Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

niezle sie to wszystko prezentuje. Widze ze na infinity w wersji SLI jest zlacze 4 pin dla wentylatorow :)

 

ze tak sie pochwale: udal sie mod na ultra(a dokladnie na sata II)

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle sie to wszystko prezentuje. Widze ze na infinity w wersji SLI jest zlacze 4 pin dla wentylatorow :)

 

ze tak sie pochwale: udal sie mod na ultra(a dokladnie na sata II)

to nie jest zlacze 4pin tylko dodatkowe zasilanie plyty. mozna podlaczyc dodatkowe zasilanie 4pinowym wtykiem, takim jak dla stacji dyskietek. Niby potrzebne dla konfiguracji SLI!?!?!?

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest zlacze 4pin tylko dodatkowe zasilanie plyty. mozna podlaczyc dodatkowe zasilanie 4pinowym wtykiem, takim jak dla stacji dyskietek. Niby potrzebne dla konfiguracji SLI!?!?!?

B-)

to jednak wersja SLI rozni sie wieksza iloscia szczegolow :) szkoda ze nie mam SLI(chociaz pewnie i tak bym tego nie wykorzystal). Wazne ze mam SATA II :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chlopaki, pytanie zasadnicze, da sie jakos do DFI wyslac bezposrednio plyte na gwarancje czy trzeba przez sklep? Maja jakis polski oddzial z ktorym mozna sie skontaktowac?

 

Pytam bo po wymianie uszkodzonej grafy mam wiecznie oprzywieszki i najprawdopodobniej jest plyta uwalona i trzeba to zareklamowac, problem pojawia sie dosc zadko a podobno w tym sklepie kasuja 70zł za ekspertyze jesli sprzet u nich bedzie sprawny, potem u nich bedzie dzialac dobrze, problem sie akurat nie pojawi i pupa zbita :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto twierdził, że pamięci są zasilane na tej płycie z 3.3v jest w bledzie.

Pamięci zasilane są z 5v a OWIES wykonał na tej płycie moda, dzięki któremu mamy bbardzo precyzyjną regulację napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to macie :lol:

 

Dołączona grafika

PDF W83321s

 

My daliśmy 10kilo i to jest dość optymalna wartość, może być też 5kilo ale już nie mniej.

aha, no i start oczywiście od 10kilo, zchodzimy w dół = napięcie rośnie :P

 

(szkoda że nie widzieliście miny DaRoNa kiedy kręcił potkiem :lol: )

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

hmm, ja się przełączam w A64 Tweakerze - działa wporzadku a biosu z takim dzielnikiem nie widziałem na oczy w ogóle.

wiem, wiem w tweakerze jest taka opcja ale chcialbym zeby bylo cos takiego w biosie. kurde, w lanparty taka opcja chyba jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na płycie można zmierzyć real vcore cpu i vdimm? Mile widziana fotka z zaznaczonymi punktami pomiaru ;)

 

I jeszcze odnośnie czujników temp na płycie.

Czy chipset ma czujnik w sobie? Jeśli tak to która to temp chipsetu (ze speedfana)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na płycie można zmierzyć real vcore cpu i vdimm? Mile widziana fotka z zaznaczonymi punktami pomiaru ;)

 

I jeszcze odnośnie czujników temp na płycie.

Czy chipset ma czujnik w sobie? Jeśli tak to która to temp chipsetu (ze speedfana)?

Hmm, punkt pomiaru oblookaj sobie z universal vdimm mod. A tak to chyba z tego co pamiętam napięcie jest na którejś z cewek, albo na mosfecie. Ja osobiście mam wyprowadzony vdimm na kablu prosto ze slotu - czyli bezpośrednio mam to co dostaje pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomiar vdimm mam (swoją drogą, real znacznie jest zaniżone niż ustawienia w biosie, np. 2,8 bios -> 2,73 real u mnie)

 

Ale co napięciem procka? Szukam szukam tego punktu i znaleźć nie mogę :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma u was real vcore w stosunku do ustawionego w biosie?

U mnie real jest wyższe (w sumie lepiej niż jakby miało być niższe ;] ) ... i to bardzo znacznie. Np. 1,55 BIOS = 1,58 idle, 1,61 stress. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie was zapytac jak to jest z HTT.W faqu o podkrecaniu wyczytalem ze w plytach z chipsetem nf4 ustawiac nie wiecej jak 1000.Moja plyta to DFI Infinity nForce4-na stronie producenta jest podane max HTT 2000.To jak to jest ustawaic powyzej 1000 czy nie ma sensu bo i tak wydajnosc sie nie zwiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stała się dla mnie rzecz straszna... padła mi mobo.

