Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie ze was mecze, ale naprawde nie mialem czasu szukac, zrozumcie ze nie kazdy ma caly dzien na siedzenie przed kompem :(

 

Dzieki za odpowiedzi, jestem po stokroc wdzieczny :)

 

 

 

A chlopaki sorki ze jeszcze wam glowe zawroce, mowicie ze te Remote to dioda w procku a ten drugi to temp na sockecie, czym mam sie bardziej sugerowac? Bo na diodzie mam powiedzmy teraz w idle 29 a na sockecie 40, calosc na TT SonicTower z lekkim nawiewem z boku budy, procek to A64 3200+ Venice non OC ;)

Nie wiem czy temp. na sockecie mam sie martwic, czy tez nie zwracac na nia uwagi i przy OCkowaniu patrzec raczej na diode??

dzieki i pozdr B-)

Edytowane przez Xytras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skoro zamknieto mi temat w ktorym pytalem jak poprawnie odczytac temp proca to prosze o pomoc tutaj, ktos mi polecil nvidia monitor, ale co to jest ja pytam? Nigdzie tego nie znajduje, w tym temacie niby mialo tym byc a jakos tez nie zauwazylem...

No i co sadzicie o niebieskim Zalmanie na NB??

Zależy o jakiego niebieskiego zalmana ci chodzi, ja polecam nowega o kształcie kwiatka droższy od tego wysokiego ale wydajniejszy, temperatura odczytywana to max 47 stopni na chipsecie.

 

Co do temperatur odczytać możesz wieloma różnymi programami, w speedfanie oprócz tego możesz także regulować obroty wentylatorów. Temperaturke procka możesz sobie np. wyświetlić w tray'u. Speedfan posiada również możliwość kalibracji czujników(np, jeśli wiesz że wskazują 5 stopni mniej to ustawiasz offset na wartość "+5" i już masz poprawne temperatury). Oczywiście czujniki temperatur na płytach są traktowane po macoszemu i ja bym raczej radził traktować je poglądowo a najlepiej porównać je ze specjalistycznym termometrem lub poprostu czymś bardziej wiarygodnym.

 

Wybaczcie ze was mecze, ale naprawde nie mialem czasu szukac, zrozumcie ze nie kazdy ma caly dzien na siedzenie przed kompem :(

 

Dzieki za odpowiedzi, jestem po stokroc wdzieczny :)

A chlopaki sorki ze jeszcze wam glowe zawroce, mowicie ze te Remote to dioda w procku a ten drugi to temp na sockecie, czym mam sie bardziej sugerowac? Bo na diodzie mam powiedzmy teraz w idle 29 a na sockecie 40, calosc na TT SonicTower z lekkim nawiewem z boku budy, procek to A64 3200+ Venice non OC ;)

Nie wiem czy temp. na sockecie mam sie martwic, czy tez nie zwracac na nia uwagi i przy OCkowaniu patrzec raczej na diode??

dzieki i pozdr B-)

Ja sugeruje się temperaturą Remote!! Z całą pewnością jest ona bardziej wiarygodna. Temperaturą socketu ja się nie martwie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym bral pod uwage wlasnie Remote, ale podziekowal za potwierdzenie ;)

 

Co do Zalmana mam tego wysokiego, szkoda ze nie wiedzialem ze jest jakis nowy lepszy :P

 

Poszukam i moze kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten nowy lepszy to strasznie drogi. 42zl (vz 17zl za starszego). Już bym chyba wolał pentagrama miedzianego kupic na chipset za 37zl (ceny pogladowe).

 

@solonyone

Powiedz mi jak specjalistycznym termometrem zmiezyc temp CPU?

