Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko. mam zamiar kupic dfi infinity i jaki zasilacz wybrac do tej plyty?? jakis szczegolny model czy w miare dobra zasilka (chieftec 350W). i jeszcze cos. uzytkujac juz plytke przez dluzszy czas zgodzicie sie z wynikami i uwagami tego testu ??

Edytowane przez mari0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. mam zamiar kupic dfi infinity i jaki zasilacz wybrac do tej plyty?? jakis szczegolny model czy w miare dobra zasilka (chieftec 350W). i jeszcze cos. uzytkujac juz plytke przez dluzszy czas zgodzicie sie z wynikami i uwagami tego 1950792[/snapback]

Tak pozatym to czym się różni rewizja A od B? :wink:
Pewnie jednym czy dwoma kondensatorami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fortrona 350w i spokojnie ciągnie Venice 2,8 i 6600gt. Co do testu to u mnie nie było takich kłopotów, natomiast ja mam NF4 a nie NF4-4x więc może tu tkwi jakaś róznica (chociaż wątpię).

Wszystkie Dfi Infinity są oparte na NF4-4x ;) "x" na stronie DFI oznacza socket 754 a bez x'ksa na sock 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Dfi Infinity są oparte na NF4-4x ;) "x" na stronie DFI oznacza socket 754 a bez x'ksa na sock 939.

To w takim razie jakie sa dokladne roznice miedzy Infinity i LanParty??

 

Mysle o kupnie tej plytki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Dfi Infinity są oparte na NF4-4x ;) "x" na stronie DFI oznacza socket 754 a bez x'ksa na sock 939.

Pierwsze słysze, moja płyta jest na nForce4 a nie żadnym innym :)

 

Dane ze strony DFI:

 

Front Side Bus 2000MT/s HyperTransport interface

EDIT:

 

Typ chipsetu nForce4SLI nForce4Ultra nForce4 nForce4-4X*

HyperTransport 1000 MHz 1000 MHz 1000 MHz 800 MHz

 

* nForce4-4X nie ma w oficjalnej specyfikacji nVidii, a mimo to niektórzy producenci przy swoich płytach wymieniający ten chipset, co oznacza, że szyna HT pracuje z częstotliwością 800 MHz (mnożnik 4X)

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc czy moze mi ktos podac linka do jakiegos sklepu gdzie moge kupic tego niebieskiego zalmana bo to dziadostwo wyje jak suszarka a nie wiem jaka jest pelna nazwa tego zalmana i jeszcze problem mam podlaczona nagrywarke i wykrywa mi ja jako ata33 a na starym kompie ata100 tasme juz zmienialem a przez to ze mam ata33 to strasznie mi kompa muli jak cos czyta z cd i nagrywa 50min plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zrobić wymiane chłodzenia czipsetu ale ciężko będzie, sami popatrzcie:

 

Dołączona grafika

 

 

z tego powodu zrobie narazie tylko przesmarowanie pasa OCZ i zmniejsze obroty.

Szkoda że trzeba płyte odkręcać :/

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc czy moze mi ktos podac linka do jakiegos sklepu gdzie moge kupic tego niebieskiego zalmana bo to dziadostwo wyje jak suszarka a nie wiem jaka jest pelna nazwa tego zalmana i jeszcze problem mam podlaczona nagrywarke i wykrywa mi ja jako ata33 a na starym kompie ata100 tasme juz zmienialem a przez to ze mam ata33 to strasznie mi kompa muli jak cos czyta z cd i nagrywa 50min plyte

Napewno w biosie możesz to ustawić.

 

Właśnie chciałem zrobić wymiane chłodzenia czipsetu ale ciężko będzie, sami popatrzcie:

 

Dołączona grafika

 

z tego powodu zrobie narazie tylko przesmarowanie pasa OCZ i zmniejsze obroty.

Szkoda że trzeba płyte odkręcać :/

A spróbuj ten wentyl na grafie (freezer lub zalman już sam niewiem) obrócić w drugą strone, może się wtedy niebieski zalman zmieści, ale zapewne i tak będziesz musiał pourywać troche nóżek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem zakupu Infinity+sempron 3000+ GA6600GT SPII, jeszcze jest niezłożony.

W sklepie jedynie mi sprawdzili czy działa z 4x512Mb (2 hynixy i 2 A-daty) i widziało całość -to tak na marginesie.

Mam SB live wiec będzie widać czy są jakieś problemy.

Dzisiaj zacznę zabawę i zobaczę co dam radę wycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam może troche głupie pytanie,ale temperatury czego pokazuja temperatury oznaczone jako system 1 bodajże inside i system 2 outside? Bo chyba nie cpu bo tam jest oddzielan opcja,swoją drogą to szokuje mnie ona kapke bo nie przekracza mi 25 stopni.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest tak bezproblemowa, że nawet ten wątek sie nie rozwija, nie ma co czytać, może chociaż jakimiś wynikami się podzelimy, cokolwiek :blink:

 

Czy ktoś już właśnie rozgryzł te temperatury o których pisał Mac102?

Czy są jakieś zmodowane biosy do tej płyty? W zasadzie nie wiem po co :)

Znacie jakieś adresy zagranicznych forów o DFI oprócz DFI-street bo tam nic nie znalazłem o Infinity, tylko Lanparty

Ma ktoś link do moda na SataII?

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na tej plycie osiagniecie htt 300 nie bedzie zadnego problemu?

Moje dfi daj rade spokojnie 335,wyzej nie sprawdzalem bo cos mi pamieci wymiekaja,co dziwne,a moze i nie po oc chodza mi tylko na najnizszym dzielniku,caly czas rozgryzam o co w tym chodzi bo po przesiadce z xp niektóre rzeczy są dla mnie czarna magia i nie do konca wiem na czym to polega. Najbardziej zastanawiaja mnie pamieci,o ile sie nie myle czestotliwosc pamieci rosnie wraz ze zmiaina fsb procesora? To by tlumaczylo ten najnizszy dzielnik bo do demonow szybkosci to one nie naleza :D

 

 

Mac102: Jak masz WC to mnie jakoś to nie dziwi icon_wink2.gif

Wiesz,przyzwyczailem sie że na xp przy 2400 mialem te 40 pare stopni i sie troche zdziwilem :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej temperatury outside 2, to nie wiem czy to mozliwe, ale wygląda mi ona na temperaturę GPU?

Najlepiej to widac po odpaleniu Ntune -monitor, wyświetla tam też 3 temperatuty z czego jedną z nich jako temp. GPU

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman założony:

Dołączona grafika

 

 

 

Nawiew AKASA 120mm.

Przed zmianą temp. czipsetu w stresie nawet do 51st :blink: (max obroty wiatraka na czipsecie).

Teraz:

AKASA 12V w stresie 40st, idle 37st, :D

AKASA 5V w stresie 47st, idle 44st.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba miałeś źle przylegający wcześniej radiator, bo ja mam temperatury takie jak Ty teraz ale na stock-owym chłodzeniu przy obrotach na Auto czyli gdzieś o połowe niższych od maksymalnych (3000 z hakiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku to temp czipseta max 46st, ale z czasem robila się coraz większa aż do tych 51st.

 

Nie wiem co DFI używa za paste na czipseta ale moja wyglądała jak różowa guma do rzucia :blink:

Bez 99% :razz: wody bym tego nie zmył.

Teraz to słychać tylko zasiłke- ogólnie jest cicho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...