A dokładniej to zjarał się jeden z mosfetów.

(Patrz przy gniazdach ide)

Dołączona grafika

(Poźniej moze dam real foto)

 

Chodził sobie komp spokojnie, leciała muza i nagle się wyłaczył. Po chwili włączam go ponownie, a ten znowu soię wyłaczył. Już lekko zdenerowowany przyglądam się płycie. Widze jakby lekkie przepalenie na wyżej pokazanym mosfecie. Ale nic, czekam kilka minut i znowu włączam kompa. Zdążył wejść do windy i się wyłaczył.

Teraz staneło na tym, że jak włącze kompa, ten zakreci wiatrakami i po ok 2-3 sekundach się wyłącza.

 

Widać wypaloną dziurę w mosfecie a na nim białe "coś" (osad jakiś?)

 

BTW... za co odpowiada tren mosfet?

 

 

Teraz mam pytanie odnośnie gwary u DFI. Ma ktoś doświadczenie w ich serwisie? W takim przypadku wymieniają mobo na nowe czy naprawiają?

 

A wogóle to myśle, żeby samemu spróbować naprawić (tzn zleceniu komuś w u mnie w miescie lub znajomemu), bo nie widzi mi sie czekanie pewnie z 2 tygodnie albo i dłużej (zwłaszcza, że sklep nie na miejscu).

W związku z tym druga sprawa:

Czy dobrze mysle, że wystarczy wyltuowac stary mosfet i wlutowac w jego miejsce nowy (taki sam of koz) ?

Mógłby ktoś podac oznaczenia tego mosa?

Gdzie można taki nabyć, w elektronicznym będą mieli?

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinna pomóc wymiana mośka na inny, aczkolwiek nie wiadomo czy nie spalyło się coś poza nim.

Oznaczenia podam Ci jutro, bo tearz jest troszke ciemno :) a niestety nie mam jak podświecić. Nie pytaj dlaczego ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie tym że te płyty się sypią... normalnie użytkowane czy jakieś modyfikacje?

 

btw kumpel po kupieniu tej płyty w końcu dał się namówić na o/c, co skończyło się spaleniem układu zasilania - z tego co wiem w serwisie gadali że była wadliwa partia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie tym że te płyty się sypią... normalnie użytkowane czy jakieś modyfikacje?

 

btw kumpel po kupieniu tej płyty w końcu dał się namówić na o/c, co skończyło się spaleniem układu zasilania - z tego co wiem w serwisie gadali że była wadliwa partia.

 

Taaaaaaaa mi padly 3 Infinity w ciagu jakis 6-7 tygodni. Tylko ze zadna nie padla z powodu problemow z zasilaniem. Teraz mam LP i jestem bardzo zadowolony jak do tej pory nie mam zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios jest warty wgrania i w jaki sposób wgrywacie? przez winF czy przez dosa - dyskietką?

Wogóle pytanie czy nowszy bios może poprawić o/c procka z opisu?

Już raz robiłem updejt bious z windy, ale czytając Wasze posty to troche się boje że płyta nie wstanie.

 

btw mam bios z 2005/10/19.

 

aha gdzie w biosie można podnieś obroty fan chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada to spalenie:

 

Dołączona grafika

 

Co dziwne, w miejscu za ciepło u mnie raczej nie było. Na chipset na zalmana wiał wentyl 80mm, który też pewnie trochę wiał na te mosy.

 

Jednak płytę chyba wyśle na gwarę, nie będę kombinował na własną rękę. I mam też nadzieję, że nie będą robili problemu z reklamacją (w końcu to nie z mojej winy)

 

PS.

Nie ma ktoś pożyczyć lub odsprzedać jakies płyty na s939?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki bios jest warty wgrania i w jaki sposób wgrywacie? przez winF czy przez dosa - dyskietką?

Wogóle pytanie czy nowszy bios może poprawić o/c procka z opisu?

Już raz robiłem updejt bious z windy, ale czytając Wasze posty to troche się boje że płyta nie wstanie.

 

btw mam bios z 2005/10/19.

 

aha gdzie w biosie można podnieś obroty fan chipset?

 

znacie odp na te pytania? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o regulacje z płyty głównej tak jak obroty fan cpu, a do czipsetowego mam wpiętą Akase 120mm do nadmuchu na czipst chłodzony niebieskim Zalmanem. Reguluje go ze SpeedFana, ale wolałbym go nie włączać po każdym restarcie systemu......

 

ma ktoś ten najnowszy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...