 

No i jesli chodzi o CPU to wiekszosc plyt dobrze pokazuje, jedyne bledy tkwia w biosach bo czujniki są w prockach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj DFI z serwisu i nie postuje jest dokladnie to samo co bylo czyli tik ti tik. Plyta nowka byla (ladnie nowoscia smierdziala). T

JUtro ja znowu oddam i chyba wymienie na cos innego moze na LP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj DFI z serwisu i nie postuje jest dokladnie to samo co bylo czyli tik ti tik. Plyta nowka byla (ladnie nowoscia smierdziala). T

JUtro ja znowu oddam i chyba wymienie na cos innego moze na LP.

Ale zajeżdżasz te płyty.

Może coś Ci pali te płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zajeżdżasz te płyty.

Może coś Ci pali te płyty?

No nic nie pali bo wczorja mialem Gigabyte'a do sprawdzenia sprzetu i wszystko ladnie smigalo. Nie mam pojecia co jest.

Rano pojade do serwisu z procem, ramem moze jest jakis konflikt.

 

Troche kombinowalem z Ramem mam 2*512 Patrioty i stare Twinmosy. Z jedna koscia Patrioty plyta nie wydawala dziwnego dzwieku, z 2ma juz nie, Twinmosy niezaleznie ile kosci nie dzialaly.

Jestem lekko tym wszystkim podlamany.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem dzisiaj DFI z serwisu i nie postuje jest dokladnie to samo co bylo czyli tik ti tik. Plyta nowka byla (ladnie nowoscia smierdziala). T

JUtro ja znowu oddam i chyba wymienie na cos innego moze na LP.

 

No nic nie pali bo wczorja mialem Gigabyte'a do sprawdzenia sprzetu i wszystko ladnie smigalo. Nie mam pojecia co jest.

Rano pojade do serwisu z procem, ramem moze jest jakis konflikt.

 

Troche kombinowalem z Ramem mam 2*512 Patrioty i stare Twinmosy. Z jedna koscia Patrioty plyta nie wydawala dziwnego dzwieku, z 2ma juz nie, Twinmosy niezaleznie ile kosci nie dzialaly.

Jestem lekko tym wszystkim podlamany.............

Nie chce aby ten post był tylko od narzekań na plyte dfi ifinity i dla przeciwwago powiem że jestem zadowolony z tej płyty i to bardzo :) Wszystko śmiga jak powinno. Wiem że czasami trafienie na trefny egzemplarz moze naprawde wpienic czlowieka ale pamietajmy ze plyta główna to niezwykle skomplikowany produkt i jest mase rzeczy które moga w niej sie zepsuć. Co do ciebie mib. Czy aby napewno dostałeś zupełnie inny egzemplarz tej plyty. Może ci serwis jakis kit wciska. Byłem kiedyś w serwisie komputerowym na praktykach i myśle że takich ściem jak oni tam robią to ludzie na oczy nie widzieliście ani nawet się to wam nie śniło!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce aby ten post był tylko od narzekań na plyte dfi ifinity i dla przeciwwago powiem że jestem zadowolony z tej płyty i to bardzo :) Wszystko śmiga jak powinno. Wiem że czasami trafienie na trefny egzemplarz moze naprawde wpienic czlowieka ale pamietajmy ze plyta główna to niezwykle skomplikowany produkt i jest mase rzeczy które moga w niej sie zepsuć. Co do ciebie mib. Czy aby napewno dostałeś zupełnie inny egzemplarz tej plyty. Może ci serwis jakis kit wciska. Byłem kiedyś w serwisie komputerowym na praktykach i myśle że takich ściem jak oni tam robią to ludzie na oczy nie widzieliście ani nawet się to wam nie śniło!!

Odpowiem ogolenie ze wiem o tym ze plyta mogla byc kopnieta od razu.

 

Co do serwisu to jestem na 99% pewien. Nowy sprzet ma specyficzny zapach. Ta tez miala.

A co do sciem to wiem bo troche sprzetu juz wyladowalo w serwisie. Nadal czekam na swoja grafe z serwisu (firma co w sigu). Jak odbieralem 1 raz to karta byla uzywka jestem ciekaw co mi teraz oddadza.

