Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie dostame sempka 3000+ i DFI nf4 INFINITY :D patrzac w ksiazce zobaczylem ze minimum to zasilacz 400W :blink: czy moj fortron z podpisu pociagnie to mobo i do tego w przyszlosci np 6600gt/x800gt?? A i nie wiem jak sie ekreci bo dopiero jutro bede mial chlodzoenie i tridenta :mur: wiec nawet nie wiem czy dzial;] a i rzeczywisice wtyczka od zasilacza wchodzi tylko w jeden sposob;]

U mnie MDN ciągnie Venecjusza 2,8Ghz i 6600GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech....

Czy nikt nie zna odpowiedzi na pytanie odnośnie kompatybilności z Soundblaster Live! 5.1? :blink:

 

A jak przedstawia się sprawa z piszczącymi cewkami?

 

I czy nie ma problemów z koścmi RAMu różnych firm?

Głównie intereują mnie Goodramy 2x512 MB 400 MHz

 

Niech ktoś w końcu będzie na tyle miły i odpowie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wyjąłem z drugiego kompa SB 5.1 i u mnie nie widze żadnych problemów :)

 

Cewki nie piszczą, przynajmniej u mnie.

 

Z pamięciami też nie miałem przejść, raz tylko podczas wymiany pamięci (gdy z konieczności używałem pojedyńczego Kingstona 256Mb) coś tam płytce nie pasowało, ale zmiana timingów od razu pomogła. Teraz 2x512 Kingstonów śmiga aż miło ;)

 

EDIT: A co do dzwięku to nie rozumiem czemu niektórzy tak sięuparli na ten wbudowany. Ja kozysztam głównie ze słuchawek i głośników Encore 2+0 ;) Ale podpinałem Creative 2+1 i nic moich uszu nie skaleczyło, a bynajmniej słuch, posiadam bo muzyką się amatorsko zajmuję ;)

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem dylemat i mam LP. lepszy dzwiek, wieksze mozliwosci napiec, odrazu oradiatorowana, okragle kable no i regulacja 3 wentyli w zaleznosci od temp byly dla mnie warte roznicy w cenie.

||

\/

 

Witam wszystkich :)

 

Czym sie różni DFI LanParty UT NF4 Ultra od DFI NF4 INFINITY ??

 

Pierwsza wazna różnica to cena.

 

Jakie są pozostałe różnice ? Czy warto doplacac :) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wyjąłem z drugiego kompa SB 5.1 i u mnie nie widze żadnych problemów :)

 

Cewki nie piszczą, przynajmniej u mnie.

Czyli nie potwierdzają się te nowinki ze strony http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=521-5

 

Zacytuje:

1)

"Również nasz Soundblaster Live! zachowywał się dziwnie. Podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki czasem trzaska i przerywa dźwięk."

"problemy przy zewnętrznych kartach dźwiękowych"

2)

"Cewki zasilające po paru dniach użytkowania płyty zaczynają lekko piszczeć – troszke to jednak przeszkadza."

Chodzi mi głównie o problem 1). Dzięki Jackass_Ass za odpowiedź.

 

Prosiłbym jeszcze może kogoś o odpowiedź, aby się upewnić że to nie pojedyńczy przypadek, co nie ma problemu.

 

A czy ktoś wkładaj do płytki kostki 2x512 MB 400MHz Goodram lub Patriot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze czy naprawdę potrzebujesz tego SB 5.1 ;) Jeśli nie masz porządnego zestawu 5.1 to Realtek ALC-655 naprawdę daje rade :) No chyba że to Live 24-bit to rozumiem :)

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie mam głośniczki 5.1 Creative, a skoro już w nie zainwestowałem, to bym chciał w pełni z nich korzystać. Zwłaszcza że lubie ten mieekki bas :lol: , a wszędzie pisze że ten kodek ma problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie tego dfi narazie taniej niż 340zł? Bo się wacham co <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> - czy tego dfi, a może gigabyte'a k8nf-9 lub msi k8n neo4. Co lepiej zrobić?

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie ma nigdzie tego dfi narazie taniej niż 340zł? Bo się wacham co ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> - czy tego dfi, a może gigabyte'a k8nf-9 lub msi k8n neo4. Co lepiej zrobić?

a 340 to dużo jak na taką mobo? :blink:

 

brać DFI bez zastanowienia

 

BTW: jakiej odpowiedzi oczekiwałeś w topicu o DFI ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 340 to dużo jak na taką mobo? :blink:

 

brać DFI bez zastanowienia

 

BTW: jakiej odpowiedzi oczekiwałeś w topicu o DFI ? :lol:

Mówisz żeby brać.... Ja też się zastanawiam. Nie zastanawiałbym się gdyby nie wiadomość o niekompatybilności DFI Infinity z SB Live. :mur: :mur: :mur:

 

Niech mi ktoś w końcu potwierdzi, że nie ma z tym problemu: "Podczas oglądania filmu czy słuchania muzyki czasem trzaska i przerywa dźwięk" Prosze

 

Czy ktoś ma ciągle wrzuconą tę dzwiękówke na te mobo i nie odnotowuje takich problemów? Jackass_Ass pisał że nie zauważył, ale on przełożył SB tylko na chwile, więc może przeoczył.

