Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

wolałbym go nie włączać po każdym restarcie systemu......

Nie rozumiem, właczasz speedfana za kazdym razem recznie??

Daj ze go do autostaru, zdefiniuj progi i po sprawie

 

Co do najnowszego biosu to mialem i wywalilem bo cale OC mi sie na nim sypalo i brakuje tam chyba dzielnika 150 dla pamieci a ja na nim jade.

W tym biosie, z tego co pamietam, jest mozliwosc ustawienia predkosci obrotowej wiatraka na chipsecie ale dziala tylko z oryginalnym wiatrakiem chyba dlatego ze wkreca sie straszne na obroty, jak podpialem wolnoobrotowy wiatrak to zakladka zniknela, pozostal speedfan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu to chodzi mi o uzyskanie lepszego o/c SanDiego E4, bo jak narazie to kipsko to wygląda, no chyba że proc kiepski się trafił. Poprawia się o/c? (dzielnik 150 nie jest mi potrzebny, teraz mam stosunek 1:1 [257]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

jak gasze listwe zasilającą to w chwili jak gaśnie lampka na płycie to słychać taki dziwny świst :blink: oby to nie było groźne

mam to samo juz z pol roku, ale poki co dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam okazje kupić DFI nF4 SLI INFINITY

aktualnie mam ASUS A8n SLI jednak coś cienko sie kręcą nowe pamięci

GEIL nawet fajnie poszły przy testach a teraz mam G.SKILL 2x1GB 500

a ledwo mi poszły 450 a zwykłe GEILE poszły mi lepiej.

Procek to Sandiego E4 na napięciu 1,35V chodzi na 2800Mhz max doszegłem do 3100Mhz

Karta 6600GT + Chif. 410W oraz kilka dysków

 

Moja płyta działa fajnie i nie maiłęm z nią problemów wiec zaczynam sie zastanawiać czy jest

sens zmieniać na taką która jest naprawdę awaryjna (z tego co wyczytałem)

Dodatkowy + wymiany na DFI to że bedzie gwarancja a na ASUSIE już sie kończy ;(

 

Czekam na info czy kupić czy darować sobie tą płytę

 

a i jeszcze jedno chłodzenia jaki bym chciał to coś takiego

http://www.allegro.pl/item162688956_pentag...aktura_vat.html + jakiś mały wentylek puszczony na 2500 obr.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam okazje kupić DFI nF4 SLI INFINITY

aktualnie mam ASUS A8n SLI jednak coś cienko sie kręcą nowe pamięci

GEIL nawet fajnie poszły przy testach a teraz mam G.SKILL 2x1GB 500

a ledwo mi poszły 450 a zwykłe GEILE poszły mi lepiej.

Procek to Sandiego E4 na napięciu 1,35V chodzi na 2800Mhz max doszegłem do 3100Mhz

Karta 6600GT + Chif. 410W oraz kilka dysków

 

Moja płyta działa fajnie i nie maiłęm z nią problemów wiec zaczynam sie zastanawiać czy jest

sens zmieniać na taką która jest naprawdę awaryjna (z tego co wyczytałem)

Dodatkowy + wymiany na DFI to że bedzie gwarancja a na ASUSIE już sie kończy ;(

 

Czekam na info czy kupić czy darować sobie tą płytę

 

a i jeszcze jedno chłodzenia jaki bym chciał to coś takiego

http://www.allegro.pl/item162688956_pentag...aktura_vat.html + jakiś mały wentylek puszczony na 2500 obr.

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Nie wiem co Ci doradzić, mam tą płytkę ale bez SLI i jest to najlepsza płyta jaką do tej pory miałem i do tego tania. Możesz jeszcze rozważyć DFI LP tam bardziej poszalejesz z pamięciami ale nie wydaje mi sie że wyciągnął byś dużo więcej, jedynie jak byś voltami chciał walczyć bez modów.

Co do awaryjności to pierwsza mi się zfajczyła chociaż mogłem się do tego przyczynić, natomiat ten egemplarz który mam to chodzi jak burza.

Ważne, jak będziesz kupował to najlepiej w sklepie w którym wymieniają od ręki, wtedy nie ma bólu.

 

A to chłodzenie Chipsetu to chyba nie będzie sie nadawało bo prawdopodobnie nie włożysz drugiej karty graficznej, zalecany niebieski zalman i wyłamanie kilku żeberek (łatwe)

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ci doradzić, mam tą płytkę ale bez SLI i jest to najlepsza płyta jaką do tej pory miałem i do tego tania. Możesz jeszcze rozważyć DFI LP tam bardziej poszalejesz z pamięciami ale nie wydaje mi sie że wyciągnął byś dużo więcej, jedynie jak byś voltami chciał walczyć bez modów.