Mam po prostu dosc tego ze nie moge spokojnie popracowac na sprzecie na ktory wydalem sporo kaski. Ehhhhhhh zawsze cos.......

 

Licze na to ze cos sie skopalo np bios albo cos w tym stylu. A jak to powazniejsza awaria to po prostu doloze kase i wezme LP.

 

Poprzednia plyta chodzila mi kilka dni i byla naprawde super bardzo bylem zadowolony a potem po updejcie biosu nie wstala. Moze jakas felerna seria??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

od niedawna jestem dosc zadowolonym uzytkownikiem dfi infinity nf4 ultra rev. B. reszta sprzetu jak w podpisie. ale coby zbyt pieknie nie bylo , mam tez i problemy. otoz mam klawiature na usb i defakto wlacza sie ona dopiero przy ladowaniu windy , co skutkuje tym , iz nie wejde z niej do biosu. jak to naprawic?

druga sprawa jest powazniejsza - kupilem od Hana a-daty , ktore u niego osiagaly nawet ponad 320fsb , a u mnie przy 270 zlapalem dwa razy zwisa, chociaz memtest , superpi [1M , 8M i 16M] przechodzi , tak samo 3dmarki. o co chodzi? pamieci niedomagaja? jesli tak to dlaczego?i skad taka roznica w oc? mam standardowy bios z 8/11/2005 , moze w tym tkwi przyczyna?

 

ps. ach , zapomnialbym. po zmianie kompa [wczesniej mialem p4 2.6z HT] speedfan pokazuje mi dziwne napiecia - nie martwilbym sie tym zbytnio , ale +5v osiaga powyzej 6v ! dokladnie ok. 6,05v , a +12v 11,78v. czy to mozliwe? bardziej martwi mnie linia +5v , bo jest wyzsza o 20%. tymczasem mierze napiecia digital doc'iem i jest ok - 5,15v i 12,32v.

Edytowane przez rout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrocilem!!!!

 

Doczekalem sie tej plytu dzisiaj pojechalem po nia. Jak na razie jest dobrze bo .........................dziala. Na razie pracuje na defaulcie. W koncu moge sie troche pobawic. Jutrobiore sie za krecenie procka i pamieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

od niedawna jestem dosc zadowolonym uzytkownikiem dfi infinity nf4 ultra rev. B. reszta sprzetu jak w podpisie. ale coby zbyt pieknie nie bylo , mam tez i problemy. otoz mam klawiature na usb i defakto wlacza sie ona dopiero przy ladowaniu windy , co skutkuje tym , iz nie wejde z niej do biosu. jak to naprawic?

druga sprawa jest powazniejsza - kupilem od Hana a-daty , ktore u niego osiagaly nawet ponad 320fsb , a u mnie przy 270 zlapalem dwa razy zwisa, chociaz memtest , superpi [1M , 8M i 16M] przechodzi , tak samo 3dmarki. o co chodzi? pamieci niedomagaja? jesli tak to dlaczego?i skad taka roznica w oc? mam standardowy bios z 8/11/2005 , moze w tym tkwi przyczyna?

 

ps. ach , zapomnialbym. po zmianie kompa [wczesniej mialem p4 2.6z HT] speedfan pokazuje mi dziwne napiecia - nie martwilbym sie tym zbytnio , ale +5v osiaga powyzej 6v ! dokladnie ok. 6,05v , a +12v 11,78v. czy to mozliwe? bardziej martwi mnie linia +5v , bo jest wyzsza o 20%. tymczasem mierze napiecia digital doc'iem i jest ok - 5,15v i 12,32v.