 

 

Prosiłbym bardzo o wypowiedzi na ten temat, bo inaczej chyba nie bede ryzykował i też chyba bede się kierował w strone Gigabyte :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie inne pytanie: Jak jest wkońcu z tym chłodzeniem na nb? Wejdzie tam niebieski zalman czy trzeba mu troche nóżek pozlikwidować by się grafika zmnieściła, a może będzie lepszy złoty zalman (jest nieco niższy)? A tak pozatym to ile ona wkońcu ma wtyczek na wentylki - z zdjęcia dopatrzyłem się jedną wtyczke na CPU drugą na Nb a trzecią na dodatkowy wentyl. Czy jakiejś jeszcze niezauważyłem? ;)

 

P.S. Sec Efyr - też mam SB life'a i mam te same obawy... a napewno niechce korzystać z zintegrowanej ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...

ja kupilem sobie dfi infinity tylko czekam narazie na procka, ma przyjsc niedlugo z proline. Kupowalem tez arctic freezer 64pro w zestawie z radiatorem na northbridge zalmana(ten niebieski) i po wstepnych ogledzinach mysle ze bedzie pasowal. jednam mnie bardziej zastanawia czy warto go tam instalowac bo w standardzie na plycie jest wprawdzie maly radiator, ale na nim jest wentylator, a na zalmana nie da sie nic wsadzic..:( nie wiem co bedzie wydajniejsze. Co do kart dzwiekowych, to sam mam audigy2zs i jednak zaryzykowalem kupno dfi, nie wiem czy beda szumy czy nie, okaze sie jak dojdzie procesor.

 

efyr, wiem ze skladasz podobny zestaw do mojego, i z ciekawosci pytam jakie pamieci wybrales do neigo ? ja kupilem patrioty pdp KH 2x512 CL2.5, (ze z niebieskimi radiatorami) na gieldzie warszawskiej.

 

pzdr

 

 

a co do wtyczek na wentylatory to rzeczywiscie ma 3. jedna na procesor, druga na northbridge, a 3wolna.

Edytowane przez pr1nce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak...

Co do kart dzwiekowych, to sam mam audigy2zs i jednak zaryzykowalem kupno dfi, nie wiem czy beda szumy czy nie, okaze sie jak dojdzie procesor.

 

efyr, wiem ze skladasz podobny zestaw do mojego, i z ciekawosci pytam jakie pamieci wybrales do neigo ? ja kupilem patrioty pdp KH 2x512 CL2.5, (ze z niebieskimi radiatorami) na gieldzie warszawskiej.

To czekam na twoje opinie.

 

Jeżeli chodzi o pamięci to raczej też kupie Patrioty z serii włąśnie KH, czyli dokładnie takie jak ty. Zastanawiam się jeszcze nad Goodram, podobno niektóre pięknie się kręcą, ale tu ryzyko, że się na takie nie trafi, a bodajże patrioty pewniejsze. Powiedz jeszcze ile za nie dałeś? Bo ja w sklepach znalazłem za ok 400 zł, i ile dałeś za DFI. A procek jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dfi dalem 356zl w znak.pl (odebralem osobiscie w warszawie)

patrioty kupilem na warszawskiej gieldzie komputerowej za 360zl

procek zamowilem wczoraj w proline - semprona 3000+ 939 za- 309zl:)

a dzisiaj zmienili oferte :D:

cena podskoczyla na 329zl i mozna procka kupic tylko z mobo gigabyte.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos na tej mobo Samsungi TCCD? Jest z nimi jakiś problem (Abit walczy z poprawną współpracą do dziś), pytam bo mój ASRock z podpisu wyzionął ducha (lepiej powiedzieć został przeze mnie zamęczony:P) i potrzebuję jakiejś mobo bardziej oc friendly (przesiadka na PCIE odbyła się szybciej niż planowałem, a czekanie na Abita UL8PRO jest dość męczące bez sprawnego sprzętu).