Co do awaryjności to pierwsza mi się zfajczyła chociaż mogłem się do tego przyczynić, natomiat ten egemplarz który mam to chodzi jak burza.

Ważne, jak będziesz kupował to najlepiej w sklepie w którym wymieniają od ręki, wtedy nie ma bólu.

 

A to chłodzenie Chipsetu to chyba nie będzie sie nadawało bo prawdopodobnie nie włożysz drugiej karty graficznej, zalecany niebieski zalman i wyłamanie kilku żeberek (łatwe)

Dzięki za odpowiedz

 

Moja najlepsza płyta to ABIT pod PIII to była rewelacja BH6 133

miałem problemy z dzwiekiem ale i tak to była super płytka.

 

DFI LP można nieraz znaleść na Allegro ale to już nie tak czesto jak kiedyś

Ta też nie jest nowa bo już w sklepach nie ma tych płyt wiec myśle że jak padnie to

czeka mnie zwykła procedura reklamacyjna czyli 2-3 tygodnie czekania na naprawę.

Jest tania ale chyba jednak nie bez powodu (spora awaryjność) choć może to były tylko poczatkowe modele mało ludzi pisze włąsnie o awaryjności modelu SLI a to już widzę sporo zmiani na płycie.

Czyli pozstaje tylko Zalman mam złotego na swoim Asusie i jest spoko tylko szkoda że nie ma z CU

Eee wyłmać żeberka to nie problem robiłem lepsze przekrety (np. szlifowanie specjalną pasta - radiator fryzjera pod procka -wyszła szklaneczka :-P )

Co do szalenie to jakoś bardziej mi zalezy na lekkim OC + stabliności

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadam sie z NF7 na infinity. W abicie mialem pamieci puszone w dualu 2x256 i 1x512. Czy na infinity bede mial jakakolwiek mozliwosc puszczenia tych pamieci w dualu (nie dokupujac kostku 512 ani jej nie wyjmujac). Slyszalem tez ze infinity zle toleruje hynixy wiec moze lepiej bedzie uplynnic wszystkie te kostki i kupic jedna gigowa kosc. Nie chcialbym tworzyc OT ale moglibyscie poradzic ktore dobrze sie sprawuja na tym DFI :)

Edytowane przez TheDed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Ktoś może instalował dyski w raidzie na tym dfi? Chodzi mi o instalacje na xp/vista/.

Przede wszystkim czy potrzebna będzie stacja dyskietek do instalacja ewentualnych sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam ta płyte od niedawna i nie moge na niej podkrecic proca, tj kazda zmiana skutkuje tym ze w biosie niby pokazuje ze jest podkrecony, a cpu-z ze jest dalej 1800 (3000+). Wydajnosc zostaje na tym samym poziomie. PLyta to DFI inf nf4sli, na najnowszym cos sie da podkrecic ale za to brakuje dzielnika 150.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zagląda tu ktoś jeszcze ? mam nadzieję że tak :D

 

myślę nad wymianą mojego A64 3000 niekręconego na X2 4200, nie planuję kręcenia

mam zwykłą Infinity Bios z 11-08-2005

 

Pytania:

-warto do tej płyty ? ma ktoś taki zestaw ?

-czy update BIOSU jest potrzebny ? - domyślam się że tak

 

nówkę najtaniej znalazłem na allegro http://www.allegro.pl/item254664315_amd_at...939_toledo.html

 

wymiana na AM2 raczej zbyt kosztowna więc odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o dzielnik 150 i 183 to bardzo łatwo go dodac, wystarczy zedytowac bios i dodac te dzielniki (gdzies tutaj na forum jest o tym temat co i jak). Inna sprawa jest taka, ze w nowym biosie gdy odlacze zasilanie to czesto lubi mi resetowac cmos (baterie wymienialem ! ).

Pamietam takze ze specialnie zmienialem na ten nowszy bios bo mial cos wiecej/lepiej niz starszy tylko ze nie pamietam co :P Chetnie zmienilbym na stary gdybym pamietal czego mi bylo w nim brak eh...

 

P.S Szkoda ze w tym temacie ktos pisze raz na miesiac :P Taka dobra plyta glowna... No tak, tak kazdy juz ma c2d lub proca na am2, aczkolwiek widze ze pare uzytkownik na forum ma ta plytke

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj :)

 

Chodzi mi o chłodzenie które chciałem wymienić na coś innego ale karta nie pozwala na jakieś większe wiec mam do was pytanie czy wystarczyło by chłodzenie z GF2Mx takie jak na Tej karcie

mam jeszcze nawiew na chipset wiatraczkiem 80x80

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Edytowane przez Piotr3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...