Co do wskazań to należy traktować je głównie poglądowo. Jeśli masz dobry zasilacz i miernik wskazuje dobrze to ufaj miernikowi a nie wskazaniom na pplycie. Zobacz co pokazują inne programy. Pamiętaj że speedfan to jest program uniwersalny i trzeba go najpierw porzadnie skonfigurować. Jeśli napięcia są wskazywane np o 1V za dużo to ustaw w speedfanie offset przy tym wskaźniku na -1 i bydzie dobrze. Błąd sie bierze staż że te układy pomiarowe stosowane na płytach mają być tanie i przez to są bardzo prymitywne. Ale u mnie np. wskazuje dobrze co znaczy że może być płyta uszkodzona.

 

Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie to jakoś ciebie nie rozumiem o co ci chodzi. Napisz jaśniej to może pomożemy!!

 

Z tego co czytam to ramy ci się nie kręca jak u kogoś innego. A ten ktoś jaka miał płytę i procesor bo to ważne, Ramy to wiele parametrów. OC zwiększysz za pomaca podnoszenia napięcia. Aby podwyższyć częstotliwość możesz zwiększyć timingi. Nie wszystkie ramy są robione na tych samych kościach (każda firma ma kilku dostawców układów). Nawet inna partia może się kręcić inaczej mimo pozornie tych samych układów. No chyba że to dokładnie te same egzemplarze to potwierdzało by że coś z płytą.

Edytowane przez solonyone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solonyone , ty mnie podstaw oc nie ucz :)

kosci sa od Hana - on mial LP , proc podobny. ustawilem oczywiscie takie same parametry jak mial Hanu [timingi procz 'DRAM idle time' bo nie moge zmienic oraz naturalnie napiecie].

mi nie chodzi o jakas konkretna firme pamieci czy ich model - to sa te same pamieci. na samsungach tccd. powinny sie krecic ~ tak samo , ale skad w takim razie roznica az 50mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solonyone , ty mnie podstaw oc nie ucz :)

kosci sa od Hana - on mial LP , proc podobny. ustawilem oczywiscie takie same parametry jak mial Hanu [timingi procz 'DRAM idle time' bo nie moge zmienic oraz naturalnie napiecie].

mi nie chodzi o jakas konkretna firme pamieci czy ich model - to sa te same pamieci. na samsungach tccd. powinny sie krecic ~ tak samo , ale skad w takim razie roznica az 50mhz ?

No może płyta nie daje napięć jak powinna?? Bo przecież na platformie a64 kontrolerem pamiecie jest procesor wiec wyniki powinny byc bardzo zblizone. Ja bym winę upatrywał właśnie w tych napięciach. Podaj jakie napiecia ty zapodałeś?? Edytowane przez solonyone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o twoje pierwsze pytanie to jakoś ciebie nie rozumiem o co ci chodzi. Napisz jaśniej to może pomożemy!!

otoz mam klawiature na usb i defakto wlacza sie ona dopiero przy ladowaniu windy , co skutkuje tym , iz nie wejde z niej do biosu. jak to naprawic?

Hmmm przeceiz pytanie jest zrozumiale gosc ma klawiature na usb i ona sie wlacza po wesjcu do windy i nie moze wejsc do biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamiątki rout'a to rzeczywiście u mnie banglały na codzień 300 2,5-4-3-7 2,7V. Jednakże płyta o LP i ma nieco więcej ustawień alpha timings w BIOS. Wstępnie z naszej rozmowy wynikło, że sporym problemem może być brak możliwości zmiany DRAM Idle Timer. Wartośc 16 domyslnie przyjmowa przez Infinity jest bardzo "ostra". W LP do wyboru jest również ładgodniejsze 128/256, które to w znaczący sposób wpływały na stabilność.

Druga sprawa to kontroler pamięci w procku. Miałem kilka różnych Venice/Opteron i każdy reagowął inaczej na ustawienia RP I MAL. Tu niestety wymagana jest cierpliwość przy szukaniu optymalnej kombinacji. Odsyłam do FAQ od DFI LP...

 

Przykłądowy screen do porównań:

http://picserver.student.utwente.nl/v/1P3VW2BFC65W

 

Poszukałbym na twoim miejscu innych,nowszych, tudzież zmodowanych BIOSów do Infinity.