I drugie pytanie, mod na SATA2 w końcu działa poprawnie? Szkoda żeby Samsungi się marnowały jeśli dało by się je pogonić na SATA2. Jak ktoś dysponuje linkiem to byłbym wdzięczny bo google coś mi [ciach!]ły wyrzuca.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze zlozylem juz sprzet dfi infinity +semp3000+2xpdp patriot512kh, przedsawiam swoje pierwsze spostrzezenia.

 

-otoz problemow z audigy2 narazie nie mam

-na northbridge umiescilem zalmana niebieskiego i przykleilem z boku do niego wiatraczek 40mm SPIRE. (nie slychac go wogole, a temp w stresie to 36*C)

-procek narazie dziala na 2250mhz a ram na 410 :) , komppletny sprzet mam od wczoraj wiec narazie powoli sie w to bawie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze zlozylem juz sprzet dfi infinity +semp3000+2xpdp patriot512kh, przedsawiam swoje pierwsze spostrzezenia.

 

-otoz problemow z audigy2 narazie nie mam

-na northbridge umiescilem zalmana niebieskiego i przykleilem z boku do niego wiatraczek 40mm SPIRE. (nie slychac go wogole, a temp w stresie to 36*C)

-procek narazie dziala na 2250mhz a ram na 410 :) , komppletny sprzet mam od wczoraj wiec narazie powoli sie w to bawie.

 

pzdr

To pomęc go dobrze. Mówisz że nie masz problemów z Audigy2, ciekawe czy nie będzie też problemów z SV Live, bo na zmiane dzwiękówki, to kasy już mi nie starczy :mur: :mur:

Jakbyś miał możliwość przetestowania także SB Live to byłbym BARDZO wdzięczny

 

A co do proca to miałeś farta nieziemskiego, sprawdź ile teraz za niego wołają w proline :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

witam

jako ze zlozylem juz sprzet dfi infinity +semp3000+2xpdp patriot512kh, przedsawiam swoje pierwsze spostrzezenia.

 

-otoz problemow z audigy2 narazie nie mam

-na northbridge umiescilem zalmana niebieskiego i przykleilem z boku do niego wiatraczek 40mm SPIRE. (nie slychac go wogole, a temp w stresie to 36*C)

-procek narazie dziala na 2250mhz a ram na 410 :) , komppletny sprzet mam od wczoraj wiec narazie powoli sie w to bawie.

 

pzdr

 

a działasz z HTT x5 ?? Bo na LP semp działa tylko z x4 lub niższym

 

ajsi- nie ma problemów z TCCD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do livea to moze byc problem, poniewaz pytalem znajomych i nikt nie ma...

 

co do OC, 2.5ghz na napieciu 1.5v, nie wiem czy sie cieszyc czy nie..

 

na 1.4 i 1.45 (2.5ghz) mialem bledy w programach testujacych... po zwiekszeniu napiecia nie ma. Docelowo chcialem miec 2.5ghz, nie wiecej. ale sprawdze max tego procka niedlugo.

 

a odnosnie proline to rzeczywiscie przyfarcilem ostro :), szczescie i tyle.

 

ps. popytam sie jeszcze o tego livea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackass_Ass:

Masz te kingstony cl3? Jak tak to podaj jakie masz timingi przy o/c, bo ja z moimi mam problem.(płyta DFI infinity 939)

 

Mam problemy z karta lan z tej płyty. Odpalam kompa i nie mam neta(łącze się kablem do routera. Po odłączeniu i ponownym włożeniu kabla do wtyczki(czy to przy kompie czy ruterze-obojętne-musze tak zrobić nawet z 10razy)to net w końcu jest.

 

W biosie są takie opcje dla:

MAC Media Interface mam ustawione Pin Strap

a dla

MAC PHY IEEE Test: BypassSET

 

jeśli wiecie co powoduje te dziwne zachowanie to dajcie znać.(kabel ma 34m w sumie-ale to nie powód)

 

aha włączenie kompa przez hot key ctrl+F1 nie działa.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze. Ja nie zauwazylem zadnych problemow z nia.

Wiesz, zalezy do czego potrzebujesz kompa. jak nie bedziesz podkrecal i "boisz" sie mieszac w ustawieniach, to nie kupuj dfi. Ale jezeli oczekujesz stabilnej plyty glownej, z wieloma bardzo pozytecznymi ustawieniami, to bardzo polecam!

Infinity to jest taka "lan party dl ubogich" ;)

ja jak bym mial za duzo pieniedzy to bym kupil lanparty z SLI, ale ze nie mam nawet kasy na jedna dobra karte grafiki, to kupilem infinity i Tobie tez polecam.

 

ps. jak lubisz cisze to kup radiator ZALMAN Nb-47J, bo wentylatorek standardowy jest abrdzo glosny.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...