. Ale w biosie nie ma opcji zmiany prędkości ani nawet nie ma takiego zakresu jak w speedfanie (0% do 100% dla wszystkich wentyli). Do zarządzania mnożnikiem i napięciem procesora używam CrystalCPUID. Temperaturki takie:

 

Chipset 45C

Środek 34C

HD0 37C

Local 41C

CPU 34C

 

I jeszcze parę pytań:

 

1. Czy można połączyć więcej niż dwa wentylatory do jednego gniazda??

2. Czy SpeedFan może monitorować temperature grafiki (7300GT, w panelu sterowania nvidia jest podawana)??

3. Co to może być za temperatura o nazwie Local i AUX?? (Resztę temperatur rozgryzłem)

 

I jeszcze jedno. Zastanawiam się czy temperatura mostka jest dobrze wskazywana, jest to ważne gdyż mam chłodzenie pasywne a 45 to chyba mało. Metodą palcową wydaje się że jest więcej. Ile macie na waszych wyjcach?? Czy ktoś konfrontował temperatury wskazywane przez sensor z jakimś innym urządzeniem pomiarowym??

post-125587-1153161962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy bios ze strony DFI datowany na 10.04.2006. Ale w biosie nie ma opcji zmiany prędkości ani nawet nie ma takiego

 

Ten bios mi wlasnie plyte rozwalil. A moze to program sam nie wiem. Czym flashowales??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios mi wlasnie plyte rozwalil. A moze to program sam nie wiem. Czym flashowales??

Flashowałem takim czymś co tworzy dyskietkę samobootowalną!! Ze strony dfi, poszło jak po masełku!! Edytowane przez solonyone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bootowalnego pendrive'a i flashowanie z niego - w 100% bezpieczne! A dyskietki lubią się sypać, uszkodzić lub wogole nie działać :) A potem wychodzi ze bios sie sflashował w 99% i pada płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bootowalnego pendrive'a i flashowanie z niego - w 100% bezpieczne! A dyskietki lubią się sypać, uszkodzić lub wogole nie działać :) A potem wychodzi ze bios sie sflashował w 99% i pada płyta...

No dobra to jeszcze jedno pytanie.

 

Jak dostane plyte to robie moda na NF4 ultra i ktory bios do mobo zaladowac?? Ten od nF4 ultra. Pytam bo nie chce miec znowu mobo w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze jedno pytanie.

 

Jak dostane plyte to robie moda na NF4 ultra i ktory bios do mobo zaladowac?? Ten od nF4 ultra. Pytam bo nie chce miec znowu mobo w serwisie.

Chłopie! To nie jest mod na ultre tylko na sata2 co jest zasadniczą różnicą!... Nic ci on nie da, po za tym ze bedziesz miał sata2, ktory na dzien dzisiejszy jest zbedny! Ultra sie rozni od zwyklego ze ma jeszcze jakies tam dodatkowe wyjscia i inne duperele.

Jakbys flashował biosem od ultry to pewnie znowu płyta wyladowala by w serwisie...

 

P.S. O co chodzi z Gra_ ? Czyżbyś był niezadowolony z jednego z najlepszych sklepów komputerowych w gdyni? :P

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie! To nie jest mod na ultre tylko na sata2 co jest zasadniczą różnicą!... Nic ci on nie da, po za tym ze bedziesz miał sata2, ktory na dzien dzisiejszy jest zbedny! Ultra sie rozni od zwyklego ze ma jeszcze jakies tam dodatkowe wyjscia i inne duperele.

Jakbys flashował biosem od ultry to pewnie znowu płyta wyladowala by w serwisie...

No to ok :]

 

A co do

 

P.S. O co chodzi z Gra_ ? Czyżbyś był niezadowolony z jednego z najlepszych sklepów komputerowych w gdyni? :P

Sklep moze i dobry ale po kilku bataliach z serwisem tez mialbys dosc. Poszanowanie klienta zerowe i gburstwo obrazone w serwisie, nie mowiac o dlugim czekaniu na sprzet. Masakra. Duzo moglbym o tym pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos dokladnie sprawdzal czy infnity na s939 dobrze pokazuje temperatuty? Bo np u mnie na freezerze 64pro mam noramlnie na max obrotach ok 22-25*C (tak mi bios i everest pokazuje) a i jak dotykam kolo miejsca styku proca z podstawka chlodzenia to tak jest z 25*C. Jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos dokladnie sprawdzal czy infnity na s939 dobrze pokazuje temperatuty? Bo np u mnie na freezerze 64pro mam noramlnie na max obrotach ok 22-25*C (tak mi bios i everest pokazuje) a i jak dotykam kolo miejsca styku proca z podstawka chlodzenia to tak jest z 25*C. Jak jest u was?

Procesory mają własną diodę termiczną o ile sie nie mylę. Moim zdanie te dfi zaniżają temperaturę chipsetu. Ale nie badałem niczym aby to sprawdizć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie sie bawiłem SpeedFanem i odkryłem że również trzeci wentylator (tzn. gniazdo na wentylator) na płycie jest płynnie regulowany. W Biosie można tylko regulować obrotami wentylatora CPU i Mostka. Wystarczy zmienić w zaawansawanych ustawieniach opcję tego gniazda z ON/OFF (standardowo jest to tak wykrywane) na Software Controlled. U mnie działa!!

 

Może to już było ale przeczytałem wiele for o tej płycie i nie wiedziałem czegoś takiego. Gdzieś tylko ktoś stwierdził fakt że to gniazdo daje stałe napięcie i koniec!!

Dziwne u mnie to nie chce działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro zamknieto mi temat w ktorym pytalem jak poprawnie odczytac temp proca to prosze o pomoc tutaj, ktos mi polecil nvidia monitor, ale co to jest ja pytam? Nigdzie tego nie znajduje, w tym temacie niby mialo tym byc a jakos tez nie zauwazylem...

 

 

No i co sadzicie o niebieskim Zalmanie na NB??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro zamknieto mi temat w ktorym pytalem jak poprawnie odczytac temp proca to prosze o pomoc tutaj, ktos mi polecil nvidia monitor, ale co to jest ja pytam? Nigdzie tego nie znajduje, w tym temacie niby mialo tym byc a jakos tez nie zauwazylem...

No i co sadzicie o niebieskim Zalmanie na NB??

Temp proca na dfi infnity jak rozumiem. Wystarczy dobrze skonfigurować speedfana.

Sensory:

Chip IT8712F:

Temp2 - PWM

Temp3 - NB

Chip F75383:

Local - CPU socket

Remote - Cpu diode

 

Niebieski Zalman rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o szybką odpowiedz.Otoz mam 3 dyski sata no i stąd moje pytanie czy ta płyta pod nf4 mająca 4 porty sata ma 2 porty sata odblokowane (a przez to nie nadające sie do podkręcania) tak jak to ma miejsce w wypadku np. Msi K8N Neo 2 Platinum Nf3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...