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przeceiz pytanie jest zrozumiale gosc ma klawiature na usb i ona sie wlacza po wesjcu do windy i nie moze wejsc do biosa.

Mam to samo. Kupiłem Klawiaturke Logitech UltraX Media na USB. Też nie mogłem wejść do biosu a klawka kosztowała 90zeta. Trochę się wkurzyłem i napisałem do Logitecha. Odpowiedzieli że to wina Biosu płyty głównej ?????? Znalazłem inne rozwiązanie podłączyłem klawiaturę do portu PS/2 przez przejściówkę PS/2 - USB. Wszystko działa ok, mogę wejść do biosu. Nawet dodatkowe klawisze działają w windzie. Smieszna sprawa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam plyte znowu INfinity i znowu nowka sztuka. Mam nadzieje ze ta mi bedze sluzyc dluzej. Na razie malo sie sprzetem bawielm podkrecilem lekko procka na 2300 na 1,4V.

 

Co byscie polecili do chlodzenia NB??

 

Niestety mam malo miejsca pomiedzy NB i grafa GRRRRRRR

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie ujecie bo nie widac ile rzeczywiscie zajmuje ta grafa, z gory fota bardziej wskazana ;)

 

A co do chlodzenia? U mnie Zalman niebieski kroloje, wyciete dwa piny bo o kondensator grafy wadzily i daje rade ;)

 

Goracy piekielnie ale temp na chipsecie dosc dobra :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie ujecie bo nie widac ile rzeczywiscie zajmuje ta grafa, z gory fota bardziej wskazana ;)

 

A co do chlodzenia? U mnie Zalman niebieski kroloje, wyciete dwa piny bo o kondensator grafy wadzily i daje rade ;)

 

Goracy piekielnie ale temp na chipsecie dosc dobra :]

No nie da rady moja grafa jest okolo 1cm dluzsza niz sama plyta glowna, odleglosc miedzy chlodzeniem grafy a wentylem wynosi jakies 1,5-2mm wiec nie ma szans aby tam cos weszlo np niebieski Zalman. Jutro wrzoce fotke z gory. Napisze teraz ze grafa zaslania wentyl w 3/4 szerokosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje samemu zmajstrowac chlodzenie Heat Pipe, pozuskac skads rury i dorobic podstawke...

Albo poczekac i zakupic bloczek na NB od Sama :]

 

Na razie niby chlodzenie na NB wyrabia ale moze byc gorzej jak kompa do obudowy wrzuce <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie da rady moja grafa jest okolo 1cm dluzsza niz sama plyta glowna, odleglosc miedzy chlodzeniem grafy a wentylem wynosi jakies 1,5-2mm wiec nie ma szans aby tam cos weszlo np niebieski Zalman. Jutro wrzoce fotke z gory. Napisze teraz ze grafa zaslania wentyl w 3/4 szerokosci.

Może Aerocool VM-101 lub 102. Na forum o dfi LP było dużo a alternatywie dla chlodzenia mostka. Na angielskich stronach jest takie chlodzenie dla dfi o kształcie litery L które idealnie nadaje sie na te plyty!! Poprostu marzenie

 

http://www.techzonept.com/archive/index.php/t-85971.html

 

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler01%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler02%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler03%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler04%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler05%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler06%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler07%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler08%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler09%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler10%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler11%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler12%20.jpg

http://www.ocxtreme.org/onepagebook/starfi...cooler13%20.jpg

Edytowane przez solonyone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bajera :cool:

 

Ja wlasnie myslalem zeby zrobic cos takiego samemu ;)

 

Tylko ja bym to robil na dwoch rurach, no i z czegos by trzeba bylo pozyskac finy bo same rury to nie wszystko ;)

No właśnie gdzieś czytałem że ludziska z tych właśnie Aerocooli robili albo z Freezerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...